Είναι το φαγητό της λέσχης ωραίο;

Τι γνώμη έχετε για το φαγητό της λέσχη σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 160)
  • Είναι τέλειο ανυπομονώ να ξαναπάω στην σχολή για να φάω

    Ψήφοι: 11 6.9%
  • Είναι αρκετά καλό δεν έχω κανένα πρόβλημα με αυτό

    Ψήφοι: 29 18.1%
  • Είναι καλό (δεν είναι και το τέλειο φαγητό αλλά εντάξει)

    Ψήφοι: 35 21.9%
  • Μέτριο προς το καλό άλλοτε μου αρέσει άλλοτε δε μου αρέσει

    Ψήφοι: 29 18.1%
  • Μέτριο προς το κακό (το τρώω μόνο και μόνο επειδή είναι φτηνό)

    Ψήφοι: 18 11.3%
  • Καθόλου ωραίο, το σιχαίνομαι (καλύτερα νηστικός παρά με αυτο το φαγητό)

    Ψήφοι: 11 6.9%
  • Δεν είμαι φοιτητής

    Ψήφοι: 27 16.9%

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
alex απο φετος στο εμπ η σιτιση ειναι δωρεαν για τους φοιτητες με χαμηλά εισοδήματα και πολύ φτηνό για τους υπόλοιπους . η ποιοτητα του φαγητου ομως....
To φαγητό στις λέσχες είναι πολύ καλό και δωρεάν (ή πολυ φτινό). Όποιος δε το τρώεί είναι απλά κακομαθημένος. (Ο λόγος που δεν πάνε τα παιδιά στις λέσχες είναι ότι δεν έχουν οικονομικά προβλήματα ακόμα και αν λένε ότι έχουν).

Επίσης θεωρώ απαράδεκτο να γίνονται με οικονομικό κριτήριο οι μεταγραφές (μια χαρά τα πήγα τέσσερα χρόνια με το φαγητό της λέσχης, παιδιά που διαμαρτυρόσασταν για την οικονομική τους κατάσταση τρωγανε συνεχώς από τα goodys και σουβλάκια (και τα 2 είνα χειρότερης ποιότητας το φαγητό της λέσχης) ενώ αγόραζαν σε καθημερινή βάση τσιγάρο.

Μήπως οι Έλληνες λάθος διαμαρτύρονται πως δεν έχουν λεφτά ;

Kατά κάποιον τρόπο γίνεται ποινικοποίηση του πλούτου στις μεταγγραφές.
Με λίγα λόγια είναι σαν να επιτρέπεται στους φτωχούς να μπαίνουνε στο Harvard και οι πλούσιοι (που βγάλανε ακριβώς το ίδιο ποσό) να πηγαίνουν σε θεωρητικά κατώτερης ποιότητας (γιατί δεν είναι τα πανεπιστήμια της επαρχίας κατώτερα στην πραγματικότητα είναι καλύτερα ακόμα και αν υποβαθμίζονται από μερικούς) πανεπιστημια.
Αυτά τα πράγματα συμβαίνουν μόνο στην Ελλάδα.


Να καταργηθούν τελείως οι μετραγραφές (όποιος έχει ανάγκη να δίνεται υποτροφία (εφόσον είναι καλός φοιτητής) και διαμονή με λίγα λεφτά στς εστίες).

ΟΙ μεταγραφές πρέπει να γίνονται μόνο σε σοβαρά προβλήματα υγείας που αυτό δεν είναι το υψηλό σάκχαρο ή σε διαβήτη που μπορεί να αντιμετωπίστει και στα νοσοκομία της επαρχίας, αλλά σε μεγάλο βαθμό παράλυσης. σε παιδιά που μεταγγίζονται συχνά (που πρέπει να είναι κοντά σε ένα μεγάλο νοσοκομείο) και κάποια άλλα παιδιά με καρδιαγγειακά και ανίατα νοσήματα.
Έχουμε καταντήσει οι αδύναμοι μαθητές να δηλώνονται ψευδώς ως δυσλεκτικοί για να δίνουν προφορικά πανελλαδικές....

