Δωρεάν σίτιση στο ΑΠΘ

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
όποιος γνωρίζει ας ενημερώσει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.

βασικά δν μου το ανοίγει το λινκ (λευκή σελίδα)...αλλά ένα αρχείο από το σαιτ το είδα κι εγώ που είναι μόνο για σαββατοκύριακα (νομίζω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
εμ
νομίζω ότι κοιτάζουμε το ίδιο πράγμα.
Αυτό που λεει πάνω πάνω είναι ΔΩΡΕΑΝ ΣΙΤΙΣΗ-ΕΠΙΔΟΜΑ ΣΙΤΙΣΗΣ ΓΙΑ ΤΑ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΑ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ blah blah blah..
Εγώ το εκλαμβάνω σαν : τα άτομα που πληρούν τα blah blah blah δικαιούνται δωρεάν σίτιση τις καθημερινές plus επίδομα σίτισης τα σαββατοκυριακα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Βασικα στη λεσχη του ΑΠΘ εχω ακουσει οτι δεν γινεται κανενας ελεγχος,μεχρι και αστεγοι που ειναι εκει τριγυρω πανε και τρωνε(δεν το λεω ρατσιστικα,απλα για να καταλαβετε οτι ειναι ξεφραγο αμπελι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
και στη λέσχη του πανεπιστημίου Κρήτης το ίδιο ξερω ότι συμβαίνει.
Αλλά πρέπει να πληρώσεις για να πάρεις φαγητό ούτως ή άλλως,δεν πρέπει?
(αν δε δικαιούσαι τη δωρεάν σίτιση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
εμ
νομίζω ότι κοιτάζουμε το ίδιο πράγμα.
Αυτό που λεει πάνω πάνω είναι ΔΩΡΕΑΝ ΣΙΤΙΣΗ-ΕΠΙΔΟΜΑ ΣΙΤΙΣΗΣ ΓΙΑ ΤΑ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΑ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ blah blah blah..
Εγώ το εκλαμβάνω σαν : τα άτομα που πληρούν τα blah blah blah δικαιούνται δωρεάν σίτιση τις καθημερινές plus επίδομα σίτισης τα σαββατοκυριακα.
κι εγώ αυτό το δίλημμα έχω...αλλά θέλω να το αποσαφηνίσω
Βασικα στη λεσχη του ΑΠΘ εχω ακουσει οτι δεν γινεται κανενας ελεγχος,μεχρι και αστεγοι που ειναι εκει τριγυρω πανε και τρωνε(δεν το λεω ρατσιστικα,απλα για να καταλαβετε οτι ειναι ξεφραγο αμπελι).

κι εγώ αυτό ξέρω απλά σύμφωνα με το παραπάνω κάτι τέτοιο παύει να ισχύει από φέτος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
καθε τριτη παω και τρωω εκει ...οποιος θελει μπαινει και τρωει παιδια,τα δικαιολογητικα και οι προυποθεσεις ειναι για τους τυπους μονο
το οτι εχει πολλους μαυρους δεν σημαινει απολυτως τιποτα,κατα 90% ειναι φοιτητες του ΑΠΘ που οπως και εσυ και εγω πηγαινουν εκει και τρωνε το φαι τους

λενε οτι παιζει να την κανουν ιδιωτικη την λεσχη,δηλαδη εν τελει να περασει στα χερια ενος κετεριινγ και να δινεις πχ 2 ευρω για να τρως...τουλαχιστοντο φαι θα ειναι ποιοτητας,οχι σαν αυτο..μονο το κοτοπουλο και ησαλατα αξιζουν


οποιος ετοιμαζεται φετος για ΑΠΘ ΚΑΙ ΨΑΧΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΣΧΗ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ\

ΜΑΚΡΥΑ απο οτιδηποτε εχει σχεση με ΚΙΜΑ...

τα μπιφτεκια ειδικα τα λεμε "γκλοπ" "καουτσουκ" κλπ

ειναι ενα σκληρο πραμα σα να τρως πλαστελινη...

για την ακριβεια αν το πεταξεις στον τοιχο παιζει να γυρισει πισω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
κι εγώ αυτό ξέρω απλά σύμφωνα με το παραπάνω κάτι τέτοιο παύει να ισχύει από φέτος
γιατί παύει να ισχύει από φέτος?:confused:

καθε τριτη παω και τρωω εκει ...οποιος θελει μπαινει και τρωει παιδια,τα δικαιολογητικα και οι προυποθεσεις ειναι για τους τυπους μονο
το οτι εχει πολλους μαυρους δεν σημαινει απολυτως τιποτα,κατα 90% ειναι φοιτητες του ΑΠΘ που οπως και εσυ και εγω πηγαινουν εκει και τρωνε το φαι τους

λενε οτι παιζει να την κανουν ιδιωτικη την λεσχη,δηλαδη εν τελει να περασει στα χερια ενος κετεριινγ και να δινεις πχ 2 ευρω για να τρως...τουλαχιστοντο φαι θα ειναι ποιοτητας,οχι σαν αυτο..μονο το κοτοπουλο και ησαλατα αξιζουν


οποιος ετοιμαζεται φετος για ΑΠΘ ΚΑΙ ΨΑΧΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΣΧΗ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ\

ΜΑΚΡΥΑ απο οτιδηποτε εχει σχεση με ΚΙΜΑ...

τα μπιφτεκια ειδικα τα λεμε "γκλοπ" "καουτσουκ" κλπ

ειναι ενα σκληρο πραμα σα να τρως πλαστελινη...

