Εμπειρίες από πολυήμερες εκδρομές

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
με αφορμη το θεμα περι εκδρομικης ενδυματολογιας...:whistle: για πειτε φασεις απο πολυημερες εκδρομες, που πηγατε τι βλακειες κανατε, γενικα φασεις να γελασουμε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
εμας πρωτη λυκειου δεν παει κανεις και βαριεμαι να γραφω για τις παλιες εκδρομες...αντε να δουμε εκδρομη β λυκειου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
εγω θυμαμαι στην τριτη λυκειου ελεγαν οι παντες πενταημερη και πενταημερη...ειδικα κατι αγορια οταν εμαθαν οτι μπορει να μην παμε λογω καταληψεων εκαναν σαν μανιακοι!:eek:
εγω πηγα μονοημερη και καμια βλακεια δεν εκανα....:/::/:
ελεγα οτι σιγα...αμα θες να πας εκδρομη μαζευεις την παρεα σου και πας οποτε θες ....δεν χρειαζεται να περιμενεις το σχολειο!
η αντιπερα οχθη ελεγε οτι δεν εινια το ιδιο γτ δεν θα ειναι ολη η ταξη μαζεμενη!
εγω ακομα το ιδιο πιστευω!
σιγα ....!
δεν εινια ολος ο κοσμος η πενταημερη....ασε που εκει κανουν κουμαντο οι του δεκαπενταμελες!
σιγα μην κατσω να μου φτιαξει το προγραμμα των διακοπων ενας οποιοσδηποτε με τα δικα του γουστα!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
εγώ δεν θα ξεχάσω τις στιγμές που κρατούσαμε τσίλιες και επισκεπτόμασταν ο ένας το δωμάτιο του άλλου χωρίς να παίρνουν χαμπάρι οι καθηγητές και πίναμε ή παίζαμε επιτραπέζια ή κάναμε μαλακίες :D αχχχχχχχ :D πλάκα είχε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
3ήμερη αθενς 18 μαρτιού!
Άντε να δούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
1.Περσι στην 3ημερη θυμαμαι οταν πηγαμε στο ξενοδοχειο γινοταν χαμος!!!!τρεχαμε και τσιριζαμε στους διαδρομους και οι καθηγητες φωναζαν(κοντεψαμε να το γκρεμισουμε) :P
2.στο ιδιο ξενοδοχειο το βραδυ μετα την εξωδο προσπαθουσαμε να παμε ο ενας στο δωματιο του αλλου και οι καθηγιτες μας κυνιγουσαν μεχρι τα χαραματα XD
3.την 2η μερα ετυχε να ειναι ο τελικος κυπελλου(παο-αρης)και ηταν εκει ενα σχολειο απο τουμπα και μολις εφαγε γκολ ο αρης βγηκαμε ολοι στα μπαλκονια και φωναζαμε :P αξεχαστη καζουρα!!!!
4.το βραδυ απλα δεν μπορουσαμε να κουνηθουμε γιατι το ξενοδοχειο ηταν 5αστερο και υπηρχαν παντου σεκιουριταδες αλλα οκ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Χανιά 14 Μαρτίου :D (Πενθήμερη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Πενθήμερη λέγεται παίδες,το "η" παίρνει δασεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Τσ τσ ψείρας///χαχα!!
Πλάκα κάνω...δίκιο έχεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Πενθήμερη λέγεται παίδες,το "η" παίρνει δασεία.

Φίλε μου στη "δημοτικια" και το πενταήμερη σωστό είναι... Πλέον η γλώσσα έχει απλουστευθεί απίστευτα.
Χαίρομαι πάντως που σας αρέσει και πάνω απ' όλα γνωρίζετε κάποιοι τη αυθεντική ελληνική γλώσσα με τους ιδιωματισμούς και τα γλωσσικά φαινόμενα της...