(κάποιοι τυχαία δηλώνονται δυσλεκτικοί λίγο πριν δώσουν πανελλαδικές τυχαίο δε νομίζω; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mc08071

Νεοφερμένος

Ο 22160717181518 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
To φαγητό στις λέσχες είναι πολύ καλό και δωρεάν (ή πολυ φτινό). Όποιος δε το τρώεί είναι απλά κακομαθημένος. (Ο λόγος που δεν πάνε τα παιδιά στις λέσχες είναι ότι δεν έχουν οικονομικά προβλήματα ακόμα και αν λένε ότι έχουν).
ο ανθρωπος μπορει να επιβιωσει και με ριζες η με μελανα ζωμο. προφανως αν εισαι αναγκασμενος θα φας απο τη λεσχη, αλλα συγνωμη που θα σε απογοητευσω, ο ανθρπος προσπαθει να καλυψει τις αναγκες του οσο το δυνατον καλυτερα. λεγεται πολιτισμενος, οχι κακομαθημενος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
ο ανθρωπος μπορει να επιβιωσει και με ριζες η με μελανα ζωμο. προφανως αν εισαι αναγκασμενος θα φας απο τη λεσχη, αλλα συγνωμη που θα σε απογοητευσω, ο ανθρπος προσπαθει να καλυψει τις αναγκες του οσο το δυνατον καλυτερα. λεγεται πολιτισμενος, οχι κακομαθημενος.

Επειδή έχω συγγενή που σπουδάζει στο Μετσόβιο το φαγητό εκεί είναι εξαιρετικό και έχω φάει πάρα πολλές φορές. Ακόμα και γλυκό σερβίρουν και μουσακά έχω φάει και bar salad είχε. To φαγητό στις λέσχες ελέγχεται και δίνεται ένα πλήρες σωστό διαιτολόγιο (δηλαδή προσφέρονται φακιές, φασολάδα, σαλάτα, ελιές, κρέας, όσπρια, φρουτα) που σε πολλούς μπορέι να μην αρέσει.
επειδή ελέγχεται η ποιότητα του είναι πολύ καλύτερη από αυτή τα ιδιωτικά εστιατόρια. Η γεύση μπορεί μερικές φορές να μην είναι καλή (αφού πρόκειται για φαγητό μαζικό) αλλά η ποιότητα του είναι καλή (δεν είναι σωστό να το συγκρίνουμε π.χ. με το φαγητό του στρατού).

Όταν έγινα φοιτητής ήμουν αρκετά κακομαθημένος ως προς το φαγητό (έτρωγα μόνο το φαγητό της μαμάς) αλλά μαμά στην Αθήνα δεν υπήρχε, στην συνέχεια έμαθα να τρώω όλα τα φαγητά της λέσχης (είχα ένα καλό διαιτολόγιο) και στην συνέχεια έμαθα και να μαγειρεύω.

Την χειρότερη ποιότητα φαγητού δεν την προσφέρει η λέσχη αλλά τα ιδιωτικά εστιατόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mc08071

Νεοφερμένος

Ο 22160717181518 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
το φαγητό εκεί είναι εξαιρετικό
σε πολλούς μπορέι να μην αρέσει.
Η γεύση μπορεί μερικές φορές να μην είναι καλή
η ποιότητα του είναι καλή
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Φαγητό εξαιτερικό = καλή ποιότητα (δεν γίνεται να έχουμε τον master chef στις λέσχες)

Επειδή παράγεται μαζικά εκ των πραγμάτων δεν έχει ωραία γεύση συγκριτικά με το σπιτικό φαγητό --> σε μερικούς για αυτόν τον λόγο δεν αρέσει (δεν συγκρίνεται με το φαγητό κατσαρόλας σε γεύση)
Αυτό όμως δε σημαίνει ότι το φαγητό είναι κακό σε ποιότητα (αφού κάθε 2 μέρες ελέγχεται από υγειονομική επιτροπή) καο 2 φορές/βδομάδα εφοδιάζεται με καινούριες πρώτες ύλες.
Ενώ όλη η λέσχη κάθε Σάββατο απολυμένεται. (καθαρίζεται κάθε μεσημέρι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Φαγητό εξαιτερικό = καλή ποιότητα (δεν γίνεται να έχουμε τον master chef στις λέσχες)

