Νομικές σχολές

elli@

Νεοφερμένος

Η Έλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Και εγώ νομίζω ότι η μόνιμη απάντηση σε ότι την ρωτήσεις είναι θα το δεις στο site! Και εγώ χάρηκα κορίτσια (Αγγελική και Έλλη) ελπίζω να γνωριστούμε και από κοντά!

Γειά σου Ιωάννα!:) Λογικά θα γνωριστούμε...:iagree: Πήγες για την εγγραφή?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggeliki22065

Νεοφερμένος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
εχετε παει για την εγγραφη κοριτσια?εγω αυριο ανεβαινω Κομοτηνη και θα γραφτω την Τεταρτη οποτε θα ρωτησω και θα σας πω ποτε αρχιζουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannitsa13

Νεοφερμένος

Η ΙΩΑΝΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Όχι παιδιά αύριο φεύγω με το τρένο και Πέμπτη πρωί θα παο να γραφτώ!! Το άλλο το κουλό με τα συγγράμματα το ακούσατε; Έχω μπερδευτεί πολύ με αυτό!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elli@

Νεοφερμένος

Η Έλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Οχι εγώ δεν έχω πάει για την εγγραφή ακόμα...Τελευταίες μέρες θα πάω...:iagree:
Όχι...Δεν έχω ακούσει τίποτα!!!Τι έγινε με τα συγγράμματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannitsa13

Νεοφερμένος

Η ΙΩΑΝΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Θα πρέπει να επιλέξουμε μονο ένα σύγγραμμα για κάθε μάθημα! Και τα δηλώνουμε στην εγγραφή!Τα υπόλοιπα που θα μας βοηθήσουν (υποτίθεται) να κατανοήσουμε την ύλη θα πρέπει να τα "αγορασουμε" μονοι μας. Χωρίς να ξέρουμε εμείς ποιο θα είναι το καλύτερο! Tελοσπάντων έβαλα ερώτηση στο forum του ΔΠΘ και ελπίζω να μου απαντήσουν σύντομα. Ποιο μάθημα επιλογής θα πάρετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elli@

Νεοφερμένος

Η Έλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Τώρα ψιλομπερδεύτηκα να σου πω την αλήθεια...:ee:Τεσπα...Ενημερώστε με όταν μάθετε σίγουρα να ξέρω...:)
Δεν έχω ιδέα...Εσυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannitsa13

Νεοφερμένος

Η ΙΩΑΝΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
εγώ θέλω οπωσδήποτε εγκληματολογία και μετά είμαι ανάμεσα σε γενική κοινωνιολογία και συνταγματική ιστορία εσείς?έχετε δίκιο για αυτούς τα έχεις καλά με όλους αλλά σε απόσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elli@

Νεοφερμένος

Η Έλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Και εγώ θέλω εγκληματολογία αλλά σκεφτόμουν μήπως είναι λίγο δύσκολο για πρώτο εξάμηνο?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannitsa13

Νεοφερμένος

Η ΙΩΑΝΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
σε φορουμ της νομικής αθήνας έλεγαν οτι εγκληματολογία είναι από τα πιο βατά μαθήματα !Έλλη με πέρασες για πέντε θέσεις στην σειρά εισαγωγής!
-----------------------------------------
τρελοσπεκτη δεν τα δήλωσες δλδ στην εγγραφά σου?το site της νομικής λέει βλακείες τότε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelospektis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelospektis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Το δίνουν μαζί με κάτι χαρτιά που χρειάζονται για την εγγραφη..

Αλλα δεν το συμπληρώνεις τώρα..

2 χαρτιά είναι για μαθήματα επιλογής, και για μάθημα υποχρεωτικά νομίζω..

Έτσι κατάλαβα από τα χαρτιά που έχω !! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannitsa13

Νεοφερμένος

Η ΙΩΑΝΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ορίστε η απάντηση ενος τριτοετή στο ΔΠΘ όπως μου την έδωσε στο φόρουμ της νομικης για τα συγγράμματα!

