Sites κοινωνικής δικτύωσης (facebook κλπ)

Facebook/Twitter/Myspace κτλπ και έκφραση απόψεων/ιδεών. Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 207)
  • Υπέρ. (αν μπορείτε πείτε και γιατί)

    Ψήφοι: 106 51.2%
  • Κατά. (αν μπορείτε πείτε και γιατί)

    Ψήφοι: 84 40.6%
  • Δεν ξέρω, δεν απαντώ

    Ψήφοι: 17 8.2%

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
εννοειται κατα!βεβαια ειχα και γω φβ και πριν λιγες μερες το εσβησα γτ κτλβα οτι δν εχει καμια σημασια!!το φβ ειναι το μελλον μας?καθομαστε σα χαζα μπροστα σε μια οθονη και αποβλακωνομαστε αντι να βγουμε εξω..περιμενουμε ποτε θα μας κανει ο αλλος λαικ και κανουμε 8558 ατομα ταγκ στις φωτος μας γ ν ειμαστε " famous " ελεος!!! ας ξυπνησουμε επιτελους
;/:(:hmm::worry:

εσβησες το φβ για να κολλησεις με το ischool?:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ο κάθε χρήστης χρησιμοποιεί διαφορετικά το facebook και το κάθε facebook.
Άλλοι μέσα από αυτό ακούν πολιτική, άλλοι κάνουν προπαγάνδα, άλλοι κάνουν βίζιτες...καταλαβαίνετε τι λέω; Η πλατφόρμα είναι το εργαλείο, ο κάθε ένας το χρησιμοποιεί κατά το δοκούν.

και να συμπληρώσω: και το ischool ένα είδος social network είναι...Απλά το όνομα αλλάζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
πίστευες ότι ζούσαμε σε ροζ συννεφάκια; :worry: :hmm:


δεν ξερω!!απλα πιστευω καποια πραγματα ηταν καλυτερα !
η Frida! ειμαι απλα αυτη εδω ειναι η αδερφη μου και ξεχνα συνδεδεμενο το ischool της και νομιζω πως γραφω απο το δικο μου :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

free_dom

Δραστήριο μέλος

Η ταξιδιάρα ζωή.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
εσβησες το φβ για να κολλησεις με το ischool?:whistle:

αυτο σου το ειπα.ειναι δυσκολη η απεξαρτηση αφου το ειχα τοσο καιρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
και το αησκουλ ειναι τετοιο σαιτ. και αυτο ου λεμε εδω τωρα μια τετοιου ειδους συζητηση ειναι. κατα τη γνωμη μου ολες οι συζητησεις ειναι πολυυυυ ωφελιμες, οταν εκφραζονται και εξεταζονται αποψεις και ψαχνουμε και βρισκουμε και μαθαινουμε διαφορα και μιλαμε για πραγματα που δεν θα μιλουσαμε με αλλους. τωρα η πολιτικοποιηση και η επιρροη που λες ειναι αλλο τροπαριο, δεν εχει σχεση με τις πολιτισμενες συζητησεις που εχουν σκοπο τη διαμορφωση αποψης και ορθης γνωμης μεσα απο λογικο διαλογο, που αναζητουν συμπερασμα. αυτο που λες ειναι αλλο θεμα, αλλα οπως ειπε και καποιος παραπανω το φβ το χρησιμοποιει ο καθενας με οποιο τροπο θελει! με το μαχαιρι σκοτωνεις, με το μαχαιρι χειρουργεις και σωζεις μια ζωη, το μαχαιρι ειναι εδω, εσυ επιλεγεις τη χρηση ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
και να συμπληρώσω: και το ischool ένα είδος social network είναι...Απλά το όνομα αλλάζει!

εδώ όμως δεν εκτίθεσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Εγω το θεωρω βλακεια το φβ... Εχω προφιλ στο φβ, αλλα μπαινω ελαχιστα... Φωτογραφιες και προσωπικα στοιχεια μου (μονο φωτογραφιες των ζωων μου:P) δεν εχω, ασχετα που ολοι οι φιλοι μου περνανε ολη την μερα τους εκει, βαζουν φωτογραφιες, ακομα και σχολειο, τηλεφωνα, γραφουν τι κανουν καθε λεπτο, κ.α.... :stunned:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zopy

Νεοφερμένος

Η Zopy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Btw σχεδόν κανείς δεν έχει απαντήσει σ' αυτό που ζητάει το topic. Δεν ρωτάει γενικά την άποψή μας για τα site αυτά η κοπέλα, είναι συγκεκριμένη στο τι ζητάει να μάθει.

