Καλοί φίλοι

partblah1990

Νεοφερμένος

Ο partblah1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Χαιρετώ την όμορφη παρέα του φόρουμ !

Λοιπόν θέλω να σας κλαφτώ λιγάκι..

Έχασα 2 χρόνια από τη ζωή μου ψάχνωντας να βρω στο πανεπιστήμιο καλή παρέα . Με τα παιδιά που έκανα μέχρι στιγμής παρέα δεν μπορώ να πω ότι ευχαριστιόμουν τόσο πολύ την παρέα τους ..μέχρι που φέτος στην εξεταστική γνώρισα μια παρέα 8 ατόμων που τους πάω όλους με 1000 και χάρηκα πάρα πολύ!
Τα παιδιά αυτά τα γνώριζα φατσικά μόνο απλά δεν έτυγχε να γνωριστούμε τα 2 πρώτα χρόνια..Παρατηρώ όμως ότι τώρα που τους γνώρισα αυτοί έχουν ήδη καλή χημεία μεταξύ τους αλλά εγώ επειδή τώρα μπήκα στην κλίκα δεν έχω ..Πόσο καιρό θα μου πάρει για να δέσω μαζί τους και πως θα το επιδιώξω αυτό? (τους έχω καλέσει ήδη σπίτι μου 2 φορές για ταινία). Με την άλλη παρέα που έχω τι να κάνω , να ξεκόψω ?
Δεν ξέρω τι να κάνω βοηθήστε με ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
εγώ θα σου έλεγα αυτό:όσο πιο πολύ βασανίζεις το μυαλό σου με σκέψεις και σχέδια του τύπου "τι γίνει κάνω αύριο","πως θα προσεγγίσω αυτην την παρέα" κτλ τόσο περισσότερο δεν θα βρεις αυτό που ψάχνεις και τα αποτελεσματα την άλλη μέρα μπορεί να είναι διαφορετικά,ίσως και αντίθετα από αυτά που περίμενες.
όσο όμως πιο χαλαρός είσαι τόσο εύκολα μπορείς να βρεις κάτ εκεί που δεν το περίμενες.Το να χαλιέσαι 2 χρόνια επειδή δεν έχεις ΑΚΡΙΒΩΣ την παρέα που ήθελες είναι υπερβολικό.Εσύ πήγαινε στο πανεπιστήμιο στα μαθήματα σου κανόνισε με κανένα φίλο/φίλη να βγείτε έξω να ξεσκάσεις και μην σκέφτεσαι τίποτα.Σίγουρα θα βρεις κάτι εκεί που δεν το περίμενες
Αυτή είναι η άποψη μου.
Το να ψάχνεις άτομα με τα οποία ταιριάζετε ακριβώς ίσως και να μην τα βρεις ποτέ.Στην ζωή ενός ανθρώπου πολύ λίγοι είναι οι πραγματικοί φίλοι οι οποίοι φαίνονται όταν σε βοηθούν σε δύσκολες καταστάσεις.Οι άλλοι είναι απλώς γνωστοί με τους οποίους μπορεί απλώς να μιλάτε και να βγαίνετε έξω αλλά σε καμιά περίπτωση δεν είναι φίλοι με την έννοια της λέξης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Ειναι λογικο να εχουν χημεια μεταξυ τους αφου γνωριζονται περισσοτερο καιρο και κανουν καλη παρεα.
Αυτο που θα σου ελεγα εγω ειναι οταν θα εισαι μαζι τους να μην φαινεται σαν να προσπαθεις πολυ κατι ενω σ αυτους η συμμετοχη στην παρεα ειναι φυσικη.
Να εισαι ο ευατος σου,να μην το σκεφτεσαι καν,να εισαι αυθορμητος και ολα θα πανε καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Ακολουθησε αυτο που απλα σου λεει η καρδια σου και μην αγχωνεσαι αν ειναι να δεσεις μαζι τους θα δεσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,016 μηνύματα.
Αχ καινούριες φιλίες - ωραίο πράγμα! Σαν νέους έρωτες!:P

