Γενικό - [Παλιό Σύστημα] Το ΑΟΔΕ χρειάζεται φροντιστήριο ή ιδιαίτερο;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Και στο σχολείο ''αναγκάζεσαι'' να το διαβάσεις, μην το υποτιμάται. Γιατί για να διαβάσεις πρέπει να έχεις κάποιον πάνω από το κεφάλι σου, τον οποίο κάποιον πρέπει να πληρώνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Μην κανεις το λαθος και δεν πας φροντηστηριο εκτος και αν υπαρχουν οικονομικοι λογοι.Θα μου πεις μα ειναι καθαρα αποστηθηση γιατι να μην το μαθω μονος μου? Σου υπογραφω οτι θα το παρατησεις και μετα δν θα προλαβενεις !!!Ενω αμα πηγαινεις φροντηστηριο θα ''αναγκαζεσε΄΄ να το διαβασεις

Ο μαθητής που φτάνει σε αυτό το σημείο, είναι απλά αξιολύπητος. Γνώμη μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ή απλά δεν έχει στόχους. Λίγο απόλυτο αυτό που λέω, αλλά όποιος θέλει να διαβάσει θα διαβάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Εγω θα μιλησω απο την μερια του καθηγητη παντως, και θα πω οτι ο μαθητης που διαλεγει να κανει τακτικα ΑΟΔΕ, κοροιδευει τον εαυτο του και πεταει τα λεφτα του στον καδο των αχρηστων. Αντε, να καταλαβω να κανεις 2-3 επαναληπτικα μαθηματα μεσα στην χρονια για να λυσεις τυχον αποριες, αλλα στο τακτικο μαθημα ο καθηγητης δεν θα σου δωσει ΤΙΠΟΤΑ παραπανω απο οσα μπορεις να προσφερεις ο ιδιος στον εαυτο σου.

Οσο για το "θα παω φροντιστηριο για να αναγκαστω να διαβασω" , συμφωνω οτι προκειται για μεγαλη παπαρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Υφίστανται ιδιαίτερα στο ΑΟΔΕ; Υπάρχει σοβαρός καθηγητής που δέχεται να πληρώνεται σε ιδιαίτερο για να διδάξει αυτό το μάθημα; Εγώ αν πληρωνόμουν γι αυτό το μάθημα σε ιδιαίτερα θα ντρεπόμουν να κοιτάξω τους γονείς του μαθητή στα μάτια. Ο μαθητής δεν κερδίζει κάτι απ' την παρουσία μου και έχει τις ίδιες πιθανότητες να γράψει σκατά και τις ίδιες να γράψει άριστα με το να μην υπήρχα. Έχω σοβαρές πιθανότητες δηλαδή να μην διαβάζει και απλά να πάρει τον πούλο και εγώ να πρέπει να κοιτάξω δύο γονείς στα μάτια και να τους εξηγήσω ότι απλά τους έκλεβα και το παιδί τους έγραψε και σκατά.

Καλύτερα να υπήρχαν ιδιαίτερα που δεν αναφέρονται σε κανένα μάθημα και καλούνται "Ιδιαίτερα Νοοτροπίας διαβάσματος" στα οποία κάποιοι καλοί καθηγητές/μαθητές ή ο,τιδήποτε προσπαθούν με λίγα μαθήματα να περάσουν την νοοτροπία του διαβάσματος στους μαθητές παρά ιδιαίτερα σε ΑΟΔΕ και μλκίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Εμένα πάντως το φροντιστήριο με βοήθησε να ξεκινήσω και να πάρω μια γραμμή για το μάθημα....
Δεν μπορούσα να τα καταφέρω καθόλου στην αποστήθιση και τώρα με τη βοήθεια του καθηγητή μου και τις συμβουλές που μου έχει δώσει έχω φτάσει να ξέρω απ'έξω κι ανακατωτά τις 14 πρώτες σελίδες της ύλης!!!
Στο φροντιστήριό μου το ΑΟΔΕ είναι τσάμπα σχεδόν, δηλαδή είτε το έχεις στο πρόγραμμά σου είτε δεν το έχεις πληρώνεις τα ίδια λεφτά με μια διαφορά λιγότερο από 10? το μήνα...
Εγώ πιστεύω ότι βοηθάει αρκετά!!! Μόνη μου δεν θα διάβαζα με σωστό πρόγραμμα....
Κι ας το θεωρείται όσο "παπαριές" θέλετε!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomasKAJSA

Νεοφερμένος

Ο Ναβουχωνοδοσορ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κως (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ο μαθητής που φτάνει σε αυτό το σημείο, είναι απλά αξιολύπητος. Γνώμη μου...

