Απορίες για την αίτηση UCAS

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Αναλογα το πανεπιστημιο...Γενικως παντως θα ελεγα πανω απο 18. Ισως να σου ζητησουν και κανα-δυο Α-levels.
Για καλυτερη ενημερωση στειλε μειλ στο πανεπιστημιο που σε ενδιαφερει για να εισαι σιγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeloskout

Νεοφερμένος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
δηλαδη μαθητες με απολυτηρια 13-14 δεν εχουνεκαμοια ελπιδα να σπουδασουεν εξωτερικο? και αυτα τ A levels τι ειναι ακριβως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Βεβαια υπαρχει ελπιδα...Και εγω τετοιο απολυτηριο εχω(δεν ειμαι υπερηφανος για αυτο..αλλα τι να κανεις).
Τα alevels ειναι κατι σαν τις πανελληνιες της βρετανιας(κατα την γνωμη μου καλυτερα απο τις πανελληνιες). Μπορουν να δωσουν και μη UK μαθητες μεσω του βρετανικου συμβουλιου. Το ελαχιστο που ζητανε τα πανεπιστημια ειναι 3 a levels το καθενα με 6 ενοτητες που καθε ενοτητα κοστιζει 70 ευρω(κανε τα μαθηματικα).
Επισης μπορεις να κανεις και καποιο foundation στην ελλαδα εαν εισαι με αθηνα/θεσσαλονικη.Αλλα ισως να σου βγει λιγο ακριβο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeloskout

Νεοφερμένος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
δηλαδη 6χ70 = 420χ3 = 1260. και πως προετιμαζομαι να δωσω αυτο και που το δινω? στην ελλαδα που κανω foundation? ευχαριστω για ολα !ποσο κοστιζει το foundation?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Μπορεις ειτε να προετοιμαστεις μονο σου, η να βρεις καποιον να σου κανει ιδιαιτερα , η να γραφτεις σε καποιο ιδιωτικο σχολειο που προσφερει αυτο το προγραμμα(ο δουκας νομιζω εχει..με καθε επιφυλαξη).
Foundation δεν γνωριζω ποια ιδιωτικα κανουν. Κανε μια αναζητηση στο google,θα σου βγαλει αρκετες επιλογες, εκει θα βρεις τηλεφωνα οπου μπορεις να ρωτησεις λεπτομερειες(αν και δεν θα σου συνεστηνα foundation γιατι αυτα συνηθως εχουν κανει συμφωνια με πανεπιστημια και στελνουν φοιτητες μονο εκει...Κατα κορον σε δευτεροκλασατα-τριτοκλασατα πανεπιστημια)
Τα alevels τα δινεις καθε ιανουαριο-φεβρουαριο και μαιο-ιουνιο στο βρετανικο συμβουλιο στην θεσσαλονικη και αθηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyLeaper

Νεοφερμένος

Η SkyLeaper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Λοιπον, αν εισαι Τριτη Λυκειου βαλε Ιουλιο. Περιπου μεσα. Εμενα τοτε βγηκαν τα αποτελεσματα.
Εχω περασει στο Πανεπιστημιο του Leeds (μολις, οποτε τα εχω προσφατα).
Βαθμους γυμνασιου δεν εβαλα, πιο πολυ ενδιαφερονται για τα τελικα (λυκειο). Οποτε τα αφηνεις κενα και περιμενεις το απολυτηριο σου. ΑΝ θελεις, συμπληρωσε και το γυμνασιο απλως δε ξερω κατα ποσο θα σου μετρησει.
Απαντηση απο τα Πανεπιστημια πηρα τελη Αυγουστου γι'αυτο να εισαι σε επιφυλακη.Εγω εμαθα τα αποτελεσματα τοτε και περιμεναν 19 Σεπτεμβρη να ειμαι Αγγλια!
Στειλε οτι θελησεις με μηνυμα και θα χαρω να σε βοηθησω γιατι μολις τα περασα και ειναι μπερδεμα.. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandra94

Νεοφερμένος

Η alexandra94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας! Συμπληρώνω την αίτηση UCAS μόνη μου και έχω μπερδευτεί! Τα επίσημα έγγραφα πως πρέπει να τα στείλω; Εννοώ το απολυτήριο και τις συστατικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyLeaper

Νεοφερμένος

Η SkyLeaper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Τα επισημα εγγραφα θα τα βγαλεις φωτοτυπια.Μετα πρεπει να τα πας στο μεταφραστικο και μετα θα τα στειλεις. Η μεταφραση παει περιπου 15-20 ευρω. :) Το μεταφραστικο ειναι κατω στο Μοναστηρακι.

