Αρχ. Γραμματεία - Βοήθεια/Απορίες/Ερωτήσεις στην Ελένη

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Ρε παιδια στην 1η γυμνασιου καναμε Οδυσσεια.Στην 2α καναμε ιλιαδα.Αλλα στην τριτη τι θα κανουμε γιατι δεν μπορω να θυμηθω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Την Ελένη του Ευριπίδη νομίζω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Na_Na_X_x_X

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ναι κι εγώ νομίζω το ίδιο! Ελπίζω να πάρουμε και λίγη βοήθεια από εδώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Ναι ρε παιδες γιατι περισυ μου ειχε τυχει μια φιλολογος αστα να πανε.Θα θελησουμε λιγη βοηθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Na_Na_X_x_X

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ναι ρε παιδες γιατι περισυ μου ειχε τυχει μια φιλολογος αστα να πανε.Θα θελησουμε λιγη βοηθεια.
το ίδιο και σε μένα...εννοώ για τη φιλόλογο!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
θα κάνετε Ελένη του Ευριπίδη και Όρνιθες του Αριτοφάνη, αυτά κάναμε πέρισυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Na_Na_X_x_X

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Όρνιθες; Δεν το ήξερα!! Ανυπομονώ...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Όρνιθες; Δεν το ήξερα!! Ανυπομονώ...:)
Οι όρνιθες πάντως ήταν για μένα από τα πιο απολαυστικά βιβλία που διάβασα. Πολύ γέλιο! (από μετάφραση φυσικά :D)


Και δεν τα πήγαινα τα αρχαία. :( (τι πρωτότυπο :cool:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas

Νεοφερμένος

Ο andreas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εγώ παντως οτάν είδα την οδύσεια φοβή8ηκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Η οδύσσεια είναι αρκετά εύκολη.

Θυμάμαι όμως σε ένα σημείο που έχει κάτι πρόστυχο και το διαβάσαμε! Μπορεί να αφαιρέθηκε.


Σε μια στιγμή αναφέρει "Τα αρχ**** θα σου ξεριζώσει να τα φάνε τα σκυλιά"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ε δεν είναι πρόστυχο, σιγά. Και έλεγε "Τα α.. θα σου ξεριζώσω, ωμά να σου τα φάνε τα σκυλιά" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marpl

Νεοφερμένος

Η Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Η οδύσσεια είναι αρκετά εύκολη.

Θυμάμαι όμως σε ένα σημείο που έχει κάτι πρόστυχο και το διαβάσαμε! Μπορεί να αφαιρέθηκε.


Σε μια στιγμή αναφέρει "Τα αρχ**** θα σου ξεριζώσει να τα φάνε τα σκυλιά"

Ακριβώς!! :D
Είναι μεγάλο το βιβλίο αλλά η ύλη μικρή! Τη πλοκή τη ξέρουμε όλοι άλλωστε!
Μόνο κάτι προοικονομίες θυμάμαι..:wow:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aristogata**

Νεοφερμένος

Η Αντριανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
ναι το άλλο το κούφο.. Ο Οδυσσέας πλάγιασε με την Καλύψω :Pπλάγιασε χαχαχα όποιος κατάλαβε κατάλαβε

Εγώ παντως οτάν είδα την οδύσεια φοβή8ηκα

πιστεψε με ειναι φοβερη η Οδυσσεια!!!!!! :bravo: τελια το καλυτερο μα8ημα απο την πρωτη γυμνασιου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Οι όρνιθες πάντως ήταν για μένα από τα πιο απολαυστικά βιβλία που διάβασα. Πολύ γέλιο! (από μετάφραση φυσικά :D)


Και δεν τα πήγαινα τα αρχαία. :( (τι πρωτότυπο :cool:)

Με την δικη μας καθηγιτρια να δεις γελιο.... Μια εντελος κοκαλιαρα, γυρο στο 1,40, να εχει σηκωθει ορθια και να κανει λες και παιζει στο θεατρο... (και εχει και πολυ περιεργη φωνη....) Παο τις μοναδικες φορες που εκανα μαθημα με αυτην και μου αρεσε, και η μοαδικη φορα που εκανα μαθημα και γελασα τοσο πολυ...! Δυστιχος καναμε μονο 3 μαθηματα στο τελος ομως αφου ειχαμε τελιωσει την Ελενη....:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Ε δεν είναι πρόστυχο, σιγά. Και έλεγε "Τα α.. θα σου ξεριζώσω, ωμά να σου τα φάνε τα σκυλιά" :P

Ραψωδία "σ" , στίχος 100 (μπορεί να είναι και 99... δεν θυμάμαι... πάνε τόσα χρόνια...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ραψωδία "σ" , στίχος 100 (μπορεί να είναι και 99... δεν θυμάμαι... πάνε τόσα χρόνια...)
Σελίδα 366 νομίζω. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.

dimitra_sweety18

Νεοφερμένος

Η dimitra_sweety18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά,

Είμαι φιλόλογος και είμαι διαθέσιμη να σας απαντήσω στις απορίες σας πάνω στα μαθήματα. Γι'αυτό μην διστάσετε να μου στείλετε μήνυμα! Θα χαρώ πολύ να σας βοηθήσω!

:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ορνιθες δεν κανετε συνηθως, λογω ελλειψης χρονου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Θέλω βοήθημα για Ευριπίδη που να μπορώ να κατεβάσω ή ποιά έκδοση να προτιμήσωγια να αγοράσω από βιβλιοπωλείο ? Ευχαριστώ.........:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top