Πώς να της το πω;

sein1

Νεοφερμένος

Ο sein1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Κούλαρε βρε μέντορα :P! Το θέμα είναι ότι όσες συμβουλές και να ακούσει από όλους μας πάντα θα κάνει αυτό που θα τον εκφράζει περισσότερο! Ο καθένας βλέπει τα πράγματα από τη δική του οπτική γωνία. Ωραίες οι συμβουλές αλλά δεν είναι ''τυφλοσούρτης'' οι ανθρώπινες σχέσεις πόσο μάλλον οι ερωτικές! Το καλύτερο είναι να το πάει ούτε αργά αλλά ούτε και γρήγορα..αυτό θα το προσδιορίσει μόνος του....Προσεγγίζουμε τον άλλον ανάλογα με το στυλ μας το οποίο διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο...

Θαυμάζω πάντως την υψηλή αυτοπεποίθηση που έχεις!!:P

Σωστα τα λες αλλα νταξει συμβουλες ζητησε, οτι μπορουσα να του πω του το ειπα...

οσο για την αυτοπεποιθηση και αυτα χαβαλε κανω, αραξε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ασε την princess τι σε λεει... Αμα ειναι να χαλασεις μια περουσια σε κερασματα κτλ και τον χρονο σου πηγαινοντας το "σλοου" (ΠΟΣΟ ΣΙΓΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΣ ΠΙΑ, 3 ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΝ ΞΕΡΕΙΣ!!!!) καλυτερα να βρεις ενα παρεακι να παιξετε κανα fifa...

Γκομενάκι,κωλαράκι,κεράσματα....
Ρε μάγκα,είσαι πιό ρηχός και απο λακούβα στο δρομο...
Ντάξει είπαμε,το φαινεσθε είναι η πρώτη η εντύπωση...αλλά μήν το γαμήσουμε το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STRATOSZAX

Νεοφερμένος

Ο STRATOSZAX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Καλησπερα!
θα ηθελα τη βοηθεια σας.Μου αρεσει μια κοπελα εδω και 4 μηνες με την οποια ειμαιστε μαζι στο φροντιστηριο.Μιλαμε αρκετα καθε φορα μετα το μαθημα και εχουμε αναπτυξει αρκετη οικειοτητα.Φαινεται να διασκεδαζει μαζι μου αλλα πρεπει να αναφερω οτι γενικως ειναι αρκετα κοινωνικη και ομιλητικη.Ακομη οταν της κανω καποιο κοπλιμεντο εκεινη μου λεει απλα ευχαριστω και δεν εχω παρατηρησει να εχει ιδιατερα διαφορετικη σταση απεναντι μου σε σχεση με τους αλλουςΓενικως αποτην αρχη προσπαθησα να της το δειξω οτι μαρεσει αλλα δεν το εχω κανει και πολυ εντονα.Θελω πολυ να της το πω αν και μεσα μου ειμαι σχεδον σιγουρος οτι θα με απορριψει.Τι με συμβουλευετε να κανω?
ειμαι πολυ μπερδεμενος γιατι μου αρεσει πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gd89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gd89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.


Και για να μιλήσω λίγο σοβαρά: μην ζητάτε συμβουλές οι νεότεροι,δεν υπάρχουν...
Ο καθένας έχει τον τρόπο του που πρέπει να τον ανακαλύψεις,είναι θέμα χρήση και όχι κάποια μαγική συνταγή του τσελεμεντέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Έψαχνα συμβουλές απο δω και απο κει για να πλησιάσω το αγόρι που μου αρέσει.

Ε λοιπόν, δε προτίμησα καμία απο αυτές που μου έδωσαν. Απλά όσο είχαμε κατάληψη, του έστελνα μηνύματα, και έτσι γνωριστήκαμε.