Οσο για τη συστατικη ειναι λιγο πικρα η ζωη μου πικρα υποθεση γιατι πρεπει να γινει ΑΓΓΛΙΚΑ και ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ απο το ατομο που θα την γραψει. Εμενα επειδη η λυκειαρχης ουτε αγγλικα ηξερε ουτε να χρησιμοποιησει υπολογιστη μου την εγραψε σε χαρτι ελληνικα, την εκανα μεταφραση και πηγα στο γραφειο της να της τα περασω εγω. :P Ελπιζω να εχεις περισσοτερη τυχη απο μενα επι του θεματος! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandra94

Νεοφερμένος

Η alexandra94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Οκ σε ευχαριστώ πολύ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orestis-crt

Νεοφερμένος

Ο orestis-crt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
προσπαθω και εγω ολομοναχος να κανω αιτηση και εχω μπερδευτει παρα πολυ! για αυτο θα τα παρω ενα ενα και θα το εκτιμουσα πολυ αμα μπορουσατε να βοηθησετε :) λοιπον, πρωτον στο education θα βαλω μονο απολυτηριο λυκειου? εχω περασει γραφιστικη στο τει αθηνας και παρακολουθω κανονικα προς το παρον. μπορω να το βαλω σαν σχολη αλλα χωρις qualification? ακομα εκει που θελω να παω εγω, glasgow school of art κυριως, χρειαζομαι και portfolio. το οποιο δεν εχω καταλαβει πως θα συμπεριλαβω στην αιτηση απο το ucas. επισης αν μπορει καποιος που εχει περασει να μιλαμε με email να τον ρωταω διαφορα.(γιατι εχω μπολικες αποριες) θα το εκτιμουσα παααααρα πολυ. ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyLeaper

Νεοφερμένος

Η SkyLeaper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
προσπαθω και εγω ολομοναχος να κανω αιτηση και εχω μπερδευτει παρα πολυ! για αυτο θα τα παρω ενα ενα και θα το εκτιμουσα πολυ αμα μπορουσατε να βοηθησετε :) λοιπον, πρωτον στο education θα βαλω μονο απολυτηριο λυκειου? εχω περασει γραφιστικη στο τει αθηνας και παρακολουθω κανονικα προς το παρον. μπορω να το βαλω σαν σχολη αλλα χωρις qualification? ακομα εκει που θελω να παω εγω, glasgow school of art κυριως, χρειαζομαι και portfolio. το οποιο δεν εχω καταλαβει πως θα συμπεριλαβω στην αιτηση απο το ucas. επισης αν μπορει καποιος που εχει περασει να μιλαμε με email να τον ρωταω διαφορα.(γιατι εχω μπολικες αποριες) θα το εκτιμουσα παααααρα πολυ. ευχαριστω :)

Καλη τυχη με την αιτηση! :)
Θα προσπαθησω να σε βοηθησω σε οτι μπορω! Κοιτα οσο για το portofolio δυστυχως δε γνωριζω γιατι εμενα δεν ειχαν τετοια απαιτηση (Πληροφορικη πηγα). Καλο πιστευω θα ηταν να ψαξεις το e-mail του Πανεπιστημιου και να ρωτησεις. Καπου στο Contact θα εχει καποιο e-mail για τους undergraduates.

Οσο για το ΤΕΙ Γραφιστικης μπορεις νομιζω να το βαλεις. Αν δεν εχει αλλαξει, εμενα περυσι ειχε ερωτηση αν εχω κανει ή αν κανω φοιτηση σε αλλο Ανωτατο Ιδρυμα.

