Ιστορία - Βοήθεια/Απορίες στην Ιστορία

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Πραγματικά έχεις δίκιο, εμείς γράψαμε 27 τεστ και, αλλά, πρώτο τρίμηνο είναι, εξετάζουν τις επιδόσεις και τις αντοχές σου! Δεύτερο και τρίτο τρίμηνο νομίζω θα μειωθούν σε σημαντικό βαθμό όλα τα διαγωνίσματα, οπότε μην παραπονιέσαι!

Φιλική συμβουλή! :)
Τα τεστακια ημερας βεβαιως μειωνονται,τα διαγωνισματα στο τελος καθε κεφαλαιου ειναι θεμα καθηγητη αλλα παιδια τα τεστ τριμηνου οχι.και επειδη το 2ο τριμηνο ειναι 23 μερες ο δεκ. με τα σαββατοκυριακα και τις αργειες + 23-24 μερες ο ιανουαριος παλι με τα σαββατοκυριακα + 28 μερες του φλεβαρη με τα σαββατο κυριακα παλι ειναι πολυ λιγες μερες σε 3-4 βδομαδες θα ξαναρχισουμε τα τεστ τριμηνο.στο παιδι που ανοιξε το θεμα εχω να πω: αλλα για τα τεστ ημερας αν εισαι διαβασμενος θα γραψεις καλα αν οχι ασχημα.και ουτως ή αλλως ειναι σαν να σε εξεταζει ο καθηγητης σου π.χ τι ειναι ο πρωτος ελληνικος αποικισμος; ειναι η μετακινηση τον Αιολων...........................κ.τ.λ. α ντι να το πει προφορικα απλα το γραφεις σαν να σε ρωτουσε στο μαθημα να ελενξει αν δια βασες γι αυτο υπομονη,διαβασμα,προσπαθεια,επιμονη,ενδιαφερον,προσοχη και πανω απο ολα θεληση αν τα εχεις ολα αυτα δεν θα εχεις κανενα προβλημα.


συμβουλη σε ολα τα παιδια του φορουμ:τα χριστουγεννα παιξτε,διασκεδαστε,βγειτε εξω,χαλαρωστε,ηρεμηστε,τεμπελιαστε,χαρειτε,παρτε δυναμεις και μην ανοιξετε βιβλιο γαι να παρετε ενεργεια και να συνεχισετε να προσπαθειτε να κανετε οτι καλυτερο μπορειτε γιατι μετα τις μικροδιακοπες τον χριστουγεννων μας περιμενουν καινουργια πραγματα!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dOr0ula

Νεοφερμένος

Η 8eodora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Να σας πω κάτι παιδιά?Εγώ από την τρίτη δημοτικού απεχθάνομαι την ιστορία
ΈΓΡΑΨΑ ΗΜΕΡΑΣ 14:'(
ΚΑΙ ΤΡΙΜΗΝΟΥ 16,5:(
ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΝΕΥΟΜΑΙ ΑΠΛΑ ΤΟ ΛΕΩ!!!!!!
ΕΞΑΛΛΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΠΑΕΙ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fffppp

Νεοφερμένος

Η Φωτεινη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιστιαία (Εύβοια). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Εεε....ετσι ειναι αλλα μετα θα την συνηθησεις!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
η ιστορια ειναι το χειροτερο μαθημα!ουτε και με περι:'(να τη μαθω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenh

Νεοφερμένος

Η tzenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
η ιστορια ειναι το χειροτερο μαθημα!ουτε και με περι:'(να τη μαθω!!!
πρεπει να εισαι συγκεντρωμενη οταν τη διαβαζεις
ή να να γραφεις τα πιο sos σε χαρτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
οταν μαθαινεισ περιληψη απο καποιο μαθημα,παραλειπεισ τα μισα;;;αυτο δεν σε βοηθαει στισ εξετασεισ ή στα προχειρα;
απαντηστε μου παρακαλω και λυστε μου την απορια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dOr0ula

Νεοφερμένος

Η 8eodora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
κοίτα στα θεωριτικά δεν βοηθάει γιατι πχ. ιστορια και πληροφορική θέλουν λεπτομέρειες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
καθολου δεν με ενδιαφερει...τι με νοιαζει εμενα τι εκαναν οι μηνωεσ και οι αλλοι;;;;;
και αφηστε αυτα που λενε οι καθηγητεσ οτι αν δεν ξερουμε ιστορια δεν μ πορουμε να ενταχθουμε στην κοινωνια...................................................................................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
παιδια υπομονη σε 11 μερεσ χωρισ τα σαββατο κυριακα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
οντως αλλα ευτυχως φετος δν δινουμε φετος πληροφορικη!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
ναι,αλλα ιστορια δινουμε.............................:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
εγω σταματαω σε 8 εργασιμες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
βασικα δεν ξερω αν βοηθαει η περιληψη... αλλα η περσινη μας καθηγητρια μας εδινε κατι φοβερες φωτοτυπιες, αλλα δεν τα εγραφε σαν περιληψη..... u know.... εγω παντως ετσι κ αλλιως οταν δεν μας εδινε το εκανα μονη μου..... κανε το θα σε βοηθησει πολυ!:) απλα προσεχε μην παραληψεις πολυ σημαντικα γεγονοτα!.... και μην ανησυχεις για τις εξετασεις.... κι εγω ανησυχουσα αλλα τι καταλαβα??:)

αυτα απο εμενα, ελπιζω να σε βοηθησα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
ναι λουκρητια!με βοηθησεσ πραγματικα!ευχαριστω πολυ!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
χαιρομαι! παρακαλω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
ιστορια δυσκολευομαι παντα να τη μαθω!!!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
τι εχουμε να περασουμε με αυτην την ιστορια τουλαχιστον φετος ειναι λιγο ενδιαφερουσα στην β να δεις που ειναι τα μεσαιωνικα χρονια μπρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ

και να ηξερες ποσο μου την σπαει αυτη η ιστορια στη πεμπτη χτυπουσα το κεφαλι μου τον τοιχο με αυτην την ιστορια

αηδια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
εγω να δεις.... η ιστορια της πεμπτης ηταν η χειροτερη μου και τωρα.....:sick::sick::sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
εμενα τησ πεμπτησ και τησ 1ησ[γυμνασιου].......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sarah96

Νεοφερμένος

Η Σαρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
εμενα τησ πεμπτησ και τησ 1ησ[γυμνασιου].......
Και εμενα...Στην τριτη ταξη την ειχα λατρεψει.(θεοι ολυμπου):jumpy:
-----------------------------------------
Ειναι κανεις απο Κρητη???(ασχετο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top