Πώς να της το πω;

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Ωραία η θεωρητική παρουσίαση των πραγμάτων.

Πάμε όμως και στην πρακτική; Είστε φίλοι ή απλώς γνωστοί, δεν περνάει καν από το νου σου ότι μπορεί κάτι να παίζει, δεν υπήρξε ποτέ παιχνίδι ή φλερτ μεταξύ σας.
Έρχεται μία μέρα, απομονώνεστε και στα λέει χύμα: "Γιολάντα, σε γουστάρω, μου αρέσεις πολύ, θέλω να παντρευτούμε, να κάνουμε δύο κοριτσάκια και να πάμε να ζήσουμε μαζί στην Σουηδία".
Σου έρχεται σοκ, δεν το περιμένεις, σαστίζεις, τα χάνεις. Δεν ξέρεις πώς να αντιδράσεις, τι να πεις, δεν ήσουν καν προετοιμασμένη για αυτό. Το μόνο που σε σώζει και σε βγάζει εσένα από την θέση αυτή η all-time classic ατάκα "Σε ευχαριστώ πολύ, είσαι πολύ καλό παιδί, αλλά σε βλέπω σαν φίλο".

The End.


Συμπαθητικά τα πράγματα έτσι όπως τα παρουσιάζεις έξω από τον χορό. Έτσι λειτουργεί ο κόσμος της τσόντας όμως, όχι ο κόσμος στον οποίο ζούμε και λέγεται Ελλάδα. Δεν θα σου έρθει ο γείτονας ένα πρωί να σου χτυπήσει το κουδούνι και να σου πει "γεια, θέλω να κάνουμε σεξ" και να τον υποδεχθείς μετά βαΐων, κλάδων και ... ανοιχτών ποδιών. Αρκετές κοπέλες θέλουν ένα μυστήριο γύρω απ' αυτό, ένα παιχνίδι, ένα φλερτ.

Δεν αποκλείεται να είσαι κι εσύ μέσα σ' αυτές, μην κοιτάς που βλέπεις το θέμα αποστασιωποιημένα. Έχω γνωρίσει ουκ ολίγες κοπελίτσες που όταν δίνουν συμβουλές λένε "να είσαι ο εαυτός σου, να της το δείξεις / να της το πεις", αλλά οι ίδιες ξενερώνουν άμα ο άλλος δεν κάνει και λίγο παιχνίδι να τις τραβήξει το ενδιαφέρον.

Εκτός εάν θέλεις να σου λένε χύμα ότι σε γουστάρουν για να ελέγχεις εσύ το παιχνίδι. :whistle:
Εν τη αύτη περιπτώσει έχω να πω: αγόρια μην ακούτε την Γιολάντα και την κάθε Γιολάντα, θέλει να γνωρίζει για να ελέχει η ίδια την διαδικασία του φλερτ, το παιχνίδι μεταξύ σας. Αντίθετα, ψήστε την εσείς. :clapup:

εγω αυτο που ξερω ειναι οτι τα πραγματα εινια απλα και μας αρεσει να τα κανουμε δυσκολα!

σας ειπα αμα η κοπελα δεν εχει τον ιδιο τροπο σκεψης να μην ακουσει την συμβουλη μου!
μια φορα πριν 3 χρονια ειχα δωσει αυτη την συμβουλη σε εναν φιλο μου και αυτος το εκανε....πηγε στην κοπελα που ηθελε και της ειπε:σε γουσταρω,και σε θελω......
και λεει αυτη :εγω οχι
αυτος:θελεις να τα φτιαξουμε?να το σκεφτεις τουλαχιστον?
αυτη:οχι δεν σε θελω λεμε
και παει αυτος μετα απο μια εβδομαδα και της λεει:το σκεφτηκες?
δεν ειχε φαει μονο μια χυλοπιτα...ετρωγε συνεχεια επι ενα μηνα γιατι δεν το εβαζε κατω...

