Τα ετερώνυμα έλκονται: αλήθεια ή μύθος;

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Οτι ελκονται,ελκονται.Το θεμα ειναι πως το διατηρουν μετα που σοβαρευει το πραμα.Σας μιλαει η εμπειρια 2 ετων.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Όταν λέμε ετερώνυμα;
Γιατί και εγώ με αυτόν που είμαι τώρα δεν έχουμε πολλά κοινά. Ελάχιστα θα έλεγα, και γενικά είμαστε πολύ διαφορετικοί σε κάποια (πολλά) πράγματα, αλλά παρόλο αυτά ταιριάζουμε πάρα πολύ, εννοώ ότι έχουμε αυτή τη χημεία και όλα αυτά που χρειάζεται μια σχέση, και μάλλον δε παίζει να ταίριαζα τόσο πολύ με άτομο που έχουμε ίδιο χαρακτήρα.
Πχ. αν ήμουν με κάποιον που ήταν σαν και μένα ρομαντικός, κλαψιάρης, ευαίσθητος κτλ δε θα κόλλαγα, δε θα μου άρεσε, θα βαριόμουν, θέλω το αντίθετο για να υπάρχει μια ισσοροπία στη σχέση.

Και αυτά που άκουγα από μικρή του τύπου "να ακούμε ίδια μουσική, να έχουμε ίδια ενδιαφέροντα, να είμαστε ίδιοι" ξερω γω, τα θεωρώ απλά τυπικότητες. Γιατί να είστε ίδιοι; Ποια είναι η ουσία;:P
Το θέμα είναι να υπάρχει επικοινωνία, και δε θεωρώ ότι έχει να κάνει με το αν είστε ίδιοι ή διαφορετικοί, και να χτιστεί μια όμορφη σχέση και να αντέξει.
If you know what i mean ρε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrione

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 202 μηνύματα.
για σχεση και για κατι σοβαρο πρεπει να εχεις κοινα γουστα....για κατι περιστασιακο και καπως πιο παθιασμενο τα ετερωνυμα ειναι πιο καλα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kristy314

Νεοφερμένος

Η kristy314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Όταν λέμε ετερώνυμα;
Γιατί και εγώ με αυτόν που είμαι τώρα δεν έχουμε πολλά κοινά. Ελάχιστα θα έλεγα, και γενικά είμαστε πολύ διαφορετικοί σε κάποια (πολλά) πράγματα, αλλά παρόλο αυτά ταιριάζουμε πάρα πολύ, εννοώ ότι έχουμε αυτή τη χημεία και όλα αυτά που χρειάζεται μια σχέση, και μάλλον δε παίζει να ταίριαζα τόσο πολύ με άτομο που έχουμε ίδιο χαρακτήρα.
Πχ. αν ήμουν με κάποιον που ήταν σαν και μένα ρομαντικός, κλαψιάρης, ευαίσθητος κτλ δε θα κόλλαγα, δε θα μου άρεσε, θα βαριόμουν, θέλω το αντίθετο για να υπάρχει μια ισσοροπία στη σχέση.

Και αυτά που άκουγα από μικρή του τύπου "να ακούμε ίδια μουσική, να έχουμε ίδια ενδιαφέροντα, να είμαστε ίδιοι" ξερω γω, τα θεωρώ απλά τυπικότητες. Γιατί να είστε ίδιοι; Ποια είναι η ουσία;:P
Το θέμα είναι να υπάρχει επικοινωνία, και δε θεωρώ ότι έχει να κάνει με το αν είστε ίδιοι ή διαφορετικοί, και να χτιστεί μια όμορφη σχέση και να αντέξει.
If you know what i mean ρε.:P

