Eρωτεύεστε πιό εύκολα όταν υπάρχει ένα στοιχείο επικινδυνότητας στη σχέση;

passenger123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Ένα μεγάλο ποσοστό ανθρώπων όταν ανακαλύψουν ότι σε μιά ερωτική σχέση που ξεκινούν ή στην αρχική της πορεία, υπάρχει ένα ξεκάθαρο στοιχείο επικινδυνότητας από την άλλη πλευρά εν τούτοις λειτουργούν με μιά "λογική" η οποία δεν ανταποκρίνεται θετικά προς αυτούς και συνεχίζουν να εμμένουν στην σχέση.
Το στοιχείο μάλιστα αυτής της επικινδυνότητας αποτελεί για αυτούς ένα κύριο πόλο έλξης στην σχέση τους .

Πόσες φορές ακούσατε την φράση <<..εγώ θα τον αλλάξω..>> , <<μην τον βλέπεις έτσι .. κατά βάθος είναι καλό παιδί >> , και το καλό παιδί μόνο.. καλό παιδί δεν φαντάζει για τους άλλους ,αλλά για τον ερωτευμένο αποτελεί στοιχείο έλξης που πολλές φορές τον οδηγεί και σε αδιέξοδα.

Εσείς τι πιστεύεται πάνω στο θέμα ..ερωτεύεσται πιό εύκολα όταν υπάρχει ένα τέτοιο στοιχείο που πρέπει να λάβετε σοβαρά υπ΄όψιν σας σε μιά νέα σχέση που ξεκινάει,και κατά πόσο μπορεί αυτό να επιδράσει θετικά ή αρνητικά στην πορεία .

Γιατί ο άνθρωπος τελικά προτιμά πολλές φορές τα "δύσβατα μονοπάτια" παρά ένα ανοιχτό και ευθύ δρόμο στην παραπάνω περίπτωση ;

Σημείωση : δεν γνωρίζω αν έχει τεθεί κάτι παρόμοιο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
βαλτος εισαι??:mad::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Γιατί ο άνθρωπος τελικά προτιμά πολλές φορές τα "δύσβατα μονοπάτια" παρά ένα ανοιχτό και ευθύ δρόμο στην παραπάνω περίπτωση ;

Σημείωση : δεν γνωρίζω αν έχει τεθεί κάτι παρόμοιο .

Drama drama drama. Όταν δεν υπάρχουν πολυπλοκότητες στην καθημερινότητα, πολλοί (me included) τις δημιουργούνε. Ίσως τους κρατάει σε εγρήγορση ή δίνει αφορμές για δράμα, κλάμα, γκρίνια και μίρλα μιας και τα υπόλοιπα πάνε καλά ή τουλάχιστον ικανοποιητικά. Οι ερωτικές σχέσεις δεν εξαιρούνται από αυτό το ηλίθιο rpg πολυπλοκότητας και δράματος προκειμένου να αποδοθεί ένα οποιοδήποτε νόημα σε μια κατά τ΄άλλα φυσιολογική καθημερινότητα. Το ζήτημα είναι τί γίνεται όταν ξεθωριάσει το δράμα και οι παράγοντες επικινδυνότητες αποδειχθούν γραφικές βλακείες που δημιουργήθηκαν για να κάνουν μια βαρετή σχέση έστω και λίγο ενδιαφέρουσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

passenger123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
βαλτος εισαι??:mad::/:

Καθόλου...
Πιστεύεις στις συγκυρίες...:hmm::worry:

Το ζήτημα είναι τί γίνεται όταν ξεθωριάσει το δράμα και οι παράγοντες επικινδυνότητες αποδειχθούν γραφικές βλακείες που δημιουργήθηκαν για να κάνουν μια βαρετή σχέση έστω και λίγο ενδιαφέρουσα.

