Ξένες Φιλολογίες

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
η καθηγητρια λεει θα ερχομε να κανω εκθεσεις και τετια που και που για να μην την χασω οπως λες γιατι το σκευτηκα κ αυτο...
κατι αλλο:ειναι δυνατον να μπω χωρις να εχω προφ. ?
αν ναι,μπορω παραληλα με το 1ο ετος να κανω αδβανσντ και με το 2ο προφ.? η οχι ?

ναι ειναι δυνατον, μη κολλας :) απλως σου υπενθυμιζω συνεχως οτι πρεπει ν εχεις επαφη ευχερεια ανεση με τη γλωσσα. να "παιζεις" μαζι της κατα καποιον τροπο :)

ναι φυσικα μπορεις. ακου. σου προτεινω εαν συναντησεις δυσκολιες μες στη σχολη κ δν μπορεις να "συγχρονιστεις" με το επιπεδο των αγγλικων που χρησιμοποιουνται, ζητα βοηθεια απο καποιον καθγητηη να σου προτεινει βιβλιο γ ν ανεβασεις το επιπεδο σου.ωστοσο εαν βλεπεις πως ολα καλα κ δν εχεις δυσκολια (συντομα θα το κτλβεις αυτο μιας και -τουλαχιστον στο ΑΠΘ- θα γινουν διαφορα τεστ,εργασιες,εκθεσεις κ τετοια και θα βαθμολογηθεις και θα δεις κ λαθη κ τετοια) μην μπεις στον κοπο ν παρεις το πτυχιο του προφ γ τν απλο λογο οτι εφοσον εισαι στη σχολη δεν εχει νοημα ν παρεις το πτυχιο μιας κ ειναι ισαξια οσον αφορα τ επαγγελματικα δικαιωματα.εαν θες το πτυχιο για ν ξερεις περισσοτερα πραγματα (αν και μες στη σχολη θ μαθεις παρα πολλα ουτως η αλλως) καντο οποτε θες, δν ειναι θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σίμος53101

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος53101 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
εγω που ειμαι αγγλικο απθ μπορω να σου πω οτι εχει πολυ ωραια μαθηματα (μελεταμε θεατρικα εργα,ιστοριες, στο επομενο εξαμηνο θα μελεταμε ποιηση, κανουμε γλωσσολογια, και διαφορα αλλα) και απ τ επομενα ετη εχει μια μεγαλη γκαμα μαθηματων απ τ οποια μπορεις ν επιλεξεις, και σχετιζονται με πολλους τομεις. ειναι ωραια σχολη,ευχαριστη αν σου αρεσουν τ αγγλικα κ η λογοτεχνια και αν εχεις διαθεση να δουλεψεις και να ασχοληθεις. το λεω αυτο, διοτι τα 3/5 μαθηματα που εχω απαιτουν συμμετοχη στην ταξη, εργασιες κλπ αλλα ειναι γενικα πολυ ενδιαφεροντα,δεν βαριεσαι,ειναι πιο δημιουργικα ετσι. το γλωσσολογικο μαθημα ειναι ημι-διαλεξη, δηλαδη ναι μεν ρωτανε τα παιδια αποριες και γινεται μια καποια συζητηση αλλα περισσοτερο κραταμε σημειωσεις απο τα slides και δεν κανουμε εργασιες κ τετοια.

αν δωσεις απο θετικη...πρεπει ν τ πας καλα παντου για ν μαζεψεις οσο πιο πολλα μορια γ το 1ο πεδιο. καλο θα ηταν μιας και θ χρειαστει ν δωσεις αγγλικα, να εχεις καλο επιπεδο και ανεση με τη γλωσσα. δεν θα σου πω οτι πρεπει ν εχεις το ταδε πτυχιο κλπ κλπ γτ αυτα ειναι ρευστα: αλλες φορες ατομα π εχουν proficiency αλλα δεν εξασκουν τη γλωσσα τα βρισκουν σκουρα και στις πανελλαδικες και στη σχολη, ενω αλλα μ μικροτερο πτυχιο καταφερνουν μια χαρα τις εξετασεις,απλα δυσκολευονται λιγο μετα στη σχολη γτ η δυσκολια της γλωσσας ανεβαινει. ωστοσο με τη σωστη καθοδηγηση ακομη κ στο πανεπιστημιο μπορει ν βελτιωθει το επιπεδο των αγγλικων αρκει ν εχει κανεις ορεξη να δουλεψει πανω σ αυτο. αλλα ουτε κ αυτο ειναι απολυτο.γτ μπορει αφοτου πηρε το lower ας πουμε να εξασκησε τη γλωσσα και να την ξερει καλα, οποτε ν μν τ βρει σκουρα στο πανεπιστημιο. απλα ν του λειπει το ανωτερο πτυχιο. το θεμα ειναι , η ολη κεντρικη ιδεα ειναι ν εχεις ανεση μ τν γλωσσα και να μπορεις ν τν χρησιμοποιεις με ευχερεια.
τ αγγλικα εχουν μαξιμουμ 4000 μορια π μπορεις ν παρεις απο αυτα, αν γραψεις 20 δηλαδη.
το επιπεδο των αγγλικων ως πανελλαδικα εξεταζομενο μαθημα ειναι συνηθως advanced- ουτε πολυ ευκολα ουτε πολυ δυσκολα.
ωστοσο δεν ειναι πολυ επιεικεις με τα γραπτα.

