Φοιτητική ζωή στις Σέρρες

sakaros

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
θα ηθελα να μου πειτε καποια λογια για την φοιτητικη ζωη των Σερρων..ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ πληροφορια ευπροσδεκτη!!Επισης τι παιζει με ενοικια,κοστος ζωης, νυχτερινη ζωη κτλ..

Κανείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Εμενα ο αδερφος μιας φιλης μου σπουδαζει εκει και λεει πως απο φοιτητικη ζωη ειναι καλα,αλλα δυστυχως δεν ξερω πολλες λεπτομερειες.Σιγουρα ομως καποιος ,αργα ή γρηγορα,θα σου πει περισσοτερες λεπτομερειες.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν έχει και τρελή φοιτητική ζωή. Έχει καφετέριες, club.
Ρίξε μια ματιά εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakaros

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
σπουδαζεις στις σερρες? απο που το ξερεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μένω εκεί. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Όσοι μένετε στις Σέρρες μόνιμα ή σπουδάζετε εκεί, για πείτε μου πώς είναι η φοιτητική ζωή εκεί; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dominator

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dominator αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Για το μέγεθος της πόλης,έχει πράγματα να κάνεις και τις καθημερινές μπορείς να πεις ότι έχει "ζωή" μέχρι και τις 1:30-2:00...

Αν δεν έχεις "διπλωματικές σχέσεις" με τα τοπικά κομματόσκυλα,θα σου συνιστούσα να αποφεύγεις μαγαζιά όπως OMM Cafe/MOO Bar (τις απογευματινές ώρες),Cammeo (επίσης) και Why Bar (γενικότερα)...

Για περισσότερα στείλε p.m.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakaros

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Οι Σερρες ειναι ωραια σαν πολη..πολυ παρειστικη κ εχει καποια ωραια μαγαζια οπως ανεφερε το παλικαρι απο πανω..τα εν λογω μαγαζια που ανεφερε ειναι ωραια για να βγεις για εναν καφε η κανα ποτο το βραδυ..εγω προσωπικα πηγαινω σε αυτα τα μαγαζια ΑΝ κ ειναι λιγο στοχοποιημενα οσο αναφορα κομματικες παραταξεις κτλ.(υποτιθεται οτι το CAMEO einai dapitiko steki k to omm πασπιτες) αλλα εγω δν τα κοιταω αυτα..θα παω να βγω οπου μου γουσταρει εκεινη την στιγμη..Το καλοκαιρι ειναι ακομα πιο ωραια καθως υπαρχει η περιοχη της Κοιλαδας οπου εκει εχει πολυ ωραια μαγαζια τα οποια μαζευουνΠΟΛΥκοσμο.Υπαρχει βεβαια κ το χιονοδρομικο κεντρο του ΛΑΙΛΙΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δες και εδώ.
Γενικά και εγώ δε συμφωνώ με τις καφετέριες, πας όπου θέλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Ωραία, το θέμα συγχωνεύτηκε με αυτό. :)

Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες παιδιά!
Ο λόγος που ρωτάω είναι επειδή φέτος που ξαναδίνω Πανελλαδικές, δεν ξέρω σε ποιο ΤΕΙ θα πάω, επομένως ψάχνω πληροφορίες για όλες τις πόλεις. :P

Αν έχω καμιά άλλη ερώτηση, θα επανέλθω. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dominator

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dominator αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Βρε όπου θες πας,απλώς εγώ οφείλω να τονίσω ποιες ώρες βγαίνουν τσάρκα και που οι σάλιαγκες...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

navarhos

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Οι Σερρες ειναι μια μικρη πολη με φιλοξενους κατοικους (σκιζονται να βοηθησουν τους φοιτητες).Ειναι αρκετα φθηνη θα ελεγα σαν πολη (ενοικια) και ησυχη.Οι Σερρες εχουν 13.000 φοιτητες (μιας και εχουν ΤΕΦΑΑ (παραρτημα ΑΠΘ) και ενα ΤΕΙ αποτελουμενο απο 8 τμηματα).
Για το μέγεθος της πόλης,έχει πράγματα να κάνεις
Για το μεγεθος της πολης εχει παρα πολλα πραγματα να κανεις.
Εχει μπαρακια, club, καφετεριες,[μια γ***ατη κρεπερι:P(masiseto)],γυμναστηρια,καταστηματα ...
Γενικα η φοιτητικη ζωη στις Σερρες ειναι "χαλαρη".Δεν ειναι η τρελη φοιτητικη ζωη αλλα ουτε και ξενερωτη.