Το πενθήμερη στα δικά μου αυτιά ακούγεται καλύτερα, αλλά και το πενταήμερη δεν είναι λάθος... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Γιώργο άνοιξες μεγάλο θέμα.... Αν ξεκινήσω δε θα μου φτάσει το κείμενο για να τα γράψω, αλλά αυτό που θυμάμαι από όλες τις πολυήμερες εκδρομές μας είναι οι καταπληκτικοί συνοδοί μας. Κάναμε τέτοια γέλια και περάσαμε αξέχαστα... Τώρα τα τυχαία περιστατικά ήταν αμέτρητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

navarhos

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Β' Γυμνασιου 3ημερη στο Βολο
Ετυχε να εχει η διευθυντρια μας,η οποια μας συνοδευε,τα γενεθλια της και μας πηγε σε ενα ρεμπεταδικο και του δωσαμε και καταλαβε.Οι αλλοι δυο καθηγητες που συνοδευαν ειχαν γινει τυφλα.Εκεινο το βραδυ εφαγαν το δουλεμα (και βρισιδι:P:redface:) της ζωης τους,μιας και δεν καταλαβαιναν τπτ απο το μεθυσι.
Γ' Γυμνασιου 3ημερη στην Κεφαλλονια
Παραλιγο να πλακωθουμε με κατι Αργοστολιτες γιατι νομιζαν οτι ειμαστε απο το Ληξουρι.Τα μεσημερια παιρναμε ματι την καθηγητρια που εβγαινε στο μπαλκονι με το baby doll;):D.
Α' Λυκειου 2ημερη Αραχοβα
Λογω του περιορισμενου χρονου δεν καναμε πολλα πραγματα.Μονο,δυο συμμαθητες μου πηδηξαν στο διπλανο μπαλκονι νομιζοντας οτι μενω εγω διπλα τους,αλλα για κακη τους τυχη εμενε ο λυκειαρχης μας.
Β' Λυκειου 3ημερη στα Γιαννενα
Περασαμε super!Ειχαμε τις καλυτερες καθηγητριες συνοδους μαζι μας.Μεναμε σε 5αστερο υπερπολυτελες ξενοδοχειο.Το βραδυ παιζαμε κλεφτες/αστυνομους με τους securitαδες γιατι δεν παλουκωνομασταν στα δωματια μας.Τα απογευματα βαζαμε τερμα τη μουσικη και το διασκεδαζαμε μαζι με αλλα 3 σχολεια σε ενα χωρο με γκαζον μπροστα απο τα δωματια μας.Ετυχε να ειναι και Παρασκευη που γινονταν χαιρετισμοι και βαζαμε τερμα την TV που μετεδιδε τη λειτουργια και γινοταν χαμος με τις ψαλμωδιες.Ε ρε παρατηρησεις που ειχαμε φαει.Απορω πως δε μας εδιωξαν:hmm:.
Γ' Λυκειου 5ημερη Κρητη (Χανια-Ηρακλειο)
Το ξενοδοχειο ηταν ολο δικο μας,καθως μεναμε ολομοναχοι απεναντι απο το κεντρικο κτηριο.Εκει να δεις χαμος.Επισης μεθουσαμε πριν παμε στο club,αφου εκμεταλλευομασταν,γερα,τη δωρεαν ρακι που προσφεραν οι εστιατορες.Μετα να δεις ξεσαλωμα στο club (ποιος Γεωργαντας μ λες μετα...:P).Το πιο αστειο ηταν που πληρωσαμε ξεναγο να μας ξεναγησει στην Κνωσσο και εμεις τσακωνομασταν για το αν θα παμε Θεωδοριδου το βραδυ,που ετυχε εκεινες τις μερες να κανει εμφανισεις στο Ηρακλειο,και την ειχαμε στο γραψιμο την γυναικα.
Τα ειπα οσο πιο περιληπτικα μπορουσα:/::P
Αυτες ειναι στιγμες που αξιζει να τις θυμασαι !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
εχω παει 3 τριημερες και μια πενταημερη στην γ λυκειου φυσικα:D
τα γνωστα...αναταλλαγη επισκεψεων στα δωματια,μπανιο στην πισινα με τα ρουχα,ξενυχτια μεχρι τις 6 το πρωι,σκυλοβαρεμα μεσα στα μουσεια:P
ωραια φαση,ξεγνοισια και οι καθηγητες ρε παιδι μου αλλοι ανθρωποι στις εκδρομες.πιο ανοιχτοι πιο προσχαροι,γελαστοι!
παντως αν ημουν τωρα τριτη λυκειου δεν πηγαινα πενταημερη,θα καθομουν να διαβασω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

