Υποτροφίες για προπτυχιακές σπουδές στο εξωτερικό

billbc

Νεοφερμένος

Ο billbc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καλησπέρα,δίνω φέτος και εγώ με τη σειρά μου πανελλήνιες και έχω ως στόχο τη σχολή μηχανολόγων και αεροναυπηγών στη πάτρα και ειδικότερα την αεροναυπηγική .Επιπλεον στοχεύω σε κάποια υποτροφία σε πανεπιστήμιο του εξωτερικού και έχω ακούσει ότι αυτή η σχολή έχει μεγάλη πρόσβαση. Παρακαλω οποίος ξέρει να με βοηθησει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange23

Νεοφερμένος

Η orange23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Γίνεται να πάρει κάποιος υποτροφία για ξένο πανεπιστήμιο μέσα από τις πανελλήνιες? Αν ναι ποια πανεπιστήμια δίνουν αυτή την δυνατότητα και τι ακριβώς χρειάζεται κάποιος για να εισαχθεί?:) Αν κάποιος βγει πρώτος πχ. στην νομική Αθηνών γίνεται να πάρει υποτροφία για ένα πανεπιστήμιο στο εξωτερικό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
:hmm:όχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο...
Μπορείς όμως να ψάξεις κάποιες ιδιωτικές υποτροφίες από διάφορα ιδρύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
μα, για ποιο λόγο να σου δώσουν υποτροφία που πέτυχες σε εισαγωγικές εξετάσεις, ειδικά εφόσον μιλάμε για τις κακόφημες πανελλήνιες, με τα χίλια δυο προβλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

din@!!

Δραστήριο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Μου φαίνεται λίγο δύσκολο αυτό που λες!! Υπάρχει ομως πιθανότητα να βρεις χρήματα από κληροδοτήματα ή να παρεις καποια υποτροφία λόγω αθλητικων επιδόσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mary.Usalove

Νεοφερμένος

Η Mary.Usalove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Αναρωτιόμουν αν γνωρίζει κανείς, αν υπάρχει η δυνατότητα να πάρει κάποιος υποτροφία από πανεπιστήμιο του εξωτερικού κατα την διάρκεια των σπουδών του και αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα , τι απαιτείται? Επίσης, μπορεί η πτυχιακή εργασία να γίνει σε άλλο πανεπιστήμιο, να υπάρξει κάποιου είδους υποτροφία που να σχετίζεται με αυτήν;

Ευχαριστώω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Έτσι γενικά κι αόριστα; ΟΧΙ
Γίνε ξεκάθαρη αν θέλεις κάποια κατατοπιστικη απάντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top