Πεδία, κατευθύνσεις - επαγγέλματα & μαθήματα βαρύτητας

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
να το δηλωσεις στο πεδιο που θα βγαλεις περισσοτερα μορια, απλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
A, ναι, ξέχασα ότι δηλώνεις πεδία μετά την ανακοίνωση των βαθμολογιών:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
εγώ έχω άλλη απορεία.

Ξέρω ότι μορείς να δηλώσεις 2 μόνο πεδία. Αυτό σημαίνει ότι στο μηχανογραφικό θα μπορώ να περιλάβω σχολές μόνο από τα πεδία που έχω σηλώσει?
Δηλαδή αν δηλώσω 4-5 πεδίο δεν θα μπορέσω να πάω Μαθηματικός-Φυσικός κλπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
εγώ έχω άλλη απορεία.

Ξέρω ότι μορείς να δηλώσεις 2 μόνο πεδία. Αυτό σημαίνει ότι στο μηχανογραφικό θα μπορώ να περιλάβω σχολές μόνο από τα πεδία που έχω σηλώσει?
Δηλαδή αν δηλώσω 4-5 πεδίο δεν θα μπορέσω να πάω Μαθηματικός-Φυσικός κλπ?

Ναι..μπορείς να δηλώσεις σχολές μόνο των δύο πεδίων που έχεις επιλέξει.

Παίζει ρόλο και το μάθημα επιλογής που θα πάρεις.:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anast

Νεοφερμένος

Η anast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
εγώ έχω άλλη απορεία.

Ξέρω ότι μορείς να δηλώσεις 2 μόνο πεδία. Αυτό σημαίνει ότι στο μηχανογραφικό θα μπορώ να περιλάβω σχολές μόνο από τα πεδία που έχω σηλώσει?
Δηλαδή αν δηλώσω 4-5 πεδίο δεν θα μπορέσω να πάω Μαθηματικός-Φυσικός κλπ?
δεν γίνεται να επιλέξεις το 4ο και το 5ο πεδίο πάντως. θα μπορέσεις να πάς μαθηματικός-φυσικός γιατί αν είσαι θετική-τεχνολογική κατεύθυνση έχεις αυτομάτως το 2ο πεδίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
αα, όχιι, δεν πάει έτσι. Και εγώ θετική είμαι αλλά όποιο πεδίο θέλω παίρνω...ανάλογα και με το μάθημα που θα επιλέξω να δώσω επιλεγω όποιο πεδίο, δεν μπαίνει αυτόματα κάποιο:s
Μπορεί να θέλω 1 και 5 π.χ. :/:
Aν κάνω λάθος να με διορθώσει παρακαλώ κάποιος που γνωρίζει καλά.:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
1 και 5 δεν γίνεται γιατί το ένα θέλει στατιστική και το άλλο ιστορία γενικής;) αναγκαστικά αποκλείεις κάποιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
1 και 5 δεν γίνεται γιατί το ένα θέλει στατιστική και το άλλο ιστορία γενικής;) αναγκαστικά αποκλείεις κάποιο...

Καλά ντάξει στην τύχη πήρα αυτά τα δύο, για να δείξω ότι μπορώ και στο 1 να μπω και ας είμαι θετική με ιστορία γενικής.
Απλά δεν νομίζω ότι η κατεύθυνση σε δεσμεύει σε ένα πεδίο αποκλειστικά.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
μπορει εκ πρωτης οψεος να φαινεται γελοιο αλλα οι πλειοψηφια των μαθητων στο καθε λυκειο (μην αρχισει ο καθενας να μου λεει τα ποσοστα στο λυκειο του...γενικα μιλαω)
ειναι τεχνολογικη με αοθ που στοχευουν 4ο και 5ο πεδιο!
αυτο που ρωταω ειναι το εξης?

ερωτηση: μπορει κανεις να πει καμια <<αναλογια>> στα μορια για εναν μαθητη τεχνολογικης με αοθ?

επεξηγηση: (ημουν σιγουρος οτι δεν θα καταλαβει κανεις τιποτα και την εκανα προκαταβολικα)
παροτι τα μαθηματα αυξημενης ειναι διαφορετικα θα υπαρχει μια αντιστοιχια...
(αν κρατισεις τα ΑΟΔΕ ΕΚΘΕΣΗ ΑΕΠΠ και ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ σταθερα)
αν καποιος μπορει να μου πει τιμες για πανω απο 16 σε ολα?? (πχ)
το 16.5 στο τεταρτο <=>17.3 στο 5ο
το 17 <=> 17.7
κατι τετοιο ???(ειπα με προυποθεση σε ολα πανω απο 16 και στα 4 μαθηματα σταθερα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
εχεις προσβαση και στα αλλα πεδια (1,3) απλα χανεις μορια...