Μην το σκέφτεσαι πολύ, χαλάρωσε κι απόλαυσέ το!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

partblah1990

Νεοφερμένος

Ο partblah1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Ρε παιδιά η βλακεία που θεωρώ πως έκανα είναι ότι δεν τους προσέγγισα από τη πρώτη στιγμή ενώ τους ήξερα φατσικά και θα μπορούσα να πετάξω καμιά ατάκα για να γνωριστούμε..και χαλιέμαι γι' αυτό το πράγμα μιας και δεν μπορώ να το διορθώσω:( Δεν κρύβω όμως το γεγονός ότι όταν μπήκα στην σχολή μου είχα σαν πρώτη προτεραιότητα τα μαθήματα μου με αποτέλεσμα να μην ανοίγομαι εύκολα στον ξένο κόσμο . Το τελευταίο διάστημα όμως το είχα σαν στόχο να τους γνωρίσω , όπως και έγινε και σίγουρα τώρα με το καιρό θα επιδιώξω να περνάω πολύ χρόνο μαζί τους .
Μένει όμως ακόμη 1,5 χρόνος για να τους έχω κοντά μου μιας και μετά θα τελειώσουμε τη σχολή και μου φαίνεται πολύς λίγος για να το περάσω μαζί τους .Ήδη από τις συζητήσεις που κάνουμε τώρα στην αρχή είναι από που είσαι-τι δουλειά κάνουν οι γονείς σου κτλ ...που τις θεωρώ πολύ παιδικές για τα είκοσι μου χρόνια.Τη μια κοπέλα μου γνώρισα την θεωρώ από τις καλύτερες φίλες που έχω γνωρίσει ποτέ μου ! Και τώρα που τελείωσε η εξεταστική και ο καθένας είναι στο τόπο του αισθάνομαι άδειος μέσα μου και ένα αίσθημα άγριας απομόνωσης...κλαψ-κλαψ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αγαπητέ partblah1990, μη βασανίζεις το μυαλουδάκι σου δίχως λόγο!
Ξέρεις πόσους ανθρώπους έχουμε δίπλα μας που θα μπορούσαμε να ταιριάξουμε και να είναι η "δίδυμη ψυχή" μας, αλλά για τον άλφα βήτα λόγο δεν δόθηκε η ευκαιρία να μιλήσουμε και να γνωριστούμε; Ζήσε την καθημερινότητά σου και μην υποδύεσαι ποτέ κάτι που δεν είσαι για να είσαι αρεστός στην παρέα. Be yourself κι αν τα παιδιά σε γουστάρουν δεν θα σ' αφήσουν... Μίλα τους, βγείτε βόλτες, περάστε στιγμές μαζί κι όλα θα έρθουν από μόνα τους. Απόλαυσέ το και μην το πολυσκέφτεσαι! Οι σχέσεις δεν μπαίνουν στο τριπάκι του προγραμματισμού και του τι θέλουμε εμείς να γίνει ακριβώς. Οι σχέσεις εξελίσσονται με έναν δικό τους μοναδικό τρόπο, που πολλές φορές δεν καταλαβαίνουμε καν!
Με τα παιδιά κάλλιστα μπορείτε να βρίσκεστε και μόλις τελειώσετε τη σχολή. Όταν υπάρχει χημεία και αγάπη μεταξύ ανθρώπων βρίσκονται λύσεις! Αρκεί να το θέλουμε και να το επιδιώκουμε! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Γιατί η μία παρέα να ακυρώσει την άλλη; :hmm:
Άλλη πτυχή του χαρακτήρα σου ξετυλίγεται με τη μία παρέα και άλλη με την άλλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Ρε παιδιά η βλακεία που θεωρώ πως έκανα είναι ότι δεν τους προσέγγισα από τη πρώτη στιγμή ενώ τους ήξερα φατσικά και θα μπορούσα να πετάξω καμιά ατάκα για να γνωριστούμε..και χαλιέμαι γι' αυτό το πράγμα μιας και δεν μπορώ να το διορθώσω:( Δεν κρύβω όμως το γεγονός ότι όταν μπήκα στην σχολή μου είχα σαν πρώτη προτεραιότητα τα μαθήματα μου με αποτέλεσμα να μην ανοίγομαι εύκολα στον ξένο κόσμο . Το τελευταίο διάστημα όμως το είχα σαν στόχο να τους γνωρίσω , όπως και έγινε και σίγουρα τώρα με το καιρό θα επιδιώξω να περνάω πολύ χρόνο μαζί τους .
Μένει όμως ακόμη 1,5 χρόνος για να τους έχω κοντά μου μιας και μετά θα τελειώσουμε τη σχολή και μου φαίνεται πολύς λίγος για να το περάσω μαζί τους .Ήδη από τις συζητήσεις που κάνουμε τώρα στην αρχή είναι από που είσαι-τι δουλειά κάνουν οι γονείς σου κτλ ...που τις θεωρώ πολύ παιδικές για τα είκοσι μου χρόνια.Τη μια κοπέλα μου γνώρισα την θεωρώ από τις καλύτερες φίλες που έχω γνωρίσει ποτέ μου ! Και τώρα που τελείωσε η εξεταστική και ο καθένας είναι στο τόπο του αισθάνομαι άδειος μέσα μου και ένα αίσθημα άγριας απομόνωσης...κλαψ-κλαψ





