Sites κοινωνικής δικτύωσης (facebook κλπ)

Facebook/Twitter/Myspace κτλπ και έκφραση απόψεων/ιδεών. Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 207)
  • Υπέρ. (αν μπορείτε πείτε και γιατί)

    Ψήφοι: 106 51.2%
  • Κατά. (αν μπορείτε πείτε και γιατί)

    Ψήφοι: 84 40.6%
  • Δεν ξέρω, δεν απαντώ

    Ψήφοι: 17 8.2%

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Να υποθεσω google+ απο εδω μεσα μονο εγω χρησιμοποιω, ε? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Να υποθεσω google+ απο εδω μεσα μονο εγω χρησιμοποιω, ε? :P

Μα σε τι ακριβώς χρησιμεύει αυτό; Αχρηστο είναι. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Μα σε τι ακριβώς χρησιμεύει αυτό; Αχρηστο είναι. :hehe:

Εχει πιο χρηστικο περιβαλλον ,κατα τα αλλα το ιδιο χρησιμο με φβ ειναι (βεβαια εχει λιγοτερο κοσμο) αλλα οποιες σελιδες μπορεις να ακολουθεις στο φβ μπορεις και εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Το + δεν εχει πιασει γιατι απλα ειναι κοπια του Facebook. Δεν εχει κατι που να τραβηξει τους χρηστες. Παντως οι Google services και κυριως το hangouts ειναι παρα πολυ καλες και εχουν σε μεγαλο βαθμο αντικαταστησει το skype, ειδικα οταν θες καλη ποιοτητα στη βιντεο κληση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
unfollow, unfriend, block, report, σβησε το facebook στην τελική! πραγματικά όσο αστείες είναι οι κατηγορίες ανθρώπων που αναφέρεις άλλο τόσο είναι όσοι τους σχολιάζουν ή τους κοροιδεύουν.
από τη στιγμή που χρησιμοποιείς το φβ όπως εσύ θεωρείς σωστό, και δεν ασχολείσαι πχ με το πόσα λαικ έχουν οι φωτογραφίες σου(:whistle:), τι σε νοιάζει τι κάνει ο άλλος, και γιατί μπαίνεις καν στο κόπο να τον σχολιάσεις όταν μάλιστα μπορείς να τον αποφύγεις? (ρητορικά ρωταω πάντα)

Πιστεύω ότι καταλαβαινόμαστε.Μια φαιδρότητα και τίποτα άλλο είναι.Καμία χρησιμότητα δεν έχει.Τώρα βλέπω στον τοίχο μου να βάζουν πολλοί αποτελέσματα κουίζ τι γάτα είσαι,ποιό στρουμφάκι κτλ.Μια άλλη βάζει συνέχεια ποιήματα το έχει κάψει,ενώ μια άλλη κακάσχημη ανεβάζει συνέχεια φωτογραφίες της την ώρα που τρώω.Με ενοχλεί όλη αυτή η αηδία.Είναι πολύ χαμηλό το επίπεδο των περισσοτέρων.Σόρρυ που τα λέω έτσι χύμα αλλά έτσι είναι.Θα με ενδιέφερε ένα κοινωνικό δίκτυο που να ασχολείται ο χρήστης με σοβαρότερα ζητήματα,να υπάρχει ένα επίπεδο και να μην προφίλ και η κουτσή μαρία.Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Facebook που να περνας απο συνεντευξη και να κανεις και τεστ IQ πριν σε αφησουν να κανεις λογαριασμο δηλαδη;

Επιλογη σου ποιους θα κανεις φιλους στο Facebook. Αν οι γνωστοι σου ειναι του επιπεδου "ποιο στρουμφακι εισαι" δεν ειναι ευθυνη του Facebook.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

gd89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gd89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Διότι στην πραγματική τους ζωή έχουν αποτύχει και προσπαθούν να ξεγελαστούν με τα πολλά λάικ στην εικονική πραγματικότητα του facebook.Κατα τα άλλα είμαι κατά αυτής της μόδας διότι την βρίσκω ανούσια και χωρίς ουσιαστικό λόγο ύπαρξης.
Αυτό ξέχασα να το σχολιάσω,συγγνώμη.

