Απορία για ανανέωση σπουδών

ilias92

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Γεια σας. Θέλω να με πληροφορήσετε σε ένα θέμα.Πέρασα με τις τελευταίες πανελλήνιες σε ένα ΤΕΙ επαρχιακό ΤΕΙ. Πήγα γράφτηκα τον Σεμπτέβρη και από τότε δεν ξαναπήγα. Λογικά θα πάω του χρόνου. Αλλά πέρα από την εγγραφή δεν έχω κάνει τίποτα άλλο (μου έστειλαν και το πάσο βέβαια). Θα ήθελα να ρωτήσω, ποιο είναι το επόμενο βήμα που πρέπει να κάνω. Κάτι άκουσα για ανανέωση σπουδών τώρα τον Φλεβάρη. Ισχύει; Εντωμεταξύ, από το τηλέφωνο δεν μπορώ να βγάλω άκρη με την γραμματέα. Μου λέει έλα να πάρεις κωδικό για να δηλώσεις τα μαθήματα, πείτε μου ρε παιδιά τι να κάνω, γιατί έχω αγχωθεί. Μπήκα στο eudoxus και λήγει σε καμιά δεκαριά μέρες νομίζω η διορία για δήλωση μαθημάτων. Είναι αναγκαίο αυτό; Αν το αφήσω και δεν κάνω τίποτα τι θα γίνει; Και αν τα δηλώσεις και με το καλό αποφασίσω να πάω του χρόνου θα ξεκινήσω από Γ εξάμηνο και θα χρωστάω τα προηγούμενα μαθήματα; Έτσι πάει; Ή ξεκινάς από την αρχή; Πολλές οι ερωτήσεις αλλά έχω αγχωθεί τώρα και δεν ξέρω τι να κάνω. Όποιος ξέρει ας μου πει...Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Καλύτερα να πας να συννενοηθείς!
Κάθε γραμματεία ακολουθεί τα δικά της.
Στον εύδοξο δεν μπορείς να δηλώσεις αν δεν πάρεις τον κωδικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

askos

Νεοφερμένος

Ο askos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
η καλυτερη λυση ειναι να πας απο εκει μια μερα. θα σου προτεινα αφου θα πας του χρονου καλυτερα να ζητησεις διακοπη σπουδων. ετσι δεν θα χανεις και τζαμπα τα 6μηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilias92

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ευχαριστω για τις απαντησεις,αλλα το θεμα ειναι οτι αν κανω αυτο με την δηλωση των μαθηματων, πρεπει να παω να παρω κωδικο τωρα γιατι ληγει η διαδικασια σε μερικες μερες. και δεν ειναι και διπλα το τει.... δηλαδη θεωρειτε καλυτερο οτι ειναι να ξεκινησω απο την αρχη του χρονου? δηλαδη αμα δεν κανω τωρα τιποτα,δεν σε διαγραφουν ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

askos

Νεοφερμένος

Ο askos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
δεν διαγραφουν κανεναν αυτο ειναι σιγουρο. απλα μενεις στα μαθηματα και θα τρεχεις του χρονου αν δεν κανεις διακοπη. ουσιαστικα θα εχεις ολα τα εργαστηρια να παρακολουθησεις του χρονου και ειναι αρκετα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilias92

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Να ρωτησω και κατι αλλο.. αυτη η δηλωση μαθηματων στην ουσια ειναι η διανομη συγγραματων? δλδ εγω τωρα που δεν παρακολουθω το τει,και δεν τα δηλωσω αυτα τα μαθηματα , το επομενο βημα που εχω να κανω ποιο ειναι? να παω τον φλεβαρη για ανανεωση σπουδων?πως παει,ξερετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Η δήλωση μαθημάτων είναι να δηλώσεις πια μαθήματα θα επιλέξεις ενώ η δήλωση συγγραμάτων να επιλέξεις τα βιβλία για αυτά τα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top