Γενικοτερα εχε υποψιν σου οτι μπορεις να στελνεις e-mail στο Πανεπιστημιο και να ρωτας και επισης το UCAS εχει τηλεφωνο. Αν και προσωπικα παντα εστελνα e-mail στα Πανεπιστημια και ρωτουσα τι και πως ηθελαν. :) Μπορεις να μου στελνεις οτι θελεις με προσωπικο μηνυμα και για οτι γνωριζω θα σου λεω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orestis-crt

Νεοφερμένος

Ο orestis-crt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ :)

για το education θα παω να κανω μεταφραση το απολυτηριο λυκειου και θα συμπληρωσω τα modules. μετα εχω ηδη αγγλικα edexcel και michigan level 3 και γερμανικα πτυχιο b1 να τα βαλω ετσι?? εννοω πως θα διαλεξω απο τη λιστα foreign language institute, greece και θα βαλω το πτυχιο στο qualification. αυτο εκανα δηλαδη με τα γερμανικα και εβαλα qualification zertifikat. με τα αγγλικα λεω να το βαλω απλα οτι διδαχτηκα αγγλικα για καποια χρονια και στο qualification θα βαλω το ielts αλλα pending. παλι ομως εκει θα διαλεξω center: foreign language institute, greece. πες μου αν κανω κατι λαθος :S γιατι διαβασα απο ενα σχολιο οτι δεν βαζεις γλωσσες στο education αλλα αυτο δεν ειναι λογικο :/ τωρα employment αν το αφησω τελειως κενο θα μου χαλασει την αιτηση??? αλλα τι να κανω δεν ετυχε να δουλεψω καλοκαιρι ποτε. και δεν νομιζω οτι το αμπελι το καλοκαιρι και οι ελιες το χειμωνα πιανονται... :/ τελος, αν εχεισ κρατησει το personal statement σου μπορεις να μου το στειλεις?? αν δεν θελει,ς θα μπορουσες εστω να μου πεις τα βασικα σημεια??? θελω να εχω ενα προτυπο να δω τι θα κανω, μην κανω καμια κοτσανα... :S ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyLeaper

Νεοφερμένος

Η SkyLeaper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ :)

για το education θα παω να κανω μεταφραση το απολυτηριο λυκειου και θα συμπληρωσω τα modules. μετα εχω ηδη αγγλικα edexcel και michigan level 3 και γερμανικα πτυχιο b1 να τα βαλω ετσι?? εννοω πως θα διαλεξω απο τη λιστα foreign language institute, greece και θα βαλω το πτυχιο στο qualification. αυτο εκανα δηλαδη με τα γερμανικα και εβαλα qualification zertifikat. με τα αγγλικα λεω να το βαλω απλα οτι διδαχτηκα αγγλικα για καποια χρονια και στο qualification θα βαλω το ielts αλλα pending. παλι ομως εκει θα διαλεξω center: foreign language institute, greece. πες μου αν κανω κατι λαθος :S γιατι διαβασα απο ενα σχολιο οτι δεν βαζεις γλωσσες στο education αλλα αυτο δεν ειναι λογικο :/ τωρα employment αν το αφησω τελειως κενο θα μου χαλασει την αιτηση??? αλλα τι να κανω δεν ετυχε να δουλεψω καλοκαιρι ποτε. και δεν νομιζω οτι το αμπελι το καλοκαιρι και οι ελιες το χειμωνα πιανονται... :/ τελος, αν εχεισ κρατησει το personal statement σου μπορεις να μου το στειλεις?? αν δεν θελει,ς θα μπορουσες εστω να μου πεις τα βασικα σημεια??? θελω να εχω ενα προτυπο να δω τι θα κανω, μην κανω καμια κοτσανα... :S ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!

