Έρωτας & Οικογένεια

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.



:eek: :eek:
Δηλαδή εσύ για πλάκα δεν έχεις πεί:"Θα παντρευτώ μία πλούσια και θα λύσω όλα μου τα οικονομικά προβλήματα"; Χιούμορ λέγεται, δεν σημαίνει ότι θα το κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Μπορεί να είναι κι αυτό μια επιλογή για την κοπέλα που ρώτησε.

Απλώς μου φαίνεται κάπως αλλόκοτο να λέει ο γονέας στο παιδί να βρεί έναν νέο ομορφότερο και πιο φραγκάτο:P. Αυτά τα λέμε συνήθως για πλάκα, χωρίς να τα εννοούμε.

γι αυτο απαντησα ετσι.... και μενα μου φαινεται κουλο αυτο που της ειπε...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
και μένα η μάνα μου μου λέει κάτι περίεργα ώρες-ώρες αλλά από το ένα αυτί μπαίνουν και από το άλλο βγαίνουν!
άλλο να λες την άποψη σου και άλλο να προσπαθείς να την επιβάλλεις κιόλας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Εσεις εχετε παρομοιες εμπειριες?

Όταν ήμουν πιο μικρός γνώρισα μια κοπέλα απ'την Αθήνα,με καταγωγή όμως απ'το χωριό μου.Ερχόταν κάθε διακοπές και γενικά όποτε έβρισκε ευκαιρία.Μου άρεσε πάρα πολύ και τρελάθηκα μαζί της.
Τέλος πάντων τα βρήκαμε το Πάσχα,έφυγε και περίμενα πότε θα έρθει το καλοκαίρι να την δω.
Η μάνα της πάρα πάρα πολύ αυστηρή και πολύ κολλημένη θα έλεγα.Αλλά όταν με γνώρισε με συμπάθησε αμέσως,τόνισε πόσο όμορφο παιδί είμαι (ψώνιοοοοοοο :P) και γενικά η σχέση μας ήταν καλή.
Το πρόβλημα ήταν όμως ότι δεν την άφηνε να βγαίνει συχνά.Τι στα σκάτα,μια μικρή κωμόπολη είμαστε χωρίς κινδύνους και απειλές.Ή θα την έβλεπα 1-2 φορές την βδομάδα ή θα αναγκαζότανε να το έσκαγε τα βράδια και να βρισκόμασταν κρυφά.Και έτσι κάναμε.Βρισκόμασταν κάθε βράδι και όσες φορέ έβγενε "επίσημα".Το πάθος μας ήταν μεγάλο,θέλαμε ο ένας τον άλλον πάρα πολύ και έτσι αποφασίσαμε να ολοκληρώσουμε την σχέση μας ( :sick: χάλια έκφραση).Αυτή με πέρναγε για κάτι μήνες,είχε κλείσει τα 16,εγώ όχι ακόμα.Θεωρητικά δεν νομίζω να ήμασταν και τόσοοο μικρά.Πέρναγαν οι μέρες,βρισκόμασταν συνέχεια,μέχρι που από δικιά της μαλακία η μάνα της εμαθε και ότι το έσκαγε και ότι το είχαμε κάνει.Τρελάθηκε.Αφηνίασε.Της απαγόρευσε να με βλέπει,της πήρε το κινητό και εν ολίγης την κλείδωσε σπίτι μέχρι να έφευγαν για Αθήνα.Όταν γύρισε Αθήνα πήρε κρυφά ένα νούμερο για να μιλάμε αλλά γενικότερα ήταν πολύ δύσκολα.
Γυρω στις αρχές Δεκέμβρη ήρθε στο χωρίο για κάτι δουλειές που είχαν οι δικοί της αλλά δεν την άφησαν να με δει.(Είχα σχεδόν 4 μήνες να την δω).Τα Χριστούγεννα,και ενώ ερχόταν κάθε Χριστούγεννα,δεν ήρθε καθόλου στο χωριό γιατί δεν ήθελαν οι δικοί της.
Το τι είχε τραβήξει η καημενούλα απ'την μάνα της για την σχέση μας δεν μπορείται να φανταστείτε...
Ε και κάπως έτσι,μην μπορώντας να επικοινωνήσουμε εύκολα,μην μπορώντας να δει ο ένας τον αλλον,έχοντας και τα δικά μας προβληματα,έπεσε η αυλαία!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
So sad. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Aπφφ. :( Πολύ στενάχωρες οι ιστορίες σας. Ευτυχώς εμένα με συμπαθούν αρκετά οι γονείς του (κάναμε και σχεδόν μαζί διακοπές) και δεν έχουμε θέμα. Οι δικοί μου γονείς δεν τον έχουν γνωρίσει γιατί θεωρώ ότι είναι λίγο νωρίς. Η μαμά που γνωρίζει πολλά για το παιδί το εγκρίνει.