Η ουσία αυτού με τη μουσική είναι για να μπορείτε να διασκεδάζετε με τον ίδιο τρόπο.Αν π.χ. εσύ ακούς μπουζούκια κ ο καλός σου μεταλ πως θα την παλέψεις εσύ σε μεταλλάδικο κ αντίστοιχα ο δικός σου σε σκυλάδικο?Μέση λύση σε αυτό δεν νομίζει οτι υπάρχει.Για κάτι τέτοιες περιπτώσεις χρειάζεται όσο να ναι να μοιάζετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Άμα είμαι να κολλήσουμε σε είδος μουσική, σε τριχοφυϊα ή ξυρισμένο,...και άλλα θέματα που υπάρχουν στο ischool και βασανίζουν τον αρσενικό κόσμο γιατί πολλές κοπέλες είναι στην κοσμάρα τους, η σχέση προμηνύεται εξ' αρχής χαμένη. :) Ζήστε και αφήστε τα πίτουρα για τις κότες. Εμείς σαν άντρες, θέλουμε από τις άλλες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Η ουσία αυτού με τη μουσική είναι για να μπορείτε να διασκεδάζετε με τον ίδιο τρόπο.Αν π.χ. εσύ ακούς μπουζούκια κ ο καλός σου μεταλ πως θα την παλέψεις εσύ σε μεταλλάδικο κ αντίστοιχα ο δικός σου σε σκυλάδικο?Μέση λύση σε αυτό δεν νομίζει οτι υπάρχει.Για κάτι τέτοιες περιπτώσεις χρειάζεται όσο να ναι να μοιάζετε...

Δεν ακούω σκυλάδικα.:redface:
Τα σιχαίνομαι.
Που οκ, χέσε τη μουσική, που δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά.
Θα βρεις ξέρω γω εσύ εναν γαμάτο άντρα και αν ακούει διαφορετική μουσική από σένα θα τον χωρίσεις; Δεν είναι αυτό μια σχέση.
Σε τέτοιες περιπτώσεις απλά κάνουν και οι δύο υποχωρήσεις για τη ΜΟΥΣΙΚΗ. Big deal. Το θέμα είναι στο σύνολό της τι σου προσφέρει η σχέση σας.


Άμα είμαι να κολλήσουμε σε είδος μουσική, σε τριχοφυϊα ή ξυρισμένο,...και άλλα θέματα που υπάρχουν στο ischool και βασανίζουν τον αρσενικό κόσμο γιατί πολλές κοπέλες είναι στην κοσμάρα τους, η σχέση προμηνύεται εξ' αρχής χαμένη. :) Ζήστε και αφήστε τα πίτουρα για τις κότες. Εμείς σαν άντρες, θέλουμε από τις άλλες!
Ωωωω μον ντιέ, σου έβαλα θετική.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kristy314

Νεοφερμένος

Η kristy314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Καλε σαν παράδειγμα το έφερα!:P Για ποιο λόγο δλδ λένε ότι θέλουν να έχουν κοινό ενδιαφέρον στη μουσική.Και δεν είπα ότι ακους σκυλάδικα.:P
Απλά το είπα για να δείξω ότι είναι λογικό να χρειάζονται κοινά στοιχεία στο ζευγάρι ακόμα κ για πρακτικούς λόγους. Κ όπως προειπαν κ άλλοι τα ετερώνυμα έλκονται στην αρχή κ για μια πιο εφήμερη σχέση.Τωρα αν θα κρατήσει κ θα είναι πιο σοβαρή νομίζω δεν ισχύει ο νόμος αυτός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι μια εφήμερη σχέση εξαρτάται από κοινές προτιμήσεις σε μουσική, διασκέδαση, βιβλία, σεξ,...κτλ. Άλλοι είναι οι λόγοι που πέφτει η αυλαία μεταξύ δυο ερωτευμένων. Είναι πολύ πιο σοβαρές οι αιτίες αν και κατά την γνώμη μου, καλό είναι να χωρίζουν οι άνθρωποι ώστε να υπεισέρχεται μια αμφίπλευρη ανανέωση. Οι πολυετείς σχέσεις δημιουργούν μια στατικότητα στην ζωή, μια μούχλα. Οι σχέσεις μούχλες αν έχετε δει...είναι χαρακτηριστικό ανθρώπων που τους αρέσει να ζουν εκ του ασφαλούς. Φοβούνται το αβέβαιο μέλλον. Θέλουν να έχουν μια σιγουριά ότι δεν θα είναι μόνοι τους. Επομένως αντί να δώσουν ένα τέλος και να πάνε αλλού, να αναπνεύσουν καθαρό αέρα, όταν βλέπουν ότι δεν πάει άλλο, κάθονται στην φωλιά και στο εσώρουχο της άλλης, ας πάει το μπινελίκing σύννεφο. Επίσης τέτοια άτομα "πνίγουν" τον-ην άλλον-η. Μακρυά από μας Θεέε μου...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Καλε σαν παράδειγμα το έφερα!:P Για ποιο λόγο δλδ λένε ότι θέλουν να έχουν κοινό ενδιαφέρον στη μουσική.Και δεν είπα ότι ακους σκυλάδικα.:P
Απλά το είπα για να δείξω ότι είναι λογικό να χρειάζονται κοινά στοιχεία στο ζευγάρι ακόμα κ για πρακτικούς λόγους.