τωρα φοβαμαι να περασω κατω απο το σπιτι του(ειμαστε γειτονες) γιατι καραδωκει με εναν κουβα νερο για να μου τον ριξει στο κεφαλι!:redface::redface::redface:

βεβαια πριν το κανει αυτο την φλερταρε συνεχεια...χωρις ανταποκριση....εγω αυτο δεν το ηξερα!οχι εγω φταιω?πειτε μου!
δεν εχασε δα και την αξιοπρεπεια του......παει περασε....αμα δεν της το ελεγε θα τον ετρωγε η αγωνια....ολο μου ελεγε:και αν με θελει και εκεινη?να μην το ρισκαρω? ειπα καιγω: ΡΙΣΚΑΡΕ!:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
σας ειπα αμα η κοπελα δεν εχει τον ιδιο τροπο σκεψης να μην ακουσει την συμβουλη μου!
μια φορα πριν 3 χρονια ειχα δωσει αυτη την συμβουλη σε εναν φιλο μου και αυτος το εκανε....πηγε στην κοπελα που ηθελε και της ειπε:σε γουσταρω,και σε θελω......
και λεει αυτη :εγω οχι
αυτος:θελεις να τα φτιαξουμε?να το σκεφτεις τουλαχιστον?
αυτη:οχι δεν σε θελω λεμε
και παει αυτος μετα απο μια εβδομαδα και της λεει:το σκεφτηκες?
δεν ειχε φαει μονο μια χυλοπιτα...ετρωγε συνεχεια επι ενα μηνα γιατι δεν το εβαζε κατω...

τωρα φοβαμαι να περασω κατω απο το σπιτι του(ειμαστε γειτονες) γιατι καραδωκει με εναν κουβα νερο για να μου τον ριξει στο κεφαλι!:redface::redface::redface:

βεβαια πριν το κανει αυτο την φλερταρε συνεχεια...χωρις ανταποκριση....εγω αυτο δεν το ηξερα!οχι εγω φταιω?πειτε μου!
δεν εχασε δα και την αξιοπρεπεια του......παει περασε....αμα δεν της το ελεγε θα τον ετρωγε η αγωνια....ολο μου ελεγε:και αν με θελει και εκεινη?να μην το ρισκαρω? ειπα καιγω: ΡΙΣΚΑΡΕ:clapup:!:clapup:
Τον πηρες στον λαιμο σου τον ανθρωπο.... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
σας ειπα αμα η κοπελα δεν εχει τον ιδιο τροπο σκεψης να μην ακουσει την συμβουλη μου!
μια φορα πριν 3 χρονια ειχα δωσει αυτη την συμβουλη σε εναν φιλο μου και αυτος το εκανε....πηγε στην κοπελα που ηθελε και της ειπε:σε γουσταρω,και σε θελω......
και λεει αυτη :εγω οχι
αυτος:θελεις να τα φτιαξουμε?να το σκεφτεις τουλαχιστον?
αυτη:οχι δεν σε θελω λεμε
και παει αυτος μετα απο μια εβδομαδα και της λεει:το σκεφτηκες?
δεν ειχε φαει μονο μια χυλοπιτα...ετρωγε συνεχεια επι ενα μηνα γιατι δεν το εβαζε κατω...

τωρα φοβαμαι να περασω κατω απο το σπιτι του(ειμαστε γειτονες) γιατι καραδωκει με εναν κουβα νερο για να μου τον ριξει στο κεφαλι!:redface::redface::redface:

βεβαια πριν το κανει αυτο την φλερταρε συνεχεια...χωρις ανταποκριση....εγω αυτο δεν το ηξερα!οχι εγω φταιω?πειτε μου!
δεν εχασε δα και την αξιοπρεπεια του......παει περασε....αμα δεν της το ελεγε θα τον ετρωγε η αγωνια....ολο μου ελεγε:και αν με θελει και εκεινη?να μην το ρισκαρω? ειπα καιγω: ΡΙΣΚΑΡΕ!:clapup::clapup:
Ενδιαφέρουσα ιστορία. Για δώσε μας τώρα και καμία ιστορία όπου η μέθοδός σου δούλεψε. Πρωταγωνίστρια μπορεί να είναι μία άλλη κοπέλα ή και εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Ενδιαφέρουσα ιστορία. Για δώσε μας τώρα και καμία ιστορία όπου η μέθοδός σου δούλεψε. Πρωταγωνίστρια μπορεί να είναι μία άλλη κοπέλα ή και εσύ.
πολυ καλα ρε γιωργο αφου δεν πιστευεις οτι μπορει να λειτουργησει ας απαντησω.....