Αξιολυπητος η οχι....20 εγραψα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Το θέμα δεν είναι ότι έγραψες 20, αλλά το αν είναι απαραίτητο το φροντιστήριο για να γράψεις 20, και δεν είναι. Τα ιδιαίτερα είναι αστεία. Το φροντιστήριο όντως μπορεί να σου δώσει μία ώθηση. Αλλά η φράση "Αναγκάζομαι να διαβάσω λόγω φροντηστιρίου" όντως δεν είναι φυσιολογική. Ποιός σε αναγκάζει, δηλαδή αν δεν έχεις διαβάσει τι θα γίνει, θα πάρουν τη μαμά τηλέφωνο; Κατά την γνώμη μου ακόμη και η μια ώρα την βδομάδα είναι πέταμα χρόνου αν σκεφτεί κανείς ότι με 6 ώρες σχολείο την ημέρα και κατά μέσο όρο 4 ώρες φροντιστήριο την ημέρα και 7-8 ώρες ύπνου την ημέρα σου μένουν μόνο 6-7 ώρες για όλα τ' άλλα. Και αν βάλεις τα πήγαινε-έλα φροντιστήρια σχολείο πάει στις 5-6. Και απ' όταν γυρνας απ' το σχολείο, τις 2 επόμενες ώρες τουλάχιστον είναι πάρα πολύ δύσκολο να διαβάσεις. Απλά τρώς κ αράζεις. Οι ώρες είναι ελάχιστες για να σπαταλάμε φροντιστηριακό χρόνο σ' ένα μάθημα που είναι καθαρά θέμα πειθαρχίας και υπάρχουν 11-12 μήνες χρόνος για να διαβαστούν οι μετα βίας 40 σελίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 894423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αξιολυπητος η οχι....20 εγραψα

Κι εγώ είχα γράψει 19.9 χωρίς φροντιστήριο
(ακόμα δεν έχω καταλάβει από πού μου έκοψε το 0.1) :P

Αν έχεις αυτοπειθαρχία και στόχους το φροντιστήριο είναι περιττό σ' αυτό το μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomasKAJSA

Νεοφερμένος

Ο Ναβουχωνοδοσορ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κως (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ρε δικεο εχεις το ξερω οτι με το ζορι δν γινετε τπτ! εγω προσωπικα ηθελα να διαβασω γιαυτο και εγραψα 18392 και δεν ΄΄αναγκαστικα΄΄ σε κανενα μαθημα.Απλα ειπα τη λεξη'' αναγκαζεσε'' γιατι ο φιλος μου επελεξε να μην κανει φροντηστηρια και να διαβαζει μονος του αλλα δυστυχως δν ειχε σωστο προγραμματισμο !Εννοειτε πως μπορεις να το διαβασεις και μονος σου αλλα εγω δν ηθελα να το διακινδινεψω ! (ΞΕΜΠΑΡΚΟ) ασοεε και εσυ ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Υφίστανται ιδιαίτερα στο ΑΟΔΕ; Υπάρχει σοβαρός καθηγητής που δέχεται να πληρώνεται σε ιδιαίτερο για να διδάξει αυτό το μάθημα;

Σε πληροφορω Μπαμπη, οτι οχι απλως υπαρχουν καθηγητες που κανουν ιδιαιτερα, αλλα, κυριως, υπαρχουν μαθητες που το επιζητουν. Εκει ειναι το μεγαλυτερο προβλημα κατα τη γνωμη μου: Οτι για ενα μαθημα 60 σελιδων, οσο κακογραμμενο και αν ειναι το βιβλιο, ο μαθητης επιζηταει την εξτρα βοηθεια γιατι νιωθει ανασφαλης οτι δεν θα τα καταφερει με το δικο του, προσωπικο διαβασμα.