Το να είσαι "κατά φαντασίαν ασθενής" ( ερωτευμένος με δόσεις επικινδυνότητας που ο ίδιος δημιουργείς για να δώσεις νόημα σε μιά σχέση με ημερομηνία λήξης ) , οδηγεί κατά την γνώμη μου σε ένα φαύλο κύκλο που αν δεν τον ελέγχεις πραγματικά σου δημιουργεί συνεχώς τέτοιου είδους "τάσεις" εφευρετηκότητας , οι οποίες καταλήγουν πολλές φορές ακόμη και στην απαξίωση μιάς πραγματικής και αναστρέψιμης επικινδυνότητας μέσα σε μιά σχέση που ίσως τελικά αξίζει να σωθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Πιστεύεις στις συγκυρίες

μωρε στις συγκιριες πιστευω και ναι αυτο το θεμα ακριβως με προβληματιζε αυτο το καιρο.
αν αποστασιοποιηθω και μιλησω αντικειμενικα τετοιες σχεσεις εχουν ημερομηνια ληξεως γιατι οπως ειπε και η ντραμι σε καποια φαση καταλαβαινεις ποσο βλακας ησουν και ποσα λιγα επαιρνες απο τετοια σχεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το ζήτημα είναι τί γίνεται όταν ξεθωριάσει το δράμα και οι παράγοντες επικινδυνότητες αποδειχθούν γραφικές βλακείες που δημιουργήθηκαν για να κάνουν μια βαρετή σχέση έστω και λίγο ενδιαφέρουσα.
Άμα τόσο πολύ θες να 'σαι Drama Queen, κοριτσούδα, θα βρεις τρόπους. Εδώ ο Φώσκολος κράτησε την Λάμψη για 14 ολόκληρα χρόνια.

The answer is simple: if you wanted a relationship because of its drama, you move to the next one. OR you re-prioritize your needs. Κοινώς ή φεύγεις ή ξαναθέτεις προτεραιότητες στις ανάγκες σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Πόσες φορές ακούσατε την φράση <<..εγώ θα τον αλλάξω..>> , <<μην τον βλέπεις έτσι .. κατά βάθος είναι καλό παιδί >> , και το καλό παιδί μόνο.. καλό παιδί δεν φαντάζει για τους άλλους ,αλλά για τον ερωτευμένο αποτελεί στοιχείο έλξης που πολλές φορές τον οδηγεί και σε αδιέξοδα.
Αρκετές.
Προσωπικά δεν το είπα ποτέ. Ερωτεύτηκα εκείνους που δεν ήθελα να τους αλλάξω. Οι υπόλοιποι πέρασαν και δε φάνηκαν.

Εσείς τι πιστεύεται πάνω στο θέμα ..ερωτεύεσται πιό εύκολα όταν υπάρχει ένα τέτοιο στοιχείο που πρέπει να λάβετε σοβαρά υπ΄όψιν σας σε μιά νέα σχέση που ξεκινάει,και κατά πόσο μπορεί αυτό να επιδράσει θετικά ή αρνητικά στην πορεία .

Γιατί ο άνθρωπος τελικά προτιμά πολλές φορές τα "δύσβατα μονοπάτια" παρά ένα ανοιχτό και ευθύ δρόμο στην παραπάνω περίπτωση ;

Σημείωση : δεν γνωρίζω αν έχει τεθεί κάτι παρόμοιο .
Δε με ελκύουν τα ...κακά παιδιά, το επικίνδυνο. Δε μου άρεσαν ποτέ αυτές οι καταστάσεις και τις απέφευγα όπως ο διάολος το λιβάνι.
Δεν είμαι άνθρωπος της σιγουριάς και της βολής, θα έλεγα το αντίθετο και αυτό είναι και το οξύμωρο του πράγματος. Μου αρέσουν τα δράματα και οι ακραίες καταστάσεις, οι συναισθηματικές εξάρσεις, το αβέβαιο αλλά δεν το επιθυμώ αυτό από τη σχέση μου. Ερωτεύομαι το παιδί της λογικής, τον "σωστό" , την "καλή καρδιά" ίσως γιατί αυτός μπορεί να με γαληνέψει.


Αν το πήγαινα αντίστροφα και μιλούσα για εκείνους που έλκονται από το ..επικίνδυνο, θα έλεγα ότι ίσως ζουν μια φλατ ζωή και αποζητούν κάτι έντονο/ διαφορετικό που θα τους ανεβάσει το πάθος και το λάθος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Το στοιχείο μάλιστα αυτής της επικινδυνότητας αποτελεί για αυτούς ένα κύριο πόλο έλξης στην σχέση τους .

