Δε με ενδιαφέρει αυτό που σπουδάζω

ellaki

Νεοφερμένος

Η ellaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
περασα φετος σε μια σχολη βγαζοντας 19.700 μόρια! προς το παρον δε μου αρεσει κα-θο-λου και το εχω μετανιωσει μαλλον (αν και ειμαι μεσα μόλις την 1η εβδομαδα). Το πιο γελοιο απ' όλα είναι ότι εγω επέλεξα αυτή τη σχολή, και ήθελα παρααα πολυ να περασω, δεν με πίεσε κανένας!!!! Αλλά είναι βλέπετε και ο φοβερός επαγγελματικός προσανατολισμός που έχουμε στα σχολεία!! Είμαστε βαθιαααα νυχτωμένοι παιδιά! Σκέφτομαι λοιπόν να υποβάλω αίτηση του χρόνου για το 10% των θέσεων.ΑΠΟΡΙΑ: οι βάσεις είναι πολύ υψηλές ? επίσης, τι να κανω τωρα??να παρακολουθω κανονικά τα μαθήματα μπας και αλλαξω γνώμη? και αλλη μια απορια: ξερετε αν υπαρχουν γραφεια επαγγελματικου προσανατολισμου ή κατι σχετικο ωστε να παρω γενικα πληροφοριες και βοηθεια για το προβλημα μου?? ΠΑΡΑΚΑΛΩ απαντηστε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
σε ποια σχολη εισαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stratos_man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
σε ποια σχολη περασες..???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Με ποια επίσκεψη στο προφίλ της θα βλέπατε σε ποια σχολή είναι.

Θα σου έλεγα να κάνεις λίγη υπομονή.Μπορεί να αλλάξεις γνώμη στη πορεία.Συνέχισε στη σχολή κανονικά απλά να παρακολουθείς χωρίς πίεση.Αν μέχρι του χρόνου το καλοκαίρι συνεχίζεις να μην σου αρέσει η σχολή τότε κάνε 10%.Δυστυχώς οι βάσεις όντως είναι ψηλές αλλά με το νέο μέτρο που ισχύει το 10% για 2 χρονιές μετά την αποφοίτηση από το λύκειο αναμένεται πτώση βάσεων λόγω μείωσης των υποψηφίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stratos_man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
A.! Εγω παντως αμα ειχα τοσα μορια θα ειχα επιλεξει ΗΜΜΥ ΕΜΠ ή ναυπηγών ΕΜΠ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
A.! Εγω παντως αμα ειχα τοσα μορια θα ειχα επιλεξει ΗΜΜΥ ΕΜΠ ή ναυπηγών ΕΜΠ...
Προφανώς τα 19700 μόρια είναι μαζί με τα ειδικά μαθήματα αν δεν κάνω λάθος αλλιώς τί άγχος θα χε για τις βάσεις του 10%?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ellaki

Νεοφερμένος

Η ellaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
οχι βεβαια! ειναι χωρις τα ειδικα, αλλιως δεν υπηρχε περιπτωση να πιασω αρχιτεκτονικη πουθενα...
σκεφτομαι για πολιτικων μηχανικων κυρίως. Ισχύει ότι μονο σε 2ο, 4ο (δν ειχα ΑΟΘ) μπορω να δηλωσω σχολες ετσι??? :(:(αλλιως χανω πααρα πολλα μόρια λογικα .......
-----------------------------------------
τεχνολογικη ημουν

και αυτο που με εξοργιζει ειναι τα δυο χρονια σχεδιου:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
οχι βεβαια! ειναι χωρις τα ειδικα, αλλιως δεν υπηρχε περιπτωση να πιασω αρχιτεκτονικη πουθενα...
σκεφτομαι για πολιτικων μηχανικων κυρίως. Ισχύει ότι μονο σε 2ο, 4ο (δν ειχα ΑΟΘ) μπορω να δηλωσω σχολες ετσι??? :(:(αλλιως χανω πααρα πολλα μόρια λογικα .......
-----------------------------------------
τεχνολογικη ημουν