πριν χρονια στο γυμνασιο ηταν ενα αγορι που μου αρεσε.....:):)
τελικα μετα απο καιρο εμαθα οτι του αρεσα και εγω:D:D.....αλλα δεν μου το ειχε πει ευθεως :/:και επειδη εμενα το στυλ μου ειναι να μην πιστευω ευκολα γιατι οπως ειπα μπορει καποιος να αρεσκεται να φλερταρει ολο το σχολειο και να μην θελει εμενα προσωπικα και επειδη δεν ηθελα να απογοητευτω στην πορεια δεν εδωσα ιδιαιτερη σημασια.....
αν μου ειχε πει ευθεως οτι με ηθελε, τα πραγματα θα ηταν αλλιως...θα ειχε και αλλη ενταση το πραγμα!:kissing::huglove::huglove:

κοιτα δεν καταλαβαινω γιατι αρπαχτηκαν ολοι εδω....αμα εσυ ας πουμε χρησιμοποιεις την αλλη μεθοδο (με υπονοοουμενα και φλερτ ξανα και ξανα μεχρι να δεις πως νιωθει η αλλη) και ειναι αποτελεσματικη ........δεν εχεις κανενα λογο να την αλλαξεις!

και αυτο το spoiler που βλεπω ξανα και ξανα τι ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
αν μου ειχε πει ευθεως οτι με ηθελε, τα πραγματα θα ηταν αλλιως...θα ειχε και αλλη ενταση το πραγμα!:kissing::huglove::huglove:
Και αν η γιαγιά μου είχε καρούλια θα ήταν τροχόσπιτο. :bounce:

Και ξαναλέω, εδώ μιλάς θεωρητικά και αποστασιωπημένα για κάτι που δεν έγινε. Το ότι τώρα λες ότι "αν ερχόταν ο πρίγκηπας και με ζητούσε σε γάμο θα δεχόμουν" δεν σημαίνει ότι τότε θα έκανες το ίδιο.
Ποιος μας λέει ότι δεν θα κόμπλαρες εκείνη την ώρα και δεν θα έλεγες κάτι για να πάρεις εσύ τον έλεγχο του παιχνιδιού;

Και σε ανάλογη περίπτωση που ενδέχεται να σου τύχει τώρα, δεν σημαίνει ότι έτσι θα αντιδράσεις. Αυτά που υποστηρίζεις ωραία είναι, δε λέω, αλλά δυστυχώς είναι σε θεωρητική βάση.

Και ξαναρωτάω: υπάρχει καμία ιστορία όπου να είπε ο άλλος τα πάντα φόρα-παρτίδα και να είχε καλή συνέχεια; Γιατί μου φαίνεται ότι δεν υπάρχει και μιλάς μόνο φιλοσοφικά. :whistle:


και αυτο το spoiler που βλεπω ξανα και ξανα τι ειναι?
Βάζεις ένα μεγάλο κείμενο στα tags [spoiler] ... [/spoiler] για να το "κρύψεις", ώστε να μην χαλάει την διάταξη της σελίδας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
γιωργο με δουλευεις?τι αποστασιωποιημενα και θεωρητικα?δεν ξερω εγω τον εαυτο μου?δεν ξερω τι θελω και πως αντιδρω κατω απο τις οποιεσδηποτε καταστασεις?
ηξερα καποιον που το εκανε:κυριως στο γυμνασιο και στο δημοτικο γινοντουσαν αυτα γιατι μετα τα αγορια αρχιζουν να ψιλοντρεπονται να το πουν και τελικα τα εφτιαξαν....την προηγουμενη μερα δεν ξεραμε καν αν ηθελε την κοπελα αυτη και μετα τους ειδαμε ζευγαρι! ευχαριστη εκλπηξη!χαρηκα για αυτον γιατι ημαστε φιλοι!
απο κεικυστερα αν θες με πιστευεις αν θες οχι!
τωρα προσφτατα περιπτωσεις τετοιες οχι δεν εχω δει!
αλλα τι σημαινει αυτο?οτι δεν ξερω τι θα προτιμουσα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
δεν ξερω εγω τον εαυτο μου?
Για εσένα δεν μπορώ να απαντήσω γιατί δεν σε ξέρω. =]
Σε αρκετές όμως γνωστές μου θα απάνταγα "όχι" γιατί πολύ απλά ΔΕΝ ξέρουν τι θέλουν ...
Γιατί πολύ απλά αυτά που λένε ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ δεν συμβαδίζουν με αυτά που θέλουν ΠΡΑΚΤΙΚΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Για εσένα δεν μπορώ να απαντήσω γιατί δεν σε ξέρω. =]
Σε αρκετές όμως γνωστές μου θα απάνταγα "όχι" γιατί πολύ απλά ΔΕΝ ξέρουν τι θέλουν ...
Γιατί πολύ απλά αυτά που λένε ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ δεν συμβαδίζουν με αυτά που θέλουν ΠΡΑΚΤΙΚΑ.

