Πεδία, κατευθύνσεις - επαγγέλματα & μαθήματα βαρύτητας

Stf

Νεοφερμένος

Ο Stf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
lol Νομίζω ότι έκαναν λάθος :D
Εγώ αύριο θα το πάρω αλλά από 'κει και πέρα δεν έχω ιδέα τι γίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stf

Νεοφερμένος

Ο Stf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Το μονο που γνωριζω ειναι οτι απο την 1 μεχρι και 15 Ιουλιου πρεπει να συμπληρωθουν απο τους υποψηφιους.
Τωρα οσον αφορα το πως θα συμπληρωθει,αυτο εξαρταται απο τα μορια σου.
Καλο θα ηταν να μην το συμπληρωσεις μονος σου αλλα με τη βοηθεια καποιου καθηγητη που εμπιστευεσαι.
Ναι το ξέρω αυτό (thnks πάντως), αλλά που το παραδίδουμε;; :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el_greco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
@Krou: πιθανότατα στο έδωσαν σαν υπόδειγμα για να αρχίσεις να 'καταστρώνεις΄δηλώσεις. Το επίσημο δελτίο που θα καταθέσεις, να βεβαιωθείς ότι θα είναι του 2008! (Αν και ουσιαστικα το "μηχανογραφικό" είναι το απόκομμα που θα πάρετε από την οικεία διεύθυνση δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, όταν ένας υπάλληλος, παρουσία σας, θα περνάει μία - μία τις επιλογές σας στον υπολογιστή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stf

Νεοφερμένος

Ο Stf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
@Krou: πιθανότατα στο έδωσαν σαν υπόδειγμα για να αρχίσεις να 'καταστρώνεις΄δηλώσεις. Το επίσημο δελτίο που θα καταθέσεις, να βεβαιωθείς ότι θα είναι του 2008! (Αν και ουσιαστικα το "μηχανογραφικό" είναι το απόκομμα που θα πάρετε από την οικεία διεύθυνση δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, όταν ένας υπάλληλος, παρουσία σας, θα περνάει μία - μία τις επιλογές σας στον υπολογιστή...

Όποτε γουστάρεις πας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el_greco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Λογικά όχι. Η οικεία διεύθυνση δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης συνήθως ορίζει συγκεκριμένες ημέρες, ανάλογα με τα επίθετα των υποψηφίων, για να μη γίνεται συνωστισμός. Δεν είναι πάντως ιδιαίτερα δεσμευτικές, από ότι θυμάμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ναι κι εγω σκεφτηκα οτι μας το εδωσε για δοκιμη, γιατι μας ειπε οτι της τελειωνουν και να μη ζητησουμε αλλο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos137

Νεοφερμένος

Ο Παναγιωτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
να ρωτησω και κατι αλλο στν γ λυκειου αν εισαι τεχνολογικη και θελεις να μπεις στο 5 πεδιο αναγαστικα πρεπει να παρεις ΑΟΘ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
να ρωτησω και κατι αλλο στν γ λυκειου αν εισαι τεχνολογικη και θελεις να μπεις στο 5 πεδιο αναγαστικα πρεπει να παρεις ΑΟΘ??

Ναι...Δεν υπάρχει άλλος τρόπος...Παίρνεις ΑΟΘ και αναγκαστικά και Μαθηματικά Γενικής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos137

Νεοφερμένος

Ο Παναγιωτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Κατευθυνσης εννοεις ετσι............οκ ευχαριστω!!!δηλαδη τι παω θετικη η τεχνολογικη στν γ το ιδιο θα ειναι!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mastix0pastel0

