Ιατρική Αθήνας - απορίες/απόψεις

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Δήμητρη, εγώ στις νευροεπιστήμες κάνω σεκς. B)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Mαλάκα τις πέρασα τις νευροεπιστήμες. :eek:
Έτσι έμεινα όταν το' μαθα.
Είμαι κωλόφαρδος, τέλος.

Όποιος πρωτοετής το διαβάζει, ΜΗΝ ΤΙΣ ΠΑΡΕΙ ΣΑΝ ΕΠΙΛΕΓΟΜΕΝΟ. ΜΗΝ ΜΗΝ ΜΗΝ.
Guest 278211 για' σενα το λέω :P
Μην τολμήσεις.
Φάρμακα θα πάρεις και ανθρωπολογία να βρεις κανά απολιθώμα να πάρεις 10. :P
Καλά θα' στα πούμε και του χρόνου αυτά.
Την πάτησα φέτος, δε θα αφήσω κανέναν άλλον να την πατήσει :P

Α εξάμηνο 1ες βοήθεις
Β εξάμηνο φάρμακα (υποχρεωτικές παρουσίες αλλά ΓΕΛΟΙΑ εξέταση, με 2 ώρες πήρα 8) και ανθρωπολογία με τον πολυαγαπημένο πίτσιο που και έχει πει το θεεικό σε εξέταση "Ρε μην τον καβαλάς τον άλλον, θα τρακάρετε" :P

:D Εντάξει κι ευχαριστώ! :) Αν και το όνομα του μαθήματος ακούγεται ελκυστικό, όμως φαντάζομαι πως κι εσύ γι' αυτό το επέλεξες!

Πηγαίνω σε γιατρούς, με ρωτούν τι τάξη πάω (ναι, φαίνομαι μικρότερη :redface: ) και μετά με φωνάζουν "συνάδελφε"! :P Πολύ μ' αρέσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Πλακα εχει..;)
Εμενα αυτο που μου φαινεται περιεργο ειναι οτι οταν λεω οτι θελω ιατρικη μερικοι με ρωτουν : "Ναι αλλα ιατρικη τι?"
Κ οταν τους απαντω οτι δεν καταλαβαινω τι εννοουν ,μου λενε : " Τι ειδικοτητα?"
Πιστευαν οτι με το που μπαινεις στη σχολη παιρνεις κ ειδικοτητα...
Και οταν τους εξηγω οτι πρωτα ειναι 6 χρονια για το πτυχιο κ μετα αναμονη για ειδικοτητα με κοιτουν απεγνωσμενα....:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πλακα εχει..;)
Εμενα αυτο που μου φαινεται περιεργο ειναι οτι οταν λεω οτι θελω ιατρικη μερικοι με ρωτουν : "Ναι αλλα ιατρικη τι?"
Κ οταν τους απαντω οτι δεν καταλαβαινω τι εννοουν ,μου λενε : " Τι ειδικοτητα?"
Πιστευαν οτι με το που μπαινεις στη σχολη παιρνεις κ ειδικοτητα...
Και οταν τους εξηγω οτι πρωτα ειναι 6 χρονια για το πτυχιο κ μετα αναμονη για ειδικοτητα με κοιτουν απεγνωσμενα....:whistle:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol: Δεν είχα την τύχη να συναντήσω τέτοιους τύπους!! Μα καλά, πού ζουν; Δεν έχουν δει ούτε καν Grey's Anatomy; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Εμένα πάντως μου λένε "χειρουργική θέλεις, ε;"
Μάλλον το λέει το μάτι μου, δεν ξέρω τι συμβαίνει :P:P

Πάντως όταν σας λένε "τι γιατρός" να απαντάτε "χασάπης" :P

Ειδικά οι γιαγιάδες παθαίνουν σοκ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Εμένα πάντως μου λένε "χειρουργική θέλεις, ε;"
Μάλλον το λέει το μάτι μου, δεν ξέρω τι συμβαίνει :P:P

Πάντως όταν σας λένε "τι γιατρός" να απαντάτε "χασάπης" :P

Ειδικά οι γιαγιάδες παθαίνουν σοκ!!

Εγω λεω: Θα διαπρεψω σαν ανδρολογος με εξειδικευση στη στειροτητα-ανικανοτητα...
Εκει να δεις τι σοκ παθαινουν!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Το βρήκα.

Παθολογοανατόμος!!