Του είπα πως τον είχα δει πολλές φορές και δεν ήξερα πως να τον πλησιάσω και μου έδωσε την αφορμή. Αρχικά έτρεμα και ήμουν αγχωμένη αλλά μετά χαλάρωσα. Πιάσαμε κουβέντα και ήταν όλα μια χαρά. Μάλιστα, δεν αρκεστήκαμε μόνο σε μια συνάντηση και κανονίσαμε και άλλες. :P

Οπότε το μόνο που έχω να πω είναι το εξής: Μην αγχώνεστε! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Καλησπερα,
γνωριζω μια κοπελα αρκετο καιρο, περιπου 3 χρονια αρχικα ως συμμαθητες και μετα απλα συναντιομασταν και αλλαζαμε κανα δυο κουβεντες.Εδω και κανα μηνα ετυχε και γνωριστηκαμε καλυτερα και εγω την ερωτευτηκα. Αυτη δεν εχω ιδεα τι νιωθει για μενα. Απο τη μια σκεφτομαι οτι μπορει να με βλεπει φιλικα και απο την αλλη εγω περναω μια πολυ δυσκολη φαση με το θεμα. Εσεις τι προτεινετε να το προσπαθησω και αν ναι πως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Γενικά ο μόνος τρόπος να μάθεις είναι να φας -πολλές- χειλόπιτες. Μην τις παίρνετε κατάκαρδα ή προσωπικά, άλλωστε δεν τρώει απόρριψη ο πραγματικός σας εαυτός, αυτόν δύσκολα τον καταλαβαίνει κάποιος, αλλά το "αβαταρ" που δείχνετε προς τον έξω κόσμο. Πειραματιστείτε και βρείτε τι δουλεύει και τι όχι :*

ΥΓ: Προσωπική μου γνώμη, μην πείτε σε κοπελίτσα πως την γουστάρετε ευθέως, θέλει ψήσιμο πρώτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ManolisDaratso

Νεοφερμένος

Ο ManolisDaratso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Είμαι 14 χρονών και δν έχω εμπειρία από σχέσεις. Πριν από καιρό, ένα κορίτσι από την τάξη μου έδειξε εμφανή σημάδια ότι της αρέσω. Ενώ αυτή με πλησίασε κάπως εγώ δν ήμουν σίγουρος για τα συναισθήματά μου. Τώρα που είμαι απολυτα σιγουρος δν ξέρω αν τελικά της αρέσω. Αυτή τη χρονική περίοδο μιλάμε τόσο στο σχολείο όσο και μέσω fb. Δν θέλω να κάνω κίνηση μέσω fb διότι πρώτον θα κομπλάρω μαζί της στην κανονική ζωή και δεύτερον διότι δεν θα της αρέσει(είναι πολύ σοβαρό, ώριμο και συνειδητοποιημένο κορίτσι σε σημείο υπερβολικό). Στο σχολείο είναι κάπως δύσκολο να την προσεγγίσω και δν βρισκόμαστε πουθενά αλλού. Τι να κάνω; Και πως θα καταλάβω αν με γουστάρει; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Επειδη το εχω μελετησει μεχρι αηδιας το θεμα με τις κοπελες στο σχολειο θα σου πω την γνωμη μου.. Για να σου μιλαει φβ και απο κοντα δεν μπορει της αρεσεις λογικα.. Και εγω κομπλαρα στην αρχη οπως λες αλλα μετα το σηνηθιζεις... Πρεπει να βρεις αυτοπεποιθεση φιλε μου με λιγα λογια.. Καλο θα ηταν να πας σχολειο προσεγμενος ειναι ενα μεγαλο πλεονεκτημα ... Στα διαλειμμα η οταν φτανεις στο σχολειο μπορεις να λες ενα γεια-τι κανεις και μετα απο λιγο θα λετε ολο και περισσότερα τουλαχιστον ετσι εγινε σε εμενα.. Το να μιλας απο κοντα ειναι το καλυτερο βεβαια... Βρες το θαρρος και κανε κινηση δεν ειναι τιποτα αν της αρεσεις κιολας easy!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
βασικα τι σημαδια σου εδειξη οτι θελει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Δε θα μάθεις, αν δεν ρωτήσεις.
Κι όσο το υπεραναλύεις δε θα ρωτήσεις.
Μην περιμένεις, να στο γράψει στο κούτελο. Μπορεί να σε γουστάρει και η συμπεριφορά της να δείχνει άλλα και τούμπαλιν. Στα 14 είστε μπερδμένα ακόμα.
Συμπέρασμα: προχώρα και άσε τις αναστολές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dungtolt

