Ναυτιλιακών Σπουδών Πειραιά vs Ναυτιλίας & Επιχειρηματικών Υπηρεσιών Αιγαίου

tsakis

Νεοφερμένος

Ο tsakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Καλα μην φανταστεις οτι γινεται και της κακομοιρας αλλα εχει αρκετα μαγαζια που ειναι πολυ ωραια και ειδικα απο μαιο και μετα που ο καιρος ειναι καταπληκτικος θα πηγαινεις για μπανιο ανοιγουν τα καλοκαιρινα αυτη η περιοδος ειναι η καλυτερη!!! Μεχρι το Μαιο ισως κουραστεις λιγο να πηγανεις σε 3 4 στανταρ μαγαζια αλλα καταταλα δεν θα εχεις προβλημα πιστευω!

αυτο ειναι το μονο που με ξενερωνει με αυτο το πανεπιστημιο, και να θες να μετακινηθεις να πας καπου αλλου δν μπορεις και δν ισχουν πια οι μεταγραφες λενε..τι να πω θα δειξει,ευχαριστω για τισ πληροφοριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iStudy

Νεοφερμένος

Ο iStudy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Για το 1ο τμήμα (ναυτιλιακών σπουδών) στο πανεπιστήμιο Πειραιά απαιτείται εκτός από Α.Ο.Θ και μάθημα ξένης γλώσσας στην γ λυκείου ;; για την εισαγωγή σ'αυτό το τμήμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Powershifter

Νεοφερμένος

Ο Powershifter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ναι,απαιτεί εξέταση σε ξένη γλώσσα (και προφανώς βαθμό άνω του 10 στην εξέτασή της)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iStudy

Νεοφερμένος

Ο iStudy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Όπως και να'χει είναι μεγάλο βάρος για κάποιον να δίνει στην ουσία 8 μαθήματα πανελλήνιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Σιγά.Λες και κάνει κανείς προετοιμασία για τα αγγλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Παντως σχεδον ολοι που βρισκονται μεσα στο ναυτιλιακο χωρο θεωρουν οτι το ναυτιλιακο τμημα της Χιου ειναι πολυ καλυτερο απο εκεινο του Πειραια για αυτο και προτιμουν να απορροφουν απο εκει φοιτητες! Η δουλεια που γινεται ειναι κλασης ανωτερη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marios21aek

Νεοφερμένος

Ο marios21aek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής Πανεπιστημίου. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Καλα μην φανταστεις οτι γινεται και της κακομοιρας αλλα εχει αρκετα μαγαζια που ειναι πολυ ωραια και ειδικα απο μαιο και μετα που ο καιρος ειναι καταπληκτικος θα πηγαινεις για μπανιο ανοιγουν τα καλοκαιρινα αυτη η περιοδος ειναι η καλυτερη!!! Μεχρι το Μαιο ισως κουραστεις λιγο να πηγανεις σε 3 4 στανταρ μαγαζια αλλα καταταλα δεν θα εχεις προβλημα πιστευω!
Καλά νομίζω το παρακάνεις..εσενα ποιος στο εχει πεί?Οι καθηγητές σου?Δεν νομιζω να ειναι αντικειμενικοί...παντως εμεις στο παπει είχαμε ενα σωρό παιδιά που είχαν περάσει χίο και κηνυγούσαν να πάρουν μεταγραφή..πως και πως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
Έχουν πολλές διαφορές τα δυο τμήματα?
Το πρόγραμμα πάντος δεν είναι ίδιο και στα 2.. μπορειτς να μου πειτε τι παίζει?
απο το παπει βγαινεις "ναυτιλικακος οικονομολογος" αν θυμαμαι καλα.. απο χιο το ίδιο?
επισης, φυσικη τα σκάτωσα (4 πρεπει να έγραψα) αλλά κάνοντας μερικούς υπολογισμούς μορίων με 17 στα ΑΓΓΛΙΚΑ βγάζω γύρο στα 15200 +/- πιστεύετε οτι έχω καμμια ελπίδα (περσυ στο παπει ο τελευταιος ειχε 16680)? θα ήθελα πιο πολυ στου πειραια, μιασ και μενω κυκλαδεσ, αλλά και Χιο δεν θα με χάλαγε..