Επειδή παράγεται μαζικά εκ των πραγμάτων δεν έχει ωραία γεύση συγκριτικά με το σπιτικό φαγητό --> σε μερικούς για αυτόν τον λόγο δεν αρέσει (δεν συγκρίνεται με το φαγητό κατσαρόλας σε γεύση)
Αυτό όμως δε σημαίνει ότι το φαγητό είναι κακό σε ποιότητα (αφού κάθε 2 μέρες ελέγχεται από υγειονομική επιτροπή) καο 2 φορές/βδομάδα εφοδιάζεται με καινούριες πρώτες ύλες.
Ενώ όλη η λέσχη κάθε Σάββατο απολυμένεται. (καθαρίζεται κάθε μεσημέρι)
Πως εισαι τοσο σιγουρος οτι το ιδιο γινεται σε ολες τις λεσχες ;
Στην δικη μας , αν επαιρνες σουτζουκακια (μακαρι να ειχαν γευση) εβλεπες οτι οταν τα επαιρνε με την κουταλα ξεκολλουσε το ενα διπλα απο το αλλο...δηλαδη , ηταν ολα κατεψυγμενα (ποιος ξερει για ποσες μερες...) ! Ας μην μιλησουμε για τα ζουζουνια που κοβουν βολτες απο φαγητο σε φαγητο...δεν λεω υπαρχουν και οι ελαχιστες περιπτωσεις που το φαγητο ειναι αξιοπρεπες , αλλα τις περισσοτερες...δεν ! Βεβαια εγω οποτε βρω την ευκαιρια ειναι πιθανον να φαω απο τη λεσχη γιατι οπως και να το κανουμε πρεπει και κατι να φαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Επειδή έχω συγγενή που σπουδάζει στο Μετσόβιο το φαγητό εκεί είναι εξαιρετικό και έχω φάει πάρα πολλές φορές. Ακόμα και γλυκό σερβίρουν και μουσακά έχω φάει και bar salad είχε. To φαγητό στις λέσχες ελέγχεται και δίνεται ένα πλήρες σωστό διαιτολόγιο (δηλαδή προσφέρονται φακιές, φασολάδα, σαλάτα, ελιές, κρέας, όσπρια, φρουτα) που σε πολλούς μπορέι να μην αρέσει.
επειδή ελέγχεται η ποιότητα του είναι πολύ καλύτερη από αυτή τα ιδιωτικά εστιατόρια. Η γεύση μπορεί μερικές φορές να μην είναι καλή (αφού πρόκειται για φαγητό μαζικό) αλλά η ποιότητα του είναι καλή (δεν είναι σωστό να το συγκρίνουμε π.χ. με το φαγητό του στρατού).

Όταν έγινα φοιτητής ήμουν αρκετά κακομαθημένος ως προς το φαγητό (έτρωγα μόνο το φαγητό της μαμάς) αλλά μαμά στην Αθήνα δεν υπήρχε, στην συνέχεια έμαθα να τρώω όλα τα φαγητά της λέσχης (είχα ένα καλό διαιτολόγιο) και στην συνέχεια έμαθα και να μαγειρεύω.

Την χειρότερη ποιότητα φαγητού δεν την προσφέρει η λέσχη αλλά τα ιδιωτικά εστιατόρια.

Εγώ ξέρω ότι σήμερα στη λέσχη μας ούτε το καμένο χοιρινό τρωγόταν, ούτε η σαλάτα(=μακαρόνια), ούτε το χθεσινό λάχανο και εν ολίγοις το καλύτερο που μπορούσες να φας ήταν ταλιατέλες σκέτες. Αν τα μακαρόνια -που σπίτι μου τα μαγειρεύω και καλύτερα- θεωρούνται υπολογισμένο ισορροπημένο πρόγραμμα διατροφής, τότε πάω πάσο...

Ερώτηση μπόνους: γιατί ολόκληροι μαντράχαλοι χορταίνουμε με λιγότερο από μισή μερίδα φαγητό; :whistle:

Ερώτηση μπόνους 2: εσύ πως έφαγες στη λέσχη των φοιτητών του πολυτεχνείου;

PS. Είμεθα off.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.