Πόσες φορές ακούσατε την φράση <<..εγώ θα τον αλλάξω..>> , <<μην τον βλέπεις έτσι .. κατά βάθος είναι καλό παιδί >> , και το καλό παιδί μόνο.. καλό παιδί δεν φαντάζει για τους άλλους ,αλλά για τον ερωτευμένο αποτελεί στοιχείο έλξης που πολλές φορές τον οδηγεί και σε αδιέξοδα.

Εσείς τι πιστεύεται πάνω στο θέμα ..ερωτεύεσται πιό εύκολα όταν υπάρχει ένα τέτοιο στοιχείο που πρέπει να λάβετε σοβαρά υπ΄όψιν σας σε μιά νέα σχέση που ξεκινάει,και κατά πόσο μπορεί αυτό να επιδράσει θετικά ή αρνητικά στην πορεία .
Γιατί ο άνθρωπος τελικά προτιμά πολλές φορές τα "δύσβατα μονοπάτια" παρά ένα ανοιχτό και ευθύ δρόμο στην παραπάνω περίπτωση ;
Προσωπικα δεν εχω βιωσει στην ζωη μου αντιστοιχη περιπτωση....δυσκολευομαι δε να καταλαβω καθαρα τι εννοεις με τα παραδειγματα που θετεις:hmm:
Απο αυτα που καταλαβαινω θα μιλησω γενικα και συμφωνα με τη θεωρηση που εχω για τη ζωη...Οσες φορες εκανα στη ζωη μου καποια σχεση....ή ειμαι σε σχεση το κριτηριο που κυριαρχησε ηταν η χημεια ,ο ερωτας...δεν ερωτευτηκα πιο δυσκολα ή πιο ευκολα με βαση τετοιου ειδους μονοπατια...
Οι σχεσεις που εληξαν στη ζωη μου εληξαν γιατι ητανε να ληξουν....δεν υπηρχε χημεια αρκετη....ωστε τον ερωτα να τον εξεληξει σε αγαπη....,μεσα απο μια πολυεπιπεδη κοινη πορεια δουναι και λαβειν να την εξελιξει σε μακροχρονια σχεση αγαπης και ερωτα....οπως εδω και πολλα χρονια συμβαινει με τη σχεση που εχω...Μεσα σ' αυτην δεν υπηρξαν μονο ηρεμα νερα...υπηρξαν και θυελλες-ισως αυτο να ενειχε ενμερει και το στοιχειο της επικινδυνοτητας -Δεν με γοητευσε ...αν ηταν ετσι...το βρηκα μπροστα μου...και το αντιμετωπισαμαμε μαζι...χερι-χερι,με ups downs....οπως συμβαινει σε ολες τις ισορροπημενες σχεσεις....Αυτα,τα καλα και τα δυσκολα ειναι οι παρακαταθηκες τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

αορ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Ισχύει αυτό που λένε οτι οι κοπέλες στισ ηλικίες μας(18-26) ελκύονται περισσότερο απο τα "Αλητάκια" όπως δύνανται να τους χαρακτηρίζουν χωρίς ίχνος ντροπής ή αυτοσεβασμού? Ξέρετε κάτι? Εχω διαπιστώσει οτι παρα πολλες κοπέλες προβαίνουν σε εφήμερες σχέσεις με "κακά" παιδιά και το χαίρονται και το απολαμβάνουν και δικαίωμα τους.Φτάνουν ομως μετα σε μια ηλικία γύρω στα 25-26 και εκεί ειναι που έχουν ενα τεράστιο συναισθηματικό κενο.Εκεί είναι που μετα βγαίνει το συμπέρασμα οτι "Όλοι οι άντρες ειναι γουρούνια"και οτι "δεν υπαρχουν πραγματικοί άντρες πλέον",προσπαθώντας ουσιαστικά να υπερκαλύψουν τις δικές τους πράξεις και έν γένη αδυναμίες.Που καλά έκαναν και έπραξαν έτσι,μην διαμαρτύρεσαι όμως κοπέλα μου.Όπως έστρωσες θα κοιμηθείς.Τότε είναι που αρχίζουν και σκέφτονται και αντιλαμβάνονται οτι ναι μεν μετράει η εμφάνιση και ο "αέρας" , αλλα δεν είναι το παν. Εκέι αρχίζουν και συνειδητοποιούν οτι το να κυκλοφορείς με τον πιο ουάου γκόμενο είναι ωραίο,ακόμα όμως πιο ωραίο ειναι να μπορείς να μιλήσεις μαζί του,να σε καταλαβαίνει και να σε γεμίζει όλο αυτό.Σε καμία περίπτωση δε λέμε οτι ολοι οι ωραίοι είναι κακοι χαρακτήρες,ίσα ίσα, απλά είναι οι ηλικίες τέτοιες που σου γεμίζουν το μυαλό με το παραμικρό,ανθίζει η υπεροψία και ο ατομικισμός(του στυλ ας περάσω καλα με όσες προλαβω)και έτσι οι λιγότερο ωραίοι ειναι και πιο προσγειωμένοι.Αφορμή στάθηκε μια συζήτηση με την αδερφική μου φίλη και θα θελα να ακουσω και τις απόψεις σας πάνω στο ζήτημα για να δω αν τελικά εγω είμαι ο "λάθος" :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Αρκετές φορές ισχύει.Δεν ισχύει όμως για το σύνολο των γυναικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αφορμή στάθηκε μια συζήτηση με την αδερφική μου φίλη και θα θελα να ακουσω και τις απόψεις σας πάνω στο ζήτημα για να δω αν τελικά εγω είμαι ο "λάθος"