αν πας θεωρητικη εχεις πιο πολλες πιθανοτητες ν μπεις στη σχολη παντως γτ η σχολη βρισκεται στο 1ο πεδιο με το οποιο ασχολειται η θεωρητικη οποτε εκ των πραγματων δν χανεις μορια.
γ τις ευκαιριες γ μετα τη σχολη δες το site που σου στειλα που λεει θεωρητικα ποια επαγγελματα μπορεις ν ακολουθησεις, αν κ ειναι δυσκολα τ πραγματα-συνηθως οσοι βγαινουν απο αγγλικη γινονται καθηγητες. αλλα ποτε δεν ξερεις.
Να σε ρωτήσω κάτι;
Είναι δύσκολο να πιάσει κάποιος την βάση, δηλαδή να πάρει 2000; Εγώ έχω πάρει το lower και τώρα προετοιμάζομαι για proficiency. Το λέω γιατί στην Γ' Λυκείου θα τα αφήσω... Υπολογίζω μόνο στο καλοκαίρι πριν την Γ', που έχω πολύ χρόνο. Έτσι δεν έχω πολλές απαιτήσεις από τον εαυτό μου σε σχέση με το ειδικό μάθημα των αγγλικών, σε αντίθεση με τα άλλα που εντάξει το έχω πάρει σοβαρά το θέμα και περιμένω πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
αν και δεν ρωτας εμενα, θα πω και γω τη γνωμη μου...
οχι δεν ειναι καθολου δυσκολο να γραψεις 10 και πανω
εφοσον κι'ολας τωρα προετοιμαζεσαι για προφ θα τα εχεις και πιο φρεσκα στο μυαλο σου
βεβαια και συ και η ζαννα καλο θα ηταν να παρετε καποιο βιβλιο με τα παλια θεματα και να τα κοιταξετε να εχετε μια ιδεα..
προσπαθηστε και μονοι σας να τα λυσετε να δειτε αν μπορειτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Να σε ρωτήσω κάτι;
Είναι δύσκολο να πιάσει κάποιος την βάση, δηλαδή να πάρει 2000; Εγώ έχω πάρει το lower και τώρα προετοιμάζομαι για proficiency. Το λέω γιατί στην Γ' Λυκείου θα τα αφήσω... Υπολογίζω μόνο στο καλοκαίρι πριν την Γ', που έχω πολύ χρόνο. Έτσι δεν έχω πολλές απαιτήσεις από τον εαυτό μου σε σχέση με το ειδικό μάθημα των αγγλικών, σε αντίθεση με τα άλλα που εντάξει το έχω πάρει σοβαρά το θέμα και περιμένω πολλά.
ναι ρε συ μην κολλας, εσυ θ τ χεις φρεσκα,σιγουρα θ τ πας μια χαρα στο τελος, θα πιασεις κ παραπανω απο 2000 σιγουρα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σίμος53101

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος53101 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ και τις δυό σας :) Και πιστεύω ότι από κάπου θα ξεκλέβω ώρες και θα ρίχνω καμία ματιά... Έχω πολλά βιβλία και άλλα παρόμοια που σίγουρα θα με βοηθήσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ζαννα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ζαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.
α εγω εκτος απο βιβλια μιλαω με δυο κοριτσια στα αγγλικα με emails το προτινω και σε σενα σιμο! ετσι εχεις επαφη με την γλωσσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σίμος53101

