ΚΤΕΛ ή τραίνο για Αθήνα - Σαλόνικα;

ΚΤΕΛ ή τρένο για Αθήνα-Σαλόνικα ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 53)
  • ΚΤΕΛ

    Ψήφοι: 10 18.9%
  • τρένο

    Ψήφοι: 37 69.8%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 3.8%
  • Aεροπλάνο

    Ψήφοι: 4 7.5%

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Ryan 30 ευρώ πήγαινε έλα, με ταξίδι των 40 λεπτών.

Μην ξεχνάς τα 20 για το αλεξίπτωτο. :P

Απλά αν διαλέξεις Ryan, να είσαι προσεκτικός με τις αποσκευές και αν επιτρέπονται σε μέγεθος και βάρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Έλα τα παραλές.
Αεροπλάνο της Ryanair δεν έχει πέσει ποτέ και έχει εκατοντάδες πτήσεις καθημερινά!!!
Για Θεσσαλονίκη έχει κάθε 2ωρο-3ωρο πτήση.

Όσο για τις αποσκευές, για ένα τετραήμερο-πενταήμερο φτάνει η αποσκευή που επιτρέπεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Έχω πετάξει με Ryan και ποτέ δεν είχα θεμα με τα αεροπλάνα. Εξάλλου ο στόλος τους είναι, απ'οσο ξέρω και απο τους πιο καινούργιος μεταξύ των low cost.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Πλάκα κάνω βρε παιδιά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Παιδιά ξέρει κανεις αν εχουν αλλάξει καθόλου οι τιμές για τη συγκεκριμένη διαδρομή ; Το αεροπλάνο μου φενεται πανάκριβο , τα ΚΤΕΛ το ίδιο ενώ το τρένο δε παε πίσω , αυτη η προσφορά με τα 9 ευρώ δεν υπάρχει καν στο σαϊτ ξερω γω , μάλλον τα παίρνουν κατευθείαν τα εισιτήρια των 9

η προσφορά υπάρχει σήμερα με 9 ευρά από οινοη σε κατερινη. επειδή απεργούσαν (τα νευρα μου) σημερα ακυρωθηκε.
αν θες, υπαρχει με 9 ευρά και την παρασκευή που μας ερχεται. ιδια διαδρομη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Το ΚΤΕΛ εχει 23€ το απλο. Τοσα εδωσα πριν κανα δυο μηνες περιπου. Δηλαδη περιπου οσο θα βρεις και με το αεροπλανο αλλα μονο για τελευταια στιγμη αξιζει. Αλλιως αεροπλανο. Κανεις 45 λεπτα ταξιδι βαρια βαρια, βεβαια εχεις και τα εισιτηρια αεροδρομιου πουειναι πιο ακριβα. Το ΚΤΕΛ ομως κανει 6 ωρες, φυσικα με σταση λες και ειμαστε στον υπερσιβηρικο και εχουμε πιαστει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Το ΚΤΕΛ εχει 23€ το απλο. Τοσα εδωσα πριν κανα δυο μηνες περιπου. Δηλαδη περιπου οσο θα βρεις και με το αεροπλανο αλλα μονο για τελευταια στιγμη αξιζει. Αλλιως αεροπλανο. Κανεις 45 λεπτα ταξιδι βαρια βαρια, βεβαια εχεις και τα εισιτηρια αεροδρομιου πουειναι πιο ακριβα. Το ΚΤΕΛ ομως κανει 6 ωρες, φυσικα με σταση λες και ειμαστε στον υπερσιβηρικο και εχουμε πιαστει...

:confused:
Συγγνώμη έξι ώρες χωρίς στάση σου φαίνεται φυσιολογικό; Εντάξει περίοδο δεν έχεις, αλλά νερό δεν πίνεις; :P

Ontopic δεν έχω κάτι να προσθέσω δεν έχω πάει ποτέ Θεσσαλονίκη, αλλά αν το δίλημμα περιλαμβάνει αεροπλάνο η απάντηση είναι πάντα αεροπλάνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις , θα το ψαξω καλυτερα και θα δω τι θα κανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ που είμαι από Δράμα (κοντά στην Θεσσαλονικη), θα σού πω το εξής: Εάν δεν έχεις θέμα με τα αεροπλάνα, βρες πτήση με Ryanair. Γλιτώνεις άπειρο χρόνο. Το λεωφορείο, εκτός του ότι είναι περίπου ίδια τιμή (εκτός και αν είσαι μέλος πολυτεκνικής οικογένειας, τότε είναι μισή τιμή), είναι πιο άβολο και πιο κουραστικό. Ειδικά στα Τέμπη, που ο δρόμος μοιάζει λίγο-πολύ με μουλαρόδρομο (για εμένα είναι κάτι συνηθισμένο, τώρα για εσένα δεν ξέρω)...