Γιαγιά: Da fuq??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Εχω μια απορια...Εχω ακουσει οτι σε ολα τα τμηματα ιατρικης δραστηριοποιειται η HelMSIC...Ξερω γενικα ποιος ειναι ο ρολος της κ οτι ολοι οι φοιτητες ιατρικης με την εγγραφη τους εχουν δικαιωμα να συμμετεχουν σε αυτην...
Μηπως καποιος μπορει να μου δωσει περισσοτερες πληροφοριες για τη δραση της?
Ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrMimi

Νεοφερμένος

Η DrMimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Παιδιά σας ζηλεύω!!!!!Και εγώ θέλω να περάσω ιατρική αλλά έχω μέλλον μπροστά μου......:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

psilos1975

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο psilos1975 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
19483...πω πω ρε συ να εχεις συγκεντρωσει 19155 κ να αγωνιας...Νταξ αν δεν περασεις Αθηνα ,που εγω πιστευω οτι εχεις αρκετες πιθανοτητες, περνας Θεσσαλονικη ή Πατρα,οπου ειναι πιο κοντα στο σπιτι σου!;)


καθίστε να δούμε τι βάσεις θα βγούνε και βλέπουμε....

αν περάσατε τα θερμά μου συγχαρητήρια !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.
Εχω μια απορια...Εχω ακουσει οτι σε ολα τα τμηματα ιατρικης δραστηριοποιειται η HelMSIC...Ξερω γενικα ποιος ειναι ο ρολος της κ οτι ολοι οι φοιτητες ιατρικης με την εγγραφη τους εχουν δικαιωμα να συμμετεχουν σε αυτην...
Μηπως καποιος μπορει να μου δωσει περισσοτερες πληροφοριες για τη δραση της?
Ευχαριστω εκ των προτερων!
https://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showforum=70 εδω και εδω https://www.helmsic.gr/ μπορεις να δεις ο,τι πληροφορια θες για την δραση της και τις διαφορες εκδηλωσεις της...Προσωπικα αν θες την γνωμη μου ειναι καλυτερα να πας να τους γνωρισεις απο κοντα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Λοιπον,ποιοι δηλωνουν δυναμικα το "παρον"?Ας μαζευτουμε ολοι οι πρωτοετεις της Ιατρικης Αθηνας.......
Εγω δηλωνω παρουσα!:):clapup::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
TΙ μονη μου θα ειμαι???
Κανενας απο το ischool?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
TΙ μονη μου θα ειμαι???
Κανενας απο το ischool?:(
χαχα περίμενε βρε..δεν υπάρχει περίπτωση να είσαι μόνο εσύ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Aυτο λεω κ εγω....Ολοκληρο ischool δεν θα εχω καποιο συμφοιτητη???:redface:
Ας περιμενω οπως λες! Ισως πανηγυριζουν ακομα!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pikapa

Νεοφερμένος

Ο pikapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Πέρασα Ιατρική Αθήνας! Yayyyyyyyyyyyyyyyyyyyy:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Πέρασα Ιατρική Αθήνας! Yayyyyyyyyyyyyyyyyyyyy:clapup:

ΑΝΤΕ....ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ συμφοιτητη μου!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pikapa

Νεοφερμένος

Ο pikapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Πέρασα Ιατρική Αθήνας! Yayyyyyyyyyyyyyyyyyyyy:clapup:
ΑΝΤΕ....ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ συμφοιτητη μου!!!!:P
Σε ευχαριστώ πολύ!
Πέρσυ πέρασα, όμως.
...
Μυρίστηκα πλήθος πρωτοετών να πανηγυρίζει και είπα να χωθώ κι εγώ :D

Επομένως τα συγχαρητήρια προορίζονται για σένα, αγαπητή. Ορίστε, ένα μικρό edit και τα ντααα
ΑΝΤΕ....ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ συμφοιτητρια μου!!!!:P
WELCOME TO ATHENS MEDICAL SCHOOL! :clapup::clapup::clapup:

Οφφτόπικ:
@spiros332: Hail!
@Dmitsos: dmitse, φανερώθηκα μετά απο το καλεσμά σου στην πρώτη σελίδα του thread. Εδώ είμαι λοιπόν :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ...Ελπίζω σύντομα να φανερωθούν κ οι πρωτοετείς για το έτος 2012-2013!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EternalDreamer

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Παρών! Λίγες παρουσίες ακόμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top