Όντως. Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας, αλλά δεν μιλάω για το Facebook γενικά . Μιλάω για την
έκφραση ιδεολογιών μέσω Facebook.
Δηλαδή το να κάνει κανείς ποστ τις απόψεις του για την πολιτική κτλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Όντως. Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας, αλλά δεν μιλάω για το Facebook γενικά . Μιλάω για την
έκφραση ιδεολογιών μέσω Facebook.
Δηλαδή το να κάνει κανείς ποστ τις απόψεις του για την πολιτική κτλπ.

Με τίποτα.Τουλάχιστον αναφέρομαι για άτομα σαν εμένα,που η κοινωνία τους θεωρεί "ακραίους".Να βάλω καλά καλά τα στοιχεία μου και από κάτω "Κάτω το κράτος!Φωτιά στις τράπεζες!",ε,σόρρυ κιόλας,το βρίσκω γελοίο.Και μετά να χαζεύουν 10 ΚΥΠατζήδες νυχθημερόν το προφίλ μου.Nah,bite me...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zopy

Νεοφερμένος

Η Zopy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Με τίποτα.Τουλάχιστον αναφέρομαι για άτομα σαν εμένα,που η κοινωνία τους θεωρεί "ακραίους".Να βάλω καλά καλά τα στοιχεία μου και από κάτω "Κάτω το κράτος!Φωτιά στις τράπεζες!",ε,σόρρυ κιόλας,το βρίσκω γελοίο.Και μετά να χαζεύουν 10 ΚΥΠατζήδες νυχθημερόν το προφίλ μου.Nah,bite me...

Χμμμ έχεις ένα point... Αλλά δε νομίζεις ότι μπορείς να επηρεάσεις άτομα έτσι, ώστε να ενισχύσεις τον "αγώνα" που κάνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexianos

Νεοφερμένος

Ο alexianos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
εγω ειμαι υπερ αυτων των σαιτς και ως διακινηση ιδεολογιων και ως μεσο διακτιακης ψηχαγωγιας(κουτσομπολιο μουσικη κ.τ.λ αρκει να μην ειναι μονο αυτα...που δυστιχος προς τα εκει παει)αλλα οπως πολλι σωστα αναφερε ο crowly πεφτει<<παγκοσμιο φακελομα>> ...αλλα αυτο δεν πρεπει να σταματαει τους ιδεαλιστες οταν δεν ρισκαρεις τιποτα ειναι ευκολο να μιλας ελευθερια λογου οταν ομως χερεις οτι σε εχουν βαλει στο <<ματι>> τοτε αυτο ειναι που δινει αξια σε αυτο που κανεις και οχι μονο στο νετ αλλα και στα κομματοπιημενα σχολεια και πανεπιστημια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Χμμμ έχεις ένα point... Αλλά δε νομίζεις ότι μπορείς να επηρεάσεις άτομα έτσι, ώστε να ενισχύσεις τον "αγώνα" που κάνεις;

Προτιμώ το youtube.Και δε δείχνω στοιχεία και φτιάχνω και βιντεάκια.

εγω ειμαι υπερ αυτων των σαιτς και ως διακινηση ιδεολογιων και ως μεσο διακτιακης ψηχαγωγιας(κουτσομπολιο μουσικη κ.τ.λ αρκει να μην ειναι μονο αυτα...που δυστιχος προς τα εκει παει)αλλα οπως πολλι σωστα αναφερε ο crowly πεφτει<<παγκοσμιο φακελομα>> ...αλλα αυτο δεν πρεπει να σταματαει τους ιδεαλιστες οταν δεν ρισκαρεις τιποτα ειναι ευκολο να μιλας ελευθερια λογου οταν ομως χερεις οτι σε εχουν βαλει στο <<ματι>> τοτε αυτο ειναι που δινει αξια σε αυτο που κανεις και οχι μονο στο νετ αλλα και στα κομματοπιημενα σχολεια και πανεπιστημια

Ε?Οι περισσότερες ιδεολογίες που βρίσκονται στο μάτι των αρχών δεν είναι ιδεαλιστικές,ούτε στο 1%.Ok,I give you away nazis,αλλά αυτοί οι περισσότεροι είναι και βλακέντιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexianos

Νεοφερμένος

Ο alexianos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Ε?Οι περισσότερες ιδεολογίες που βρίσκονται στο μάτι των αρχών δεν είναι ιδεαλιστικές,ούτε στο 1%.Ok,I give you away nazis,αλλά αυτοί οι περισσότεροι είναι και βλακέντιοι.