Τα bad boys εχουν ενα πολυ πολυ βασικο πλεονεκτημα: ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΕΣ.

Ποια ειναι τα χαρακτηριστικα ενος "bad boy"? Ειναι εξωστρεφης, εχει αυτοπεποιθηση, ειναι κυριαρχικος, το κεντρο της παρεας, μπορει να παρει πρωτοβουλιες και δεν φοβαται να υποστηριξει την αποψη του.

Ποια ειναι τα χαρακτηριστικα του "καλου παιδιου"? Εσωστρεφια, αναστολες, υποτακτικοτητα.

Αναρωτησου τωρα το εξις, ποιος ειναι πιο χειριστικος, ο Bad Boy που ΔΕΝ ΚΡΥΒΕΙ τις προθεσεις του οι οποιες ειναι να κανει σεξ η το καλο παιδι που εξυπηρετει τη γκομενα, της ταζει τον ουρανο με τα αστρα (αγαπες, οτι θα την προσεχει κτλ κτλ) ενω οι προθεσεις του ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ οι ιδιες ητοι να κανει σεξ?

Παρεπιπτοντος αυτο το συναισθημα αγνου "ερωτα" και "αγαπης" που νοιωθει το καλο παιδι οταν η "φιλη του" μπαινει στο δωματιο δεν ειναι ερωτας ειναι η ΑΠΟΡΙΨΗ που εχει δεχθει απο αυτη, δεν ειναι καθολου βεβαιο οτι αν του καθοταν εξ αρχης αυτος θα την "Αγαπουσε" οπως τωρα.

Οι γυναικες δεν ειναι ουτε ηληθιες ουτε τοσο διαφορετικες απο εμας. Και αν σε εναν αντρα του αρεσουν οι βυζαρουδες με καλο μυαλο και προσωπικοτητα διαμαντι το ιδιο αρεσει και στις γυναικες, ενας αντρας που ξερει και επιβαλει τον εαυτο του ΚΑΙ μπορει να εκφρασθει συναισθηματικα, αλλα δεδομενου οτι το να βρεις τον συνδιασμο ειναι δυσκολο αυτο που γινεται ειναι οτι εμεις γουσταρουμε τις βυζαρουδες σκετο και αυτες τους bad boys σκετο.

Για ποιο λογο ομως εσυ δεν παιρνεις ολα τα καλα ενος bad boy και δεν τα εφαρμωζεις και ενσωματωνεις στο χαρακτηρα σου να δεις τι θα γινει? Η αυτοπεποιθηση και η εξωστρεφια δεν ειναι if/or με την εφυια και το τακτ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
τους ωραιους τους κυνηγανε τα κοριτσακια, τα κακα παιδια τα κυνηγανε μεγαλυτερες ηλικιες, τα καλα παιδια ακομα πιο μεγαλες και αυτο δεν ειναι κανονας.
και αν τυχει να γνωρισε μια κοπελα σε εισαγωγικα καλα παιδια σε νεοτερη ηλικια μετα θα στραφει προς την αντιθετη κατευθυνση μονο και μονο γιατι δεν το εζησε και τουμπαλην.
τωρα οσο για τους ωραιους συνηθως αν οχι παντα, αυτοι ειναι ψωναρες και προσωπικα δεν τους χαρακτηριζω κακα παιδια αλλα χαζια παιδια. γενικως δεν μπορω τις ψωναρες.