ΧΑΧΑΧΑ ε καλα τωρα....αμα καποια ειναι ιξεις και αφιξεις καλυτερα να δηλωσει μια αποψη αλλα μετα να πει οτι δεν εινια απολυτως σιγουρη!:hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
ηξερα καποιον που το εκανε:κυριως στο γυμνασιο και στο δημοτικο γινοντουσαν αυτα γιατι μετα τα αγορια αρχιζουν να ψιλοντρεπονται να το πουν και τελικα τα εφτιαξαν....

Τι λέμε τώρα; Και μένα στη Β' δημοτικού ήρθε και μου' πε ο Χρηστάκης ότι μ' αγαπάει, τι πάει να πει αυτό;:redface:
Τότε είναι ανώριμα θες δε θες τα πράγματα, δεν ξέρεις καν τι είναι φλερτ, ή παιχνίδι ανάμεσα στα 2 φύλα, και είναι όλα τόσο αθώα και γούτσου γούτσου που δε μπορείς να τα συγκρίνεις με το τώρα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
εχεις δικαιωμα να διαφωνεις και δεν θα προσπαθησω περαιτερω να αλλαξω γνωμη σε κανεναν! για πολλοστη και τελευταια φορα ηθελα απλα να πω οτι εμενα προσωπικα θα μου αρεσε ο αλλος να μου πει οτι του αρεσω και μην περιμενει μηνες ολοκληρους ή τεσπα να μην ταλαιπωρει και τους δυο μας!αυτα ηθελα να πω....

καλη συνεχεια,νασαι παντα καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...G...eorg...e.

Νεοφερμένος

Ο. ..G...eorg...e. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
κοίτα φίλε.πριν μερικά χρονια ειπα ευθεως σε μια κοπελα οτι μου αρεσει και εφαγα τη χειροτερη χυλοπιτα. θελει λιγη υπομονη το πραμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
γιατί τα τόσο απλά πράγματα τα κάνετε τόσο μελό και δύσκολα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
γιατί τα τόσο απλά πράγματα τα κάνετε τόσο μελό και δύσκολα;

Γιατί οι δύσκολες κοπέλες συνήθως είναι και εκείνες που αν είσαι τυχερός σου προσφέρουν τα περισσότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Γιατί οι δύσκολες κοπέλες συνήθως είναι και εκείνες που αν είσαι τυχερός σου προσφέρουν τα περισσότερα.
Δεν υπάρχουν "εύκολες" και "δύσκολες". Υπάρχουν κοπέλες που ξέρουν τι θέλουν, που σε σέβονται και που δεν θα παίξουν μαζί σου, είτε τους αρέσεις είτε όχι. Και αντίστοιχα, κοπέλες που είναι ασταθείς και δεν σε σέβονται. Και στις δύο "κατηγορίες" υπάρχουν κοπέλες απ' όλους τους μπαξέδες, που μπορούν να προσφέρουν πολλά ή λίγα.