Το κατάλαβα μωρέ κουλ.:P
Τη μουσική αντικατέστησέ την με οτιδήποτε άλλο. Δεν είναι λόγος να μη πετύχει μια σχέση, αυτό λέω. Το αντίθετο μάλιστα, όταν έχετε διαφορετικά ενδιαφέροντα υπάρχει μεγαλύτερη ποικιλία στο να κάνετε πιο πολλά νέα πράγματα μαζί. Τη βρίσκεις την άκρη στη τελική.
Κ όπως προειπαν κ άλλοι τα ετερώνυμα έλκονται στην αρχή κ για μια πιο εφήμερη σχέση.Τωρα αν θα κρατήσει κ θα είναι πιο σοβαρή νομίζω δεν ισχύει ο νόμος αυτός...
Εχμ εγώ είμαι μαζί του σχεδόν 3 χρόνια, οπότε μιλάω εκ πείρας.
Και λέω, ότι αν θέλεις να κρατήσεις μια σχέση θα τη κρατήσεις, υπάρχουν άλλα πράγματα που σε δένουν με τον άλλον, και όχι τα κοινά γούστα.
Βέβαια, δε ξέρω και πώς έχει ο καθένας στο μυαλό του το "ετερώνυμα", δώστε κι ένα παράδειγμα αν δε σας κάνει κόπος. Μπορεί εσείς να το εννοείται αλλιώς, και εγώ αλλιώς, και φέτα με ψωμί λολ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kristy314

Νεοφερμένος

Η kristy314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Εγώ πάλι είχα 3 μεγάλες σχέσεις 1,5 χρόνο 2 χρόνια κ 1,5 χρόνο η κάθεμια. Και με τους 3 είχαμε αρκετά κοινά κ αυτό μας έκανε πιστεύω να μείνουμε τόσο καιρό μαζί.
Να σκεφτώ πως εννοώ τα ετερώνυμα..:hmm: Αχ δεν ξέρω...Καταρχήν να έχουμε κοινά οράματα για το τι θέλουμε να κάνουμε στο μέλλον(μιλάω για σοβαρή κ μακροχρόνια σχέση).Μην θέλει ο ένας π.χ. να γυρίζει τις 5 Ηπείρους ταξιδεύοντας ενώ στον άλλον να αρέσει η μονιμότητα κ η σταθερότητα κ να φοβάται τα αεροπλάνα. Επίσης μπορεί ο ένας να είναι του έξω και να γουστάρει αχαλίνωτο clubbing κ ο άλλος να είναι σπιτόγατος με DVD κ pop corn. Ή ακόμα ο ένας να είναι ακροδεξιός και ο άλλος κομμουνιστης. Ή ξερω γω τι άλλα παραδείγματα... :hmm: Αυτα μου ήρθαν τωρα, :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εγώ πάλι είχα 3 μεγάλες σχέσεις 1,5 χρόνο 2 χρόνια κ 1,5 χρόνο η κάθεμια. Και με τους 3 είχαμε αρκετά κοινά κ αυτό μας έκανε πιστεύω να μείνουμε τόσο καιρό μαζί.
Να σκεφτώ πως εννοώ τα ετερώνυμα..:hmm: Αχ δεν ξέρω...Καταρχήν να έχουμε κοινά οράματα για το τι θέλουμε να κάνουμε στο μέλλον(μιλάω για σοβαρή κ μακροχρόνια σχέση).Μην θέλει ο ένας π.χ. να γυρίζει τις 5 Ηπείρους ταξιδεύοντας ενώ στον άλλον να αρέσει η μονιμότητα κ η σταθερότητα κ να φοβάται τα αεροπλάνα. Επίσης μπορεί ο ένας να είναι του έξω και να γουστάρει αχαλίνωτο clubbing κ ο άλλος να είναι σπιτόγατος με DVD κ pop corn. Ή ακόμα ο ένας να είναι ακροδεξιός και ο άλλος κομμουνιστης. Ή ξερω γω τι άλλα παραδείγματα... :hmm: Αυτα μου ήρθαν τωρα, :P