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος53101 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
α εγω εκτος απο βιβλια μιλαω με δυο κοριτσια στα αγγλικα με emails το προτινω και σε σενα σιμο! ετσι εχεις επαφη με την γλωσσα
Ναι και εγώ το βρίσκω πολύ καλό αλλά δεv ξέρω και πολύ από msn, αν και έχω λογαριασμό... Πως μπορείς να βρεις άσχετους φίλους; :hmm: Που δηλαδή δεν έχεις κανένα στοιχείο για αυτούς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ζαννα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ζαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Γραψε για τον εαυτο σου σε αυτα τα σαιτ και στην αναζητηση βρες ανθρωπους συμφωνα με τις προτημεις σου και θα σε βρισκουν και εσενα οποιος εδιαφερετε για αυτα που θα γραψεις.
https://www.penpalparty.com
https://www.penfriend-club.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ζαννα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ζαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Α, και δεν εχει να κανει με ΜΣΝ.Εμεις στελνουμε emails η απο φεισμπουκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
προσωπικα,θελω γαλλικη η' ιταλικη φιλολογια.κυριως σκεφτομαι την γαλλικη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
σταθη με σενα τα εχουμε ξαναπει.. :P
παντως ολοι σας, οποια φιλολογια και αν διαλεξετε ισχυουν τα ιδια πραγματα που αναφεραμε πιο πριν..
και μην απελπιζεστε...
ολα καλα θα πανε!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
ειναι κατι βασικο που θα ηθελα να πω!πλεον ειμαστε σε δυσκολη κατασταση !τα παντα παρακμαζουν!δεν πρεπει να σκεφτομαστε πχ αγγλικη φιλολογια και καθηγητης αλλα αγγλικη φιλολογια καθηγητης,η' ανοιγω τους οριζοντες μου και κανω αλλα πραγματα οπου χρειαζεται η τελεια γνωση της αγγλικης φιλολογιας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
σταθη με σενα τα εχουμε ξαναπει.. :P
παντως ολοι σας, οποια φιλολογια και αν διαλεξετε ισχυουν τα ιδια πραγματα που αναφεραμε πιο πριν..
και μην απελπιζεστε...
ολα καλα θα πανε!!!!:clapup:
αχ βρε γοργονοκοριτσο εχω ενα προβλημα με τα ακουστικα γ1 dalf στα γαλλικα λιγο ασχετο με το ιεμα αλλα τι να κανω???ειναι παλουκι πραγματικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
δυστυχως δεν υπαρχει καποια συγκεκριμενη λυση
τα γνωστα μονο
πρακτικη αρκετη.. και να εχεις ακουσματα οσο περισσοτερο γινεται..
δεν εχω να σου προτεινω κατι αλλο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
δυστυχως δεν υπαρχει καποια συγκεκριμενη λυση
τα γνωστα μονο
πρακτικη αρκετη.. και να εχεις ακουσματα οσο περισσοτερο γινεται..
δεν εχω να σου προτεινω κατι αλλο :/:
θα προσπαθησω να ακουω καποια τραγουδια κτλ τι αλλο να πω??παντως το ακουστικο ειναι πανδυσκολο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
μεταξυ μας, αν και ειμαστε λιγακι εκτος θεματος, εγω θα προτεινα καλυτερα το σορμπον γ1
βεβαια για σενα θα ειναι λιγακι δυσκολο, δεδομενου οτι πας ακομα σχολειο και δεν εχεις τοσο ελευθερο χρονο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ζαννα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ζαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.
προσωπικα,θελω γαλλικη η' ιταλικη φιλολογια.κυριως σκεφτομαι την γαλλικη!
τι θελεις να κανεις μετα το πανεπιστιμιο με αυτα τα διπλωματα?
μονο καθηγητης μπορεισ ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
ζαννα, τα ιδια πραγματα μπορεις να κανεις ειτε τελειωσεις την αγγλικη, ειτε την γαλλικη ειτε καποια αλλη ξενογλωσση φιλολογια...
βασικα πρεπει καθε ατομο να αποφασισει τι θελει για να ξερει και πού και πώς θα κινηθει μετεπειτα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tromos3

