Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,124 εγγεγραμμένα μέλη και 2,445,051 μηνύματα σε 77,323 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 289 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Μου αρέσει μια κοπέλα, αλλά έχω ήδη σχέση. Τι να κάνω;

delirium (Βασιλης)

Φοιτητής

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 152 μηνύματα.

O delirium I was blessed to be cursed έγραψε: στις 22:02, 26-09-10:

Τον τελευταίο καιρό μου αρέσει αρκετά πολύ μία κοπέλα.
Έχω τα κλασσικά συμπτώματα του ενθουσιασμού (βλ. Σφίξιμο στην κοιλιά, όποτε γράφω κάτι στο FB περιμένω να μου κάνει comment ή έστω Like κλπ κλπ κλπ).
Τέλος πάντων, όταν μιλάμε φαίνεται πως και αυτή ενδιαφέρεται γιατί το γυρνάει και στο πονηρό κλπ....
Τώρα θα μου πείτε που είναι το πρόβλημα..
Το πρόβλημα είναι ότι έχω σχέση ΠΟΛΥΥΥΥΥ καιρό.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,131 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 22:18, 26-09-10:

Διπλό ταμπλό;
Πώς είναι η σχέση σου με την κοπέλα σου, τη θες;
Παράθεση

delirium (Βασιλης)

Φοιτητής

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 152 μηνύματα.

O delirium I was blessed to be cursed έγραψε: στις 22:20, 26-09-10:

Διπλό ταμπλό ποτέ... Αλλιώς δε θα το ανέφερα καν!
Εδώ και περίπου ένα μήνα δεν τα πάμε και τόσο καλά...
Παράθεση

w1n5t0n

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο w1n5t0n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 91 μηνύματα.

O w1n5t0n έγραψε: στις 22:28, 26-09-10:

χωρισε με την παλια και φτιαξτα με την καινουρια... παντος σου λεω πως το πολυ σε 1 μηνα θα νιωθεσ ετσι για καποια αλλη...
1
1
Παράθεση

delirium (Βασιλης)

Φοιτητής

O delirium I was blessed to be cursed έγραψε: στις 22:31, 26-09-10:

Eίμαστε 2 χρόνια μαζί με την άλλη...
Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 4,037 μηνύματα.

H Devina έγραψε: στις 22:34, 26-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από delirium
Eίμαστε 2 χρόνια μαζί με την άλλη...
Αφού δεν νιώθεις κάτι για εκείνη γιατί να μένεις σε αυτή τη σχέση;
Τι σημασία έχει ο καιρός αν δεν υπάρχει συναίσθημα;
11
Παράθεση

delirium (Βασιλης)

Φοιτητής

O delirium I was blessed to be cursed έγραψε: στις 22:36, 26-09-10:

Δε ξέρω τι είναι... Ειλικρινά.. Να και πάλι τώρα μαλώνουμε.
Παράθεση

Pure_Seduction

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 2,016 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε: στις 22:50, 26-09-10:

Τον τελευταίο καιρό μου αρέσει αρκετά πολύ μία κοπέλα.
Έχω τα κλασσικά συμπτώματα του ενθουσιασμού (βλ. Σφίξιμο στην κοιλιά, όποτε γράφω κάτι στο FB περιμένω να μου κάνει comment ή έστω Like κλπ κλπ κλπ).
Τέλος πάντων, όταν μιλάμε φαίνεται πως και αυτή ενδιαφέρεται γιατί το γυρνάει και στο πονηρό κλπ....
Τώρα θα μου πείτε που είναι το πρόβλημα..
Το πρόβλημα είναι ότι έχω σχέση ΠΟΛΥΥΥΥΥ καιρό.

Εισαι ενθουσιασμενος,επειδη βρεθηκε μια νεα κοπελα,να σε φλερταρει και να σου κεντρισει το ενδιαφερον.
Οπως οταν ημασταν μικροι,με καθε νεο μας παιχνιδι,ενθουσιαζομασταν,θελαμε να ανακαλυψουμε τις λειτουργιες του και αφου το βαριομασταν,επιστρεφαμε παλι στα παλια σιγουρα και αγαπημενα μας παιχνιδια,με τα οποια ειχαμε δεθει.
Ισως να μην σε ενδιαφερει καν αυτη η κοπελα,αλλα να σ αρεσει μονο το οτι μπηκες ξανα στη διαδικασια του φλερτ,το οποιο πιθανολογω πως μετα απο 2 χρονια σχεσης με την αλλη κοπελα να εχει χαθει(?)
Σιγουρη λυση δεν υπαρχει,ο καθενας θα μοιραστει τη δικη του αποψη,απο την οπτικη που βλεπει το θεμα.
Εγω απλα θα σου πω να θεσεις στον εαυτο σου ορισμενα βασικα ερωτηματα,περνας καλα με την κοπελα σου?σε γεμιζει?
ή μηπως εκατσες στην ασφαλεια μιας σχεσης και τωρα που βρεθηκε κατι αλλο να πιαστεις θα φυγεις?
και πως εισαι σιγουρος οτι αυτη ειναι για σενα?

