Καλύτερη λατινοαμερικανική παιδικοεφηβική σειρά

Ποια η καλύτερη λατινοαμερικανική παιδικοεφηβική σειρά

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 92)
  • Carrusel

    Ψήφοι: 10 10.9%
  • Chiquititas

    Ψήφοι: 10 10.9%
  • Cebollitas

    Ψήφοι: 37 40.2%
  • El diario de Daniela

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Rebelde way

    Ψήφοι: 20 21.7%
  • Patito feo

    Ψήφοι: 2 2.2%
  • Καμία

    Ψήφοι: 13 14.1%

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Carrusel
Carrusel (TV Series 1989) - IMDb




Chiquititas 1995 - [..]
Tiny Angels (TV Series 1995–2001) - IMDb




Cebollitas
Cebollitas (TV Series 1997–1998) - IMDb



El diario de Daniela
El diario de Daniela (TV Series 1999) - IMDb


Rebelde way
Rebel's Way (TV Series 2002–2003) - IMDb


Patito feo
Patito feo (TV Series 2007–

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Δηλαδή, εγώ που δεν βλέπω και δεν έβλεπα ποτέ καμία και θεωρώ τις σειρές αυτές από ανόητες ώς ηλίθιες, μήπως έχω κάποιο πρόβλημα που πρέπει να το κοιτάξω?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δηλαδή, εγώ που δεν βλέπω και δεν έβλεπα ποτέ καμία και θεωρώ τις σειρές αυτές από ανόητες ώς ηλίθιες, μήπως έχω κάποιο πρόβλημα που πρέπει να το κοιτάξω?


Όχι δεν έχεις πρόβλημα η ψήφος δεν είναι υποχρεωτική :D Γενικά συμφωνώ μαζί σου αν εξαιρέσεις το καρουλελ τα αλλά δεν βλέπονται. Ακόμα και οι Ατρόμητοι πιστεύω ότι είχα επιτυχία επειδή παίζανε μπάλα.
_____________________________________________________________________________________________________________
:)

Αξίζει να σημειωθεί ότι το imdb δίνει στο παττυ μόνο 2,6% βάζοντας το στην τελευταία θέση. Καλύτερη σειρά θεωρώ το carrusel μετά τους ατρόμητους ενώ η χειρότερο (πιο κακή και από το πάττυ θεωρω το rebedle way)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Δηλαδή, εγώ που δεν βλέπω και δεν έβλεπα ποτέ καμία και θεωρώ τις σειρές αυτές από ανόητες ώς ηλίθιες, μήπως έχω κάποιο πρόβλημα που πρέπει να το κοιτάξω?
αυτο ελλειπε!!

εγω παντως δεν εχω χειροτερο απο αυτες τις αηδιες!!!! με το ζορι μπορω να καθισω να δω σχεδον οτιδηποτε αλλο στην τηλεοραση αλλα οχι αυτο το πραγμα! γενικα ολα τα καθημερινα με πολλα επεισοδια μου την δινουν αλλα ειδικα αυτα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πως μπορείτε να τις λέτε αηδίες αν δεν τις έχετε δει;

Θα σχολιάσω αυτές που έχω δει:
Carrusel
By far η καλύτερη από τις συγκεκριμένες. Πολύ καλό το σενάριο και οι χαρακτήρες. Την βλέπαμε φανατικά πάρα πολλά παιδάκια στην Ελλάδα όλη τη δεκαετία του 1990. Η επιτυχία που είχε φάνηκε και απο τον μεγάλο αριθμό επαναλήψεων. Δεν νομίζω πως υπάρχει άτομο που να έχει δει τη σειρά και να μην του άρεσε. Αυτή και το μικρο σπίτι στο λιβάδι είναι οι παιδικές σειρές που στιγμάτισαν αυτήν της εποχή.

Cebolitas
Καλή σκέψη, μέτρια εκτέλεση. Το σενάριο έμπαζε από παντού. Ήταν εκνευριστικό να βλέπεις να κάνουν μέσα στα επισόδια διαφημίσεις (π.χ. έδειχνε τα παιδάκια να τρώνε σποράκια και κίντερ αυγό). Επίσης εκνευριστικά ήταν και τα τραγούδια που έμπαιναν για να γεμίσουν τα επεισόδια. Παρρόλα αυτά βλεπόταν ευχάριστα. Συνοπτικά αυτή η σειρά ήταν πολύ κακή αντιγραφή του καρουζέλ.

Rebelde way
Τα πρώτα επισόδεια της σειράς μου άρεσαν αλλά δυστυχώς στη συνέχεια τα χάλασε. Δεν ήταν είδα ολοκληρωμένη (από κάποιο σημείο και έπειτα την βαρέθηκα) αλλά έβλεπα σποραδικά επισόδεια. Ο πρωταγωνιστής πραγματικά ηταν για φάπες.....

