Οδηγίες για ανώδυνη χυλόπιτα

anna650

Νεοφερμένος

Η anna650 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Παιδιά, έχω πρόβλημα!Έχω έναν πολύ καλό φίλο και τον πάω πολύ αλλά σήμερα μου είπε η κολλητή μου ότι της ζήτησε να μεσολαβήσει για να γίνει κατι μεταξύ μας. Η πλάκα είναι ότι εγώ προσπαθούσα να του κάνω "κατάσταση" με μια κοπέλα που ξέρω ότι της αρέσει!:fool: Τώρα δεν ξέρω τι να κάνω! Φοβάμαι να του μιλήσω ανοιχτά γιατί είναι λίγο ευαίσθητος σ' αυτά τα θέματα και δεν ξέρω πως θα το πάρει...Ζήτησα από τη φίλη μου να του πει ότι δεν πρόλαβε να μου μιλήσει μεχρι να δω τι θα κάνω, αλλά πολύ δύσκολο να κάνω ότι δεν ξέρω τίποτα(ήδη απ' όταν το έμαθα δεν του ξαναμίλησα όλη μέρα!) Τι να κάνω;;
(να σημειώσω ότι είμαι β' λυκείου άρα καταλαβαίνετε για τι είδους "σχέσεις" μιλάω...):worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
(να σημειώσω ότι είμαι β' λυκείου άρα καταλαβαίνετε για τι είδους "σχέσεις" μιλάω...):worry:

Όχι. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna650

Νεοφερμένος

Η anna650 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Εννοώ ότι θέλει να τα "φτιάξουμε". Ξέρεις, όπως γίνεται στο σχολείο για να καταλάβεις ακριβώς την κατάσταση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

w1n5t0n

Δραστήριο μέλος

Ο w1n5t0n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 442 μηνύματα.
πες του οτι τα εχεις φτιαξ με καποιον αλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna650

Νεοφερμένος

Η anna650 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Δυστυχώς αυτό δε γίνεται... Θα του το είχα πει αν γινόταν ή θα το ειχε ακούσει από τα αλλα παιδιά της παρέας...Δε θα το πιστέψει...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Για να φάει χυλόπιτα, πρέπει πρώτα να σου το πει ο ίδιος. Δε σου το είπε άρα γιατί σκας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ranxa (Costas)

Νεοφερμένος

Ο Κωσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Παιδιά, έχω πρόβλημα!Έχω έναν πολύ καλό φίλο και τον πάω πολύ αλλά σήμερα μου είπε η κολλητή μου ότι της ζήτησε να μεσολαβήσει για να γίνει κατι μεταξύ μας. Η πλάκα είναι ότι εγώ προσπαθούσα να του κάνω "κατάσταση" με μια κοπέλα που ξέρω ότι της αρέσει!:fool: Τώρα δεν ξέρω τι να κάνω! Φοβάμαι να του μιλήσω ανοιχτά γιατί είναι λίγο ευαίσθητος σ' αυτά τα θέματα και δεν ξέρω πως θα το πάρει...Ζήτησα από τη φίλη μου να του πει ότι δεν πρόλαβε να μου μιλήσει μεχρι να δω τι θα κάνω, αλλά πολύ δύσκολο να κάνω ότι δεν ξέρω τίποτα(ήδη απ' όταν το έμαθα δεν του ξαναμίλησα όλη μέρα!) Τι να κάνω;;
(να σημειώσω ότι είμαι β' λυκείου άρα καταλαβαίνετε για τι είδους "σχέσεις" μιλάω...):worry:

Έτσι που λες, είναι αρκετά δύσκολο το θέμα. Μπορώ να σου πω ότι είναι καλύτερο να αφήσεις τον ίδιο να κάνει μια προσπάθεια, αν και δεν ξέρω πως θα καταλήξει. Μήπως καλύτερα να πείσεις τη κολλητή σου να τον κάνει με πλάγιο τρόπο να προσπαθήσει ο ίδιος χωρίς να του το πει ανοιχτά; Για να ζητήσει απ'τη κολλητή σου να μεσολαβήσει σημαίνει πως ενδιαφέρεται κι αυτός. Άρα μπορεί να προχωρήσει το θέμα, αν το θες αυτό κι εσύ.