delirium (Βασιλης)

Φοιτητής

O delirium I was blessed to be cursed έγραψε: στις 22:54, 26-09-10:

Νομίζω ότι έχεις απόλυτο δίκιο.....
Θα σκεφτώ τι θα κάνω και θα σας πω.....Flirt is missing δυστυχώς...
1
Παράθεση

yozerehs

Συντονιστής

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,965 μηνύματα.

O yozerehs έγραψε: στις 23:08, 26-09-10:

Αρχικά θα πρέπει να σκεφτείς σοβαρά αν συνεχίζεις να θες να είσαι μαζί με την τωρινή σου κοπέλα και εφόσον το θες, θα σου πρότεινα να συζητήσετε τι δεν πάει καλά στη σχέση σας, να διερευνήσετε τους λόγους των συγκρούσεων και να προσπαθήσετε να λύσετε το όποιο πρόβλημα.
Αν, μετά από τις συζητήσεις σας, δεν καταφέρετε να βγάλετε άκρη τότε ίσως η καλύτερη λύση είναι να σταματήσει αυτή η σχέση μιας που η κατάσταση αυτή (των σενεχόμενων τσακωμών δηλαδή) φθείρει ψυχολογικά και τους δυό σας και δεν οδηγεί πουθενά.
9
Παράθεση

Mr. Crowley

Φοιτητής

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,917 μηνύματα.

O Mr. Crowley ΣΟ μην το κόψεις,είναι επιβεβαιωμένο έγραψε: στις 02:52, 27-09-10:

Παρτούζα.
3
2
Παράθεση

akiroskirios

Φοιτητής

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 716 μηνύματα.

O akiroskirios εγώ χώνω τις αρνητικές έγραψε: στις 03:35, 27-09-10:

όποτε γράφω κάτι στο FB περιμένω να μου κάνει comment ή έστω Like κλπ κλπ κλπ).
χαχαχαχαχα...μπήκε "αγαπημένες ατάκες"
2
Παράθεση

georgia_chios

Πτυχιούχος

H georgia_chios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Πτυχιούχος . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H georgia_chios έγραψε: στις 09:03, 27-09-10:

αν γυαλισει το γυαλι... χωρισε παιδι μου και κανε τη ζωη σου οπως τη θες...τι εισαι παντρεμενος;;;;;;;;;;;;
η ζωη ειναι μικρη για να αναλωνομστε με χαζομαρες....και που εισαι 2 χρονια και τι εγινε; η αλλη κοπελα δεν ηταν ο λογος που σκεφτεσαι το χωρισμο απλα το κανει πιο γρηγορο, γιατι αν τα πηγαινες μια χαρα και δεν ηθελες να χωρισεις δε θα σε ενδιεφερε καμια αλλη κοπελα οσο θεα και αν ηταν. χωρισε και κανε τη ζωη σου.
Μην κανετε τα δυσκολα ευκολα. Ολοι οι χωρισμοι ξεπερνιουνται μεσα σε ενα μηνα (απο νορμαλ και λογικα οντα παντα)!!!!
10
1
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

O Boom έγραψε: στις 15:00, 27-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από georgia_chios
αν γυαλισει το γυαλι... χωρισε παιδι μου και κανε τη ζωη σου οπως τη θες...τι εισαι παντρεμενος;;;;;;;;;;;;
η ζωη ειναι μικρη για να αναλωνομστε με χαζομαρες....και που εισαι 2 χρονια και τι εγινε; η αλλη κοπελα δεν ηταν ο λογος που σκεφτεσαι το χωρισμο απλα το κανει πιο γρηγορο, γιατι αν τα πηγαινες μια χαρα και δεν ηθελες να χωρισεις δε θα σε ενδιεφερε καμια αλλη κοπελα οσο θεα και αν ηταν. χωρισε και κανε τη ζωη σου.
Μην κανετε τα δυσκολα ευκολα. Ολοι οι χωρισμοι ξεπερνιουνται μεσα σε ενα μηνα (απο νορμαλ και λογικα οντα παντα)!!!!
Μάλλον κάτι από τα δύο δεν τα έχω.