Λοιπόν το FB δεν είναι ούτε κακό,ούτε καλό,ούτε ανούσιο(ανούσιο ίσως και να'ναι αν το θέσεις με βιολογικούς όρους,δηλαδή χρησιμότητας για να ζήσεις).

Είναι αέρας,προϊόν προς κατανάλωση όπως τόσα και τόσα για την διασκέδαση σου...σε καλή ποσότητα δεν βλάπτει,αν καείς σε αυτό βράστα...

Πάντως για τα 16-17 χρόνα που την παίζουν με φωτογραφίες από τις συμμαθήτριες τους αντί να τις κρυφοκοιτάνε στην τουαλέτα θα έλεγα πως είναι χρήσιμο,δεν κινδυνεύουν να τσιμπήσουν αποβολή.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Τώρα βλέπω στον τοίχο μου να βάζουν πολλοί αποτελέσματα κουίζ τι γάτα είσαι,ποιό στρουμφάκι κτλ.Μια άλλη βάζει συνέχεια ποιήματα το έχει κάψει,ενώ μια άλλη κακάσχημη ανεβάζει συνέχεια φωτογραφίες της την ώρα που τρώω.Με ενοχλεί όλη αυτή η αηδία.Είναι πολύ χαμηλό το επίπεδο των περισσοτέρων.Σόρρυ που τα λέω έτσι χύμα αλλά έτσι είναι.
Η εύλογη απορία διαβάζοντας όλα αυτά είναι... γιατί οι άνθρωποι αυτοί είναι φίλοι σου ο-ε-ο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Δεν φταίνε οι φίλοι μου.Φταίει αυτή η βλακεία που χρησιμοποιούν(δηλαδη το facebook) και που τους ξεφτυλίζει.Υπάρχουν βέβαια και σοβαροί στο facebook μην είμαι ισοπεδωτικός.Aλήθεια ένας κοινός νούς δεν καταλαβαίνει ότι ανεβάζοντας φωτογραφίες ντάκ φέις η ποζάροντας συνέχεια σε κάθε στάση στο "φακὀ" ότι γίνεται νούμερο;Κοιτάχτε το facebook έχει και ένα καλό(η κακό μάλλον).Αποκαλύπτει το πώς σκεφτόμαστε και τι αντίληψη έχουμε για τα πράγματα.Είναι ουσιαστικά μια προέκταση του εαυτού μας.Εδω τίθεται και το ζήτημα της επικινδυνότητας του.Εγώ πιστεύω ότι αυτή η ιστορία μπορεί να αποτελέσει πραγματικό κίνδυνο για το άτομο.Μεγάλη συζήτηση αυτή όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gd89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gd89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Εσύ γιατί έχεις FB αλήθεια; :P

Μου θυμίζεις σαν κάτι τύπους που κράζουν τον Ρουβά αλλά έχουν όνειρο/θέλουν να του μοιάσουν,απλά βλέποντας την κοιλιά τους 2 στρέμματα ξέρουν πως ποτέ δεν θα τα καταφέρουν.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Δεν φταίνε οι φίλοι μου.Φταίει αυτή η βλακεία που χρησιμοποιούν(δηλαδη το facebook) και που τους ξεφτυλίζει.Υπάρχουν βέβαια και σοβαροί στο facebook μην είμαι ισοπεδωτικός.Aλήθεια ένας κοινός νούς δεν καταλαβαίνει ότι ανεβάζοντας φωτογραφίες ντάκ φέις η ποζάροντας συνέχεια σε κάθε στάση στο "φακὀ" ότι γίνεται νούμερο;Κοιτάχτε το facebook έχει και ένα καλό(η κακό μάλλον).Αποκαλύπτει το πώς σκεφτόμαστε και τι αντίληψη έχουμε για τα πράγματα.Είναι ουσιαστικά μια προέκταση του εαυτού μας.Εδω τίθεται και το ζήτημα της επικινδυνότητας του.Εγώ πιστεύω ότι αυτή η ιστορία μπορεί να αποτελέσει πραγματικό κίνδυνο για το άτομο.Μεγάλη συζήτηση αυτή όμως...