Πάντως λέω μια άποψη, δε θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

El Capitano

Νεοφερμένος

Ο El Capitano αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Κοίτα, ανώδυνη χιλόπιτα δεν υφίσταται... Αφού λες πως είναι καλός φίλος σου πες του πως δε θέλεις να ρισκάρεις τη φιλία σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Για να φάει χυλόπιτα, πρέπει πρώτα να σου το πει ο ίδιος. Δε σου το είπε άρα γιατί σκας;
Αυτό ακριβώς. Τι αγχώνεσαι, αφού ακόμα δεν έχει κάνει κάτι;

Κοίτα, ανώδυνη χιλόπιτα δεν υφίσταται... Αφού λες πως είναι καλός φίλος σου πες του πως δε θέλεις να ρισκάρεις τη φιλία σας...
Μην τολμήσεις να πεις κάτι τέτοιο ... Δεν υπάρχει πιο ΦΤΗΝΗ δικαιολογία. :|

Αυτό το "δεν θέλω να ρισκάρω την φιλία μας" είναι μια ΦΤΗΝΗ δικαιολογία μιας κοπέλας για να μην αναλάβει το βάρος του να πει ένα απλό "δεν ενδιαφέρομαι". Γιατί πολύ απλά, υπάρχουν εκεί έξω πολύ καλές φιλίες που εξελίχθηκαν σε σχέση. Τι πάει να πει "δεν θέλω να ρισκάρω την φιλία μας"; Ένα ζευγάρι δηλαδή δεν είναι παράλληλα ΚΑΙ φίλοι μεταξύ τους;

Γνώμη μου είναι να λέτε τα πράγματα με το όνομά τους όταν δεν θέλετε να το συνεχίσετε. Με ένα λιτό "δεν ενδιαφέρομαι" μπορείτε να απαλάξετε τον άλλον από πολύ κόπο. Μία φαινομενικά "ανώδυνη" χυλόπιτα μπορεί να καταλήξει χειρότερη γιατί αφήνετε στον άλλον παραθυράκια, αυτός επιμένει και εν τέλει γίνεται χειρότερα. Ενώ με ένα "δεν ενδιαφέρομαι" κόβετε επιτόπου την όλη συζήτηση.


Εκτός και αν προτιμάτε ορισμένες το "δεν θέλω να ρισκάρω την φιλία μας" ή "δεν είμαι έτοιμη για κάτι ακόμα" για να δώστε την χυλόπιτά σας μεν, αλλά να μην αφήσετε τον άλλον να πάει για άλλα πορτοκάλια, αντίθετα να συνεχίσει να σας κυνηγάει τονώνοντας παράλληλα την αυτοπεποίθησή σας.

Καλά που δεν το κάνουν όλες, δόξα τω Θεώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
χιλοπιτα ενα τρομερα ωραιο φαγητο !
τωρα οσον αφορα με τον ορο που το παραθετε εσεις μπορω να πω υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες
που κανουν πορτοκαλια..!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Μια φορα ενας συμμαθητης μου ειπε, μεσω μηνυματος βεβαια αλλα κατι ειναι κι αυτο. Αλλοι ουτε καν στο λενε και αρκουνται στο να σε πειραζουν συνεχεια και να ασχολουνται μαζι σου, ακομα και οταν ειναι 16-17 χρονων. Ενιωσα πολυ ασχημα οχι επειδη μου το ειπε, χαρηκα που μου το ειπε αλλα απο την αλλη εγω δεν ενιωθα το ιδιο και δεν ηξερα πώς να του το πω και ανησυχουσα για το πώς θα νιωσει. Και του ειπα πως τον βλεπω σαν φιλο και κατι αλλο δεν θυμαμαι ομως τι αλλα το εννοουσα στα αληθεια και δεν το ελεγα σαν μια ηλιθια δικαιολογια, γιατι τον συμπαθουσα πολυ και δεν ηθελα μετα απο αυτο να χαλασουν οι σχεσεις μας και μετα απο αυτο να ντρεπομαστε να μιλησουμε ο ενας στον αλλο και να μην ειμαστε οπως παλια. Τελικα, ετσι εγινε αλλα μετα απο κανα-δυο χρονια ειμασταν κανονικα.

Πίστεψε με να πεις σε κάποιον ότι τον βλέπεις σα φίλο είναι πολύ πιο σκληρό από οτιδήποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Πίστεψε με να πεις σε κάποιον ότι τον βλέπεις σα φίλο είναι πολύ πιο σκληρό από οτιδήποτε...