Το τραίνο είναι επίσης μία καλή εναλλακτική. Μπορεί να κάνεις περίπου την ίδια ώρα, σε σχέση με το λεωφορείο, αλλά είναι απείρως πιο άνετο το ταξίδι σου.

Έτσι, προτείνω την εξής σειρά:

1. Αεροπλάνο (προσοχή μόνο με τα αντικείμενα και τους κανονισμούς της Ryan. Καλό είναι επίσης να κλείνεις νωρίς τα εισητήρια, ή όταν έχει προσφορές, μπορεί να βρεις και με 10 ευρώ πτήση!!)
2. Τραίνο
3. Λεωφορείο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Μόνο με ryanair, τα άλλα δεν αξίζουν.

Έτσι, προτείνω την εξής σειρά:

1. Αεροπλάνο (προσοχή μόνο με τα αντικείμενα και τους κανονισμούς της Ryan. Καλό είναι επίσης να κλείνεις νωρίς τα εισητήρια, ή όταν έχει προσφορές, μπορεί να βρεις και με 10 ευρώ πτήση!!)
2. Τραίνο
3. Λεωφορείο
μια νορμάλ βαλίτσα πρέπει να πάρετε, όχι καμία γιγάντια και προσοχή στα υγρά γιατί τα πέτάνε.
Πρέπει μέχρι 100ml να είναι οι συσκευασίες μέσα και ας είναι και όσες θέλετε.
Έχει στα τζάμπο μικρές συσκευασίες για να βάζετε τα υγρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Εγώ που είμαι από Δράμα (κοντά στην Θεσσαλονικη), θα σού πω το εξής: Εάν δεν έχεις θέμα με τα αεροπλάνα, βρες πτήση με Ryanair. Γλιτώνεις άπειρο χρόνο. Το λεωφορείο, εκτός του ότι είναι περίπου ίδια τιμή (εκτός και αν είσαι μέλος πολυτεκνικής οικογένειας, τότε είναι μισή τιμή), είναι πιο άβολο και πιο κουραστικό. Ειδικά στα Τέμπη, που ο δρόμος μοιάζει λίγο-πολύ με μουλαρόδρομο (για εμένα είναι κάτι συνηθισμένο, τώρα για εσένα δεν ξέρω)...

Το τραίνο είναι επίσης μία καλή εναλλακτική. Μπορεί να κάνεις περίπου την ίδια ώρα, σε σχέση με το λεωφορείο, αλλά είναι απείρως πιο άνετο το ταξίδι σου.

Έτσι, προτείνω την εξής σειρά:

1. Αεροπλάνο (προσοχή μόνο με τα αντικείμενα και τους κανονισμούς της Ryan. Καλό είναι επίσης να κλείνεις νωρίς τα εισητήρια, ή όταν έχει προσφορές, μπορεί να βρεις και με 10 ευρώ πτήση!!)
2. Τραίνο
3. Λεωφορείο
Οι συνθήκες και η διάρκεια του ταξιδιού δε με νοιάζουν καθόλου , δε πα να διαρκεί 1 βδομάδα η διαδρομή κατω απο τον ηλιο και εγω να ειμαι σε ενα σιδερένιο κουτί πραγματικά δε με νοιάζει , το θέμα ειναι οικονομικό καθαρά , για αυτο ρώτησα και για τις τιμές πιο πριν , απλα αν έρχομαι απο Κρήτη Αθήνα ειναι 20 ε το πλοίο , μετα 50-70 που θελει η Ryanair και μετα η επιστροφή αλλα τόσα ή ίσως λιγο λιγότερα , βρήκα εντωμεταξύ κάποιους που πηγαίνουν τακτικά απο Αθήνα Θεσσαλονίκη με το αμάξι και θέλουν 20 ευρώ , θα πάρω τηλ θα ρωτήσω τι παιζει , κ σκέιτμπορντ να μου δώσουν να σέρνομαι απο πίσω θα συμφωνήσω χαχαχα ( που λεει ο λόγος )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Οι συνθήκες και η διάρκεια του ταξιδιού δε με νοιάζουν καθόλου , δε πα να διαρκεί 1 βδομάδα η διαδρομή κατω απο τον ηλιο και εγω να ειμαι σε ενα σιδερένιο κουτί πραγματικά δε με νοιάζει , το θέμα ειναι οικονομικό καθαρά , για αυτο ρώτησα και για τις τιμές πιο πριν , απλα αν έρχομαι απο Κρήτη Αθήνα ειναι 20 ε το πλοίο , μετα 50-70 που θελει η Ryanair και μετα η επιστροφή αλλα τόσα ή ίσως λιγο λιγότερα , βρήκα εντωμεταξύ κάποιους που πηγαίνουν τακτικά απο Αθήνα Θεσσαλονίκη με το αμάξι και θέλουν 20 ευρώ , θα πάρω τηλ θα ρωτήσω τι παιζει , κ σκέιτμπορντ να μου δώσουν να σέρνομαι απο πίσω θα συμφωνήσω χαχαχα ( που λεει ο λόγος )