σχετικα με αυτα που ρωτας, καταρχην για τα συγγραμματα πρωτη φορα εφαρμοζεται αυτος τροπος, μεχρι τωρα διανεμοταν μονο αυτο που επελεγαν οι καθηγητες. το πιο ειναι το καλυτερο κανεις δεν το ξερει. μπορω να σου πω μονο ποια βιβλια διανεμονταν ως τωρα, για το Συνταγματικο εδιναν το βιβλιο του Μαυρια, για την Εισαγωγη στο δικαιο το βιβλιο του Παναγοπουλου, για την Ιστορια Δικαιου το Νομος Πολεως και το βιβλιο του Τρωιανου και Βελισσαροπουλου, για το Δημοσιονομικο το βιβλιο του Φινοκαλιωτη και απο επιλογη στην Συνταγματικη Ιστορια του Αλιβιζατου. Επιλογης ολοι παιρνουν την Συνταγματικη Ιστορια, την Κοινωνιολογια και Εγκληματολογια.

αυτα μπορω να σου πω. εγω ειμαι τριτοετης στα δυο αυτα χρονια δεν νομιζω οτι εχει αλλαξει κατι:thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks::thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelospektis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelospektis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
στα βιβλιαράκια που δίνει η ΔΑΠ περίπου αυτά λεει και εκεί

έριξα μια γρήγορη ματιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elli@

Νεοφερμένος

Η Έλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
σε φορουμ της νομικής αθήνας έλεγαν οτι εγκληματολογία είναι από τα πιο βατά μαθήματα !Έλλη με πέρασες για πέντε θέσεις στην σειρά εισαγωγής!

Α...Ωραία και εσύ σαν εμένα ε?:xixi:
:hmm:Λες να είναι σημαδιακό αυτό?:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

elli@

Νεοφερμένος

Η Έλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Ναι ρε όντως!τι άγχος και αυτό!Όταν έβγαιναν οι βάσεις και είδα νομική Αθηνών και Θεσσαλονίκης λέω πάει άστο δεν έχω μπει καν στην Κομοτηνή και έβλεπα τις κάρτες με τις σχολές και έλεγα ας είναι στην επόμενη ας είναι στην επόμενη!Πότε θα ανέβεις;

Καλά και εγώ το ίδιο με τις βάσεις...Είχα απογοητευτεί πλήρως...Στα ύψη έφτασαν πια...Εγώ λέω να ανέβω 28...29 πρωί δηλ θα είμαι πάνω...Πήγες για την εγγραφή?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elli@

Νεοφερμένος

Η Έλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Παιδιά εσείς που δεν είστε από Κομοτηνή που έχετε νοικιάσει κέντρο η προς τα έξω?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggeliki22065

Νεοφερμένος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Παιδιά εσείς που δεν είστε από Κομοτηνή που έχετε νοικιάσει κέντρο η προς τα έξω?:)
Ρε συ εγω μαλλον θα παρω μεταγραφη για Αθηνα λογω πολυτεκνιας και επειδη σπουδαζει και η αδερφη μου εκει..Το θεμα ειναι οτι στην αρχη πριν παω Κομοτηνη ουτε το σκεφτομουν να κατσω Κομοτηνη αλλα τωρα που πηγα αλλαξα γνωμη,γιατι το κλιμα στο πανεπιστημιο και γενικοτερα ηταν πολυ φιλικο και ζεστο και ειναι σιγουρο οτι θα ζησεις τη φοιτητικη ζωη,αντιθετα Αθηνα μαλλον δεν παλευεται..τελοσπαντων ομως δεν το βλεπω να μενω Κομοτηνη γιατι ολοι γυρω μου με πρηζουν να την παρω τη μεταγραφη..οποτε μαλλον δε θα ειμαστε συμφοιτητες..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelospektis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelospektis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
βασικά πόσα μαθηματα πρεπει να επιλεξουμε; ξερει κανεις;

εγω θα παρω τους διεθνεις οργανισμους και την εγκληματολογία σίγουρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
να ρωτησω κατι? οι δικηγοροι δν θεωρουνται κορεσμενοι?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Έχουν πολλές διεξόδους.Στα χοντρά χοντρά:Διπλωμάτης,δικαστικός,στη δημόσια διοίκηση και φυσικά ως νομικός κι επιπλέον μεταπτυχιακό σε ένα συγκεκριμένο κύκλο(εργατικό,ποινικό και άλλα) μπορείς να εξασφαλίσεις έναν καλό τρόπο ζωής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
να ρωτησω κατι? οι δικηγοροι δν θεωρουνται κορεσμενοι?:hmm:

πες μου ενα επαγγελμα που δεν ειναι κορεσμενο να παω να το σπουδασω:sonic:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top