Νεοφερμένος

Ο Tromos3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους.Ειμαι μαθητης Γ Λυκειου και θα επιλεξω Αγγλικη Φιλολογια αντι Τμημα διερμηνειας.
Αν μπορει καποιος να αναφερθει με λεπτομερειες πως μπορω να ασχοληθω με την διερμηνεια(οχι την μεταφραση) αφοτου τελειωσω το πτυχιο και γνωριζοντας 3-4 ξενες γλωσσες επιπλεον,οι δυο σε επιπεδο proficiency.
Proficiency εχω στα Αγγλικα απο Α Λυκειου,που πηγα και με υποτροφια.Γενικοτερα,εχω μια εφεση στις ξενες γλωσσες και θεωρω οτι η διερμηνεια εχει πολλα να δωσει.Οποιος/α γνωριζει κατι ας γραψει-ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους.Ειμαι μαθητης Γ Λυκειου και θα επιλεξω Αγγλικη Φιλολογια αντι Τμημα διερμηνειας .
Αν μπορει καποιος να αναφερθει με λεπτομερειες πως μπορω να ασχοληθω με την διερμηνεια(οχι την μεταφραση) αφοτου τελειωσω το πτυχιο και γνωριζοντας 3-4 ξενες γλωσσες επιπλεον,οι δυο σε επιπεδο proficiency.
Proficiency εχω στα Αγγλικα απο Α Λυκειου,που πηγα και με υποτροφια.Γενικοτερα,εχω μια εφεση στις ξενες γλωσσες και θεωρω οτι η διερμηνεια εχει πολλα να δωσει.Οποιος/α γνωριζει κατι ας γραψει-ευχαριστω!
αγαπητέ Χρήστο!
καταρχάς να σου πω ότι η επιλογή σου να ειδικευθείς κάποια στιγμή στην διερμηνεία είναι πολύ καλή! :)
για να εισαχθείς στο τμήμα θα πρέπει να δώσεις εξετάσεις που διεξάγονται συνήθως Οκτώβριο και αποτελούνται απο δύο μέρη: το πρώτο είναι τα πραγματολογικά στοιχεία και το δεύτερο είναι η κατανόηση ενός κειμένου που σου εκφωνείται μια και μόνο φορά και το οποίο καλείσαι να επαναλάβεις με όσες περισσότερες λεπτομέρειες μπορείς!

Στις εξετάσεις αυτές δεν παίζει ρόλο πόσες γλώσσες ξέρεις αλλά ΠΩΣ τις ξέρεις! μπορείς να εξεταστείς είτε μόνο στα Αγγλικά, είτε μόνο στα Γερμανικά, είτε μόνο στα Γαλλικά ή σε 2 από τις 3 προαναφερθείσες (δεν προσφέρονται άλλες γλώσσες)

Ο αριθμός των επιτυχόντων να σου πω ότι συνήθως μετριέται στα δάκτυλα του ενός χεριού γιατί οι καθηγητές και οι εξεταστές του τμήματος είναι αρκετά απαιτητικοί(αρκεί να σου πω ότι μέλη της επιτροπής διερμηνείας είναι και διερμηνείς της Ευρωπαικής Ένωσης)...φυσικά άμα αξίζεις, έχεις τα προσόντα που χρειάζονται και χειρίζεσαι σχεδόν άψογα τις γλώσσες αυτές τότε δεν έχεις πρόβλημα! δεν είναι κάτι τρομερό πάντως. δεν έχω δοκιμάσει ακόμα για να σου πω την εμπειρία μου:)

Επιπλέον δεν φτάνει να ξέρεις μόνο σε άριστο επίπεδο τις γλώσσες αλλά και να έχεις μνήμη ΕΛΕΦΑΝΤΑ και να είσαι πάντα συγκεντρωμένος, σε εγρήγορση και άλλα πολλά. εφόσον συνεχίζεις ακόμα να ανεβάζεις το επίπεδο των γλωσσών σου και έρχεσαι σε καθημερινή επαφή με αυτές τότε είσαι σε καλό δρόμο;)

Τέλος να τονίσω ότι υπάρχουν πολλά άτομα που παίρνουν το τελευταίο πτυχίο ως απόδειξη άριστης γνώσης μίας γλώσσας...και έτσι πρέπει φυσικά, απλώς αναφέρομαι γενικά στο ότι δεν τους ενδιαφέρει καν τι πτυχίο έχεις, αρκεί εσύ με τον λόγο σου και τις γνώσεις σου να τους το αποδείξεις !!!
καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top