Νεοφερμένος

Ο Dungtolt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας
Γνωριζω μια κοπελα στην ηλικια μου εναν χρονο περιπου
Ειμαστε στο ιδιο τμημα ομως μεχρι πριν 3-4 μηνες ειχαμε μονο τυπικες σχεσεις
Πριν τρεις μηνες μετα απο ενα τυχαιο γεγονος ξεκινησαμε να μιλαμε περισσοτερο και πλεον μπορω να πω οτι ειμαστε καλοι φιλοι
Ομως εχω αρχισει να κολλαω μαζι της
Τον τελευταιο μηνα την σκεφτομαι συνεχεια,θελω να ειμαι συνεχεια μαζι της
Μιλαμε μαζι συνεχεια και καποια βραδια εχουμε ξενυχτησει μιλωντας στο facebook αλλα δεν ξερω αν αυτο σημαινει κατι
Μια φιλη της μου πεταει συνεχεια υπονοουμενα ομως δεν ξερω αν το κανει επειδη κατι της εχει πει η φιλη της η εχει καταλαβει εμενα
Πως να το προχωρησω ωστε να μην κινδυνευσω να χαλασει η φιλια σε περιπτωση που φαω πορτα;
Ειμαι ντροπαλος και δεν ειμαι εμπειρος
Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Πρέπει να διαλέξεις ανάμεσα στη φιλία και στην ερωτική σχέση ειδάλλως θα σε βλέπει...απλά, φίλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dungtolt

Νεοφερμένος

Ο Dungtolt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
την ερωτικη σχεση προτιμω εννοειται
Το θεμα ειναι πως να το πω
Εγω σκεφτομουνα να βγουμε ενα σαββατο μαλλον με παρεα(εχουμε ξαναβγει) και η να την ξεμοναχιασω και να το πω τοτε η να κανονισω να βγουμε το επομενο μονοι μας(ελπιζω να δεχτει) και να της το πω τοτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skidrow

Νεοφερμένος

Ο skidrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Αναλόγως πόσο έχετε ανοικτεί ο ένας στον άλλον. Αν εκείνη σου λέει τα πάντα επί μήνες και εσύ δεν κάνεις τίποτα, συγγνώμη, αλλά έχεις μπει σε friendzone.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dungtolt

Νεοφερμένος

Ο Dungtolt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
πραγματικα κοντα δλδ να λεμε τα παντα ειμαστε 1-2 εβδομαδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Είναι αυτό το άτιμο το Friendzone πολύ δύσκολο... Άμα μπεις μέσα, άντε να βγεις μετά... :/:
EDIT: Περιμένουμε απάντηση Dias! Είμαι περίεργη να δω τι θα σκαρφιστεί αυτό το μυαλό! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Αφου μιλατε στο φατσοτεφτερο, προτεινε της να βγειτε βολτα οι 2 σας εξω. Θα σου λεγα να της μιλησεις περισσοτερο στο σχολειο, αλλα αφου υπαρχει ηδη οικειοτητα δε χρειαζεται, να μη δινετε κ δικαιωματα στους αλλους για καζουρες. Προτεινε βολτα εξω και εκει θα κανεις το κομματι σου. Αν δεχτει μας λες να σε συμβουλεψουμε περαιτερω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos1999