Hello και καλη χρονια! Λοιπον...ας τα παρουμε σιγα σιγα να τα δουμε,ναι? :clapup:

Λοιπον, το απολυτηριο ναι..αμα εισαι τεχνολογικη μπορω να σου πω και απο τωρα πως να γραψεις τα μαθηματα αγγλικα.Και θετικη αν εισαι, ισως μπορω να τα βρω απο ενα φιλο (αν τα εχει ακομα, ή μπορει και να τα θυμαται) :)

Για τις γλωσσες βαλε τα πτυχια σου κανονικα. Εχε υποψιν σου οτι τα αμερικανικα πτυχια δεν τα πολυ υπολογιζουν (εμενα πχ που εχω proficiency michigan με κοιταγαν με ενα υφος: "ε και?") αλλα απο την αλλη ειναι καλο να τα βαλεις γιατι δειχνεις οτι εισαι δραστηριος.Και βαλε οπως λες και το IELTS.Αν τυχον σου στειλουν γραμμα ή e-mail οτι θελουν τα αποτελεσματα σου ως την ταδε ημερομηνια στειλε τους e-mail και πες τους ποτε θα τα εχεις..εγω τα εστειλα πολυ αργα αλλα ειχα εστω ενημερωσει ^^;;

Οσο για το employment αφησε το κενο...ουτε και γω ειχα συμπληρωσει κατι. Δε χρειαζεται να βαζεις αμα δεν εχεις.. :)

Οσο για το personal statement εγραψα κατι ιδιαιτερα 'προσωπικο' ας πουμε. Επειδη δεν ηξερα πως και τι...ξεκινησα να γραφω πώς απεκτησα το 'παθος' μου με τους υπολογιστες και ξεκινησα να γραφω πώς μεγαλωσα ως κορη ηλεκτρονικου μπλα μπλα και διπλα του εμαθα και για υπολογιστες μπλα μπλα και το πηρα χρονολογικα δηλαδη ως σημερα. Ειπα πως μεγαλωνοντας ηθελα να παω προς web design αλλα αλλαξα γνωμη γιατι τελικα αρχισαν και μου αρεσαν πολυ γενικοτερα και management και προγραμματισμος..ε και κατεληξα οτι και καλα αυτα τα δυο τα συνδυαζουν μονο τα πανεπιστημια που ειχα επιλεξει.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orestis-crt

Νεοφερμένος

Ο orestis-crt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλη χρονια!! και σε ευχαριστω πολυ!!! :)

Ναι ημουν τεχνολογικη :D και θα βοηθουσες παααααααρα πολυ αμα μ εστελνες το μαθηματα!! οχι τιποτα αλλο να γλιτωσω και το 15αρι απο το μεταφραστικο. ακομα, για το personal statement και εγω αυτο σκοπευα να κανω ακολουθοντας το πλανο που δινει το ucas αλλα ελεγα να ρωτησω πρωτα να ειμαι σιγουρος. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyLeaper

Νεοφερμένος

Η SkyLeaper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Οριστε τα μαθηματα:

RELIGIOUS EDUCATION
MODERN GREEK LITERATTURE
MODERN GREEK LANGUAGE
ANCIENT GREEK LANGUAGE AND GRAMMAR
HISTORY OF MODERN AND NEW WORLD
PHYSICS
BIOLOGY
MATHEMATICS AND ELEMENTS OF STATISTICS
SOCIOLOGY
ENGLISH
MATHEMATICS (OPTION STREAM)
PHYSICS (OPTION STREAM)
MULTIMEDIA NETWORKS
PUBLIC ADMINISTRATION
APPLICATIONS DEVELOPMENT & PROGRAMMING


Δυστυχως τη μεταφραση πρεπει να την κανεις, απλως αφου βγει το απολυτηριο. :) Οποτε εχεις καιρο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cookies&chips

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Στο education, στο college/school/centre, ένας που πάει γενικό λύκειο για απολυτήριο τι βάζει; Εγώ έχω βάλει βαθμούς απολ. γυνμασίου και απολ. λυκείου pending στο Education Systems, Greece γτ δε βρήκα κατι πιο παρεμφερες για ΓΕΛ. ξέρει κανείς τπτ πάνω σ αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ζαννα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ζαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Mercury (The Great Pretender) , ή οποιοσδηποτε αλλος ξερει ,
σορρυ που σε βαζουμε να τα ξαναλες αλλα μηπως θα μπορουσες να τα εξηγησεις καλητερα;
Ειναι κατι σαν τις πανελληνιες της βρετανιας,οκ;
απο κει και περα τι ειναι οι ενοτητες και πως τις δινεις (αυτες τις εξετασεις)
πως προετοιμαζεσε;
κανεις δλδ κατι σαν φροντηστιριο οπως εδω για την 3η λυκειου;

κοιταξτε εδω λιγακι:

Highers: AAAB in first sitting = unconditional offer.