και αυτο που με εξοργιζει ειναι τα δυο χρονια σχεδιου:mad:
Ε τότε τί άγχος έχεις ρε συ?Όπου θες μπαίνεις με 19700.Απλώς επειδή δεν είσαι σίγουρη κάτσε ένα χρόνο μπας και αλλάξεις γνώμη κι αν δεν τότε κάνε 10%:)
Αν δεν πήρες αοθ δεν μπορείς να δηλώσεις σε καμία περίπτωση 5ο πεδίο.Αφού είσαι τεχνολογική και δεν είχες πάρει επιλογής βιολογία ή ιστορία για να έχεις πρόσβαση σε 3ο-1ο πεδίο τότε ναι μόνο 2ο-4ο μπορείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Ναι οι σχολές είναι πολύ διαφορετικές από ότι τις φανταζόμαστε. Όμως: Μια βδομάδα και ένας μήνας δεν είναι αρκετοί για να σου δείξουν αν σου αρέσει όντως το αντικείμενο. Επίσης στο 1ο έτος μπαίνουν συνήθως όλα τα προπαρασκευαστικά μαθήματα τα οποία σου φαίνονται κάπως άσχετα με την επιστήμη σου αλλά καταλήγουν να είναι η βάση. Νομίζω πως όσο περνάνε τα χρόνια τόσο αυξάνεται το ενδιαφέρον σε αυτό που σπουδάζεις.
Από εκεί και πέρα αν είσαι τόσο πεπεισμένη ότι αυτή η σχολή δε σου ταιριάζει και έχεις βρει κάτι άλλο, με τέτοιο βαθμό μη φοβάσαι μπαίνεις σχεδόν στα πάντα από τα 2 πεδία με 10%. Αν το θέμα είναι να κάνεις κάτι που σου αρέσει ο 1 χρόνος που θα χάσεις δεν είναι τίποτα.
Δώσε όμως χρόνο και μια ευκαιρία στη σχολή σου, είναι πολύ νωρίς ακόμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
τι ειναι αυτο ακριβως που δεν σου αρεσει στη σχολη σου;

μην ψαχνεις γραφεια επαγγελματικου προσανατολισμου κλπ, κοιταξε τα μαθηματα των σχολων που εχεις προσβαση, και μετα αποφασιζεις. ρωτα φοιτητες, κοιτα οδηγους σπουδων , παρε πληροφοριες και θα κατασταλλαξεις μονη σου.

εχεις προσβαση σε 2ο-4ο πεδιο μονο, κοιταξε τις βασεις με το 10%, ειναι οντως υψηλες αλλα με 19700 δεν υπαρχει λογος να φοβασαι νομιζω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ellaki

Νεοφερμένος

Η ellaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
επισης κατι που δε νομιζω να γινεται...αν θελω τριτο πεδιο δικαιουμαι να δωσω μονο βιολογια, χημεια κανοντας φετος προετοιμασια, κρατώντας τη βαθμολογια των αλλων τεσσαρων μαθηματων....ή πολλα ζητάω??? επισης εγω τωρα στο τριτο εχω γυρω στα 16000 μορια ετσι δεν ειναι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
περασα φετος σε μια σχολη βγαζοντας 19.700 μόρια! προς το παρον δε μου αρεσει κα-θο-λου και το εχω μετανιωσει μαλλον (αν και ειμαι μεσα μόλις την 1η εβδομαδα). Το πιο γελοιο απ' όλα είναι ότι εγω επέλεξα αυτή τη σχολή, και ήθελα παρααα πολυ να περασω, δεν με πίεσε κανένας!!!! Αλλά είναι βλέπετε και ο φοβερός επαγγελματικός προσανατολισμός που έχουμε στα σχολεία!! Είμαστε βαθιαααα νυχτωμένοι παιδιά! Σκέφτομαι λοιπόν να υποβάλω αίτηση του χρόνου για το 10% των θέσεων.ΑΠΟΡΙΑ: οι βάσεις είναι πολύ υψηλές ? επίσης, τι να κανω τωρα??να παρακολουθω κανονικά τα μαθήματα μπας και αλλαξω γνώμη? και αλλη μια απορια: ξερετε αν υπαρχουν γραφεια επαγγελματικου προσανατολισμου ή κατι σχετικο ωστε να παρω γενικα πληροφοριες και βοηθεια για το προβλημα μου?? ΠΑΡΑΚΑΛΩ απαντηστε!!