πείτε μου την γνώμη σας..

επίσης λίγο άκυρο..: έχω κάνει αίτηση σς πανεπ. στο Βελγιο για διοικ.επιχ., οποτε αν με δεχτουν παω εξωτερικο σιγουρα.. γίνεται όμως να γραφτω στο τμήμα που πέρασα στην Ελλάδα (π.χ. ναυτιλ. ΧΙΟΥ) και να το έχω σαν "plan b" ασ πουμε? (σε περιπτωση που τα βρω σκούρα με τα μαθήματα έξω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κερκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο κερκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Στο Ναυτιλίας & Επιχειρηματικών Υπηρεσιών Αιγαίου απο ποια κατευθυνση μπαίνεις, και με τι ακριβως ασχολεισαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Έχουν πολλές διαφορές τα δυο τμήματα?
Το πρόγραμμα πάντος δεν είναι ίδιο και στα 2.. μπορειτς να μου πειτε τι παίζει?
απο το παπει βγαινεις "ναυτιλικακος οικονομολογος" αν θυμαμαι καλα.. απο χιο το ίδιο?
επισης, φυσικη τα σκάτωσα (4 πρεπει να έγραψα) αλλά κάνοντας μερικούς υπολογισμούς μορίων με 17 στα ΑΓΓΛΙΚΑ βγάζω γύρο στα 15200 +/- πιστεύετε οτι έχω καμμια ελπίδα (περσυ στο παπει ο τελευταιος ειχε 16680)? θα ήθελα πιο πολυ στου πειραια, μιασ και μενω κυκλαδεσ, αλλά και Χιο δεν θα με χάλαγε..

πείτε μου την γνώμη σας..

επίσης λίγο άκυρο..: έχω κάνει αίτηση σς πανεπ. στο Βελγιο για διοικ.επιχ., οποτε αν με δεχτουν παω εξωτερικο σιγουρα.. γίνεται όμως να γραφτω στο τμήμα που πέρασα στην Ελλάδα (π.χ. ναυτιλ. ΧΙΟΥ) και να το έχω σαν "plan b" ασ πουμε? (σε περιπτωση που τα βρω σκούρα με τα μαθήματα έξω..

Ειναι ακριβως τα ιδια τμηματα! Και απο τη Χιο ναυτιλιακος οικονομολογος βγαινεις! Ειναι σχολη του 5ου πεδιου και δεν απαιτει εξεταση στο ειδικο μαθημα των αγγλικων που απαιτειται για του Πειραια... Κατα κυριο λογο τα μαθηματα με του Πειραια ειναι κοινα αλλα γινονται σε αλλα εξαμηνα απλα με το νεο προγραμμα σπουδων που εφαρμοστηκε το 2010 εβαλαν αρκετα οικονομικα μαθηματα και αφερεθηκαν καποια δευτερευοντα μαθηματα οπως επισης εγινε καποια ενωση παρομοιων μαθηματων για καλυτερη κατανοηση! Σε γενικες γραμμες παντως το τμημα της Χιου ειναι πολυ καλυτερο απο αυτο του πειραια και απο θεμα καθηγητων αλλα και το πογραμμα σπουδων ειναι πιο ευελικτο και εχει καλυτερη απορροφηση μετα την αποφοιτηση σου απο το τμημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κερκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο κερκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Ειναι ακριβως τα ιδια τμηματα! Και απο τη Χιο ναυτιλιακος οικονομολογος βγαινεις! Ειναι σχολη του 5ου πεδιου και δεν απαιτει εξεταση στο ειδικο μαθημα των αγγλικων που απαιτειται για του Πειραια... Κατα κυριο λογο τα μαθηματα με του Πειραια ειναι κοινα αλλα γινονται σε αλλα εξαμηνα απλα με το νεο προγραμμα σπουδων που εφαρμοστηκε το 2010 εβαλαν αρκετα οικονομικα μαθηματα και αφερεθηκαν καποια δευτερευοντα μαθηματα οπως επισης εγινε καποια ενωση παρομοιων μαθηματων για καλυτερη κατανοηση! Σε γενικες γραμμες παντως το τμημα της Χιου ειναι πολυ καλυτερο απο αυτο του πειραια και απο θεμα καθηγητων αλλα και το πογραμμα σπουδων ειναι πιο ευελικτο και εχει καλυτερη απορροφηση μετα την αποφοιτηση σου απο το τμημα!