Φίλε έχει και πτήσεις Θεσσαλονίκη - Χανιά η Ryan, απευθείας. και εκεί γύρω στα 25Ε κυμαίνονται οι τιμές. 50-60 για το πηγαινελα.

20Ε για αμαξι Θεσσ - Αθήνα ούτε για πλάκα. Ούτε τα διοδια δεν τους πληρώνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Φίλε έχει και πτήσεις Θεσσαλονίκη - Χανιά η Ryan, απευθείας. και εκεί γύρω στα 25Ε κυμαίνονται οι τιμές. 50-60 για το πηγαινελα.

20Ε για αμαξι Θεσσ - Αθήνα ούτε για πλάκα. Ούτε τα διοδια δεν τους πληρώνεις.

Thnks ρε ,κατι μου είπανε χθες αλλα το ξέχασα , ναι μάλλον απο Χανιά βολεύει πιο πολυ , πάντως θα ρωτήσω και το αλλο με το αμάξι , παιζει να ειναι κανα ιδιωτικο πούλμαν , και να μεταφέρει πολυ κόσμο, δε ξερω , θα ρωτήσω κ θα δείξει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φίλε έχει και πτήσεις Θεσσαλονίκη - Χανιά η Ryan, απευθείας. και εκεί γύρω στα 25Ε κυμαίνονται οι τιμές. 50-60 για το πηγαινελα.

20Ε για αμαξι Θεσσ - Αθήνα ούτε για πλάκα. Ούτε τα διοδια δεν τους πληρώνεις.

Αυτό θα έλεγα, πως έχει και από Ηράκλειο, και οι τιμές είναι παρόμοιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Φίλε έχει και πτήσεις Θεσσαλονίκη - Χανιά η Ryan, απευθείας. και εκεί γύρω στα 25Ε κυμαίνονται οι τιμές. 50-60 για το πηγαινελα.

20Ε για αμαξι Θεσσ - Αθήνα ούτε για πλάκα. Ούτε τα διοδια δεν τους πληρώνεις.
Eγώ που τσέκαρα Χανιά - Θεσσαλονίκη,είδα και κάτι 80άρια πήγαινε - έλα αν θα γίνει το ταξίδι τώρα άμεσα.
Η αλήθεια είναι πως αν θέλει κάτι απίστευτα οικονομικό,
θα πρέπει να πάρει γαιδουράκι ή να έκλεινε από πολύ νωρίτερα αεροπλάνο.΄:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Eγώ που τσέκαρα Χανιά - Θεσσαλονίκη,είδα και κάτι 80άρια πήγαινε - έλα αν θα γίνει το ταξίδι τώρα άμεσα.
Η αλήθεια είναι πως αν θέλει κάτι απίστευτα οικονομικό,
θα πρέπει να πάρει γαιδουράκι ή να έκλεινε από πολύ νωρίτερα αεροπλάνο.΄:P

Στο τέλος με βλέπω να διασχίζω το Αιγαίο με μια βαρκούλα , αλλα ακόμα και τοτε ειμαι σίγουρος οτι θα ξεφυτρώσουν απο το πουθενα στη μέση του πουθενα τπτ ελεγκτές και θα μου πουν να πληρώσω διόδια :D:D , μικρή η χώρα , τα πάντα ελέγχονται ,οταν το θέλουν φυσικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Eγώ που τσέκαρα Χανιά - Θεσσαλονίκη,είδα και κάτι 80άρια πήγαινε - έλα αν θα γίνει το ταξίδι τώρα άμεσα.
Η αλήθεια είναι πως αν θέλει κάτι απίστευτα οικονομικό,
θα πρέπει να πάρει γαιδουράκι ή να έκλεινε από πολύ νωρίτερα αεροπλάνο.΄:P

Καλή ιδέα το γαϊδουράκι, χαχαχαχαχαχαχα:clapup::clapup::clapup::clapup:

Στο τέλος με βλέπω να διασχίζω το Αιγαίο με μια βαρκούλα , αλλα ακόμα και τοτε ειμαι σίγουρος οτι θα ξεφυτρώσουν απο το πουθενα στη μέση του πουθενα τπτ ελεγκτές και θα μου πουν να πληρώσω διόδια :D:D , μικρή η χώρα , τα πάντα ελέγχονται ,οταν το θέλουν φυσικά

Θα σού βάλουν μετρητή από το Ηράκλειο με GPS για να σε εντοπίζουν και μετά στον Πειραιά θα σου ζητήσουν το ποσόν για την χρήση της συσκευής + τέλος για την χρησιμοποιημένη μπαταρία + φπα + φόρο πολυτελείας για την Βαρκούλα + εφκ για χρήση βενζίνης σε καΐκι για ταξίδι μεγαλύτερο των 100 χιλιομέτρων + τέλος διεύλευσης για την χρήση λιμανιών και θάλασσας + πρόστιμο για την ρύπανση του νερού και του αέρα και εν γένει του περιβάλλοντος. Βγάλε ποσόν και πλήρωνε:P

(Πραγματικά, εάν θέλεις, βγάζεις ότι φόρο λαχταρά η ψυχή σου. Κοίτα εγώ πόσους έβγαλα. Μετά αναρωτιώμαστε πού πηγαίνουν και τα βρίσκουν όλα αυτά:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Eγώ που τσέκαρα Χανιά - Θεσσαλονίκη,είδα και κάτι 80άρια πήγαινε - έλα αν θα γίνει το ταξίδι τώρα άμεσα.
Η αλήθεια είναι πως αν θέλει κάτι απίστευτα οικονομικό,
θα πρέπει να πάρει γαιδουράκι ή να έκλεινε από πολύ νωρίτερα αεροπλάνο.΄:P

Είναι high season τώρα για την Κρήτη. Απο Σεπτέμβρη και μετά βρίσκεις 30Ε το πήγαινε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
:confused:
Συγγνώμη έξι ώρες χωρίς στάση σου φαίνεται φυσιολογικό; Εντάξει περίοδο δεν έχεις, αλλά νερό δεν πίνεις; :P

Ontopic δεν έχω κάτι να προσθέσω δεν έχω πάει ποτέ Θεσσαλονίκη, αλλά αν το δίλημμα περιλαμβάνει αεροπλάνο η απάντηση είναι πάντα αεροπλάνο!

Εαν θελω κατι, το παιρνω μαζι μου απο πριν. Μιση ωρα σταση σε ενα παρακμιακο μαγαζι της Εθνικης τη θεωρω περιττη. Πιο πολυ σταματανε για να φανε οι οδηγοι φθηνα παρα για να ξεκουραστει ο κοσμος. Οι περισσοτεροι περιμεναν στα σκαλια του μαγαζιου μεχρι να φυγει παλι το λεωφορειο...

Κι η σταση γινεται κοντα στη Στυλιδα, δηλαδη δεν κοβει εστω τη διαδρομη στη μεση. Στο ιδιο μαγαζι σταματουν τα λεωφορεια του ΚΤΕΛ Θεσσαλονικης και τα μη απευθειας δρομολογια του ΚΤΕΛ Λαρισας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snol

Νεοφερμένος

Η snol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Παιδιά,να ρωτήσω κάτι;
Τα εισιτήρια με 9€ και 19€ , είναι μόνο μέσω Internet ;
Και αν ναι,πόσο κοστίζει τα εισιτήρια πήγαινε έλα με το απλό τρένο για φοιτητές;

Είναι όντως 28,80€ με το βραδινό μετ'επιστροφής ;

Λοιποοόν, επειδή ειπώθηκαν διάφορα που δεν ισχύουν:

τα φθηνά (για τον ερχόμενο μήνα) σκάνε περίπου μια βδομάδα ή λιγότερο πριν το τέλος του τρέχοντος μήνα. Για να τα κλείσεις, πρέπει να έχεις δημιουργήσει ηλεκτρονικό λογαριασμό trainose (/τα φθηνά μόνο μέσω αυτού). Επίσης, δε συνδυάζεται με άλλες εκπτώσεις/ προσφορές.. π.χ. αν είσαι φοιτητής, το ελάχιστο πήγαινε-έλα κοστίζει 18 ευρώ.

Υπάρχει και το βραδινό, που είναι στανταρ 30Ε (με επιστροφή).

Στο θέμα τώρα, μακράν τραίνο. Πιο ξεκούραστα, πιο ασφαλή (εντάξει, να ρίχνουμε κάνα βλέφαρο στις αποσκευές μας πού και πού), κάνεις τη βολτίτσα σου εντός, έχει και κυλικείο.. :P + Αν ταξιδεύεις μέρα, βλέπεις πανέμορφα τοπία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top