Φίλε δεν φταίει το facebook αν ο άλλος δεν έχει την ωριμότητα να το χρησιμοποιήσει σωστά.Επίσης,αν εσένα σε ενοχλεί,για ποιον λόγο κάθεσαι και παρακολουθείς τι κάνουν οι υπόλοιποι;Ελεύθεροι να κάνουν ότι θέλουν είναι ,υπό κάποια όρια βέβαια.

Τη λογική "ΑΧ ΘΕΛΩ LIKE ΔΩΣΕ" ,οι ίδιοι οι χρήστες την δημιούργησαν,ή καλύτερα,την "καλλιέργησαν".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
...Είναι πολύ χαμηλό το επίπεδο των περισσοτέρων...

Ναι είναι. Δεν το ήξερες;

...Θα με ενδιέφερε ένα κοινωνικό δίκτυο που να ασχολείται ο χρήστης με σοβαρότερα ζητήματα,να υπάρχει ένα επίπεδο και να μην προφίλ και η κουτσή μαρία.Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο...

Αν μιλάμε για ένα δίκτυο που πιάνει καθαρά τη προσωπική ζωή του καθενός εξ ορισμού δε μπορείς να έχεις κάτι τέτοιο. Κάτι πιο κοντινό σε αυτό που λες είναι το twitter.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ανθοπώλης

Νεοφερμένος

Ο Ανθοπώλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
...υπάρχει ακόμα το Myspace??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Δεν φταίνε οι φίλοι μου.Φταίει αυτή η βλακεία που χρησιμοποιούν(δηλαδη το facebook) και που τους ξεφτυλίζει.Υπάρχουν βέβαια και σοβαροί στο facebook μην είμαι ισοπεδωτικός.Aλήθεια ένας κοινός νούς δεν καταλαβαίνει ότι ανεβάζοντας φωτογραφίες ντάκ φέις η ποζάροντας συνέχεια σε κάθε στάση στο "φακὀ" ότι γίνεται νούμερο;Κοιτάχτε το facebook έχει και ένα καλό(η κακό μάλλον).Αποκαλύπτει το πώς σκεφτόμαστε και τι αντίληψη έχουμε για τα πράγματα.Είναι ουσιαστικά μια προέκταση του εαυτού μας.
Ο κοινός νους μια χαρά το καταλαβαίνει. Το οποίον μας οδηγεί στο συμπέρασμα ότι κάποιοι φίλοι σου δεν έχουν κοινό νου. Δεν φταίει το FB γι' αυτό. Το FB απλά είναι το μέσο που τους ξεμπροστιάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
χασιμο χρονου