Νεοφερμένος

Η mastix0pastel0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
καταρχας καλημερα!!!
8α ηθελα να μ πειτε οσοι ξερετε
τι γινεται με το μαθημα επιλογησς της βιολογιας στην γ λυκειου.
εγω 9α παω β τωρα αλλα 9α 9ελα να παρω βιολογια τ χρονου(απο 9εωρητικη κατευθ. π ειμαι)γ να ανοιξω τ τει των παραφαρμακευτικων.
αυτο μπορει να γινει ετσι?
χανονται πολλα μορια ομως???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Λοιπόν αφού παίρνεις βιολογία μπορείς να επιλέξεις όλα τα ΤΕΙ του 3ου πεδίου.... Μόρια χάνεις μόνο στα ΑΕΙ του 3ου πεδίου,όχι στα ΤΕΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mastix0pastel0

Νεοφερμένος

Η mastix0pastel0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
αληθεια?
αχ.σ.ευχαριστω πολυ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leonigp

Νεοφερμένος

Η leonigp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Είχα την εντύπωση ότι χάνεις για όλες τις σχολές του τρίτου πεδίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Για ολα χανεις... τωρα μπορει να τυχει να εχεις περισσοτερα μορια στο 3ο απ οτι στο 1ο αναλογα με τις επιδοσεις σου στα μαθηματα βαρυτητας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libertina

Νεοφερμένος

Η libertina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
καλημερα σας!
ειμαι καινουριο μελος,κ εχω χαρει παρα πολυ που βρηκα αυτο το φορουμ.
μεταπο δεκα χρονια, σαποφασισα να δωσω πανελληνιες,κ τα πραγματα ειναι εντελως νεα για μενα.
αν μπορει καποιος να με βοηθησει σην απορια μου.
εχω επιλεξει θεωρητικη κατευθυνση. τα πεδια στα οποια εχω προσβαση,ειναι μονο το 1 το 5? η μπορω να επιλεξω, περα απο την εκθεση, οποιοδηποτε αλλο θελω εγω.ας πουμε βιολογια?
ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Απο τη θεωρητικη εχεις εξ'ορισμου προσβαση στο 1ο.
Αν διαλεξεις να δωσεις ως μαθημα γενικης παιδειας τα Μαθηματικα Γενικης ΚΑΙ το μαθημα επιλογης Αρχες Οικονομικης Θεωριας ανοιγεις το 5ο πεδιο.

Με μαθημα τα Μαθ/κα Γενικης ανοιγεις 2ο και 4ο.
Με Βιολογια Γενικης το 3ο.
Με Φυσικη Γενικης παλι 2ο και 4ο νομιζω.
Η εκθεση θα ειναι δευτερο μαθημα βαρυτητας στα πεδια αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libertina

Νεοφερμένος

Η libertina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
σ'ευχαριστω παρα πολυ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick_the_greek

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Σωστά όλα αυτά, αλλά αν από θεωρητική πάρεις Βιολογία Γεν. Παιδείας ή Φυσική ΓΠ ή μαθηματικά ΓΠ ο μέγιστος αριθμός μορίωνπου μπορέις να συγκεντρώσεις είναι 18600 και όχι 20000 γιατί για όλα τ'άλλα πεδία εκτός του 1 και 5 θα έχεις ως μαθήματα βαρύτητας Εκθεση και αυτό που θα επιλέξεις. Για φαντάσου να πάς Ιατρική απο Θεωρητική.Απίστευτο και αδύνατο!!!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Μια σημείωση: με φυσική γπ από θεωρητική (παραδόξως) μπορείς να επιλέξεις μονάχα το 1ο πεδίο (https://www.ypepth.gr/docs/bibl_geniko_1_39_tel08.pdf, σελ. 20/41)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Αυτό με τα μόρια που χάνεις αν και το έχω ξαναρωτήσει (νομίζω), δεν το καταλαβαίνω.
Υποθετικά:
Είμαι θεωρητική με μάθημα επιλογής βιολογία.
Θέλω να περάσω σε ΤΕΙ 3ου πεδίου.
Σε ποια μαθήματα πρέπει να γράψω καλύτερα?
Ποια είναι αυτά που λέτε "βαρύτητας"?
Γιατί χάνω μόρια και το άριστα είναι 18 και κάτι?
Όποιος ξέρει ας κάνει ένα ψυχικό:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top