Ερώτηση μπόνους 2: εσύ πως έφαγες στη λέσχη των φοιτητών του πολυτεχνείου;

PS. Είμεθα off.
Τότε που ήμουνα φοιτητής δικαιούνταν όλοι οι φοιτητές να σιτίζονται στην λέσχη τζάμπα. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να μην ελέγχει καμία λέσχη τα πάσο. Ακόμα και τώρα όταν κάνεις αίτηση για κάρτας αίτησης γράφεις σε ποια λέσχη θέλεις να σιτίζεσαι (δεν είναι αναγκαστικό να σιζίζεσαι εκεί που υπάγεται η σχολή σου).
Επειδή είχα παρέα από Πολυτεχνείο και μένω σχετικά κοντά έφαγα πολλές φορές εκεί και συγκριτικά με το Καποδιστριακό το φαγητό του Μετσοβίου είναι ανώτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Δεν έχω φάει στη λέσχη της σχολής μου πάνω από 3 φορές στα 3,5 χρόνια:P
Τώρα που το σκέφτομαι,πιο πολλές φορές έχω φάει στη λέσχη του πανεπιστημίου Κρήτης παρά στης δικής μου:hmm:

Οι λόγοι; Πολλοί
:P

-Τα πρωινά μας μαθήματα είναι από τις 8.00 μέχρι τις 12.00,και 12.00 ποιός τρώει μεσημεριανό;
:P
-Ακόμα και άν σχολάγαμε αργότερα,το φαγητό είναι άψητο,άνοστο,μερικές φορές παραβρασμένο (ειμαι κακομαθημένο ε;:P).
-Το σπίτι μου είναι πολύ κοντά στη σχολή,οπότε όταν πεινάω,προτιμώ να τρώω το φαγητό της μαμας που είναι πάντα το πιο νόστιμο.
-Ακόμα και όταν δεν έχουμε φαγητό στο σπίτι,προτιμώ να φιάχνω κάτι γρήγορο η ίδια (ομελέτα,μακαρόνια,τραχανά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Σ'εμάς είναι συσσίτειο τελείως,σαπίλα σκέτη,αλλά είναι τζάμπα,οπότε ό,τι τζάμπα και καλό.Και σκατά να μου δώσουν τζάμπα,εγώ τα τρώω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Καλά είπαμε...όχι και σκατά :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

santwno

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η santwno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Εγώ πάντως πριν κάποια χρόνια που ήμουν πρώτο-δεύτερο έτος (μιας και ήμουν όλη μέρα στο πανεπιστήμιο, σαν καλό φλωράκι), έτρωγα στη σχολή (λέσχη του ΑΠΘ) και δεν είχα παράπονο, ελάχιστες ήταν οι φορές που δεν μου άρεζε.

Πρώτη φορά εκεί έφαγα θράψαλα. Και επίσης, δεν θα ξεχάσω το ριζότο με θαλασσινά που είχε και γαρίδες!
Και ψάρι μια χαρά έφαγα, και παστίτσιο.
Το μόνο που δεν κατάφερα να φάω, ήταν ο πουρές με το κοτόπουλο. Ο πουρές ήταν σούπα!
Α, ούτε και τη σαλάτα συμπάθησα πολύ.

Και μετά, κλασικά φρουτάκι εποχής ή καμιά κομπόστα για γλυκό. Ωραίες εποχές :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Αν και μαγειρεύω αρκετά καλά (τολμώ να πω :redface: ),τρώω αρκετά συχνά στην εστία.Οι λόγοι και οικονομικοί,και λόγω χρόνου (γλιτώνεις μαγείρεμα - καθάρισμα,ή τρως μετά ή πριν από μάθημα ),και γιατί δε θέλω να τρώω συχνά μόνος μου.(για να φέρεις άνθρωπο στο σπίτι,ααν μπορεί θέλει και το σπίτι καθάρισμα. :P )

Η ποιότητα του φαγητού μπορεί να μην είναι η ίδια με εκείνου που μαγειρεύω,καθώς όσο μεγαλύτερη η ποσ΄΄οτητα,τόσο μικρότερη η ποιότητα,αλλά μπορώ να πω πως είμαι αρκετά ικανοποιημένο,τόσο με την ποιότητα,όσο και με την ποσότητα αλλά και την ποικιλία που προσφέρεται.