εξαλλου αν καποιος επηρεαζεται απο τσιτατα καποιων "αυθεντιων" οσον αφορα τις πολιτικες και θρησκευτικες του πεποιηθησεις τοτε νομιζω μιλαμε για πολυ επιφανειακα πιστευω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Πιστεύω ότι καταλαβαινόμαστε.Μια φαιδρότητα και τίποτα άλλο είναι.Καμία χρησιμότητα δεν έχει.Τώρα βλέπω στον τοίχο μου να βάζουν πολλοί αποτελέσματα κουίζ τι γάτα είσαι,ποιό στρουμφάκι κτλ.Μια άλλη βάζει συνέχεια ποιήματα το έχει κάψει,ενώ μια άλλη κακάσχημη ανεβάζει συνέχεια φωτογραφίες της την ώρα που τρώω.Με ενοχλεί όλη αυτή η αηδία.Είναι πολύ χαμηλό το επίπεδο των περισσοτέρων.Σόρρυ που τα λέω έτσι χύμα αλλά έτσι είναι.Θα με ενδιέφερε ένα κοινωνικό δίκτυο που να ασχολείται ο χρήστης με σοβαρότερα ζητήματα,να υπάρχει ένα επίπεδο και να μην προφίλ και η κουτσή μαρία.Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο
Να φανταστώ ότι το φβ τους αναγκάζει να κάνουν 100 τσεκ ιν/δευτερόλεπτο και να ανεβάζουν ανάλογες εικόνες ε; :look: Κοίτα το fb είναι ένα χρήσιμο εργαλείο επικοινωνίας ακόμα και ενημέρωσης. Μπορείς να ανταλλάξεις απόψεις, να πεις τη χαζομάρα σου, να ανεβάσεις κανένα τραγουδάκι, να ενημερωθείς για τη σχολή σου κτλ.. Μπορείς να κάνεις πολλά και εσύ επιλέγεις πως θα το χρησιμοποιήσεις! Άρα αν δεν σε αρέσουν τα άτομα που ανέφερες μπορείς να μην τα έχεις στη λίστα των φίλων σου άρα να μην κοιτάς αυτά που σε ενοχλούν. Που ακριβώς είναι το πρόβλημα σου; Και αν είναι τόσο μεγάλο είναι το μίσος σου για το fb μπορείς να το σβήσεις και να μην ασχολείσαι. :happy: Γενικότερα βγάζεις χολή χωρίς λόγο. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στρουφιτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στρουφιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Με λιγα λογια:
Facebook= Εχει πολλα θετικα!!!!
But
Facebok= Εχουν βρει τον τροπο
ωστε να καταντησει να γινεται
επικινδυνο και να εχει περισσοτερα
αρνητικά παρ' οτι θετικά...
(Βλακείες ειπα παλι τεσπα
μην με κραξετε δεν ηξερα πως
να το αναπτύξω.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Να φανταστώ ότι το φβ τους αναγκάζει να κάνουν 100 τσεκ ιν/δευτερόλεπτο και να ανεβάζουν ανάλογες εικόνες ε; :look: Κοίτα το fb είναι ένα χρήσιμο εργαλείο επικοινωνίας ακόμα και ενημέρωσης. Μπορείς να ανταλλάξεις απόψεις, να πεις τη χαζομάρα σου, να ανεβάσεις κανένα τραγουδάκι, να ενημερωθείς για τη σχολή σου κτλ.. Μπορείς να κάνεις πολλά και εσύ επιλέγεις πως θα το χρησιμοποιήσεις! Άρα αν δεν σε αρέσουν τα άτομα που ανέφερες μπορείς να μην τα έχεις στη λίστα των φίλων σου άρα να μην κοιτάς αυτά που σε ενοχλούν. Που ακριβώς είναι το πρόβλημα σου; Και αν είναι τόσο μεγάλο είναι το μίσος σου για το fb μπορείς να το σβήσεις και να μην ασχολείσαι. :happy: Γενικότερα βγάζεις χολή χωρίς λόγο. :whistle:
Συγνώμη αλλά δηλαδή η χρησιμότητα του facebook είναι να ανεβάζεις τραγουδάκια και να λές την χαζομάρα σου;:worry:Και εγώ για να ενημερώνομαι το έχω αλλά αυτό δεν αποτελεί λόγω χρήσης του facebook.Μπορείς να ενημερώνεσαι και απο πλήθως άλλων πηγών.Για τα σπουδαστικά έχει λόγω ύπαρξης σίγουρα αλλά το 90% των χρηστών δεν έχει σχέση με αυτό,δεν σπουδάζουν όλοι.Επι της ουσίας απάντηση σοβαρή σε τι χρησιμεύει το facebook για έναν απλό και μέσο χρήση δεν έχει κανείς.Περισσότερο εργαλείο κουτσομπολιού είναι άρα και άχρηστο επι της ουσίας.Να δούμε τι γκόμενα έχει ο άλλος,τι δουλειά κάνει,τι φίλους έχει κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kurosaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Συγνώμη αλλά δηλαδή η χρησιμότητα του facebook είναι να ανεβάζεις τραγουδάκια και να λές την χαζομάρα σου;:worry:Και εγώ για να ενημερώνομαι το έχω αλλά αυτό δεν αποτελεί λόγω χρήσης του facebook.Μπορείς να ενημερώνεσαι και απο πλήθως άλλων πηγών.Για τα σπουδαστικά έχει λόγω ύπαρξης σίγουρα αλλά το 90% των χρηστών δεν έχει σχέση με αυτό,δεν σπουδάζουν όλοι.Επι της ουσίας απάντηση σοβαρή σε τι χρησιμεύει το facebook για έναν απλό και μέσο χρήση δεν έχει κανείς.Περισσότερο εργαλείο κουτσομπολιού είναι άρα και άχρηστο επι της ουσίας.Να δούμε τι γκόμενα έχει ο άλλος,τι δουλειά κάνει,τι φίλους έχει κτλ.

