Καφές!

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Green blend.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
μονο φραπες ρεεεεεεεεεε!(1,5 κουταλια καφε 2 κουταλιες ζαχαρη!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
φραπες μετριος με γαλα ή εσπρεσσο με λιγη ζαχαρη!!!!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Freddo Cappuccino μέτριο ή Φραπέ μέτριο με γάλα! :D Καμιά φορά πίνω και φίλτρου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
ρε αεκακι μηπως εισαι θεσσαλονικιος?:P

πλακα με κανεις σαλονικια?απο ρεθυμνο ειμαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
το καλοκαιρι φραπέ με γάλα γλυκό(πολύ το λένε και φλωρικο:mad:)
το χειμώνα καπουτσίνο ζεστό.

εσπρέσο φρέντο και άλλα τέτοια δέν ήξερα μέχρι που ήρθα αθήνα.
πάνω μόνο φραπέ πίνουμε! στη θεσσαλονίκη άλλωστε έγινε η ανακάλυψη του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
συνηθως σκετο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

periklissalag

Νεοφερμένος

Ο periklissalag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Freddo Cappuccino μέτριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notebook___ΑΡΚΑς

Νεοφερμένος

Ο ο βιολιστης της στεγης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
εγω παιδιααα δεν πινω καφε....μονο κανενα φρεντοτσινοο το καλοκαιρακι με σοκολατα...!!
αλλα ειμαι σιγουρος πως οταν περασουν τα χρονιααα θα αρχισω και εγω....!
οπως με την μπυρααα.ουτε να την βλεπω δεν ηθελααα,3η γυμνασιου δοκιμασααα και απο τοτε πινω μπυριτσαααα!απο εκει εξαλλου ερχετε και το μπυροκοιλοοο...! και με το κρασακι το ιδιοοο εγινεε!!
ελπιζω να γινει και με τον καφεε....για να νιωσω και εγω ελληνοπουλο με φραπεδιαα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
εγώ πίνω γαλλικό και ελληνικό! Αλλά και οι άλλοι καφέδες δε με χαλάνε! Μόνο το φραπέ δεν αντέχω!! μου χτυπάει τα νεύρα!!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilisL2

Νεοφερμένος

Ο vasilisL2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Δε γνωρίζω αν υπάρχει παρόμοιο θέμα, και αν υπάρχει, ζητώ συγγνώμη.
Ο καφές αποτελεί ένα ήπιο διεγερτικό του νευρικού συστήματος που είναι ιδιαίτερα διαδεδομένο. Μάλιστα, καθημερινά, ακούς ανθρώπους να συνδέουν τον καφέ με την συγκέντρωση τους, τη πνευματική και σωματική διαύγεια.
Εγώ είχα από μικρός ιδιαίτερη αδυναμία στον καφέ, καθώς ο παππούς μου ήταν καφεκόπτης. Θυμάμαι ακόμα τη μυρωδιά του καφέ μέσα στο καφεκοπτείο του. Από πέρσυ, συνήθιζα να πίνω ένα εσπρεσάκι πριν από κάθε μάθημα γραμματικής στο φροντιστήριο κάθε Τετάρτη και καθημερινά έναν ελληνικό μερακλίδικο,. Στις προαγωγικές εξετάσεις, πριν λίγο καιρό, έπινα κάθε φορά όσο διάβαζα έναν.
Πλέον πίνω και έναν και δύο, ανάλογα, πριν και μετά το φροντιστήριο. Συνήθως φραπε λόγω της ευκολίας του.
Εσείς τι κάνετε; Πίνετε καφέ ή τον μισείτε όπως μια μεγάλη μερίδα των ανθρώπων στην ηλικία μας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αίτνα

Νεοφερμένος

Η ΄Οπως και της γιαγιάς :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Δεν πίνω και δεν σας προτρέπω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Freddo espresso συνήθως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellla

Νεοφερμένος

Η stellla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
δυστυχώς πολλούς.....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThrilosG7-94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ThrilosG7-94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
ένας ελληνικός διπλός μέτριος είναι ότι πρέπει τον χειμώνα (το καλοκαίρι σπάνια).. Τώρα στις ζέστες φραπεδιά μέτρια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
εχω ακουσει για τον nescafe οτι ειναι σαν ναρκωτικο και οτι οσο συχνοτερα πινεις τοσο το χειροτερο οπωτε καλυτερα οι νεοτεροι να το αποφευγουμε!:S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xx-Giota-xX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Πςςς με τον καφέ έχω έρωτα εδώ και καιρό...
Τα πάντα δέχομαι και μέχρι στιγμής δεν έχω πιεί καφέ που να μην μου αρέσει...απ'το φαρμακερό τοσοδούλι espressaki μέχρι τον chocochino που μου θυμίζει γαλατάκι με κακάο χωρίς ίχνος καφέ.Γενικά η μαμά μου, λέει πως οι άπειροι καφέδες που πίνω καθημερινά μου προκαλούν κάποιες μικρές ανεπαίσθητες νευρικές κρίσεις :P ...αλλά έλεος τα καφεδάκια μου δεν φταίνε σε τίποτα!! :inlove: Τεσπα,νταξ μπορεί να μου τσιτώνουν λιγάκι τα νεύρα αλλά χωρίς καφέ δεν γίνεται πραγματικά.
!!COFFEE LOVERS UNITED!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Και εγώ γουστάρω καφέ άγρια! Η ανώτατη ποσότητα σε μία μέρα είναι 5 freddo cappuccino.
Kαι επιβεβαιώνω αυτό που ειπώθηκε προηγουμένως περί ταύτισης καφέ ναρκωτικού. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top