Εκει, ο καθηγητης οφειλει να ειναι εντιμος απεναντι στην οικογενεια του μαθητη. Θελετε κυριοι μαθημα στις ΑΟΔΕ; ΟΚ. Εχετε υποψιν σας οτι η δουλεια μου θα ειναι να διαβαζω το παιδι σας οπως το διαβαζατε στο δημοτικο και οτι θα μπορουσατε να το κανετε και εσεις οι ιδιοι; ΟΚ. Επιμενετε ακομη να κανω το μαθημα; Αν σου πουν ναι, εννοειται οτι θα το κανεις. Και σε αυτην την περιπτωση, φυσικα και δεν τιθεται θεμα "σοβαροτητας".

Οπως επισης δεν τιθεται θεμα σοβαροτητας και στα φροντιστηρια που το διδασκουν, γιατι οπως και να το κανουμε, πρεπει να παρουσιασουν πληρες πακετο μαθηματων. Η ελλειψη σοβαροτητας κατα την γνωμη μου αφορα την μερια του μαθητη. Μονη εξαιρεση που θα μπορουσα να επιτρεψω, ειναι η περιπτωση ενος καθηγητη που θελει να πεισει τον μαθητη οτι χωρις την βοηθεια του θα πατωσει, ενω αν του κανει μαθημα θα γραψει 20.

Μην τρελαθουμε δηλαδη. Μιλαμε για 60 σελιδες που πρεπει να βγουν σε 33 εβδομαδες, ο Χριστος κι η Παναγια δηλαδη.


Εμένα πάντως το φροντιστήριο με βοήθησε να ξεκινήσω και να πάρω μια γραμμή για το μάθημα....
Δεν μπορούσα να τα καταφέρω καθόλου στην αποστήθιση και τώρα με τη βοήθεια του καθηγητή μου και τις συμβουλές που μου έχει δώσει έχω φτάσει να ξέρω απ'έξω κι ανακατωτά τις 14 πρώτες σελίδες της ύλης!!!
Στο φροντιστήριό μου το ΑΟΔΕ είναι τσάμπα σχεδόν, δηλαδή είτε το έχεις στο πρόγραμμά σου είτε δεν το έχεις πληρώνεις τα ίδια λεφτά με μια διαφορά λιγότερο από 10? το μήνα...
Εγώ πιστεύω ότι βοηθάει αρκετά!!! Μόνη μου δεν θα διάβαζα με σωστό πρόγραμμα....
Κι ας το θεωρείται όσο "παπαριές" θέλετε!!!!

Βασιλινα μου, συγνωμη που στο λεω, αλλα αν πιστευεις οτι το φροντιστηριο σε βοηθησε να "φτασεις να ξερεις απεξω τις 14 πρωτες σελιδες της υλης", τοτε κατι δεν παει καλα στον τροπο που βλεπεις τα πραγματα, ειδικα αν επιπροσθετως πιστευεις οτι μονη σου δεν θα μπορουσες να μαθεις 14 σελιδες απ'εξω.


Αξιολυπητος η οχι....20 εγραψα

Ε καλα, δεν εκανες και διδακτορικο ρε Θωμα...

Απλα ειπα τη λεξη'' αναγκαζεσε'' γιατι ο φιλος μου επελεξε να μην κανει φροντηστηρια και να διαβαζει μονος του αλλα δυστυχως δν ειχε σωστο προγραμματισμο!Εννοειτε πως μπορεις να το διαβασεις και μονος σου αλλα εγω δν ηθελα να το διακινδινεψω !