εγω εχω επιλεξει θεωρητικη κατευθυνση, αλλα μπορω να πω οτι μου αρεσουν τα οικονομικα! Θα πρεπει στο τελος απλα να παρω επιλεγομενα μαθηματικα γενικης και αοθ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΦΩΤΗΣ Γ

Νεοφερμένος

Ο ΦΩΤΗΣ Γ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Καλησπερα..
και εγω στο ιδιο διλλημα !

ΜΑΛΛΟΝ πιανω και τα 2 τμηματα.. περιμενω βεβαια και τα αγγλικα..
Με φοβιζει λιγο η μετακινηση στην χιο.. ακουω κατι για σαπιοκαραβα κτλ.

τελικα ισχυει οτι το τμημα της χιου ειναι καλυτερο απο αυτο του ΠαΠει ?
ειμαι μπερδεμενος.. οι γνωμες ειναι μοιρασμενες και ακρη δεν μπορω να βγαλω..
εαν πιασω και τα 2... δεν ξερω τι θα κανω..
αν πιασω μονο την χιο.. μαλλον θα την προτιμησω απο το οικονομικο του ρεθυμνου που ερχεται αμεσως μετα...
τα πηγα πολυ μετρια... 14.971.. χωρις τα αγγλικα που περιμενω

παρακαλω βοηθηστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GordonGekko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GordonGekko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
πιστευω πως ειναι αστεια η συγκριση μεταξυ των δυο τμηματων....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΦΩΤΗΣ Γ

Νεοφερμένος

Ο ΦΩΤΗΣ Γ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
δηλαδη? τι πιστευεις εσυ ;


περισσοτεροι υποστηριζουν οτι καλυτερο ειναι της χιου...
ομως ειμαι λιγο δυστακτικος οπως έγραψα παραπανω λογω του τοπου στον οποιο στεγαζεται το τμημα του πανΑιγαιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GordonGekko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GordonGekko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
μπορω να σου αναφερω 800 λογους για τους οποιους ο πειραιας ειναι καλυτερος, αλλα θα αρκεστω σε εναν απο τους χειροτερους λογους:

3.500+ μορια διαφορα. καταλαβαινεις το επιπεδο των φοιτητων στην μια και το επιπεδο των φοιτητων στην αλλη σχολη.... το επιπεδο φοιτητων καθοριζει στο τελος και τη διδασκαλια απο τους καθηγητες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giwrgossp

Νεοφερμένος

Ο giwrgossp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Καταρχάς 15.000 μόρια έγραψες στην ( κατά πολλούς) πιο δύσκολη χρόνια οπότε μόνο μέτρια δεν είναι . Όσο για την σύγκριση αυτών των δυο τμημάτων συμμερίζομαι την άποψη του προλαλήσαντα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΦΩΤΗΣ Γ

Νεοφερμένος

Ο ΦΩΤΗΣ Γ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
αυτο που αναφερεις..
ειναι εν μερει σωστο..