Κάτσε και σκέψου τι πραγματικά θέλεις, όλα τα ζευγάρια έχουν καυγάδες. Το να σου πούμε κάνε αυτό, εκείνο, το άλλο, δεν έχει νόημα. Κανένας από εμάς δεν μπορεί να καταλάβει τι νιώθεις.
Κάνε μία σύσκεψη με τον εαυτό σου και θα τη βρεις την άκρη.
5
1
Παράθεση

Frida! (φρειδερικη)

Μαθητής Β' λυκείου

H φρειδερικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.

H Frida! him him him!! έγραψε: στις 19:21, 27-09-10:

αυτο ειναι καθαρα θεμα δικο σ..τωρα αν θες μ δινεις σημασια γιατι ειμαι κ λιγακι μικρη κ "απειρη" σε τετοια θεματα αλλα η λογικη μ μου λεει πως πρεπει ν σκεφτεις αν η σχεση σ με την κοπελα σε ικανοποιει σε ευχαριστει κ σε καλυπτει..αν ναι δεν νομιζω οτι αξιζει ν τα χαλασεις ολα ..αν δεν τοτε απλα χωριζεις ..οσο οδυνηρο κ αν ειναι ..!! αυτα εχει η ζωη !
Παράθεση

Kelly:)

Φοιτητής

H Kelly:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 47 μηνύματα.

H Kelly:) έγραψε: στις 19:30, 27-09-10:

Koίτα,επειδή και εγω έχω σχέση εδω και 1,5 χρονο θα σου πω την εκδοχη μου γιατί εχω περάσει απο "αναλογη" φαση.
Αυτο που σου λειπει και εσενα τωρα ειναι ο ενθουσιασμος.Ξερεις την κοπελα σου,πως περνατε,τι θα κανετε,ειναι σχεδον όλα αναμενώμενα εως βαρετά.
Ετσι,η εμφάνιση ενος άλλου ατομου μεσα στη ζωή σου που ενδιαφερεται για σένα μεσα σε μια περιοδο που συνεχως μαλώνεις με το άτομο που είστε μαζί,ακουγεται δελεαστικό.
Ρισκάρεις όμως να αφήσεις ενα ατομο που είσαι σιγουρος οτι σ'αγαπαει,ειναι εκει για ό,τι χρειαστεις,θα ειναι διπλα σου για όσο εσυ θες,περασατε τόσες δοκιμασίες μαζί και είναι έτοιμο να περασει άλλες τοσες για χάρη σου,για μια κοπελα που ενω ξέρει οτι εχεις σχέση το"παει στο πονηρο";
Ειναι φυσιολογικό αυτο που σου συμβαίνει..αλλά σκέψου τι ρίσκο παιρνεις και αν εισαι έτοιμος να το πάρεις.
Γιατί ο πόνος θα είναι μεγάλος και τα αποτελέσματα...οδυνηρα και για τους δυο.
Αυτο που πρεπει να αναλογιστείς ειναι: κουραστηκες απο αυτη τη σχεση ωστε να την τερματήσεις οριστικά ή αντεχεις να περασεις ακόμα μια δοκιμασία;
Μετά η απαντηση ειναι απλη
7
1
Παράθεση

delirium (Βασιλης)

Φοιτητής

O delirium I was blessed to be cursed έγραψε: στις 20:43, 27-09-10:

Έχουμε περάσει πολλά πράγματα μαζί και δύσκολα (πολύ πιο δύσκολα απο αυτό που περνάμε τώρα) αλλά μετά από τόσες δυσκολίες δεν είναι λογικό με το παραμικρό να ενοχλείται.....
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

O Boom έγραψε: στις 20:49, 27-09-10:

Γιατί δεν κάνεις μια σχετική συζήτηση για το τι είναι αυτό που την ενοχλεί;
Ίσως με τη συζήτηση βγάλετε άκρηη, μπορεί και αυτή να έχει κουραστεί και να είναι σε μία φάση δεν ξέρω τι θέλω,τι με ενοχλεί.
Παράθεση

delirium (Βασιλης)

Φοιτητής

O delirium I was blessed to be cursed έγραψε: στις 20:53, 27-09-10:

Τη ρωτάω και μου λέει το κλασσικό " Τίποτα δεν έχω."
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

O Boom έγραψε: στις 21:04, 27-09-10:

Τη ρωτάω και μου λέει το κλασσικό " Τίποτα δεν έχω."
Όλες αυτό λέμε τελικά.
Αν επιμείνεις ίσως σου πει...
Αν έχεις κουραστεί πες της το.
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια