Χάπι της επόμενης μέρας

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Aν τα χαπια που πηρες ελεγαν μεσα για 1 χαπι παιρνεις ενα, αν ελεγαν 2 με διαφορα ωρων παιρνεις δυο. Διαβαστε τις οδηγιες ειναι ξεκαθαρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
τι εκανες λεει??:eek: απα πα αυτο το χαπι πρεπει να το παρεις μονο τρεις φορες στην ζωη σου. Το ξερω λογω της ειδικοτητας μου. Ξερεις ποιες ειναι οι μερες που εχεις ωορηξια?


γιατι αυτο????αν καποιος το παρει 4 τι θα παθει δηλαδη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
μπορει να μην μπορει να κανει παιδακια.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
χμμμ...ειναι τεκμηριωμενο επιστημονικα? περιεργο μου ακουγεται....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
η δραση του ειναι πολυ ισχυρη ,δεν σημαινει οτι οποιος το παρει πολλες φορες μπορει να μην μπορει να κανει παιδια ,αλλα εαν σκεφθεις οτι καταστρεφει εαν πιθανως γονιμοποιημενο ή σχεδον γονημοποιημενο ωαριο σε λιγα λεπτα ,ειναι πολυ δραστικο και μπορει να δημιουργησει σοβαρες παρενεργιες ,γενικα δεν ειναι πανακεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
ναι συμφωνω σε αυτο αλλα μου φανηκε λιγο ο αυστηρος περιορισμος οτι 3 φορες και παπαλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Για να διευκρινίσουμε κάτι:
Κάπου διάβασα πως εκτός από το χάπι μπορείς εντός 72 ωρών να βάλεις το σπιράλ για επείγουσα αντισύλληψη..
Το χάπι (και άλλες μέθοδοι όπως το σπιράλ που λες τώρα) ΔΕΝ είναι αντισύλληψη. Η αντισύλληψη εφαρμόζεται πριν την πράξη, όχι μετά. Γι' αυτό χάπια και τέτοια δεν πρέπει να θεωρούνται ως μέθοδοι αντισύλληψης. Δεν είναι και καραμέλες.

Όσον αφορά τέτοια ατυχήματα συνήθως οφείλονται στο ότι πολύ απλά δεν μπήκε το προφυλακτικό όπως έπρεπε - λένε οι ... οδηγίες χρήσης το πώς - και έμεινε λίγος αέρας στην κεφαλή του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
ναι συμφωνω σε αυτο αλλα μου φανηκε λιγο ο αυστηρος περιορισμος οτι 3 φορες και παπαλα...

Δεν σημαινει οτι αν το παρει μια κοπελα 3 φορες "παπαλα" -οπως λες + εσυ- . Απλα ειναι μια επιστημονικη ερευνα αυτο, ενα αποτελεσμα, ενας Μεσος Ορος, πες το οπως θες.Εσυ μπορει να το παρεις 13 + να μην παθεις τιποτα και αλλη να το παρει 1 φορα και να εχει προβλημα!

Παντως αν σκεφτεις οτι πριν 8-9 χρονια ηταν ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ η συνταγη γιατρου γι'αυτο το χαπι θα πρεπει να πονηρευτεις.Ολοι ξερουν οτι ειναι ακρως επικινδυνο για την υγεια της κοπελας ομως επειδη η αγοραστικοτητα του εχει αυξηθει τα τελευταια χρονια , τους γιατρους τους εχουν αποδεσμευσει απ'αυτο και μπορει να το παρει η καθε 15χρονη!Δεν ειναι Ασπιρινη αν και το εχουν κανει ετσι
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Βασικά το σπιράλ είναι μέθοδος αντισύλληψης, ασχετα αν το χρησιμοποιουν μερικές φορές και σε περίπτωση ανεπιθύμητης εγκυμοσύνης. Γενικά αν το διαλέξει μια γυναίκα το φοράει συνέχεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.

Πήρες το χάπι πολύ γρήγορα κι αυτό είναι υπέρ σου.Θα σου πω κι εγώ με την σειρά μου να μην αγχώνεσαι και όλα θα πάνε καλά . Μόνο θετικές σκέψεις!:)


Θετική σκέψη:
...Τα Λητώ έχουν εκπτώσεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Τέλος καλό όλα καλά:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
χαχαχα :P τίποτα από τα 2 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Oh gosh!Το παιδί είναι the spawn of Satan! O.o
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια.