Αν θέλω κάτι καλύτερο,δεν έχω παρά να μαγειρέψω,ή καμιά φορά,να πάρω κι από έξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Επειδή έχω συγγενή που σπουδάζει στο Μετσόβιο το φαγητό εκεί είναι εξαιρετικό και έχω φάει πάρα πολλές φορές. Ακόμα και γλυκό σερβίρουν και μουσακά έχω φάει και bar salad είχε. To φαγητό στις λέσχες ελέγχεται και δίνεται ένα πλήρες σωστό διαιτολόγιο (δηλαδή προσφέρονται φακιές, φασολάδα, σαλάτα, ελιές, κρέας, όσπρια, φρουτα) που σε πολλούς μπορέι να μην αρέσει.
επειδή ελέγχεται η ποιότητα του είναι πολύ καλύτερη από αυτή τα ιδιωτικά εστιατόρια. Η γεύση μπορεί μερικές φορές να μην είναι καλή (αφού πρόκειται για φαγητό μαζικό) αλλά η ποιότητα του είναι καλή (δεν είναι σωστό να το συγκρίνουμε π.χ. με το φαγητό του στρατού).

Όταν έγινα φοιτητής ήμουν αρκετά κακομαθημένος ως προς το φαγητό (έτρωγα μόνο το φαγητό της μαμάς) αλλά μαμά στην Αθήνα δεν υπήρχε, στην συνέχεια έμαθα να τρώω όλα τα φαγητά της λέσχης (είχα ένα καλό διαιτολόγιο) και στην συνέχεια έμαθα και να μαγειρεύω.

Την χειρότερη ποιότητα φαγητού δεν την προσφέρει η λέσχη αλλά τα ιδιωτικά εστιατόρια.
ναι...έτσι είναι το φαγητό στο Μετσόβιο! δεν σημαίνει ότι είναι έτσι παντού! έλα μια βόλτα από την λέσχη του Ιονίου Πανεπιστημίου και μετά ίσως αλλάξεις γνώμη! προσωπικά δεν είμαι καθόλου κακομαθημένη με το φαγητό και τρώω τα πάντα (εντάξει με κάποιες εξαιρέσεις) όμως αυτό που με ενδιαφέρει είναι το φαγητό να έχει ποιότητα!!! να τρώγεται βρε αδερφέ...και τώρα συγγνώμη αν θα σας αηδιάσω αλλά υπάρχουν πολλές φορές που ξανα βράζουν πάλι το ίδιο ρύζι ή τα ίδια μακαρόνια κτλ κτλ...πέρσι 40 παιδιά πάθανε δηλητηρίαση οεο...η περιβόητη μπριζόλα??? στόκος.
το μενού μας???? 2 χρόνια είμαι και δεν έχει αλλάξει καθόλου, το ψωμί ζήτημα να το πετυχαίνεις μια φορά την εβδομάδα φρέσκο, ενώ για σαλάτα χειμώνα καλοκαίρι είναι το λατρεμένο μας λάχανο!!! επιδόρπιο????? ΧΑΧΑΧΑΧΑ ούτε για συζήτηση!!!
ευτυχώς τα μόνα που αξίζουν είναι τα πορτοκάλια από τον κήπο.
εγώ προσωπικά δικαιούμαι δωρεάν αλλά και πάλι δεν είμαι ευχαριστημένη!!! τρώω στην λέσχη καθαρά από ανάγκη και γιατί πραγματικά γλιτώνω πολλά χρήματα! μπορεί να είναι λίγο πιο "υγιεινά" από τα φαστφουνταδικα που απεχθάνομαι αλλά για εμένα δεν υπάρχει ούτε υγιεινή ούτε και ποιότητα...αυτό όμως που δεν έχουν καταλάβει κάποιοι είναι ότι δεν είμαστε ΖΩΑ!
αααα και κάτι άλλο...στο Μετσόβιο δίνουν 2 ευρώ και τρώνε φαγητό, εμείς δίνουμε 1,20 (για όποιον πληρώνει) και τρώμε "φαγητό"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Να αναφερω και γω με τη σειρα μου καποια πραγματα για τη δικια μας λεσχη,του Παντειου!