Οσο για το ΤΕΙ...αν αποφασισεις να ερθεις στο ΤΕΙ Σερρων θα τριβεις τα ματια σου,ειδικα εσυ που εχεις και μια πληρη εικονα του ΤΕΙ Χαλκιδας.Πολυ οργανωμενο και με καλους καθηγητες.
Αν θυμηθω τιποτα αλλο θα το προσθεσω.
υποτιθεται οτι το CAMEO einai dapitiko steki k to omm πασπιτες
Σοβαρα sakaros ? Χαχαχα:P αυτο δεν το ξερα....γι αυτο ειναι γεματο το cammeo συνεχεια :P(μην ακουσω γιατι,Σερρες ειναι εδω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dominator

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dominator αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Φώτη,μια διόρθωση...7 είναι τα τμήματα!Το τμήμα "Γραφιστικής" μένει κλειστό μέχρι νεωτέρας!:D

Προσυπογράφω την περιγραφή σου για το Τ.Ε.Ι.,οι καθηγητές είναι πάνω απ'τον μέσο όρο...μερικοί "φοιτητές" μόνο δημιουργούν πρόβλημα σε όσους θέλουν να κάνουν σοβαρή δουλειά (καθηγητές και φοιτητές) αλλά τι να κάνεις,υπάρχουν παντού!

Φέτος τα κομματόσκυλα κάναν ανταλλαγή τα στέκια τους!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaEchelon

Νεοφερμένος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Γενικα το ΤΕΙ ειναι κοντα στο κεντρο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

navarhos

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Γενικα το ΤΕΙ ειναι κοντα στο κεντρο?
Στις Σερρες δεν υπαρχει κοντα στο κεντρο και μακρυα απ το κεντρο (γνωμη μου) ... ειναι μια πολη την οποια μπορεις να την περπατησεις ολοκληρη σε λιγο σχετικα χρονο ...
Απ' το κεντρο απεχει περιπου15-20 λεπτα με τα ποδια,αλλα υπαρχει και αστικο που κανεις τη διαδρομη σε 5-10 λεπτα...;)
Εγω μενω σε μια περιοχη που κανω 10 λεπτα με τα ποδια για να παω ειτε στο ΤΕΙ ειτε στο κεντρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaEchelon

Νεοφερμένος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
δεν εχω παει ποτε και ελεγα μηπως ειναι μακρια.. thx για τις πληροφοριες! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
η ξαδερφη μου σπουδαζει Σερρες...Της αρεσει αρκετα...η νυχτερινη ζωη δεν ειναι οπως αυτη των μεγαλουπολεων αλλα ειναι αρκετα καλη...οσο για τις τιμες του ενοικιου ειναι λογικες...(εχει και πολυ ωραια σουβλακια και παγωτα...αυτο στο λεω απο προσωπικη εμπειρια!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos992

Νεοφερμένος

Ο giorgos992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καρλόβασι (Σάμος). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Γενικά οι σερραίοι είναι καλοί άνθρωποι (ειμαι κ εγω μισός \o/ ) και απο γυναικες............... θεές όλες (και δε το λέω επειδη ειμαι απο εκει) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakaros

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
-και επισης καλοκαιρι σερρες+1(για οσους ξερουν απο κοιλαδα)


Το θετικο παιδια του συγκεκριμενου ΤΕΙ ειναι οτι ειναι πολυ οργανωμενο..Καμια σχεση με αλλα Τει (ξερω απο φιλους για τει θεσσ/νικης-αθηνων τι γινεται..).Αυτο το θεμα οταν το ξεκινησα δεν ειχα ερθει σερρες οπως θα δειτε και την ημερομηνια.Τωρα πλεον τελειωνοντας το 2 εξαμηνο εχω να πω και απο προσωπικη εμεπιρια πολυ καλα λογια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christaras94

Νεοφερμένος

Ο christaras94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Έχουμε καφετέριες στο κέντρο, πεζόδρομους με άλλες καφετέριες, μετα για το καλοκαίρι πάμε στην κοιλάδα όπου έχει κι άλλεσ καλοκαιρινές καφετέριες. Μπουζούκια,θέατρο, κινηματογράφο club και φτηνά ενοικια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top