Πολύ σωστός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Συγνώμη αλλά δηλαδή η χρησιμότητα του facebook είναι να ανεβάζεις τραγουδάκια και να λές την χαζομάρα σου;:worry:Και εγώ για να ενημερώνομαι το έχω αλλά αυτό δεν αποτελεί λόγω χρήσης του facebook.Μπορείς να ενημερώνεσαι και απο πλήθως άλλων πηγών.Για τα σπουδαστικά έχει λόγω ύπαρξης σίγουρα αλλά το 90% των χρηστών δεν έχει σχέση με αυτό,δεν σπουδάζουν όλοι.Επι της ουσίας απάντηση σοβαρή σε τι χρησιμεύει το facebook για έναν απλό και μέσο χρήση δεν έχει κανείς.Περισσότερο εργαλείο κουτσομπολιού είναι άρα και άχρηστο επι της ουσίας.Να δούμε τι γκόμενα έχει ο άλλος,τι δουλειά κάνει,τι φίλους έχει κτλ.
Τα ίδια παντελάκη μου τα ίδια παντελή μου....
Το φβ έχει κάποιες δυνατότητες. Τις ξέρεις μάλλον. Αλλά είναι δικό σου θέμα με ποια από αυτές θα ασχοληθείς. Δεν θες να βάλεις πληροφορίες για σένα; Μη το κάνεις. Δεν σε αρέσουν τα τσεκ ιν; Μη κάνεις. Δεν γουστάρεις τις φώτο και τα like; ΜΗ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΊΣ! Γενικά επειδή εσύ δεν γουστάρεις αυτά τα πράγματα σπεύδεις να βγάλεις άχρηστο το φβ. Οκ για σένα μπορεί να είναι αλλά όχι να λες τέτοιες βλακείες. Άχρηστο δεν μπορείς να πεις ότι είναι μια χαρά χρησιμεύει για διάφορους λόγους που εσένα αν δεν σε κάνουν είναι εύκολο να το διαγράψεις ας πούμε. Δεν χρειάζεται όλα τα πράγματα να είναι τέρμα σοβαρά για αυτήν την ζωή ηρέμησε δηλαδή. Και αυτό το σάιτ που χρησιμοποιείς ακόμα εκτός από τα σοβαρά που έχει, υπάρχουν και άλλα θρεντ χαλαρά για τα μέλη.. Θα το σνομπάρεις και αυτό; Α και για να ξες αν κάποιος θέλει να σε κοτσομπολέψει θα το κάνει και εκτός διαδικτίου. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top