Η λεσχη του Παντειου ειναι ενα μερος χαρακτηρισμενο απτον NWO(παγκοσμιο οργανισμο υγειας) ως ζωνη υψηλης επικινδυνοτητας...
Εκει κανεις μπορει να γευτει πιατα ημερας οπως μακαρονια(αλντεντε παντα) με ζωμο κοτας,κοτοπουλο καρβουνιασμενο σερβιρισμενο με μια εσάνς πολτοποιημενης πατατας(με τις φλουδες) ΑΚΑ πουρε,και αλλα διαφορα φρεσκα καλομαγειρεμενα φαγητα
Η σπεσιαλιτε!
Γευμα σταθμος για την λεσχη,το οποιο την εχει αναδειξει και καθιερωσει σε ολες τις φοιτητικες κοινοτητες ειναι η Παντειακη τραγανη φασολαδα της οποιας κυρια συστατικα εινα τα αντιστεκομενα τραγανα φασολια(εξου και το ονομα).Ονομαζεται Παντειακη λογω του ονοματους του Παντείου του οποιου ολοι οι μαγειρες στη λεσχη ονομαζοντε Παντεληδες οι οποιοι γνωριζουν τα ΠΑΝΤΑ.
Ποτηρια
Ενα αλλο σημαντικο,τρανο δειγμα για το ποσο μπροστα ειναι αυτη η λεσχη ειναι οτι ΔΕΝ χρησιμοποιει γυαλινα ποτηρια!Η οικολογικη συνειδηση ειναι πρωταρχικο στοιχειο και στοχος της λεσχης ειναι να προμηθευει τους φοιτητες με μικρα ασπρα πλαστικα ποτηρια τα οποια στη συνεχεια ανακυκλωνοντε... στην κουζινα της λεσχης οπου πλενοντε και στη συνεχεια επανατοποθετουντε στις αρχικες τους θεσεις.
Κτηριο
Η λεσχη Παντειου στεγαζεται σε ενα υπερσυγχρονο Ευρωπαικων αλλα και παγκοσμιων προδιαγραφων κτηριο,με κυριαρχο στοχο τη λειτουργικοτητα του χωρου.Αυτο μπορει να το καταλαβει κανεις για τον λογο του οτι ολοι οι δρομοι οδηγουν στις τουαλετες για παν ενδεχομενο!Εχει δυο οροφους τους οποιους πλαισιωνουν τετραγωνα σταθερα χρωματιστα τραπεζια με επισης σταθερες χρωματιστες πλαστικες καρεκλες.Οι τυχοι ειναι βαμμενοι με απαλα ευχαριστα χρωματα υγρασιας ενω στις πορτες ειναι τοποθετημενα στορια.Ολα αυτα μαζι συνθετουν ενα ευχαριστο περιβαλλον το οποιο σου ανοιγει επιπλεον την ορεξη για να απολαυσεις το γευμα σου.
Κοστος
Το κοστος για ενα υπεροχο γευμα στην υπεροχη λεσχη Παντειου κοστολογειται με ελαχιστη καταβολη 2 ευρων.Ποσο μηδαμινο βεβαια αν αναλογιστει κανεις ολα οσα προαναφερθηκαν παραπανω,την ποιοτητα του φαγητου αλλα και το γρηγορο σερβις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dominator

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dominator αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 173 μηνύματα.
ο ανθρωπος μπορει να επιβιωσει και με ριζες η με μελανα ζωμο. προφανως αν εισαι αναγκασμενος θα φας απο τη λεσχη, αλλα συγνωμη που θα σε απογοητευσω, ο ανθρπος προσπαθει να καλυψει τις αναγκες του οσο το δυνατον καλυτερα. λεγεται πολιτισμενος, οχι κακομαθημενος.

Εεεεε εντάξει τότε gentlemen,καλύψτε τις ανάγκες σας καλύτερα με Kentucky Fried Chicken και σουβλάκια απ'τον Μπάμπη το Βούζα!