Τεςπα, πάω να φάω καμιά τουλούμπα να στανιάρω. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Όταν ήμουν πιο μικρός γνώρισα μια κοπέλα απ'την Αθήνα,με καταγωγή όμως απ'το χωριό μου.Ερχόταν κάθε διακοπές και γενικά όποτε έβρισκε ευκαιρία.Μου άρεσε πάρα πολύ και τρελάθηκα μαζί της.
Τέλος πάντων τα βρήκαμε το Πάσχα,έφυγε και περίμενα πότε θα έρθει το καλοκαίρι να την δω.
Η μάνα της πάρα πάρα πολύ αυστηρή και πολύ κολλημένη θα έλεγα.Αλλά όταν με γνώρισε με συμπάθησε αμέσως,τόνισε πόσο όμορφο παιδί είμαι (ψώνιοοοοοοο :P) και γενικά η σχέση μας ήταν καλή.
Το πρόβλημα ήταν όμως ότι δεν την άφηνε να βγαίνει συχνά.Τι στα σκάτα,μια μικρή κωμόπολη είμαστε χωρίς κινδύνους και απειλές.Ή θα την έβλεπα 1-2 φορές την βδομάδα ή θα αναγκαζότανε να το έσκαγε τα βράδια και να βρισκόμασταν κρυφά.Και έτσι κάναμε.Βρισκόμασταν κάθε βράδι και όσες φορέ έβγενε "επίσημα".Το πάθος μας ήταν μεγάλο,θέλαμε ο ένας τον άλλον πάρα πολύ και έτσι αποφασίσαμε να ολοκληρώσουμε την σχέση μας ( :sick: χάλια έκφραση).Αυτή με πέρναγε για κάτι μήνες,είχε κλείσει τα 16,εγώ όχι ακόμα.Θεωρητικά δεν νομίζω να ήμασταν και τόσοοο μικρά.Πέρναγαν οι μέρες,βρισκόμασταν συνέχεια,μέχρι που από δικιά της μαλακία η μάνα της εμαθε και ότι το έσκαγε και ότι το είχαμε κάνει.Τρελάθηκε.Αφηνίασε.Της απαγόρευσε να με βλέπει,της πήρε το κινητό και εν ολίγης την κλείδωσε σπίτι μέχρι να έφευγαν για Αθήνα.Όταν γύρισε Αθήνα πήρε κρυφά ένα νούμερο για να μιλάμε αλλά γενικότερα ήταν πολύ δύσκολα.
Γυρω στις αρχές Δεκέμβρη ήρθε στο χωρίο για κάτι δουλειές που είχαν οι δικοί της αλλά δεν την άφησαν να με δει.(Είχα σχεδόν 4 μήνες να την δω).Τα Χριστούγεννα,και ενώ ερχόταν κάθε Χριστούγεννα,δεν ήρθε καθόλου στο χωριό γιατί δεν ήθελαν οι δικοί της.
Το τι είχε τραβήξει η καημενούλα απ'την μάνα της για την σχέση μας δεν μπορείται να φανταστείτε...
Ε και κάπως έτσι,μην μπορώντας να επικοινωνήσουμε εύκολα,μην μπορώντας να δει ο ένας τον αλλον,έχοντας και τα δικά μας προβληματα,έπεσε η αυλαία!!!