απο την αλλη ομως. δεν ειμαστε σε θεση να γνωριζουμε εαν η χαμηλη βαση οφειλεται στην ποιοτητα του τμηματος ή στην δυσκολια προσβασης της χιου.
Κακα τα ψεματα.. μερικα τμημα της πρωτευουσας ειναι χειροτερα απο αντιστοιχα της περιφερειας.. ομως οι βασεις τους ειναι ψηλοτερα λογω της ευκολιας προσβασης... ειναι δυσκολοι οι καιροι για νησια κτλ...


δεν ξερω.. πφφφ

Καταρχάς 15.000 μόρια έγραψες στην ( κατά πολλούς) πιο δύσκολη χρόνια οπότε μόνο μέτρια δεν είναι . Όσο για την σύγκριση αυτών των δυο τμημάτων συμμερίζομαι την άποψη του προλαλήσαντα .

πιστευεις οτι θα πεσουν πολυ οι βασεις ?
;/
με 15 στα αγγλικα πιανω την περυσινη βαση..

αλλα το εχω γραψει??
δεν ξερω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Εχοντας πια τελειώσει το 3ο έτος του τμήματος της Χίου και με κολλητούς συμμαθητές οι οποίοι ειναι στο αντίστοιχο τμήμα του Πειραιά, μπορω να πω πως είμαι πολυ τυχερός που βρίσκομαι στο συγκεκριμένο τμήμα και όχι σε αυτο του παπει! Καταρχάς το ότι η βάση ειναι τέτοια αφενός ειναι η γεωγραφική και η οικονομική κατάσταση η οποία επικρατεί που αναγκάζει να μην επιλέγουν πολλα άτομα το μέρος και αφετέρου στη βάση του Πειραιά συμπεριλαμβάνονται και τα αγγλικα που σημαίνει ότι αν δεν ηταν η βάση θα ηταν περίπου 1000 με 2000 μόρια πιο κάτω αν σκεφτεί κανεις ότι αγγλικά 20 σου δίνουν 2000 μόρια επιπλέον! Τώρα όσον αφορά τα τμήματα όντως δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης μεταξύ Χίου και Πειραιά! Της Χίου μετα απο απο χιλιάδες συζητήσεις ειναι πολυ μπροστά! Απο θέμα μαθημάτων; Απο θέμα πρακτικών κάθε χρονο; Απο θέμα καθηγητών και τον τροπο διδασκαλίας; Απο την αμεσότητα που υπάρχει μεταξύ καθηγητή και φοιτητή; Απο την έρευνα που γίνεται; Απο το επίπεδο αποφοίτων; Χαρακτηριστικό παράδειγμα ειναι ότι για την πρακτική απο το τμήμα της Χίου πήραν φέτος 173 άτομα και απο του Πειραιά μόλις 34! Ολες οι ναυτιλιακές εταιρείες και οι εργοδότες προτιμούν απόφοιτους της Χίου γιατι οι γνώσεις που έχουν ειναι πολυ περισσότερες απο αυτές του Πειραιά! Εγω είχα κάνει 10% την πρώτη χρονια και περνουσα στο Πειραιά αλλα δεν έφυγα γιατι μετα απο ολα αυτα που είχα ζήσει και μάθει εκει στη Χίο δεν θα το άλλαζα με ενα τμήμα πολυ χαμηλότερου επιπέδου στο τομέα των ναυτιλιακών! Δεν λέω ότι δεν ειναι καλο τμήμα και του Πειραιά προς θεού απλα η χιος έχει γεννήσει την ναυτιλία και την μεταλαμπαδευει στα νεα παιδια με τον καλυτερο δυνατό τροπο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GordonGekko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GordonGekko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Εχοντας πια τελειώσει το 3ο έτος του τμήματος της Χίου και με κολλητούς συμμαθητές οι οποίοι ειναι στο αντίστοιχο τμήμα του Πειραιά, μπορω να πω πως είμαι πολυ τυχερός που βρίσκομαι στο συγκεκριμένο τμήμα και όχι σε αυτο του παπει! Καταρχάς το ότι η βάση ειναι τέτοια αφενός ειναι η γεωγραφική και η οικονομική κατάσταση η οποία επικρατεί που αναγκάζει να μην επιλέγουν πολλα άτομα το μέρος και αφετέρου στη βάση του Πειραιά συμπεριλαμβάνονται και τα αγγλικα που σημαίνει ότι αν δεν ηταν η βάση θα ηταν περίπου 1000 με 2000 μόρια πιο κάτω αν σκεφτεί κανεις ότι αγγλικά 20 σου δίνουν 2000 μόρια επιπλέον! Τώρα όσον αφορά τα τμήματα όντως δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης μεταξύ Χίου και Πειραιά! Της Χίου μετα απο απο χιλιάδες συζητήσεις ειναι πολυ μπροστά! Απο θέμα μαθημάτων; Απο θέμα πρακτικών κάθε χρονο; Απο θέμα καθηγητών και τον τροπο διδασκαλίας; Απο την αμεσότητα που υπάρχει μεταξύ καθηγητή και φοιτητή; Απο την έρευνα που γίνεται; Απο το επίπεδο αποφοίτων; Χαρακτηριστικό παράδειγμα ειναι ότι για την πρακτική απο το τμήμα της Χίου πήραν φέτος 173 άτομα και απο του Πειραιά μόλις 34! Ολες οι ναυτιλιακές εταιρείες και οι εργοδότες προτιμούν απόφοιτους της Χίου γιατι οι γνώσεις που έχουν ειναι πολυ περισσότερες απο αυτές του Πειραιά! Εγω είχα κάνει 10% την πρώτη χρονια και περνουσα στο Πειραιά αλλα δεν έφυγα γιατι μετα απο ολα αυτα που είχα ζήσει και μάθει εκει στη Χίο δεν θα το άλλαζα με ενα τμήμα πολυ χαμηλότερου επιπέδου στο τομέα των ναυτιλιακών! Δεν λέω ότι δεν ειναι καλο τμήμα και του Πειραιά προς θεού απλα η χιος έχει γεννήσει την ναυτιλία και την μεταλαμπαδευει στα νεα παιδια με τον καλυτερο δυνατό τροπο!