Μονάχα εάν πάρεις το κατάλληλο μάθημα επιλογής έτσι?
Δλδ απο τεχνολογική για να πας 3ο πρεπει να έχεις παρει υποχρεωτικα βιολογία. Ομοιως αν θες να πας 1ο απο τεχνολογική μονο ιστοριά.
Καταλαβαίνεις βέβαια πως έανς μαθητης τεχνολογικής δεν έχει προσβαση σε 1ο και 3ο ταυτοχρονα

δεν γίνεται να επιλέξεις το 4ο και το 5ο πεδίο πάντως. θα μπορέσεις να πάς μαθηματικός-φυσικός γιατί αν είσαι θετική-τεχνολογική κατεύθυνση έχεις αυτομάτως το 2ο πεδίο.

Καμια σχέση. Εαν είσαι θετική μπορείς να δηλώσεις οποιοδήποτε απο τα πεδια 2,3,4 και τεχνολογική 2,4 και συνδυασμό τους. Δεν έχεις αυτομάτως κάποιο πεδιο.

Για όσες απορίες έχετε σχετικά με τις πανελλήνιες ζητηστε απο το σχολείο σας το πρασινο βιβλιαρακι με το συστημα πρόσβασης, ειναι το πιο αξιοπιστο.
Συνηθως σας το δίνουν μετα τις πανελλήνιες, μαζι με το μηχανογραφικό αλλά μπορείτε να βρείτε ένα πιο πριν, τα σχολεία έχουν και απο προηγουμενες χρονιες

(Νομιζω και στη σελίδα του υπουργείου υπάρχει, δεν ειμαι σιγουρη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Καλά ντάξει στην τύχη πήρα αυτά τα δύο, για να δείξω ότι μπορώ και στο 1 να μπω και ας είμαι θετική με ιστορία γενικής.
Απλά δεν νομίζω ότι η κατεύθυνση σε δεσμεύει σε ένα πεδίο αποκλειστικά.:hmm:

οχι γιατι απο θεωρητικη μπορεις με τον καταλληλο συνδιασμο μαθηματων να δηλωσεις και 3ο η 5ο πεδιο,ενω απο θετικη η τεχνολογικη 1ο απλα με μειωμενα μορια.Π.χ. καποιος που ειναι θεωρητικη και εχει παρει βιολογια γενικης ανοιγει το 3ο πεδιο αλλα με συντελεστη 0,7 ενω αυτος που ειναι θετικη με τη βιολογια κατ. θα εχει συντελεστη 1,3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
το ξερω τουτο
εγω ζηταει πραγματικη αντιστοιχια....πχ δεν ειναι το ιδιο να γραψεις 20 στατιστικη με κατευθυνση...για αυτο ζητω αναλογια απο αυτους π εχουν παρει αοθ + 4ο πεδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
πρεπει να βρεις τους συντελεστες τοτε. εγω δε τους ξερω απ'εξω δυστυχως, αν καποιος αλλος θυμαται ας πει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
τους ξερω αλλα δεν ειναι εκει.... ειναι 1.3 και 0.7

στο 5ο πρωτο αοθ και μετα στατιστικη και στο 4ο πρωτα μαθ και μετα φυσικη...πρακτικα εννοω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
στην αοθ και στα μαθ. γενικης τα παιδια γραφουν πολυ καλυτερα απ'οτι στα μαθ. κατευθυνσης και φυσ. κατ.
ενδεικτικα να αναφερω οτι στην αοθ 18-20 γραφουν το 23,65%
μαθ. γεν. 18-20 γραφουν το 27,71%
μαθ. κατ. 18-20 γραφουν το 2,29%(καλα διαβασατε:()
φυσ. κατ. 18-20 γραφουν το 13,28%
τα παραπανω στοιχεια ειναι για τεχνολογικη κατευθυνση β κυκλο και ειναι 2008
ωποτε τα στατιστικα στοιχεια μιλησαν και απαντησαν στο ερωτημα σου.
αν θες να σου πω για αλλα μαθηματα σχετικα με τις επιδοσεις στις πανελληνιες 2006,2007,2008,πες μου:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
δεν γίνεται να επιλέξεις το 4ο και το 5ο πεδίο πάντως. θα μπορέσεις να πάς μαθηματικός-φυσικός γιατί αν είσαι θετική-τεχνολογική κατεύθυνση έχεις αυτομάτως το 2ο πεδίο.

Γιατί? Δεν κατάλαβα μπερδεύτικα.
Είμαι τεχνολογική.
Με ενδιαφέρουν σχολές από 3 πεδία.
Έχω το δικαίωμα να δηλώσω 2 πεδία.
Άρα πρεπει να αποκλέισω ας πούμε το Φυσικό αν πάρω 4 και 5 πεδίο.
Σωστά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefanoskarras92

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Ακριβώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
ευχαριστω φιλαρακι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whatmarie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Whatmarie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
για βιολογία έχει πολύ μεγάλες βάσεις (καπου στα 18.000+ μορια) αλλα πιστεύω ότι αμα το δηλώσεις από 3ο πεδίο που τα μαθήματα βαρύτητας είναι Βιολόγια και Χημεία (πιο "στανταρ" μαθήματα απο τα Μαθ/κα κ Φυσική) μπορείς να περάσεις πιο εύκολα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top