για την ακριβεια αν το πεταξεις στον τοιχο παιζει να γυρισει πισω

ω,θεέ.Νόμιζα ότι στις λέσχες τους προσέχουν τους φοιτητές...:eek:
Τι να πει κανείς...Πείναααα:P

Μμ,εμάς στη γραμματεία μας είπαν ότι παίζει να κλείσει και τελείως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
TEΛΕΙΩΣ αποκελιεται να κλεισει

ΑΝ "κλεισει" θα περασει σε ιδιοτικα χερια και θα δουλευει με εταιρια catering οπως ακριβως και η λεσχη του ΠΑΜΑΚ ακριβως απεναντι,με το φαγητο να ειναι αντιστοιχης ποιοτητας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

euler92

Νεοφερμένος

Ο euler92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
και στη λέσχη του πανεπιστημίου Κρήτης το ίδιο ξερω ότι συμβαίνει.
Αλλά πρέπει να πληρώσεις για να πάρεις φαγητό ούτως ή άλλως,δεν πρέπει?
(αν δε δικαιούσαι τη δωρεάν σίτιση)
Nαι,κανείς δεν τρώει τζάμπα χωρίς σίτιση,και από τη λέσχη στον παν.κρήτης που έχ εμπειρία:P,δεν πηγαίνουν άστεγοι-δύσκολο να βρεθούν μισή ώρα μακριά από την πόλη.
Πάντως νομίζω ότι τα δικαιολογητικά είναι παντού τα ίδια,ένα εκκαθαριστικό πατρός,πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης,και ετήσιο εισόδημα κάτω από 56.000 ευρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Τοσο μεγαλο ειναι το οριο εκει?Στο ΑΠΘ για οικογενεια με δυο παιδια ειναι 39 χιλιαδες περιπου!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Nαι,κανείς δεν τρώει τζάμπα χωρίς σίτιση,και από τη λέσχη στον παν.κρήτης που έχ εμπειρία:P,δεν πηγαίνουν άστεγοι-δύσκολο να βρεθούν μισή ώρα μακριά από την πόλη.
Πάντως νομίζω ότι τα δικαιολογητικά είναι παντού τα ίδια,ένα εκκαθαριστικό πατρός,πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης,και ετήσιο εισόδημα κάτω από 56.000 ευρώ.
56000?
μουα χα χα.Με 56000 είσαι πλούσιος σήμερα :P
Στο απθ το ανώτερο που μπορείς να έχεις είναι κάπου στα 39 χιλιάρικα.
Έτσι λέει τουλάχιστον το ενημερωτικό σημείωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Βασικά,με 56.000 ΔΕΝ είσαι πλούσιος..:P

Στην Φλώρινα που ρώτησα είναι εντελώς τυπικό..Όλοι δικαιούνται οι φοιτητές δωρεάν σίτιση!Τώρα μπορεί να παίζει ρόλο και το ότι είμαστε μικρή πόλη..

Πάντως στην Σαλόνικα θα μπορεί να μπαίνει ο καθένας!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Mα δεν καταλαβαίνω κάτι.
Στα όρια του οικογενειακού εισοδήματος που λέει,εννοεί ότι το εισόδημα του κάθε γονέα δεν πρέπει να υπερβαίνει τα όρια αυτά,ή και των 2 γονεών συνολικά?
:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Mα δεν καταλαβαίνω κάτι.
Στα όρια του οικογενειακού εισοδήματος που λέει,εννοεί ότι το εισόδημα του κάθε γονέα δεν πρέπει να υπερβαίνει τα όρια αυτά,ή και των 2 γονεών συνολικά?
:worry:

μποθ ετησίως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
μα και αν ο ένας είναι μισθωτός ενώ ο άλλος δεν είναι τι γίνεται?

Και εξάλλου,30 κατι χιλιάδες το χρόνο και για τους 2 μου φαίνονται πολύ πολύ λίγα.

Ή μήπως λεω μπούρδες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
μα και αν ο ένας είναι μισθωτός ενώ ο άλλος δεν είναι τι γίνεται?

Και εξάλλου,30 κατι χιλιάδες το χρόνο και για τους 2 μου φαίνονται πολύ πολύ λίγα.

Ή μήπως λεω μπούρδες?

αν ο ένας εργάζεται κι ο άλλος όχι τότε ως οικογενειακό, ετήσιο εισόδημα λαμβάνεται προφανώς το εισόδημα του ενός...

ΥΓ: ο καθένας να παίρνει 1.200 μισθό, το ετήσιο,οικογενειακό εισόδημα δν ξεπερνάει τις 30.000 (χωρίς 13ο κ 14ο μισθό φυσικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
αν ο ένας εργάζεται κι ο άλλος όχι τότε ως οικογενειακό, ετήσιο εισόδημα λαμβάνεται προφανώς το εισόδημα του ενός...

ΥΓ: ο καθένας να παίρνει 1.200 μισθό, το ετήσιο,οικογενειακό εισόδημα δν ξεπερνάει τις 30.000 (χωρίς 13ο κ 14ο μισθό φυσικά)
εννοώ,αν ο ένας είναι μισθωτός και ο άλλος ελεύθερος επαγγελματίας.

σωστό κι αυτό που λες:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
εννοώ,αν ο ένας είναι μισθωτός και ο άλλος ελεύθερος επαγγελματίας.

υπολογίζεις το μηνιαίο, μέσο όρο του μισθού του ελεύθερου επαγγελματία, φαντάζομαι...τι να σου πω....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top