Χτες που έκανα με το αγόρι μου έρωτα ( πρώτη φορά και για τους δύο ( παρθένοι και οι δύο) ) με το που μπήκε μέσα μου τρεις φορές μέσα έξω και βγήκε αμέσως ( βγήκε απο μόνος του καταλάθος. ) Εγώ είδα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά με το προφυλακτικό λόγο του χρώματος του οργάνου πριν φορέσει το προφυλακτικό και μετά... Είχε σπάσει είχε δημιουργηθεί μια τρύπα στα πλάγια. Ούτε υγρά είχε όμως ούτε τίποτα.... Εγώ με το πούρο αντιλήφθηκα πήγα και ξεπλυθηκα από κάτω καλά, και μέσα σρλε διάστημα τριών ωρών πήρα χάπι της επόμενης μέρας. Ούτε προσπερματικα υγρά ειχεουτε τελειώσαμε .... Καλά καλά δεν είχαμε ξεκινήσει ...... Έχω πάρει γιατρούς και μου είπαν ότι αν και δεν υπήρχαν υγρά καλά έκανα και το πήρα..... Σημειώστε ότι είμαι τρεις μέρες περίπου μετά από το τέλος της περίοδος και οι γόνιμες μέρες μου δεν είναι σταθερές αλλά ποτέ στην τρίτη Τετάρτη μέρα αλλά περισσότερο στην 13-14 ...... Παιδιά να ανησυχώ? ( Ανάθεμα τα duo )

Επίσης να προσθέσω ότι πήρα το Postinor των 1500 καθώς ο φαρμακοποιός μου είπε τα ακόλουθα

Είναι 99,9% να το πάρω εκείνη την στιγμή, και επίσης είναι ένα δισκίο , και μπορώ να ξαναπάρω ένα μετά από 6 μήνες.... Επειδή είναι πολύ δυνατο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Χωρίς προσπερματικά, με χάπι της επόμενης ημέρας και επικοινωνία με γιατρούς (πληθυντικός), τι παραπάνω θέλεις να σου πούμε εδώ;
Btw, δεν φταίνε τα DUO, ή τα durex. Πρωτάρης και αδέξιος ήταν ο άνθρωπος, το έσκισε, συμβαίνουν αυτά. Προσέξτε περισσότερο την επόμενη φορά απλά. Και αν είναι να ψυχαναγκάζεσαι έτσι, ξεκίνα αντισυλληπτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,622 μηνύματα.
Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια.

Χτες που έκανα με το αγόρι μου έρωτα ( πρώτη φορά και για τους δύο ( παρθένοι και οι δύο) ) με το που μπήκε μέσα μου τρεις φορές μέσα έξω και βγήκε αμέσως ( βγήκε απο μόνος του καταλάθος. ) Εγώ είδα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά με το προφυλακτικό λόγο του χρώματος του οργάνου πριν φορέσει το προφυλακτικό και μετά... Είχε σπάσει είχε δημιουργηθεί μια τρύπα στα πλάγια. Ούτε υγρά είχε όμως ούτε τίποτα.... Εγώ με το πούρο αντιλήφθηκα πήγα και ξεπλυθηκα από κάτω καλά, και μέσα σρλε διάστημα τριών ωρών πήρα χάπι της επόμενης μέρας. Ούτε προσπερματικα υγρά ειχεουτε τελειώσαμε .... Καλά καλά δεν είχαμε ξεκινήσει ...... Έχω πάρει γιατρούς και μου είπαν ότι αν και δεν υπήρχαν υγρά καλά έκανα και το πήρα..... Σημειώστε ότι είμαι τρεις μέρες περίπου μετά από το τέλος της περίοδος και οι γόνιμες μέρες μου δεν είναι σταθερές αλλά ποτέ στην τρίτη Τετάρτη μέρα αλλά περισσότερο στην 13-14 ...... Παιδιά να ανησυχώ? ( Ανάθεμα τα duo )

Επίσης να προσθέσω ότι πήρα το Postinor των 1500 καθώς ο φαρμακοποιός μου είπε τα ακόλουθα

Είναι 99,9% να το πάρω εκείνη την στιγμή, και επίσης είναι ένα δισκίο , και μπορώ να ξαναπάρω ένα μετά από 6 μήνες.... Επειδή είναι πολύ δυνατο

Δεν ειναι αναθεμα τα duo αλλα θεωρω πως δεν <<τοποθετηθηκε>> σωστα το προφυλακτικό ή υπαρχει η πιθανοτητα(μικρη) να εκανε καποια αγαρμπη ή αποτομη κινηση και να ανοιξε ομως πρεπει να μην ειχε τοποθετηθει σωστα. Σιγουρα μπορει να ηταν και προβληματικο το duo.
Οχι να μην ανησυχεις για εγκυμοσυνες , αφου δεν <<τελειωσε>> το αγορι σου.
Εγω θα ανησυχουσα για το χαπι.

ΥΓ : Δεν ειναι ντροπη να ρωτησεις και να μαθεις πως μπαινει σωστα ενα προφυλακτικο , υπαρχουν πολλα βιντεακια τοσο στο youtube οσο και οδηγιες σε ιατρικα σαιτ και στο υπουργειο υγειας(αν δεν κανω λαθος).
ΥΓ1: Την επομενη φορα πιο ηρεμα :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Για ποιο λόγο πήρες το χάπι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι εγώ έβαλα το προφυλακτικό και έχω κάνει πολλή εξάσκηση .... Αλλά τα πρώτα δύο έσπασαν όταν τα ξετυλιξα πάνω του και το τρίτο μάλλον έσπασε όπως είπες Λάνσελοτ κάποια στιγμή.... Απλά φοβάμαι βρε παιδιά( σημειώνω δεν ήξερε εκείνος και την πρώτη φορά το εβαλε ανάποδα και του είπα να το πετάξει και να μου δώσει αλλο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μήπως την έχει μεγάλη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top