Look, αρχικά συγχέεις δύο πράγματα: τα προσωπικά του γούστα που δε σε επηρεάζουν, και τα άλλα που ίσως σε επηρεάσουν.
Εγώ είχα στο μυαλό μου στοιχεία που είναι αντίθετα με δικά σου στοιχεία πχ. του χαρακτήρα, ότι δεν αντιδράτε με τον ίδιο τρόπο σε πολλά πράγματα, ο ένας είναι ανοιχτός και ο άλλος κλειστός χαρακτήρας, ο ένας ντροπαλός, ο άλλος όχι, ο ένας λατρεύει τη γυμναστική, ο άλλος όχι, ο ένας ακούει Eminem και ο άλλος Νταλάρα, ο ένας συναισθηματικός, ο άλλος πιο σκληρός, ο ένας χοντρός ο άλλος λεπτός κτλ.

Νομίζω πράγματα σαν αυτά που ανέφερα παλεύονται, και τέτοια είχα στο μυαλό μου όταν έλεγα "ετερώνυμα" και δεν επηρεάζει άμεσα τη σχέση σας. Τώρα όσον αφορά αυτό που λες "τι θέλουμε να κάνουμε στο μέλλον" νομίζω προκύπτει κατά τη διάρκεια. Πχ αν ο άλλος από την αρχή σου λέει ότι είναι των ελεύθερων σχέσεων κι εσύ δεν είσαι, ε εκεί δε το προχωράς καν γιατί δεν έχει νόημα.
Το ίδιο και για το αν θέλει να γυρίσει το κόσμο κι εσύ όχι - αν και λίγο τραβηγμένο αυτό.
Ούτε θεωρώ "ετερώνυμο" το ότι κάποιος θέλει να σπουδάσει Αγγλία, και ο άλλος να κάτσει Ελλάδα. Δε μπορώ να εξηγήσω καλύτερα πώς το εννοώ. Προφανώς αν το ζευγάρι δεν έχει ίδιες προοπτικές για τη σχέση τους να μην έχουν μέλλον, απλά δε το' χα έτσι στο μυαλό μου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
ΝΑΙΙΙΙΙ! Πιστεύω πως αυτό ψάχνουμε πραγματικά, κάτι διαφορετικό από εμάς. Και στην τελική, χωρίς κάποιες εντάσεις, πως να περάσει μια ζωή?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kristy314

Νεοφερμένος

Η kristy314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Look, αρχικά συγχέεις δύο πράγματα: τα προσωπικά του γούστα που δε σε επηρεάζουν, και τα άλλα που ίσως σε επηρεάσουν.
Εγώ είχα στο μυαλό μου στοιχεία που είναι αντίθετα με δικά σου στοιχεία πχ. του χαρακτήρα, ότι δεν αντιδράτε με τον ίδιο τρόπο σε πολλά πράγματα, ο ένας είναι ανοιχτός και ο άλλος κλειστός χαρακτήρας, ο ένας ντροπαλός, ο άλλος όχι, ο ένας λατρεύει τη γυμναστική, ο άλλος όχι, ο ένας ακούει Eminem και ο άλλος Νταλάρα, ο ένας συναισθηματικός, ο άλλος πιο σκληρός, ο ένας χοντρός ο άλλος λεπτός κτλ.

Νομίζω πράγματα σαν αυτά που ανέφερα παλεύονται, και τέτοια είχα στο μυαλό μου όταν έλεγα "ετερώνυμα" και δεν επηρεάζει άμεσα τη σχέση σας. Τώρα όσον αφορά αυτό που λες "τι θέλουμε να κάνουμε στο μέλλον" νομίζω προκύπτει κατά τη διάρκεια. Πχ αν ο άλλος από την αρχή σου λέει ότι είναι των ελεύθερων σχέσεων κι εσύ δεν είσαι, ε εκεί δε το προχωράς καν γιατί δεν έχει νόημα.
Το ίδιο και για το αν θέλει να γυρίσει το κόσμο κι εσύ όχι - αν και λίγο τραβηγμένο αυτό.
Ούτε θεωρώ "ετερώνυμο" το ότι κάποιος θέλει να σπουδάσει Αγγλία, και ο άλλος να κάτσει Ελλάδα. Δε μπορώ να εξηγήσω καλύτερα πώς το εννοώ. Προφανώς αν το ζευγάρι δεν έχει ίδιες προοπτικές για τη σχέση τους να μην έχουν μέλλον, απλά δε το' χα έτσι στο μυαλό μου.:P