Η αληθεια ειναι οτι το θεμα του προγραμματισμου του διαβασματος ειναι οντως κεφαλαιωδους σημασιας στην Γ΄Λυκειου. Αλλα επιμενω, ποσο καλο προγραμματισμο πρεπει να κανει καποιος για να βγαλει 60 σελιδες υλη σε 8 μηνες;


Παρεμπιπτοντως, η εμπειρια μου οσες φορες αναγκαστηκα να διδαξω ΑΟΔΕ στο φροντιστηριο ηταν -επιεικως- τραυματικη... Βαρετο μαθημα μεχρι θανατου, κακογραμμενο βιβλιο λες και το κανουν επιτηδες, και τιποτα αλλο απο παπαγαλια, παπαγαλια, παπαγαλια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Βασιλινα μου, συγνωμη που στο λεω, αλλα αν πιστευεις οτι το φροντιστηριο σε βοηθησε να "φτασεις να ξερεις απεξω τις 14 πρωτες σελιδες της υλης", τοτε κατι δεν παει καλα στον τροπο που βλεπεις τα πραγματα, ειδικα αν επιπροσθετως πιστευεις οτι μονη σου δεν θα μπορουσες να μαθεις 14 σελιδες απ'εξω.

Απλά το Σάββατο που μας πέρασε γράφαμε διαγώνισμα και πραγματικά προσπαθούσα 2 εβδομάδες να την παλέψω με μια ύλη μόλις 14 σελίδων! Με βοήθησε πολύ ο καθηγητής μου εξηγώντας μου έννοιες και κάνοντάς με έτσι να τις θυμάμαι και να τις αποστηθίσω πιο γρήγορα από ότι μόνη μου....
Δεν λέω ότι δεν βγαίνει το μάθημα ούτε ότι δεν θα μπορούσα μόνη μου...Απλά με τη βοήθειά του κατάφερα να την βγάλω πιο εύκολα...
Σαν καθηγητής που δίδασκες το μάθημα σίγουρα θα έχεις διακρίνει περιπτώσεις που βοήθησες... (Συγνώμη για τον ενικό αλλά φαντάζομαι ότι είσαι νέος)
Γνώμη μου είναι ότι όποιοι μπορούν καλό θα ήταν να κάνουν ένα μάθημα τη βδομάδα...Προσωπικά με βοηθάει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kwnstantina K.

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα - Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Το φροντιστηριο απλα σε βαζει σε μια σειρα,οχι οτι δε μπορεις να το κανεις μονος σου ,αλλα το 98% ειναι δικια σου προσπαθεια γιατι εσυ θα κατσεις κατω να τα μαθεις δε μπορουνε να στα βαλουνε στο κεφαλι... :P Παντως αν δυσκολευεσαι τοσο στην αποστηθιση δοκιμασε να τα γραφεις πολλες φορες, ξερω αρκετα ατομα που τα βοηθουσε η συγκεκριμενη ''μεθοδος'' .Επισης ειχα ενα φιλο ο οποιος για να το θυμαται σε καθε μαθημα διαβαζε αυτα που ειχαμε και ξαναεκανε παλι τα προηγουμενα. Προσωπικα εγραψα 19,8 ( το 0,2 το εχασα απο αριθμητικο λαθος σε διαιρεση..) και δε μπορω να πω πως το οφειλω στο φροντιστηριο .... Προσεχε μη σου μεινει μονο μαζεμενο στο τελος και να κανεις συχνα επαναληψεις γιατι εμενα μου 'χει μεινει ψυχικο τραυμα το ΑΟΔΕ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Εγώ το φοβάμαι ήδη...Για να το μάθω το γράφω αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα με βολεύει κοντά στις πανελλήνιες...
Μπράβο για τον βαθμό σου!!!! Ελπίζω να γράψω κι εγώ τόσο καλά!!! :)
Είναι πολύ δύσκολη η αποστήθιση και δυστυχώς το φροντιστήριο δεν μπορεί να κάνει πολλά πράγματα...
Τουλάχιστον για εμένα που δεν είχα ποτέ πρόγραμμα στο διάβασμά μου αυτή η σειρά του φροντιστηρίου μου είναι απαραίτητη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kwnstantina K.

