Χάπι της επόμενης μέρας

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Θα θελουν να σε βοηθησουν αλλα μπορει να τους πιασει πανικος και να σε αγχωσουν!Οποτε καλυτερα ετσι ... ;)

Η μαμά αν το μάθει μπορεί και να πάθει καρδιά γιατί πριν λίγες μέρες το λέγαμε...οπότε καλύτερα όχι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Η μαμά αν το μάθει μπορεί και να πάθει καρδιά γιατί πριν λίγες μέρες το λέγαμε...οπότε καλύτερα όχι..

Για το καλο της μαμας τοτε κρατησε το μυστικο + αν θες αργοτερα μπορεις να της το πεις! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Για το καλο της μαμας τοτε κρατησε το μυστικο + αν θες αργοτερα μπορεις να της το πεις! ;)

όντως αυτό θα κάνω...περιμένω τώρα μέχρι να έρθει η περίοδος....εκτός αν κάνω κάνα τεστ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Σε ποιο σημείο του κύκλου σου βρισκόσουν την ημέρα της επαφής?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Σε ποιο σημείο του κύκλου σου βρισκόσουν την ημέρα της επαφής?

10/10 ήταν η τελευταία περίοδος μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Μην αγχώνεσαι οι πιθανότητες είναι απειροελάχιστες ;) Για τέτοιου είδους "ατυχήματα" είναι αυτά τα χάπια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Απο μια φιλη μου που το εχει παρει αρκετες φορες γνωριζω πως αν το παρεις μετα απο λιγες ωρες απο το "ατυχημα" σχεδον δεν υπαρχουν πιθανοτητες για εγκυμοσυνη! Νομιζω το λεει + μεσα στο χαρτακι.
Αν το πηρες γρηγορα μην φοβασαι...

Αλλα δεν θελω να ειμαι απολυτη :)
Eλπιζω αυτη η φιλη σου να γνωριζει πως δεν κανει να το παιρνεις συχνα.
Και γενικοτερα δεν κανει να το παιρνεις καθε φορα που συμβαινει ενα ατυχημα.
Να εισαι πιο προσεχτικος χρειαζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Παντως να ξερεις πως το πιο πιθανο ειναι, ασχετα με την εγκυμοσυνη, να σου κανει πολυ χαλια τον κυκλο σου. Σε φαση να παρει και ενα χρονο για να στρωσει, θα εχεις χτυποκαρδια για καθυστερησεις χωρις λογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
10/10 ήταν η τελευταία περίοδος μου...

10/10 ήταν η 1η μέρα δηλαδή έτσι; Πόσες μέρες διαρκεί ο κύκλος σου συνήθως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Ήσουν κοντά σε μέρες ωορρηξίας λογικά,για να λέμε την αλήθεια...αλλά όπως σου είπαν,το χάπι κάνει καλή δουλειά.:hmm:

*Υπέθεσα ότι έχεις φυσιολογικό κύκλο,γύρω στις 30 μέρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Μην αγχώνεσαι οι πιθανότητες είναι απειροελάχιστες ;) Για τέτοιου είδους "ατυχήματα" είναι αυτά τα χάπια..

μακαρι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Ήσουν κοντά σε μέρες ωορρηξίας λογικά,για να λέμε την αλήθεια...αλλά όπως σου είπαν,το χάπι κάνει καλή δουλειά.:hmm:


Και για να τα λέμε σωστά: είναι ωοθυλακιορρηξία, όχι ωορρηξία. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
10/10 ήταν η 1η μέρα δηλαδή έτσι; Πόσες μέρες διαρκεί ο κύκλος σου συνήθως;

ναι...περιπου 30-31..δεν εχω και πολυ σταθερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Πήρες το χάπι πολύ γρήγορα κι αυτό είναι υπέρ σου.Θα σου πω κι εγώ με την σειρά μου να μην αγχώνεσαι και όλα θα πάνε καλά . Μόνο θετικές σκέψεις!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Πήρες το χάπι πολύ γρήγορα κι αυτό είναι υπέρ σου.Θα σου πω κι εγώ με την σειρά μου να μην αγχώνεσαι και όλα θα πάνε καλά . Μόνο θετικές σκέψεις!:)