1) τα αγγλικα ειναι πολυ χρησιμα, ειδικα στο αντικειμενο σας, για αυτο ειναι μειονεκτημα του τμηματος σου που δεν τα εχει και οχι του πειραια..
2) εγω ξερω πως ολα τα γραφεια εφοπλιστων ειναι στον πειραια, και πως γενικα υπαρχει συνδεση μεταξυ αυτων και του παπει, ειδικα του τμηματος ναυτιλιακων
3) ξερω παιδι που τελειωσε πειραια με 6,5 και εφυγε για ναυτιλιακα στο αμβουργο.. για αυτούς που γνωρίζουν να ξέρουν ότι εκεί ειναι απο τις καλυτερες επιλογες για μεταπτυχιακο ναυτιλιακων παγκοσμιως..
4) τα ναυτιλιακα Χιου ιδρυθηκαν το 1998.. το παπει ιδρυθηκε το 1938.. το παν. αιγαιου το 1984.. αυτο γιατι κατι ελεγες για ιστορια κλπ..
5) το οτι οι πεσμενες βασεις σας οφειλονται στην τοποθεσια σας ειναι αληθεια. θα προσθετα πως και οι καθηγητες σας θα προτιμουσαν να βρισκονται πειραια απο οτι χιο..

παντως οκ το γεγονος οτι ειναι μονο 2 τμηματα στην Ελλαδα, μπορειτε να απορροφηθειτε ολοι...
επισης σιγουρα η Χιος για τα μορια της, ειναι απο τις καλυτερες επιλογες..
παντως εγω θα ειχα βαλει στο μηχανογραφικο μου ψηλοτερα τον πειραια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΦΩΤΗΣ Γ

Νεοφερμένος

Ο ΦΩΤΗΣ Γ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
περασα παπει! :) (βγηκαν τα αγγλικα ! :) )
και θα παω εκει ;)

ευχαριστω ολους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top