French love story :cry_x:
Η λαίιδη και ο αλήτης! :hehe:
Σοβαρά τώρα μου θύμισες Ρωμαίο - Ιουλιέτα, Φορτουνάκιδες & Βροντάκιδες κτλ...
Ψάξε να την βρεις τώρα την κοπέλα ρε και δες που θα πάει το πράγμα.. Που ξέρεις, ίσως να είναι και καλόγρια στο Άγιον Όρος.. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Αφηστε....τωρα παλι εξαιτιας των δικων μου εβαλα τα κλαματα!!!!!!!!!!Αρχισαν παλι τα ιδια.....μου λενε:Παει ενας χρονος τωρα..μετα δεν θα ειναι ευκολο να ξεκοψετε!και τους κανω:Μα δεν θελω να ξεκοψω??????????Πατε καλαααααα?...και μου λενε:Δεν σου ταιριαζει..καταλαβε το..θα σε παει πισω στα επαγγελματικα!Θες εναν εργατη για αντρα?
Και το ωραιο ειναι πως δεν ειναι εργατης..λογιστικη σπουδαζει!!!!Μιλαμε για την επιτομη της τρελας!!!!!!Δεν τους αντεχω αλλο!!!!!!!!!!!Αυτοι θα με πανε πισω στ επαγγελματικα!!!Εξαιτιας τους ειμαι ικανη να γινω μια ζωη μπαροβια προκειμενου να μενω μονη και να κανω τη ζωη μου!Δεν τους μπορωωωω........νομιζω πως θα τρελαθω παιδια.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
όταν ένας έρωτας νικιέται απο τέτοιες καταστάσεις, τότε ποτε δεν άξιζε πραγματικά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
όταν ένας έρωτας νικιέται απο τέτοιες καταστάσεις, τότε ποτε δεν άξιζε πραγματικά..

Συμφωνω gaspar....γι αυτο και ποτε δεν θα τους κανω το χατηρι!!!!!!!!!!
Αν ειναι να τρελαθουν αυτοι εξαιτιας της επιλογης μου τοτε πολυ κριμα..αλλα ετσι θα γινει...προτιμω να τρελαθουν αυτοι παρα εγω!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Συμφωνω gaspar....γι αυτο και ποτε δεν θα τους κανω το χατηρι!!!!!!!!!!
Αν ειναι να τρελαθουν αυτοι εξαιτιας της επιλογης μου τοτε πολυ κριμα..αλλα ετσι θα γινει...προτιμω να τρελαθουν αυτοι παρα εγω!!!!!
Tι ακριβώς ενοχλεί τους γονείς σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Χαχαχ, καλά οι γονείς σου μετά δεν σου τις έβρεξαν:P? Πέρα από την πλάκα όμως, εγώ αν μάθαινα ότι η αδερφή μου βγαίνει ραντεβού με αγόρια σ'αυτήν την ηλικία, και κρυφά κιόλας:hmm:, πίστεψέ με θα της είχα ρίξει τέτοιο βρωμόξυλο και θα της είχα μαυρίσει τον ποπό της τόσο πολύ, που θα της έφευγε αμέσως η όρεξη! Όσο για τον γκόμενο που αναφέρεις, στην καλύτερη περίπτωση, αν ήταν τυχερός και ζουσε, θα του χρειαζόταν πλαστικός χειρουργος, σε άλλη περίπτωση θα του χρειαζόταν άλλος επαγγελματίας....

κατουρα και λιγο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top