Μακάρι!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

G!Ot@K/

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
μην ξεχνας οτι πρεπει να παρεις 2 χαπια ενα στις πρωτες 12 ωρες και ενα στις 24 ή ενα στις 24 και ενα στις 48 ωρες.. μπορει να προκαλεσει αναταραχη στον κυκλο ζαλαδα πυρετο αιμορραγια λυποθυμια κωποση κ.α. αλλα αυτα ειναι αρκετα ακραια το πολύ πολύ να σου ρθει λιγο αργοτερα η επομενη περιοδος και να περιμενεις και καμια ψιλοζαλαδα..α επισης το χαπι μπορει να επιρεασει τον κυκλο ακομα και για 3-4 μηνες μετα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
παιδια διαβαστε τις οδηγιες,ενα πρεπει να περνεται εαν γινει βλακεια,και μετα απο 6 ή 12 ωρες δεν θυμαμαι μειωνεται 50% η δρστηκοτητα.
παντως το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν πρεπει να ερθει κατευθειαν περιοδος και οτι ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΕΤΕ ΣΥΧΝΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Σήμερα το πρωί είχα ένα "ατύχημα". Έσπασε το προφυλακτικό κατά τη διάρκεια της πράξης και τελείωσε μέσα μου.Πήρα το χάπι της επόμενης μέρας, αλλά πάλι φοβάμαι.Μπορώ να κάνω κάτι άλλο ή πόσο ασφαλές είναι το χάπι;:(
τι εκανες λεει??:eek: απα πα αυτο το χαπι πρεπει να το παρεις μονο τρεις φορες στην ζωη σου. Το ξερω λογω της ειδικοτητας μου. Ξερεις ποιες ειναι οι μερες που εχεις ωορηξια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
τι εκανες λεει??:eek: απα πα αυτο το χαπι πρεπει να το παρεις μονο τρεις φορες στην ζωη σου. Το ξερω λογω της ειδικοτητας μου. Ξερεις ποιες ειναι οι μερες που εχεις ωορηξια?

MHN την αγχώνεις!Ενα χάπι πήρε.Δεν πήρε τέσσερα.

μην ξεχνας οτι πρεπει να παρεις 2 χαπια ενα στις πρωτες 12 ωρες και ενα στις 24 ή ενα στις 24 και ενα στις 48 ωρες.. μπορει να προκαλεσει αναταραχη στον κυκλο ζαλαδα πυρετο αιμορραγια λυποθυμια κωποση κ.α. αλλα αυτα ειναι αρκετα ακραια το πολύ πολύ να σου ρθει λιγο αργοτερα η επομενη περιοδος και να περιμενεις και καμια ψιλοζαλαδα..α επισης το χαπι μπορει να επιρεασει τον κυκλο ακομα και για 3-4 μηνες μετα...

Πρώτον μην παρεις 2 μαζι,θα σε στείλουν αδιαβαστη.Δευτερον στα 15 αναπτύσσεσαι ακόμη,μην τα παίρνεις γενικότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Παιδιά κι εγώ για ένα χάπι ήξερα αλλά έψαξα στο google και βρήκα αυτό :
''Συνήθως λαμβάνονται δύο χάπια με 12 ώρες διαφορά. Όσο πιο γρήγορα μετά από τη συνουσία λαμβάνονται τα χάπια, τόσο πιο καλές είναι οι πιθανότητες επιτυχίας.''
Σε αυτό( https://www.medlook.net/article.asp?item_id=113 ) το site,μέσα σε ένα πράσινο πλαίσιο...
Πρώτη φορά το ακούω :confused:
Sweet_Butterfly-χωρίς να αγχωθείς :P-δεν παίρνεις τηλέφωνο σε ένα οποιοδήποτε φαρμακείο να ρωτήσεις;Κάτι παραπάνω θα ξέρει ο φαρμακοποιός από εμάς.Εγώ πιστεύω πως το ένα έχει ήδη λειτουργήσει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top