Εσυ οχι απλα εκλεισες την πορτα σου στους αλλους, αλλα την κλειδωσες κιολας! Ανοιξου μιλα χαμογελα χαιρετα κανεναν ανθρωπο! Μην ασχολεισαι μονο με τα μαθηματα δεν ειναι κ σχολειο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Ποτέ δεν είναι αργά για οτιδήποτε!!!! Σημασία έχει που κατάλαβες το λάθος στην συμπεριφορά, είσαι και πιο ώριμος τώρα και έτσι μπορείς να κάνεις μια καινούργια αρχή είτε με τα ίδια παιδιά είτε με άλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κασσανδρα19

Νεοφερμένος

Η κασσανδρα19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εσυ οχι απλα εκλεισες την πορτα σου στους αλλους, αλλα την κλειδωσες κιολας! Ανοιξου μιλα χαμογελα χαιρετα κανεναν ανθρωπο! Μην ασχολεισαι μονο με τα μαθηματα δεν ειναι κ σχολειο!
:) Καλησπέρα σας. Εγώ δεν πέρασα πουθενά. Ξαναδίνω πανελλήνιες. Θέλω να περάσω σε ΤΕΙ Γραφιστικής και τον Σεπτέμβρη θα ξαναδώσω επίσης για ΑΣΚΤ. Είναι δύσκολα. Στα φροντιστήρια δεν έχω συνομιλήκους, έχασα τους συμμαθητές μου και δεν μου αρέσει που δεν έχω παρέα. Μου αρέσει η ζωγραφική, η μέταλ μουσική , να σχεδιάζω τατουάζ και θέλω να κάνω τατουάζ, και το box σαν γυμναστική. Αγαπώ τις γάτες και τα φίδια που είναι παρεξηγημένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
:) Καλησπέρα σας. Εγώ δεν πέρασα πουθενά. Ξαναδίνω πανελλήνιες. Θέλω να περάσω σε ΤΕΙ Γραφιστικής και τον Σεπτέμβρη θα ξαναδώσω επίσης για ΑΣΚΤ. Είναι δύσκολα. Στα φροντιστήρια δεν έχω συνομιλήκους, έχασα τους συμμαθητές μου και δεν μου αρέσει που δεν έχω παρέα. Μου αρέσει η ζωγραφική, η μέταλ μουσική , να σχεδιάζω τατουάζ και θέλω να κάνω τατουάζ, και το box σαν γυμναστική. Αγαπώ τις γάτες και τα φίδια που είναι παρεξηγημένα.

So?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
:) Καλησπέρα σας. Εγώ δεν πέρασα πουθενά. Ξαναδίνω πανελλήνιες. Θέλω να περάσω σε ΤΕΙ Γραφιστικής και τον Σεπτέμβρη θα ξαναδώσω επίσης για ΑΣΚΤ. Είναι δύσκολα. Στα φροντιστήρια δεν έχω συνομιλήκους, έχασα τους συμμαθητές μου και δεν μου αρέσει που δεν έχω παρέα. Μου αρέσει η ζωγραφική, η μέταλ μουσική , να σχεδιάζω τατουάζ και θέλω να κάνω τατουάζ, και το box σαν γυμναστική. Αγαπώ τις γάτες και τα φίδια που είναι παρεξηγημένα.


Παρεα μπορεις να βρεις παντου.Γιατι δεν ξεκινας μια δραστηριοτητα?σιγουρα θα βρεις ατομα με κοινα ενδιαφεροντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top