Νεοφερμένος

Ο Pavlos1999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Είμαι πρωτοετής φοιτητής 18 ετών.Ποτέ στη ζωή μου δεν είχα σχέση και φυσικά ποτέ ως τώρα δεν έκανα σεξ.Αν και ψηλός και σχετικά ωραίος εντούτοις πάσχω από χαμηλή αυτοεκτίμηση και ντροπαλοτητα. Τώρα πλέον ελπίζω ως φοιτητής να το αλλάξω αυτό αλλά δεν έχω ιδέα πως και που μπορώ να βρώ κοπέλες.Πρόσφατα μια κοπέλα συμφοιτήτρια μου μου άρεσε και αποφάσισα να δοκιμασω την τύχη μου αφού ειλικρινά δεν ξέρω που αλλού να ψαξω για κοπέλες.Με την κοπέλα αυτή μιλάμε στη σχολή που και που αν και δε μπορώ να καταλάβω πως νιώθει για εμένα αυτή.Σκέφτομαι να της κάνω ερωτική εξομολόγηση με ένα μπουκέτο λουλούδι για να της δείξω ρομαντισμό αλλά υπάρχουν προβλήματα όμως μιας και στη σχολή μόνο την βλέπω όπως ας πούμε που θα το βάλει το μπουκέτο που θα παρει+αν το δεχτει)σε ποιό μέρος της σχολής θα είμαστε οι δύο μας ώστε να της κάνω εξομολόγηση κτλ.Οι κοπέλες σε αυτό το φόρουμ τι γνώμη θα είχατε για μια τέτοια χειρονομία;Θεωρείται πως ίσως θα πρέπει να ακολουθησω μια άλλη πιο αργή τακτική πριν φτάσω στην εξομολόγηση;Αν ναι ποιά;Χρειάζομαι βοήθεια καθώς είμαι φουλ αρχάριος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,600 μηνύματα.
Είμαι πρωτοετής φοιτητής 18 ετών.Ποτέ στη ζωή μου δεν είχα σχέση και φυσικά ποτέ ως τώρα δεν έκανα σεξ.Αν και ψηλός και σχετικά ωραίος εντούτοις πάσχω από χαμηλή αυτοεκτίμηση και ντροπαλοτητα. Τώρα πλέον ελπίζω ως φοιτητής να το αλλάξω αυτό αλλά δεν έχω ιδέα πως και που μπορώ να βρώ κοπέλες.Πρόσφατα μια κοπέλα συμφοιτήτρια μου μου άρεσε και αποφάσισα να δοκιμασω την τύχη μου αφού ειλικρινά δεν ξέρω που αλλού να ψαξω για κοπέλες.Με την κοπέλα αυτή μιλάμε στη σχολή που και που αν και δε μπορώ να καταλάβω πως νιώθει για εμένα αυτή.Σκέφτομαι να της κάνω ερωτική εξομολόγηση με ένα μπουκέτο λουλούδι για να της δείξω ρομαντισμό αλλά υπάρχουν προβλήματα όμως μιας και στη σχολή μόνο την βλέπω όπως ας πούμε που θα το βάλει το μπουκέτο που θα παρει+αν το δεχτει)σε ποιό μέρος της σχολής θα είμαστε οι δύο μας ώστε να της κάνω εξομολόγηση κτλ.Οι κοπέλες σε αυτό το φόρουμ τι γνώμη θα είχατε για μια τέτοια χειρονομία;Θεωρείται πως ίσως θα πρέπει να ακολουθησω μια άλλη πιο αργή τακτική πριν φτάσω στην εξομολόγηση;Αν ναι ποιά;Χρειάζομαι βοήθεια καθώς είμαι φουλ αρχάριος.

ΜΗ ΜΗ ΜΗ ΜΗ ΜΗ ΜΗ ΜΗ ΜΗ ΜΗ ΜΗ ΜΗ ΜΗ.
Γαμπρος εισαι ; Παρε και μια τουρτα και πανε να την ζητησεις απο τον πατερα της.
Αν δεν εχετε παει για καφε μονοι σας, ευκαιρια να πατε. Μπορεις να της πεις πχ: Αν εχει χρονο την ταδε μερα, ή το απογευμα να γνωριστειτε καλυτερα. Κατα 99 % θα εχει λαβει το μηνυμα.
Υπαρχει ομως και η περιπτωση να εχει καταλαβει οτι την γουσταρεις.Εκει δεν μπορεις να κανεις κατι. Μην νομιζεις οτι επειδη μιλατε δεν εχει καταλαβει κατι. Ειναι πολυ πιο εξυπνες απο εμας τους κοινους θνητους...
Ας κρατησουμε το 1ο σεναριο, το θετικο. Οπωσδηποτε την κερνας ΝΟΜΟΣ . Δεν αποκαλυπτεις πολλα για τον εαυτο σου. Και πετας σποντες για να γινει το 2ο ραντεβου το οποιο πρεπει να κανει αυτη μια κινηση.
Ευκολα στα λογια δυσκολα στην πραξη. Μην χανεις χρονο. Και φυσικα οχι απο fb .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top