Υ.Γ. Δεν το λέω προσωπικά για εσένα,εσύ μπορεί να κάνεις υγιεινή σπιτική διατροφή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Να αναφερω και γω με τη σειρα μου καποια πραγματα για τη δικια μας λεσχη,του Παντειου!

Η λεσχη του Παντειου ειναι ενα μερος χαρακτηρισμενο απτον NWO(παγκοσμιο οργανισμο υγειας) ως ζωνη υψηλης επικινδυνοτητας...
Εκει κανεις μπορει να γευτει πιατα ημερας οπως μακαρονια(αλντεντε παντα) με ζωμο κοτας,κοτοπουλο καρβουνιασμενο σερβιρισμενο με μια εσάνς πολτοποιημενης πατατας(με τις φλουδες) ΑΚΑ πουρε,και αλλα διαφορα φρεσκα καλομαγειρεμενα φαγητα
Η σπεσιαλιτε!
Γευμα σταθμος για την λεσχη,το οποιο την εχει αναδειξει και καθιερωσει σε ολες τις φοιτητικες κοινοτητες ειναι η Παντειακη τραγανη φασολαδα της οποιας κυρια συστατικα εινα τα αντιστεκομενα τραγανα φασολια(εξου και το ονομα).Ονομαζεται Παντειακη λογω του ονοματους του Παντείου του οποιου ολοι οι μαγειρες στη λεσχη ονομαζοντε Παντεληδες οι οποιοι γνωριζουν τα ΠΑΝΤΑ.
Ποτηρια
Ενα αλλο σημαντικο,τρανο δειγμα για το ποσο μπροστα ειναι αυτη η λεσχη ειναι οτι ΔΕΝ χρησιμοποιει γυαλινα ποτηρια!Η οικολογικη συνειδηση ειναι πρωταρχικο στοιχειο και στοχος της λεσχης ειναι να προμηθευει τους φοιτητες με μικρα ασπρα πλαστικα ποτηρια τα οποια στη συνεχεια ανακυκλωνοντε... στην κουζινα της λεσχης οπου πλενοντε και στη συνεχεια επανατοποθετουντε στις αρχικες τους θεσεις.
Κτηριο
Η λεσχη Παντειου στεγαζεται σε ενα υπερσυγχρονο Ευρωπαικων αλλα και παγκοσμιων προδιαγραφων κτηριο,με κυριαρχο στοχο τη λειτουργικοτητα του χωρου.Αυτο μπορει να το καταλαβει κανεις για τον λογο του οτι ολοι οι δρομοι οδηγουν στις τουαλετες για παν ενδεχομενο!Εχει δυο οροφους τους οποιους πλαισιωνουν τετραγωνα σταθερα χρωματιστα τραπεζια με επισης σταθερες χρωματιστες πλαστικες καρεκλες.Οι τυχοι ειναι βαμμενοι με απαλα ευχαριστα χρωματα υγρασιας ενω στις πορτες ειναι τοποθετημενα στορια.Ολα αυτα μαζι συνθετουν ενα ευχαριστο περιβαλλον το οποιο σου ανοιγει επιπλεον την ορεξη για να απολαυσεις το γευμα σου.
Κοστος
Το κοστος για ενα υπεροχο γευμα στην υπεροχη λεσχη Παντειου κοστολογειται με ελαχιστη καταβολη 2 ευρων.Ποσο μηδαμινο βεβαια αν αναλογιστει κανεις ολα οσα προαναφερθηκαν παραπανω,την ποιοτητα του φαγητου αλλα και το γρηγορο σερβις.
είμαστε για γελοκλάματα...αααααααα επίσης να προσθέσω ότι είμαστε η μοναδική λέσχη που έχει την τύχη να στεγάζετε στο πρώην ψυχιατρείο της Κέρκυρας...έλεος! (λέτε να θέλουν να μας πουν κάτι?):hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
:eek: έχετε και ποτήρια ???? μωρέ μπράβο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Τα KFC τα σπάνε,το ίδιο και τα πιτόγυρα και οι πίτσες και τα Mc Donald's και τα βρώμικα. Ψόφο στους υγιεινιστές!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
πιτόγυρα, και πίτσες :D
πρεπει ν εισηγηθουμε γ ν κανει η λεσχη ΑΠΘ πιτογυρα κ πιτσες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top