Κοίταξε ellaki, είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα και εγώ αν και μου βγήκε στο 2ο έτος. Η μόνη διαφορά είναι ότι η επιλογή δεν ήταν απολύτως ελεύθερη στην περίπτωσή μου. Μείνε εκεί που είσαι. Μην αφήσεις την σχολή σου. Με βεβαιότητα σου λέω ότι τα πράγματα δεν είναι ρόδινα πουθενά και πολύ πιθανόν να μην σου αρέσει και η 2η σχολή που θα περάσεις με το 10%. Κάνε τον 1ο χρόνο στην σχολή σου και μετά κρίνε. Αν σ' αρέσει το αντικείμενο αλλά δεν σ' αρέσει ο τρόπος με τον οποία διδάσκεται το μάθημα και γενικά δεν μπορείς να προσαρμοστείς στην ελληνική εκπαιδευτική πραγματικότητα (π.χ. παλιά και δυσανάγνωστα συγγράμματα, βρώμικες αίθουσες, οι καθηγητές δεν βοηθούν κλπ.) τότε μην ανησυχείς δεν είσαι η μόνη. Δυστυχώς πουθενά στην Ελλάδα δεν γίνεται η εκπαίδευση έτσι όπως πρέπει να γίνεται και γι αυτό ακόμα και αν αγαπάς αυτό που σπουδάζεις δεν έχεις όρεξη για μάθηση και μελέτη. Επειδή λοιπόν η κατάσταση δεν είναι καλή να ξέρεις πως είναι πολύ πιθανόν (για να μην πω το πιθανότερο) να συναντήσεις τα ίδια και χειρότερα στην σχολή που θα περάσεις του χρόνου. Εγώ σε συμβουλεύω να μείνεις. Είναι δύσκολο να κάνεις την καρδιά σου πέτρα αλλά σχεδόν όλοι οι πτυχιούχοι το περνάνε (δυστυχώς:().
-----------------------------------------
επισης κατι που δε νομιζω να γινεται...αν θελω τριτο πεδιο δικαιουμαι να δωσω μονο βιολογια, χημεια κανοντας φετος προετοιμασια, κρατώντας τη βαθμολογια των αλλων τεσσαρων μαθηματων....ή πολλα ζητάω??? επισης εγω τωρα στο τριτο εχω γυρω στα 16000 μορια ετσι δεν ειναι???

Όχι, δεν γίνεται. Ή θα τα δώσεις όλα και θα είσαι υποψήφια με το 90% ή τίποτα και θα είσαι υποψήφια με το 10%. Από τεχνολογική κατεύθυνση έχεις δικαίωμα να δηλώσεις σχολές του 3ου πεδίου μόνο αν έχεις εξεταστεί πανελλαδικά στη βιολογία γενικής παιδείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
επισης κατι που δε νομιζω να γινεται...αν θελω τριτο πεδιο δικαιουμαι να δωσω μονο βιολογια, χημεια κανοντας φετος προετοιμασια, κρατώντας τη βαθμολογια των αλλων τεσσαρων μαθηματων....ή πολλα ζητάω??? επισης εγω τωρα στο τριτο εχω γυρω στα 16000 μορια ετσι δεν ειναι???

οχι, δεν εχεις μορια στο 3ο. δεν εχεις δικαιωμα να το δηλωσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
aleka είσαι σίγουρη? Κι εγώ νόμιζα πως πηγαίνει με μικρότερο βαθμό απλά, όχι ότι δεν έχει πρόσβαση καθόλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ellaki

Νεοφερμένος

Η ellaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
μωρε την καρδια μου πετρα να την κανω....μαθηματα δε με βλεπω να περναω... το προβλημα μου φιλε εγκειται -δυστυχως- στο αντικειμενο...απλα δεν ειχα καταλαβει απ εξω τι ακριβως ειναι η αρχιτεκτονικη, φανταζομουν ποιο αυστηρα και τυποποιημενα πραματα, και δυσκολα...μαθηματικα, φυσικες...ελεγα πως αλλιως ειναι δυνατον να σταθει ενα σπιτι. Γι' αυτο λεω για πολιτικους τωρα (αν και τους ειχα σκεφτει και πριν το μηχανογραφικο, αλλα κανεις δε με ενημερωσε για τις σαφεις διαφορες μεταξυ των δυο σχολων)......δεν εχω κα-μι-α απολυτως ορεξη να φτιαχνω καπελα απο υλικα που εχω σπιτι μου, μου φαινεται σαν ιδιωτικο κολλεγιο art&design αυτη η σχολη! και δεν ειμαι καλλιτεχνης...
-----------------------------------------
αλεκα, δε νομιζω απλα χανω μορια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
μωρε την καρδια μου πετρα να την κανω....μαθηματα δε με βλεπω να περναω... το προβλημα μου φιλε εγκειται -δυστυχως- στο αντικειμενο...απλα δεν ειχα καταλαβει απ εξω τι ακριβως ειναι η αρχιτεκτονικη, φανταζομουν ποιο αυστηρα και τυποποιημενα πραματα, και δυσκολα...μαθηματικα, φυσικες...ελεγα πως αλλιως ειναι δυνατον να σταθει ενα σπιτι. Γι' αυτο λεω για πολιτικους τωρα (αν και τους ειχα σκεφτει και πριν το μηχανογραφικο, αλλα κανεις δε με ενημερωσε για τις σαφεις διαφορες μεταξυ των δυο σχολων)......δεν εχω κα-μι-α απολυτως ορεξη να φτιαχνω καπελα απο υλικα που εχω σπιτι μου, μου φαινεται σαν ιδιωτικο κολλεγιο art&design αυτη η σχολη! και δεν ειμαι καλλιτεχνης...
-----------------------------------------
αλεκα, δε νομιζω απλα χανω μορια...
Εφόσον δεν πήρες βιολογία γενικής ως επιλεγόμενο δεν έχεις δικαίωμα να δηλώσεις 3ο πεδίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal-Militiaman

