Επίδομα τέκνου

Σοβαρό άτομο...

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά, θα ήθελα να σας ρωτήσω ένα πράγμα, αν γνωρίζετε βέβαια. Δυστυχώς δεν τα κατάφερα να περάσω σε κάποια σχολή φέτος, επειδή ανέβηκαν οι βάσεις κατά πολύ στο 1ο πεδίο όπου είχα επιλέξει σχολές, γι' αυτό και θα ξαναδώσω πανελλήνιες. Όμως, απ' ότι έχω διαβάσει και μου έχουν πει κ οι γονείς μου, επειδή δεν είμαι φοιτητής θα διακοπεί το επίδομα τέκνου. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν γίνεται, με τη δικαιολογία ότι θα ξαναδώσω εξετάσεις, να συνεχίσουμε να λαμβάνουμε το επίδομα. Γίνεται κάτι παρόμοιο, όπως π.χ. με την αναβολή στράτευσης ή επειδή δεν μπήκα σε σχολή θα διακοπεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Νίκο καλημέρα,και καλώς ήρθες στο ischool.
Δεν ξέρω αν απαντάται ακριβώς η απορία σου,σου παραέτω την εγκύκλιο επιδομάτων 2010 απο τον ΟΑΕΔ.
Δες το συνημμένο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • oik10a.pdf
    2.7 MB · Εμφανίσεις: 88

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top