navarhos

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
1.οι καθηγητες ρε παιδι μου αλλοι ανθρωποι στις εκδρομες.πιο ανοιχτοι πιο προσχαροι,γελαστοι!
2.παντως αν ημουν τωρα τριτη λυκειου δεν πηγαινα πενταημερη,θα καθομουν να διαβασω:P
1.Ναι ρε παιδι μου:hmm:.Στο σχολειο το παιζουν ιστορια και στην εκδρομη εξω καρδια.
2.Ο ενθουσιασμος της 5ημερης σου φευγει την ημερα που γυρνας σπιτι σου και λες "Αυτο ηταν ?" και μετα λες "Δεν καθομουν να διαβασω καλυτερα..." .Τις στιγμες αυτες μαζι με τους συμμαθητες μου, ομως, δεν θα τις αλλαζα που να μου λεγανε "Αν δεν πας και κατσεις να διαβασεις περνας ΕΜΠ"...Τις ζεις μονο μια φορα στην ζωη σου και πιστευω ειναι πιο σημαντικες απο αυτες τις 5+ ημερες διαβασματος που θα χασεις.Το διαβασμα αναπληρωνεται.Οι ωραιες στιγμες στη ζωη ομως δεν αναπληρωνονται,ειναι μοναδικες,η καθεμια εχει ξεχωριστη σημασια.(Ολα αυτα γενικα μιλωντας.)


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
θυμαμαι 5ημερη (εξωτερικο) να μουντζωνουμε το ρεσεπσιονιστ για να δουμε πειραματικως αν ισχυει η μουτζα σαν διεθνης χειρονομια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

navarhos

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
θυμαμαι 5ημερη (εξωτερικο) να μουντζωνουμε το ρεσεπσιονιστ για να δουμε πειραματικως αν ισχυει η μουτζα σαν διεθνης χειρονομια :P
Χαχαχα...Και τελικα τι εγινε ?
Εμεις,εκδρομη με το φροντιστηριο στη Γερμανια.Δειχναμε το ρολόι σε ενα καταστηματαρχη και του λεγαμε ______ τη μανα σου :redface:.Και μας απαντουσε ...Es ist 6 Uhr.
Το μ@@@@@ς ειναι διεθνης βρισια πλεον.Ειπαν κατι παιδια εναν υπαλληλο σε πολκαταστημα ετσι και παραλιγο να καλεσει την ασφαλεια να τους πεταξει εξω.
Τι κωλοπαιδα που ειμαστε ρε :P:whistle:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
axaxxxaxa ναι λενε οτι οι ελληνες μας βαφτισε ο ιδιος νονος, εχουμε το ιδιο ονομα

greek συζητηση:
"ελα ρε μλκ!"
"ναι ρε μλκ"
"που εισαι ρε μλκ?"
"μλκ σε λεω γ*ματα ηταν"
"τι λε ρε μλκ? κριμα δν ηρθα κι εγω ρε μλκες!"

:P:P:P:P:P

τελικα η μουτζα ειναι μονο ελληνικη χειρονομια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
τι να πρωτοθυμηθεί κανείς..
τις υπεξαιρέσεις χρημάτων του 15μελούς?
την αντίστροφη μέτρηση 150 μέρες πρίν?
την ανυπομονισία των συμμαθητών που περίμεναν την πενταήμερη νομίζοντας οτι θα γ****ουν, και τελικά επέστρεφαν με το π**λι στα χέρια?
τα ξενύχτια στα μπουζούκια?

παντως όσο περισότερο περιμένεις και σχεδιάζεις κάτι, τόσο το αποτέλεσμα δέν σε ικανοποιεί. τα καλλήτερα έρχονται εκεί που δέν το περιμένεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
κοίτα να δεις που πάλι προβάλλεται το δίλλημα "5ήμερη vs ΕΜΠ"...
όσοι δεν πήγαν 5ήμερη, έχασαν κάτι από την ζωή; :worry:
εξάλλου χάθηκε ο κόσμος αν δεν...ικανοποιήσουν το πουλί; ;)
ο κόσμος βρωμάει από κοπέλες...και το σεξ υπάρχει παντού!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Στο σχολείο που πήγαινα ακούγεται έντονα ότι οι καθηγητές τρώνε χρήματα από αυτά που δίνουν οι μαθητές για τις εκδρομές. Έτσι εξηγείται η μανία ορισμένων να πηγαίνουμε εκδρομές.
...Και περιμένεις μετά αυτοί οι άνθρωποι που τρώνε από τα χρήματα που με τα χίλια ζόρια δίνουν οι γονείς στα παιδιά τους για να έχουν να θυμούνται μια σχολική εκδρομή, να σου καλλιεργήσουν παιδεία και πολιτισμό... Άντε γεια...

Υ.Γ. Δεν πήγα 5ήμερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top