Τα ετερώνυμα έλκονται: αλήθεια ή μύθος;

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη...Αλλες φορες ελκονται διαφορετικοι χαρακτηρες και αλλες παλι οχι!!!!Πρεπει να εχεις και ορισμενα κοινα στοιχεια με τον αλλον ετσι ωστε να συνυπαρξεις μαζι του..Απο την αλλη ομως και η απολυτη ομοιοτητα δεν ειναι και οτι καλυτερο,οπως και η απολυτη διαφορετικοτητα!!!!! Τελικα δεν ξερω αν ελκονται τα ετερωνυμα...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Δεν ξέρεις γιατί δεν υπάρχει κανόνας. Γιατί να κατηγοριοποιούμε τους ανθρώπους; Όλοι γύρω είναι δυνητικά φίλοι μας απλά εμείς επιλέγουμε ποιους θα κρατήσουμε και ποιους όχι. Δεν είναι ότι δε μπορώ να πάω να μιλήσω στον αντίθετό μου ξερωγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trelomarw

Νεοφερμένος

Η Trelomarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Ελκονται...αλλα μεχρι εκει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
ελκονται..ελκονταιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
έλκονται αλλά για πόσο;;;:/:
Τέτοιες σχέσεις δεν κρατάνε... είναι μέχρι να περάσει ο πρώτος ενθουσιασμός... Ύστερα χάνεται το όποιο πάθος υπήρχε στην αρχή και όλες αυτές οι διαφορές, που ένοιωθες ότι σε ενώνουν και σε συμπληρώνουν με τον άλλον, φαίνονται τόσο μεγάλες που λες δεν πάει άλλο ΤΕΛΟΣ!!!!!
Η αλήθεια βέβαια είναι ότι αυτό το διαφορετικό πάντα σε τραβάει, υπάρχει αυτό το μυστήριο... Τεσπα όμως, το θέμα είναι ότι δεν κρατάει για πολύ... όσο ωραίο και αν φαίνεται στην αρχή!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
σιγουρα υπαρχει μια ελξη.το εχω ζησει αλλα τον εβγαλα απο το μυαλο μου για να μη φαω το κεφαλι μου :P
για να παντρευτουν για πολυ καιρο παντως χρειαζονται πολλοι και αμοιβαιοι συμβιβασμοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Στον έρωτα δεν ισχύει η φυσική αλλά η χημεία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lida Ι.

Νεοφερμένος

Η Lida Ι. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άρτεμις (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Ελκονται...αλλα μεχρι εκει!

Συμφωνώ απόλυτα! Και η έλξη πρέπει να μείνει έλξη!
Καλύτερα να μην επιζητησει κανείς κάτι παραπάνω ή μονιμο
καθώς μου φαίνεται ''ακατόρθωτο''

Αν πάλι κάποιοι το έχουν πετυχει, έχουν το θαυμασμό μου!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Μυθος...Οταν δυο ετερονυμα ελκονται λεμε <<Α κοιτα, τελικα αυτο που λεγεται οτι τα ετερονυμα ελκονται ισχυει>> . Αν δυο δουμε δυο ατομα που εχουν κοινές αποψεις κτλ κτλ και τα φτιαχνουνε τοτε λεμε<<ταιριαζουνε (δεν εννοω εμφανισιακα)>> και <<ειναι φτιαγμενος ο ενας για τον αλλον>> κ.ά . Μπορει να μας ελξει ο οποιοσδηποτε ή η οποιαδηποτε και δεν υπαρχει νομος ή κανονας που να το καθορισει αυτο. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelicaa

Νεοφερμένος

Η Angelicaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Οτι ελκονται ελκονται γιατι ο ενας συμπληρωνει τον αλλο!
Αλλα μετα ανακαλυπτουν πως δεν εχουν κοινα και ψαχνουν.......... ομωνυμο!!!
Αλλοι παλι αποφασιζουν να μεινουν με το ετερωνυμο!
Ειναι θεμα χημειας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εντροπία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η terry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
βασικά όταν ξεκινάς μια σχέση συνήθως δεν σκέφτεσαι αν ταιριάζεις ή όχι με τον άνθρωπο που έχεις δίπλα σου γιατί συνήθως και πάλι είσαι ερωτευμένος και δε σε νοιάζει τίποτα. το θέμα είναι όταν χάνεται ο έρωτας και περνάει ο καιρός και βλέπεις ότι δεν ταιριάζεις και τόσο, τι κάνεις ?αν αγαπάς αληθινά τον άλλο νομίζω ότι δεν τον αφήνεις έτσι απλά, δε φεύγεις γιατί δεν μπορείς, αν πάλι δεν τον αγαπάς τότε φεύγεις και για το δικό του καλό, αλλά και για το δικό σου και ψάχνεις να βρεις κάτι καινούργιο που ίσως να ταιριάζετε περισσότερο.. δεν ξέρω. νομίζω σιγά σιγά ότι οι ανθρώπινες σχέσεις και ειδικά οι ερωτικές είναι ό,τι πιο περίπλοκο υπάρχει στη ζωή μας!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
βασικά όταν ξεκινάς μια σχέση συνήθως δεν σκέφτεσαι αν ταιριάζεις ή όχι με τον άνθρωπο που έχεις δίπλα σου γιατί συνήθως και πάλι είσαι ερωτευμένος και δε σε νοιάζει τίποτα. το θέμα είναι όταν χάνεται ο έρωτας και περνάει ο καιρός και βλέπεις ότι δεν ταιριάζεις και τόσο, τι κάνεις ?αν αγαπάς αληθινά τον άλλο νομίζω ότι δεν τον αφήνεις έτσι απλά, δε φεύγεις γιατί δεν μπορείς, αν πάλι δεν τον αγαπάς τότε φεύγεις και για το δικό του καλό, αλλά και για το δικό σου και ψάχνεις να βρεις κάτι καινούργιο που ίσως να ταιριάζετε περισσότερο.. δεν ξέρω. νομίζω σιγά σιγά ότι οι ανθρώπινες σχέσεις και ειδικά οι ερωτικές είναι ό,τι πιο περίπλοκο υπάρχει στη ζωή μας!:worry:

ακριβώς...επίσης, τι γίνεται όταν το καταλαβαίνεις λιγάκι αργά?:hmm:(να το πάω και λίγο μακριά:όταν υπάρχουν παιδιά στη μέση για παράδειγμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εντροπία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η terry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
ακριβώς...επίσης, τι γίνεται όταν το καταλαβαίνεις λιγάκι αργά?:hmm:(να το πάω και λίγο μακριά:όταν υπάρχουν παιδιά στη μέση για παράδειγμα)

όταν υπάρχουν παιδιά είναι ό,τι χειρότερο.. πόσο μάλλον όταν το ζευγάρι δεν ταιριάζει καθόλου σε βαθμό που κάθε μέρα υπάρχουν καυγάδες στο σπίτι και προφανώς μπροστά στα παιδιά.. και τα παιδιά είναι σφουγγάρια όσο είναι μικρά και ό,τι βλέπουν το αντιγράφουν, οπότε τότε σίγουρα υπάρχει πρόβλημα. γνώμη μου είναι ότι είναι ίσως προτιμότερο να χωρίσουν οι γονείς όσο είναι νωρίς και να προσπαθήσουν να κρατήσουν μια υγιή σχέση μεταξύ τους και με τα παιδιά τους, χωρίς να μαλώνουν και να κατηγορεί ο ένας τον άλλο(κάτι που είναι δύσκολο έως αδύνατο να συμβεί!), από το να μείνουν μαζί μόνο και μόνο για τα παιδιά και καλά, αλλά κάθε μέρα να "σφάζονται" και τα παιδιά να γίνονται οι αποδέκτες της ασυμφωνίας τους.. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Ναι, πιστεύω ότι έλκονται, παίζει ρόλο σημαντικό όμως και το πόσο ''ετερώνυμα'' είναι. Δηλαδή, το άσπρο με το μαύρο δεν πρόκειται να είμαι μαζί μακροπρόθεσμα, ενώ το άσπρο ή το μαύρο με το γκρι, ναι, πιστεύω. Γενικά θεωρώ ότι αυτό που μας έλκει ερωτικά σε έναν άλλο άνθρωπο είναι συνήθως κάποιο/α χαρακτηριστικό/α που δεν έχει η δική μας προσωπικότητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
οι άνθρωποι δεν είναι άτομα..
Νομιζω πως καταλαβες τι εννοω στο post που ειχα γραψει...Οταν λεμε μια φραση ''Ρε, τι εκανε το ατομο'' δεν αναφερομαστε στη φυσικη (εκτος και αν κυριολεκτεί αυτος που την λεει).
Επισης δεν εκανα αναφορα καθολου σε φυσικη...(Αν αναφερεσαι (και) για το δικο μου post)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Mωρέ...έλκονται! Αλλά αυτό δε σημαίνει πως ταιριάζουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Menoula

Νεοφερμένος

Η Menoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Για πολυ καιρο οχι...αλλα για οσο καιρο ειναι μαζι..ειναι κατι πολυ ομορφο και παθιασμενο...δεν βαριεσαι και γενικα ειναι κατι αρκετα ωραιο΄..αλλα συνεχεια στην τσιτα φιλε μ :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι -απο οσο εχω ακουσει και συμπερανει- οτι ειναι αληθεια πως τα ετερονυμα ελκονται....αλλα δυσκολα να υπαρξει μια μακροχρονια σχεση αφου ειναι τελιως μα τελιως διαφορετικοι χαρακτηρες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rea_94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Θυμάμαι όταν η κολλητή μου κάποτε ήθελε ένα αγόρι με το οποίο έβλεπε ότι δεν είχε κανένα κοινό και απελπιζόταν, και εγώ της έλεγα ότι τα ετερόνυμα έλκονται για να την παρηγορήσω... Οπότε αυτή μου απαντησε ''Και τα ετερόνυμα τι λένε, όταν πρέπει να μιλήσουν?''

Η αλήθεια είναι ότι δεν είχα τι να της πω μετά από αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathis1214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Ειμαι εδω και ενα μιση χρονο με μια κοπελα που ειμαστε τελειως διαφορετικα ατομα. Περναμε καλα μαζι κ ειμαστε πολυ καλα. Θελω να πω οτι για να συζητησεις με εναν ανθρωπο δε χρειαζεται να ειναι ιδιος με σενα κ ακομη πως καποιες φορες καποια πραγματα που κανει κ ειναι διαφορετικα απο αυτα που θα εκανες εσυ αυτα ειναι που δινουν κ ενα ομορφο ενδιαφερον!! Το λεω απο τη δικη μου εμπειρια αυτο τωρα γενικα δεν ξερω αν ισχυει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top