Patito feo
Η σειρά είναι κάτι παραπάνω από απογοητευτική. Έβλεπα τα επεισόδια όταν το mega το έδειχνε το βράδυ και έπειτα τα βλέπω σπορδικά. Πραγματικά η σειρά δεν έχει σενάριο και μοναδικός σκοπός της είναι να διαφημίσει τα τραγούδια της patty. Απορώ πως το disney channel επένδυσε πάνω της. Το ότι έκανε επιτυχία στην Ελλάδα δεν το βρίσκω παράλογο καθώς τον "λάκη τον γλυκούλη" την θεωρώ μεγαλύτερη πατάτα. Έχει και αυτή το αρνητικό των ατρόμητων (διακόπτουν τη πλοκή τραγούδια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Eβλεπα το Rebelde way φανατικα!! ειχα κολλησει και στεναχωρηθηκα πολυ οταν τελειωσε...... Τωρα αν θα μου αρεσε πλεον δεν ξερω!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mel999

Δραστήριο μέλος

Η Τζάνα η Μελι(τζά)να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 556 μηνύματα.
Θυμάμαι στο δημοτικό γυρνούσα σπίτι με μια αγωνία να δω τους ατρόμητους! Λατρεία! Εννοείται πως τωρα ούτε αν με εκβιαζαν δεν θα έβλεπα κάτι από όλα αυτά, αλλά τότε φάνταζε κάτι το πολύ ωραίο!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassonoff

Δραστήριο μέλος

Η vassonoff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 426 μηνύματα.
Χαχαχαχαχαχαχαχα...:DΦυσικα το Rebelde Way...τρελο κολλημα και τωρα εχω αρχισει και το ξαναβλεπω οταν δεν εχω τι να κανω...:redface::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Cebollitas!!
Ταρούσα!!!!! Ταρούσα!!!!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexianos

Νεοφερμένος

Ο alexianos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
χαχαχαχαχα τι μου θυμισατε :P!! ατρομητοι φυσικα! τι εποχες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
τις σιχαινομουν παντα ολες αυτες τις σειρες ακομη και οταν ημουν πιο μικρη και ολοι ηταν κολλημενοι με τσικιτιτας και ανυποτακτες καρδιες και ατρομιτους και φλορεσιεντες εγω δεν αντεχα να τις παρακολουθησω πανω απο 5 λεπτα! Μου φαινονταν πολυ μελο ωρες ωρες και γενικως γελοιες...ασε κ ολας που οι φωνες απο την μεταγλωττιση ειναι για γελια και για κλαμματα. Οσο αφορα την Παττυ δεν σχολιαζω καν ηταν μακραν η πιο ηλιθια σειρα που θα μπορουσε να βαλλει το mega! Παρολο που υποτιθεται ειναι προεφηβικες σειρες εμενα μου φαινονταν παιδιαστικες- για να μην πω για τα "πολιτιμα" μηνυματα που εδιναν μερικες απο αυτες τις σειρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
καρουζελ , και ατρόμητους:clapup:

κάθε μεσημερι όλη η παρέα βλέπαμε ατρόμητους, και μετα βγαίναμε έξω να παίξουμε στην γειτονιά..
ωραίες εποχές!!

απο το καρουζέλ μου έχει μείνει μια σκηνή που βρίσκουν ένα πηγάδι που μέσα είχε μια πειρατική σημαία, και όταν ο χοντρός έκανε δώρο σε μία που ήθελε, μία κότα με μια κορδέλα που είχε κλέψει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
καρουζελ , και ατρόμητους:clapup:

κάθε μεσημερι όλη η παρέα βλέπαμε ατρόμητους, και μετα βγαίναμε έξω να παίξουμε στην γειτονιά..
ωραίες εποχές!!

απο το καρουζέλ μου έχει μείνει μια σκηνή που βρίσκουν ένα πηγάδι που μέσα είχε μια πειρατική σημαία, και όταν ο χοντρός έκανε δώρο σε μία που ήθελε, μία κότα με μια κορδέλα που είχε κλέψει!!!

Ο Σιρίλο o μαύρος έκανε δώρο την κότα στην Μαρία Χοακίνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
εγω εβλεπα ατρομητους επιδη παιζαν ποδοσφαιρο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Πω, έβλεπα το καρουζέλ ήταν τέλειοοο. Νηπιαγωγείο πρέπει να πήγαινα τότε :P
Και ατρόμητους έβλεπα, και rebelde way και πάττυ που και που, αν και είναι απαίσιο, δεν έχει καν υπόθεση (αλλά ωραίους πρωταγωνιστές), αλλά σαν το καρουζέλ κανένα.
Αχ, πως πέρασαν τα χρόνια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Από αυτά έχω παρακολουθήσει το καρουζέλ και τους ατρόμητους.

Το καρουζέλ ήταν αρκετά ωραίο αν και κάπως συντηρητικό για την σύγχρονη εποχή. Οι ατρόμητοι με μια λέξη ήταν μια " πατάτα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Ο Σιρίλο o μαύρος έκανε δώρο την κότα στην Μαρία Χοακίνα
χαχαχα:D την χοακίνα την ήθελα όλοι..

εχει κάνει και προκλητικές φωτο. 30 χρονών είναι.
:P και οι ατρόμητοι όπως είναι σήμερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
χαχαχα:D την χοακίνα την ήθελα όλοι.. ] :P
πάντα πίστευα ότι η μαρία χοακίνα θα πάει μπροστά







To καλύτερο ιντρο το είχαν σίγουρα οι ανεξάρτητοι δρόμοι. :)) Επίσης είχε και ωραία υπόθεση πάνω στο οποίο βασίστηκε και το πάττυ δυστυχώς οι εκτελέσεις των έργων ήταν απογοητευτικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Τους ατρόμητους θυμάμαι έβλεπα μόνο.:redface: Ταρούσα, Κάροτ. :P
Αλλά όχι σε σημείο να κολλήσω, όπως τα άλλα παιδιά του σχολείου μου.
Καλά, μετά ήταν οι ανυπότακτες καρδιές/τσικιτίτας κτλ.
Αυτά δε μαρέσαν. Το μόνο θέμα και πρόβλημα ήταν τα αγόρια, οι σχέσεις κτλ κτλ.
Και ειδικά η Παττυ. :/:
Απορώ πώς το βλέπουν ακόμα και έφηβοι και ενήλικες!! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Cebollitas, Chiquititas , Rebelde way....
τα άλλα ήταν για τα μπάζα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top