Τι να του ελεγα; Οχι ρε φιλε δεν σε θελω, ουστ; Χωρια που με ηξερε, δεν ειμασταν και αγνωστοι, αρκετα για να καταλαβει αν το εννοουσα ή οχι. Αν δεν το καταλαβα δεν μπορω να κανω τιποτα. Ψεμματα δεν θα ελεγα, οποτε ειτε το πιστεψε ειτε οχι αυτη ηταν η αληθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
η φράση «σε βλέπω σαν φίλο» είναι συνώνυμη των φράσεων:
- «σε βλέπω σαν σκύλο»
- «σε βλέπω σαν κολλητή φιλενάδα»
- «σε βλέπω σαν γ***πληρωτή» (με την ευρεία έννοια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
η φράση «σε βλέπω σαν φίλο» είναι συνώνυμη των φράσεων:
- «σε βλέπω σαν σκύλο»
- «σε βλέπω σαν κολλητή φιλενάδα»
- «σε βλέπω σαν γ***πληρωτή» (με την ευρεία έννοια)


Πες μου ποια ειναι η ιδανικη χυλοπιτα, ωστε να μην πληγωθει κανεις και μετα ελα πες μου για το ''Σε βλεπω σαν φιλο''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι αν ο αλλος ειναι ερωτευμενος μαζι σου ,οτι και να πεις θα τον πληγωσει.
Εγω συνηθως ελεγα ''θενξ για το ενδιαφερον αλλα ειμαι ερωτευμενη με αλλον '' ουτως ωστε ουτε να πω οτι εχει κανα κουσουρι πανω του,ουτε να προσβληθει,ουτε να συνεχισει να με κηνυγαει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Γιατί όλη αυτή η να-μην-πληγωθεί notion μου φαίνεται τουλάχιστον υποκριτική; Ηλίθια κι αχρείαστη είναι βασικά, για να ακριβολογούμε, αλλά εντάξει λέμε τώρα.

THE FUCK?!! Μετά από ένα παράξενο combo κουμπιών έστειλα το μήνυμα μισοτελειωμένο. :P

Anyway, έλεγα ότι δε ζεις τις ζωές άλλων. Δε μπορείς να σκέφτεσαι τα πάντα για τα συναισθήματά τους και στην τελική δε χρειάζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι αν ο αλλος ειναι ερωτευμενος μαζι σου ,οτι και να πεις θα τον πληγωσει.


Αυτο ακριβως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Πες μου ποια ειναι η ιδανικη χυλοπιτα, ωστε να μην πληγωθει κανεις και μετα ελα πες μου για το ''Σε βλεπω σαν φιλο''.

Το να πεις "ακόμη και αν το μόνο που υπήρχε σ'αυτόν τον πλανήτη ήμουν εγώ,εσύ και ένας κουβάς σκατά και ήμουν horny as hell,θα προτιμούσα να πάω με τα σκατά".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Γιατί όλη αυτή η να-μην-πληγωθεί notion μου φαίνεται τουλάχιστον υποκριτική; Ηλίθια κι αχρείαστη είναι βασικά, για να ακριβολογούμε, αλλά εντάξει λέμε τώρα.

T


Ε ναι, οντως. Αμα ερθει ενας που ουτε καν τον πολυξερεις απο το facebook ξερω 'γω ή απο οπου αλλου και σου πει οτι σε θελει δεν σε πολυνοιαζει. Λογικο. Αν εσενα σου ρθει μια πολυ καλη σου φιλη και στο πει ομως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
@ Χαρουλίνι:
Οπότε μόνη σου το λες: δεν έχεις τι να πεις και πετάς μια φράση μ**λακία η oποία ενοχλεί. Βρες κάτι άλλο πιο ανώδυνο και όχι προσβλητικό. Εξάλλου γιατί δεν μπορείς να του μιλήσεις στα ίσια και να του πεις: «δεν σε γουστάρω άλλο, δίνε του». Τι πιο απλό, ειλικρινές και άμεσο, χωρίς να αφήνεις σπόρους για ψεύτικες ελπίδες. ;) Πήξαμε στις ποιητικές φράσεις «σε βλέπω σαν φίλο» λέω εγώ. Από πότε ήσασταν φίλοι; Από το στρατό; Γιατί ξέρω ότι η φιλία είναι μια πολύ δύσκολη λέξη αλλά εύκολη να την λες, ειδικά στις μέρες μας. Η φιλία σαν είδος κοινωνικής επικοινωνίας, γίνεται φιλία μέσω «ζυμώσεων» της ζωής και όχι μέσω χυλόπιτας. Επειδή ρίξαμε χυλόπιτα, το περνάμε στην φιλία. Αυτό το ονομάζω θράσσος και κακία. Έλεος ρε παιδιά. Πολύ φτηνά τα πουλάτε κάποια πράγματα. Πάρα πολύ φτηνά...Προσέχτε μην σας κάνουν το ίδιο και στο τέλος σαν φτύσουν όλοι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top