Applicants who achieved between BBBB/ABB and AABB at their first sitting may receive a conditional or unconditional offer once all applications have been reviewed in March 2012. Higher in either Biology or Chemistry. A minimum level of Chemistry studied in first year.

A-levels: ABB, preferably with two science subjects. AS Level in either Biology or Chemistry. All Biology students study a minimum level of Chemistry in first year.

IB: 32 points.

Ειναι τα κριτηρια εισαγωγης σε ενα συγκεκριμενο πανεπιστημιο.Αν μπορει καποιος ας διευκρινησει και σε μας
ττι ακριβως ειναι
highers?
a-level ?
kai international bacalaureate?
που τα δινεις; που βρισκεις το υλικο τους για να προετοιμαστεις;

Ευχαριστω,εκ των προτερων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orestis-crt

Νεοφερμένος

Ο orestis-crt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Με διευκολυνεις παααααρα πολυ!! Ευχαριστω! :)

Μονο π εχω μια απορια μτο μαθημα multimedia networks. ειναι το επιλογης???? εγω εχω εφαρμογες υπολογιστων. το ιδιο ειναι?? γιατι υπαρχουν και αυτα ως επιλογης για την τριτη λυκειου: "Τεχνολογία Υπολογιστικών Συστημάτων και Λειτουργικά Συστήματα" και "Πολυμέσα - Δίκτυα" και μαλλον εσεις ειχατε Πολυμεσα και δικτυα. :/: εγω πειραζει να μην το βαλω καθολου??? ουτως η αλλως για καλων τεχνων παω δεν καηκαν κιολας να ξερω υπολογιστες. να το βαλω computer applications? η θα το μεταφρασω και θα μου το βγαλουν αλλιως και θα εχω προβλημα μετα?

Στο education, στο college/school/centre, ένας που πάει γενικό λύκειο για απολυτήριο τι βάζει; Εγώ έχω βάλει βαθμούς απολ. γυνμασίου και απολ. λυκείου pending στο Education Systems, Greece γτ δε βρήκα κατι πιο παρεμφερες για ΓΕΛ. ξέρει κανείς τπτ πάνω σ αυτο;
Κοιτα εγω εγραψα οτι δεν ειναι στη λιστα και εβαλα το λυκειο μου. Γιατι απο οτι καταλαβα εκει αναφερει μονο ιδιωτικες σχολες η κατι τετοιο που εχουν παρει την εγκριση του βρετανικου συμβουλιου, χωρις να ειμαι ομως σιγουρος 100%. Δεν νομιζω ομως να υπαρχει προβλημα. Νομιζω οτι το να βαλεις κατι απο τη λιστα που δινει εκει ειναι σημαντικο μονο αν κανεις αιτηση μεσω μια απο αυτες και οχι individual. Αμα μαθεις θα μου πεις και εμενα να σιγουρευτω? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cookies&chips

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
κι εγω τελικα εβαλα το γυμνασιο και το λυκειο μου που ετσι κι αλλιως φαινεται απτο ονομα οτι ειναι δημοσιο... δε νομιζω οτι θα υπαρξει προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyLeaper

Νεοφερμένος

Η SkyLeaper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ομορφα, καλη συνεχεια με την αιτηση και καλη επιτυχια! :)

Παιδια και γω απο δημοσιο πηγα οποτε εβαλα απλως το ονομα του Λυκειου μου. :)

Οσο για το επιλογης νομιζω εχεις δικιο.Απλως εμας στο Λυκειο δυστυχως υπηρχε καθηγητης μονο για αυτο το μαθημα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top