Προσωπικά δεν δέχομαι μία κοπέλα να το παίζει "δύσκολη". Αυτό δείχνει ότι δεν με σέβεται. Δεν πα να 'χει να προσφέρει και νησί στον Ειρηνικό;
Αντίθετα, το να μην σε παιδεύει μία κοπέλα και να μην παίζει μαζί σου, κοινώς να μην το ... παίζει "δύσκολη" δεν σημαίνει κατ' ανάγκην ότι δεν έχει να προσφέρει. Μπορεί κάλλιστα να είναι πιο σοβαρή από τις άλλες που το παίζουν "δύσκολες".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Προσωπικά δεν δέχομαι μία κοπέλα να το παίζει "δύσκολη". Αυτό δείχνει ότι δεν με σέβεται. Δεν πα να 'χει να προσφέρει και νησί στον Ειρηνικό;
Αντίθετα, το να μην σε παιδεύει μία κοπέλα και να μην παίζει μαζί σου, κοινώς να μην το ... παίζει "δύσκολη" δεν σημαίνει κατ' ανάγκην ότι δεν έχει να προσφέρει. Μπορεί κάλλιστα να είναι πιο σοβαρή από τις άλλες που το παίζουν "δύσκολες".

Παρεξήγησες.Δεν περιστρέφονται όλα γύρω απο το αν σου κάτσει η οχι και πόσο γρηγορα.Δυσκολες κοπέλες με την εννοια του δύσκολος ανθρωπος,ανθρωπος με τον οποίο δεν είναι παντα τόσο απλη κι ευκολη η επικοινωνια και δε σου κατεβάζει τις γλεφυρες τόσο ευκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Δεν υπάρχουν "εύκολες" και "δύσκολες". Υπάρχουν κοπέλες που ξέρουν τι θέλουν, που σε σέβονται και που δεν θα παίξουν μαζί σου, είτε τους αρέσεις είτε όχι. Και αντίστοιχα, κοπέλες που είναι ασταθείς και δεν σε σέβονται. Και στις δύο "κατηγορίες" υπάρχουν κοπέλες απ' όλους τους μπαξέδες, που μπορούν να προσφέρουν πολλά ή λίγα.

Προσωπικά δεν δέχομαι μία κοπέλα να το παίζει "δύσκολη". Αυτό δείχνει ότι δεν με σέβεται. Δεν πα να 'χει να προσφέρει και νησί στον Ειρηνικό;
Αντίθετα, το να μην σε παιδεύει μία κοπέλα και να μην παίζει μαζί σου, κοινώς να μην το ... παίζει "δύσκολη" δεν σημαίνει κατ' ανάγκην ότι δεν έχει να προσφέρει. Μπορεί κάλλιστα να είναι πιο σοβαρή από τις άλλες που το παίζουν "δύσκολες".

Tις δύσκολες σιγανοπαπαδιές να φοβάσαι με το σοβαροφανές ύφος «όχι πολλά σε μένα»...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Tις δύσκολες σιγανοπαπαδιές να φοβάσαι με το σοβαροφανές ύφος «όχι πολλά σε μένα»...

Kι όμως,εσύ να δεις πόσο δύσκολος φαίνεσαι σε μερικούς τομείς.Μη με κάνεις να σε θεωρήσω σιγανοπαπαδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Kι όμως,εσύ να δεις πόσο δύσκολος φαίνεσαι σε μερικούς τομείς.Μη με κάνεις να σε θεωρήσω σιγανοπαπαδιά.

Δεν μίλησα επί προσωπικού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δυσκολες κοπέλες με την εννοια του δύσκολος ανθρωπος, ανθρωπος με τον οποίο δεν είναι παντα τόσο απλη κι ευκολη η επικοινωνια και δε σου κατεβάζει τις γεφυρες τόσο ευκολα.
Συγγνώμη, μιλάμε για κοπέλες ή για την τηλεπικοινωνιακή υποδομή της Βορείου Κορέας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Συγγνώμη, μιλάμε για κοπέλες ή για την τηλεπικοινωνιακή υποδομή της Βορείου Κορέας;

Μαλλον μιλάμε για κοπέλες τις οποίες δεν έχεις βιώσει.


Δεν μίλησα επί προσωπικού...
Κοίτα,επειδή έχω και ενα Α θάρρος με εσένα που δεν το έχω με τον καθένα,ξέρεις πως δεν ήθελα να σε προσβάλλω.Απλά σου έδωσα παράδειγμα τον ίδιο σου τον εαυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top