εν κατακλειδι ναι θελουμε και τα παθαινουμε ολοι μας. γιατι? ποιος ξερει. σημμασια εχει στο τελος να βρεις εναν ανθρωπο που να σου προσφερει ηρεμια και να νιωθεις οτι βρηκες το λιμανι σου. γιατι και οι ερωτες και η ευτυχια ολα ειναι σχετικα και σπανια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,857 μηνύματα.
Γιατί πρέπει να είσαι καλό ή κακό παιδί; Μπορείς να είσαι και τα δύο! ;) 8)

σημμασια εχει στο τελος να βρεις εναν ανθρωπο που να σου προσφερει ηρεμια και να νιωθεις οτι βρηκες το λιμανι σου. γιατι και οι ερωτες και η ευτυχια ολα ειναι σχετικα και σπανια.

Τι λιμάνια; :P Η ζωή είναι μια ατέλειωτη περιπέτεια! :boxing: :kill: Ο έρωτας και η ευτυχία υπάρχουν πολύ πριν γεννηθούμε εμείς και θέλουν να εμφανίζονται στη ζωή μας. Εκτός και αν τα σκοτώνουμε από μόνοι μας με "λιμνάζουσες", λιμανίσιες σκέψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Η ζωή είναι μια ατέλειωτη περιπέτεια!

ακριβως γιαυτον τον λογο θες καποιον που να μην σου δημιουργει κι αλλες περιπετειες με την κακη εννοια. θες καποιον που ναι μεν να ελκυει σαν ατομο αλλα να μην σε κανει και χιλια κομματια καθε τρεις και λιγο. ολα με μετρο και ολα μες το προγραμμα. λιγοι ειναι οι τυχεροι που βρισκουν και το παθος και τον ερωτα και την ηρεμια σ'εναν ανθρωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
ακριβως γιαυτον τον λογο θες καποιον που να μην σου δημιουργει κι αλλες περιπετειες με την κακη εννοια...

Συμφωνώ απόλυτα και...έμπραχτα!:redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,857 μηνύματα.
ακριβως γιαυτον τον λογο θες καποιον που να μην σου δημιουργει κι αλλες περιπετειες με την κακη εννοια. θες καποιον που ναι μεν να ελκυει σαν ατομο αλλα να μην σε κανει και χιλια κομματια καθε τρεις και λιγο. ολα με μετρο και ολα μες το προγραμμα. λιγοι ειναι οι τυχεροι που βρισκουν και το παθος και τον ερωτα και την ηρεμια σ'εναν ανθρωπο.

Ή βρίσκεις αυτό που θες, ή δεν κάνεις τίποτα. Κι αν δεν μπορείς να ζήσεις χωρίς σεξ, κάνεις ελεύθερες σχέσεις.... Το να μπουρδουκλώσεις μια σχέση σε ημίμετρα το μόνο που καταφέρνεις στο τέλος είναι να κοροϊδέψεις τον εαυτό σου και τον άλλο.

Η ηρεμία που λες είναι ακριβώς το ζητούμενο που έβαλε ο θεματοθέτης. Αφού έχετε πρώτα "οργιάσει" με τον κάθε γκόμενο, μόλις αρχίσουν να χτυπάν τα καμπανάκια ξαφνικά παθαίνετε παρθενογένεση και αναζητάτε σε ένα "καλό" παιδί την ηρεμία. Γίνεστε τάχα μου πιο "ευαίσθητες" και προσμένετε την συναισθηματική κάλυψη. Όλα όμως είναι μια μεγάλη υποκρισία....

Πουτάνες πριν, πουτάνες μια ζωή! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Τα bad boys εχουν ενα πολυ πολυ βασικο πλεονεκτημα: ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΕΣ.