Ε ναι!Το να είναι ο ένας χοντρός κ ο άλλος αδύνατος,η κλειστός κ ανοιχτός χαρακτήρας κ συναισθηματικός ο ένας κ σκληρός ο άλλος δεν τα θεωρώ,έγω τουλάχιστον,απαγορευτικά για μια σχέση.Ίσα ίσα μην σου πω θα έπρεπε να υπάρχουν σίγουρα!Αν είναι κ οι 2 ευαίσθητοι όταν θα χρειαστεί να πάρει κάποιος τα ηνία σε μια δύσκολη κατάσταση ποιος θα είναι?Αν είναι κ οι 2 ντροπαλοί ποιος θα πάρει την απόφαση να πάρει τηλέφωνο στο ντελιβερι γιατί ο άλλος θα ντρέπεται? :P λολ αυτο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
πάντα κάτι λείπει...;)μιλάει η ολοκληρωμένη πρωσοπικότητα :whistle:

αυτη ειναι η γοητεια;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni_13

Νεοφερμένος

Η eleni_13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Τα ετερώνυμα σαφώς έλκονται, αλλά σπάνια εφάπτονται. Από προσωπική εμπειρία, συνήθως, αυτές οι καταστάσεις δεν κρατάνε για πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Νομίζω ότι η διαφορά χαρακτήρων και προτιμήσεων δένει περισσότερο μια σχέση. Το να ανακαλύπτεις κάποιον-α κάθε μέρα που περνάει, δίνει μια ομορφιά στην συνύπαρξη...αλλιώς "άσε με να δω ποδόσφαιρο και μη μου κρύβεις την εικόνα"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ναι αλλά αφότου η γνωριμία περάσει... κακά τα ψέματα , ο ενθουσιασμός, το πάθος και ο έρωτας περνάνε (στις περισσότερες σχέσεις) και μετά αν δεν υπάρχουν κάποια βασικά κοινά στοιχεία ο έρωτας δε μετατρέπεται σε αγάπη.

Δε μιλάμε για διαφορές ασήμαντες, της καθημερινότητας , αυτές είναι χαριτωμένες και αναζωογονούν τη σχέση. Μιλάω για αγεφύρωτα θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mel999

Δραστήριο μέλος

Η Τζάνα η Μελι(τζά)να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 556 μηνύματα.
Τα ετερώνυμα έλκονται... Είναι το μόνο σίγουρο ανθρωποι γεμάτοι αντιθέσεις που τραβούν έντονα το ενδιαφέρων και η έλξη είναι τόσο δυνατή που σχεδόν προκαλεί δέος... Ενθουσιασμός...! Σασπένς...! Και μετά... κενό... έλκονται μέχρι να φανεί ότι είναι δυο τελείως διαφορετικοί άνθρωποι.. από άλλο κόσμο τελείως άσχετοι μεταξύ τους... Τότε είναι δυο ομώνυμα αδιάφοροι ο ένας για τον άλλο... Και τελικά απωθούνται... Φυσικά (πάλι καλά να λέμε) υπάρχουν και εξαιρέσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
Εδω το ειπε ο Κουλομπ, εγω θα το αμφισβητησω?!
Μπορει να μην κρατανε πολυ (που δε το ξερουμε καν)αλλα ειναι μια σχεση με παθος και οχι μια σχεση που σε λιγο θα κατελληγε με 5-6 κουτσουβελα!
Αυτα.Δεν δεχομαι αντιρρησεις καθως οι αποψεις μου ειναι απολυτες και τελειες σαν εμενα! :bounce:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Και στην τελική, χωρίς κάποιες εντάσεις, πως να περάσει μια ζωή?:hmm:

Exactly, πόσο βαρετή θα ήταν όντως. Το συνδυάζεις και με αυτά που είπε η τέλεια από πάνω κι έχεις κάτι τρομακτικά έντονο κι ευχάριστα σύντομο, σαν πυροτέχνημα.

Μόλις ορίσαμε την ιδανική σχέση και την πιο όμορφη ζωή κατ' επέκταση. 'Nuff said.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top