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα - Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Σ'ευχαριστω,αν και θα ξαναδωσω! Σου ευχομαι να τα καταφερεις και να γραψεις 20 γιατι θεωρειται απο τα μπονους μαθηματα απο αποψη βαθμου!Κανε μονο συχνες επαναληψεις και θα σου γινει ευαγγελιο ;) Καλη μας τυχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
ρε σεις ουτε εγω κανω φροντιστηριο στο ΑΟΔΕ..
θεωρησα οτι δεν χρειαζεται να επιβαρυνω τον οικογενειακο προυπολογισμο με ενα ακομη μαθημα...
το ΑΟΔΕ αν δεν στρωσεις κωλο ΕΣΥ δεν μαθαινεται!
Τι να σου πει και το φροντιστηριο,οι σημειωσεις και το ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ!!?!!
ξερω οτι πολλοι κανουν μαθημα επειδη εχουν καποιον να τους πιεζει για να τα μαθουν και να μην τα αφησουν για το τελος..
ενταξει οκ,αλλα αν δεν συνειδητοποιησεις απο μονος σου οτι ειναι μαθημα κατευθυνσης και οτι πρεπει να το δουλεψεις,τοτε που πας?
ειδα και στο διαγωνισμα που γραψαμε στο σχολειο,πολλοι που πανε φροντ. δεν γραψαν κα8ολου καλα. (φυσικα υπηρχαν και παιδια που τα γραψαν φαρσι,εννοειται,μην λεω οτι θελω!)
επαναληψη ρεε και ολα καλα 8α πανε! δειτε το σαν προκληση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

red span

Δραστήριο μέλος

Ο ΧΑΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 407 μηνύματα.
ειστε λιγο off topic αλλα η αποψη μου ειναι εξης
Οταν στο φροντιστηριο πας και στα διαβαζει απο μεσα δηλαδη μια αναγνωση τοτε ειναι σπαταλη χρηματων.Αλλα αν σε βοηθαει να καταλαβεις το μαθημα ξεφευγει απο τα πλασια του μαθηματος σε δινει παραδειγματα γενικα ολο αυτο θα σε βοηθησει σε ολη την ζωη.Προσωπικα εγω δυσκολευομαι πιο πολυ απο ολα στο αοδε.Γι αυτο χρειαστηκα ιδιαιτερα παρολο που στα μαθηματικα φυσικη παω φροντιστηριο.Μπορει να ακουγετε οτι ειναι 40 σελιδες ειναι ευκολο και κλπ για τους τεχνολογους ειναι δυσκολο διοτι απο εκει που μαθαμε να λυνουμε ασκησεις εδω και 5 χρονια (προσωπικα ειχα παρατησει ιστορια θρησκευτικα που θελαν αποστηθιση) τωρα μας βαζουν κατα παπαγαλια.Τελος ολοι λενε οτι ειναι τζαμπα μορια, αυτο το λενε αυτοι που δεν ασχολουνται με μαθηματικα και φυσικη διοτι εκει λειτουργεις με την κριση και οχι με παπαγαλια
Η αποψη μου ειναι οτι υπαρχουν μερικοι καθηγητες και αυτα που δεν βοηθουν το μαθητη να μαθητη να μαθει αλλα απλα να περασει στις εξετασεις
και αν δεν το καταλαβεις αυτο που διαβαζεις δεν μπορεις να το αποστηθισεις.Αντιθετα υπαρχουν πολλοι που βοηθουν τους μαθητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
συμφωνω Χαρη,εξαλλου τα μαθηματα εξατομικευονται στις αναγκες του μαθητη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vissijunior11

Νεοφερμένος

Η vissijunior11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Παιδια ειμαι β λυκειου και λεω να αρχισω το αοδε απο φετος για να εχω περισσοτερο χρονο του χρονου για τα υπολοιπα μαθηματα.. Ξερετε αν γενικα διαφοροποιητε η υλη πολυ καθε χρονο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Για την ύλη κανείς δεν μπορεί να βάλει το χέρι του στην φωτιά. Όσο για αυτό που λες, να το πιάσεις από φέτος, το θεωρώ περιττό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top