και τα good boys γνωρίζουν bad girls και έτσι όλοι τακτοποιούμαστε και είμαστε μια ευχάριστη ατμόσφαιρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lady31ath

Νεοφερμένος

Η lady31ath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Δεν πιστευω στα κακα παιδια, που εχουν ασχημη συμπεριφορα και νομιζουν οτι ειναι καποιοι, οσο ομορφοι και να ειναι.... μυριζουν μπελα απο χιλιομετρα και τους μπελαδες τους αποφευγω.....
Προσωπικα μου αρεσουν τα σκληρα αρσενικα. Ακομη και στις ταινιες.....ναι μου αρεσει ο James Bond που κερδιζει τα κοριτσια στο τελος.... ειναι ενα σκληρο αρσενικο...αλλα δεν τον εχω δει να χτυπαει ή να κακοποιει γυναικες..... Δεν ξερω εαν γινομαι κατανοητη.....Ο τυπος του ηρωα....
Απο εκει και περα εαν ενας τυπος μου αρεσει επειδη φαινεται κακο παιδι πχ καβαλαει μηχανη, ειναι γυμνασμενος και το παιζει μαγκας μπορει να κανω κατι μαζι του για λογους οτι με εξιταρει, (θεμα αδρεναλινης ? )αλλα σιγουρα δεν θα του δωσω αρκετη σημασια για να ασχοληθω παραπανω μαζι του. Συντομα θα μπλεξει σε μπελαδες με καποια αλλη.Αλλωστε η εμφανιση του, η σταση του και το ολο image του λεει οτι παει γυρευοντας για ιστοριες. Δεν εχει ουσια αυτο. Και φερνει πονοκεφαλο.
Εξαλλου και τα νορμαλ αγορια δεν ειναι ασχημα. Πλαθονται πιο ευκολα και με λιγο γυμναστηριο και καλο ντυσιμο, μπορουν να αναβαθμιστουν ανετα. Ο χαρακτηρας δεν αλλαζει....το Look ειναι μια ψευδαισθηση...Και εγω μπορω να βαλω κατι πολυ καυτο, να ντυθω μοιραια γυναικα για ενα βραδυ που θα παω σε club για να γινω πιο προκλητικη και να τσιμπισω καποιον. Δεν σημαινει οτι ειμαι ετσι συνεχεια ή οτι παω στη δουλεια μου με ψηλοτακουνα και make up.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
δεν αναρωτηθηκατε ποτε γιατι οι μεγαλυτεροι ερωτες ειναι οι (απο πολυ εως λιγο) απαγορευμενοι??? το δυσκολο φουντωνει το ερωτα, τον κανει πιο δυνατο, του δινει τροφη, ενας ανεκπληρωτος ερωτας ειναι πολυ πιο ισχυρος απο εκεινον που ανταποκριθηκε μεσα σε δυο μηνες....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Ή βρίσκεις αυτό που θες

προφανως κρατουσαν ομπρελες οι αντρες οταν ο θεος εριχνε τα δικα μου γουστα :P

μια σχέση σε ημίμετρα

ποιος μιλησε για ημιμετρα? :confused:

Αφού έχετε πρώτα "οργιάσει" με τον κάθε γκόμενο, μόλις αρχίσουν να χτυπάν τα καμπανάκια ξαφνικά παθαίνετε παρθενογένεση και αναζητάτε σε ένα "καλό" παιδί την ηρεμία. Γίνεστε τάχα μου πιο "ευαίσθητες" και προσμένετε την συναισθηματική κάλυψη

μπορει μερικες να το κανουν, μην γενικευουμαι παρακαλω ομως:) γιατι αν το παμε ετσι και σεις κανετε την πλακα σας και το κεφι σας και μετα θυμαστε οτι θελετε μια καλη κοπελα για οικογενεια. ε δεν παει ετσι. δεν ειναι ολοι ετσι, μη βαζουμε ταμπελες και γενικευσεις.

Πουτάνες πριν, πουτάνες μια ζωή! :whistle:

λιγη προσοχη στον τροπο που εκφραζομαστε για τις γυναικες, που μπορει να ειναι και μανες και αδερφες και συζυγοι και κορες και απλες κοπελες και
μας προσφερουν τοσα πολλα. ο σεβασμος ειναι απαραιτητος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top