Νεοφερμένος

Ο Metal-Militiaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
μωρε την καρδια μου πετρα να την κανω....μαθηματα δε με βλεπω να περναω... το προβλημα μου φιλε εγκειται -δυστυχως- στο αντικειμενο...απλα δεν ειχα καταλαβει απ εξω τι ακριβως ειναι η αρχιτεκτονικη, φανταζομουν ποιο αυστηρα και τυποποιημενα πραματα, και δυσκολα...μαθηματικα, φυσικες...ελεγα πως αλλιως ειναι δυνατον να σταθει ενα σπιτι. Γι' αυτο λεω για πολιτικους τωρα (αν και τους ειχα σκεφτει και πριν το μηχανογραφικο, αλλα κανεις δε με ενημερωσε για τις σαφεις διαφορες μεταξυ των δυο σχολων)......δεν εχω κα-μι-α απολυτως ορεξη να φτιαχνω καπελα απο υλικα που εχω σπιτι μου, μου φαινεται σαν ιδιωτικο κολλεγιο art&design αυτη η σχολη! και δεν ειμαι καλλιτεχνης...
-----------------------------------------
αλεκα, δε νομιζω απλα χανω μορια...

Εμμ.. εσύ ήθελες πολιτικός μηχανικός εφόσον ήθελες σπίτια(ο πολιτικός μηχανικός βέβαια δεν ασχολέιται μόνο με το στήσιμο σπιτιών ) πριν κάνεις το μηχανογραφικό έπρεπε να κοιτάξεις αναλυτικά τα μαθήματα και το πρόγραμμά σπουδών όλων των σχολών που σε ενδιέφεραν.Μην ανυσηχείς πάντως δεν είσαι η μόνη:D

Αν θες πολιτκός μηχανικός προτίμησε το ΕΜΠ παρά το ΑΠΘ για να περάσεις πιο ανόδυνα και για να συναντήσεις έναν πιο φιλικό πανεπιστημιακό χώρο.

edit: σπίτια θα μάθεις να στήνεις και ως αρχιτέκτονας μη φανταστείς όμως τίποτα ουρανοξύστες,τετραόροφες και βάλε πολυκατοικίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
παντως και μενα η αδερφη μου που περασε σε μια σχολη της ταξεως του 17 και την ηθελε πολυ δεν εχει προσαρμοστει ακομα! δεν εχει βρει και καποια παρεα!
και γενικως της φαινονται και δυσκολα!
αλλα εγω πιστευω πως ειναι η αρχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
παντως και μενα η αδερφη μου που περασε σε μια σχολη της ταξεως του 17 και την ηθελε πολυ δεν εχει προσαρμοστει ακομα! δεν εχει βρει και καποια παρεα!
και γενικως της φαινονται και δυσκολα!
αλλα εγω πιστευω πως ειναι η αρχη!

Κάθε αρχή και δύσκολη!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xmmmm

Νεοφερμένος

Η xmmmm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
μωρε την καρδια μου πετρα να την κανω....μαθηματα δε με βλεπω να περναω... το προβλημα μου φιλε εγκειται -δυστυχως- στο αντικειμενο...απλα δεν ειχα καταλαβει απ εξω τι ακριβως ειναι η αρχιτεκτονικη, φανταζομουν ποιο αυστηρα και τυποποιημενα πραματα, και δυσκολα...μαθηματικα, φυσικες...ελεγα πως αλλιως ειναι δυνατον να σταθει ενα σπιτι. Γι' αυτο λεω για πολιτικους τωρα (αν και τους ειχα σκεφτει και πριν το μηχανογραφικο, αλλα κανεις δε με ενημερωσε για τις σαφεις διαφορες μεταξυ των δυο σχολων)......δεν εχω κα-μι-α απολυτως ορεξη να φτιαχνω καπελα απο υλικα που εχω σπιτι μου, μου φαινεται σαν ιδιωτικο κολλεγιο art&design αυτη η σχολη! και δεν ειμαι καλλιτεχνης...
-----------------------------------------
αλεκα, δε νομιζω απλα χανω μορια...

Πάντως είναι λίγο και η σχολή στην πόλη που διάλεξες.Είμαι στην ίδια σχολή σε άλλη πόλη και απ'ότι ξέρω γενικά η αρχιτεκτονική θεσσαλονίκης είναι πιο "καλλιτεχνική"...Μείνε πάντως το χρόνο αυτό, παρακολούθα και αν δε σ'αρέσει δήλωσε κάτι που θα το έχεις ψάξει και θα σ'αρέσει περισσότερο αφού έτσι κι αλλιώς τα μόρια τα έχεις για ο,τι και να θέλεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top