ναι δυστηχως μεσ την δημοκρατια ακουγωνται και οι βλακεντιοι...απαραιτητο κακο ωμος :/: οταν λεω ιδεαλιστες ενοω και αλλα πραγματα εκτος απο πολιτκες ιδεολογιες..βιβλια ,επιστημες ,περιβαλλον και οικολογια (ξερω ενα φιλο μου που γραφει για θεωριες χημειας και αναλισεις(εαν με διαβασεις κανε λαικ:P)γιατι παντου εφαρμοζετε η ελευθερια λογου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
ναι δυστηχως μεσ την δημοκρατια ακουγωνται και οι βλακεντιοι...απαραιτητο κακο ωμος :/: οταν λεω ιδεαλιστες ενοω και αλλα πραγματα εκτος απο πολιτκες ιδεολογιες..βιβλια ,επιστημες ,περιβαλλον και οικολογια (ξερω ενα φιλο μου που γραφει για θεωριες χημειας και αναλισεις(εαν με διαβασεις κανε λαικ:P)γιατι παντου εφαρμοζετε η ελευθερια λογου

Ιδεαλιστής είναι αυτός που πιστεύει στο μεταφυσικό,sorry.
Likes & dislikes δεν κάνω ποτέ,το βρίσκω χαζό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ειδικα το fb το θεωρω κατιναριο....ποιος εκανε like και που,τι σχολειασε,τι ανεβασε,πως ειναι ετσι η foto....ελεος μεγαλη βλακεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Ειδικα το fb το θεωρω κατιναριο....ποιος εκανε like και που,τι σχολειασε,τι ανεβασε,πως ειναι ετσι η foto....ελεος μεγαλη βλακεια...

μπορείς να έχεις fb και
δεν είναι απαραίτητο να ανεβάσεις φωτογραφίες, να κάνεις like, να παίζεις farmville (μου έχουν πρήξει τα συκώτια μου με αυτήν την μαλακία) ή να εκφράζεσαι με λέξεις του στυλ "azp mou ti glykas pou eisai? s azapaw trela mwroulini mou..." και άλλες τέτοιες ξύλινες πίπες...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
εμένα μ'αρέσει. είναι κομμάτι της καθημερινότητας,σίγουρα όχι όλη η ζωή μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν με αρεσει το fb...τι να κανω???:Pελεος ειναι...και αρχισα να το αντιπαθω περισοτερο οταν ποροθηκε ο μπαμπας μου και εφτασα στο σημειο να τον ακουω να λεει πως ζουσε τοσα χρονια χωρις fb...ελεος δηλαδη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ο τρόπος που το χρησιμοποιεί ο καθένας ποικίλει. Άλλωστε πλέον υπάρχουν χίλια "Facebook" και πολύ πιο επικεντρωμένα σε μεμονωμένα ενδιαφέροντα, που σίγουρα βρίσκεις κάτι να σου ταιριάζει.

Και επαναλαμβάνω, και το ischool είναι κάτι ανάλογο. Μην μένετε στην ετικέτα...

Και φυσικά, η προπαγάνδα και η συσπείρωση του κάθε αγώνα, δεν γίνεται φάτσα φόρα. Όποιος το σκέφτεται αυτό είναι τουλάχιστον σε ροζ συννεφάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιλιαδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Soledad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
σημφωνω με την άποψη της ρεβέκκας. έτσι που λες zopy, κοίτα να δεις το facebook μιας και αναφερεσε περισσότερο σε αυτό αφού αυτό χρησιμοποιείς είναι ένα μέσω εποικοινωνίας με τους φίλους σου ,ένα μέσω να κανείς καινούριους φίλους όπου έχουν την ίδια ιδεολογία με εσένα και να ανταλασετε απόψεις.και φυσικά μέσα από αυτό κάποιοι προβάλουν της απόψεις τους είτε γιατί θέλουν να της μοιραστούν , ειτε γιατί θέλουν να επηρεάσουν άλλους με της απόψεις τους και να τους προτεψουν αν έχουν της ίδιες ιδεολογίες να κάνουν και εκείνοι το το ίδιο φτάνοντας έτσι κάποια στιγμή γιατί όχι να αποτελούν ένα κοινωνικό κίνημα που ασκεί πολιτική και κοινωνική κρητική. κατά την γνώμη μου αυτά τα σάιτς μπορούν να χρησιμοποιηθούν απλά και μόνο για το σκοπό που φτιάχτηκαν δηλαδή για εποικοινωνία με άλλους ανθρώπους ,αλλά πολύ εύκολα και για άλλους σκοπούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top