Φοιτητικά συγγράμματα Εύδοξος

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Για να μην βρείτε και άλλοι το ίδιο πρόβλημα.
Εγώ πρόλαβα και έκανα την αίτηση στις 2/11 που άνοιγε ο εύδοξος και πήρα και όλα τα βιβλία χτες εκτός από ένα!
Σήμερα όμως πολλοί δεν μπορούν να τα πάρουν (και όσοι έχουμε κάνει ήδη δήλωση δεν μπορούμε να την τροποποιήσουμε).

Το σύστημα έκλεισε και θα ξανά ανοίξει εκ νέου από 8/11.

Εγώ χθες έκανα δήλωση κανονικά.
Μήπως είναι μόνο για το τμήμα σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Εγώ χθες έκανα δήλωση κανονικά.
Μήπως είναι μόνο για το τμήμα σου;

Noμίζω πως άκουσα το ίδιο πρόβλημα και από παιδί άλλου τμήματος, δεν ξέρω μπορεί να κάνω και λάθος :ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιος τρόπος να δω πόσες πιστωτικές μονάδες χρειάζονται για πάρω ενα συγκεκριμένο βιβλίο , απλα δε βρίσκω πουθενα τα βιβλία που διαθέτει ο Ευδόξος προς αγορά πιστωτικές μονάδες , εγω έχω μηδέν προς το παρόν ,μήπως για να δω τη λίστα πρπ να έχω κ πιστωτικές μονάδες ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπάρχει κάποιος τρόπος να δω πόσες πιστωτικές μονάδες χρειάζονται για πάρω ενα συγκεκριμένο βιβλίο , απλα δε βρίσκω πουθενα τα βιβλία που διαθέτει ο Ευδόξος προς αγορά πιστωτικές μονάδες , εγω έχω μηδέν προς το παρόν ,μήπως για να δω τη λίστα πρπ να έχω κ πιστωτικές μονάδες ;;;
Ναι, πρέπει να έχεις κάποιες πιστωτικές μονάδες αλλιώς δεν μπορείς να δεις τη λίστα. Έτσι θυμάμαι είχε γίνει με 'μένα.

Αν ωστόσο ενδιαφέρεσαι να μάθεις πόσες πιστωτικές μονάδες "κοστίζουν" κάποια συγγράμματα που έχεις βάλει στο μάτι, τότε μπορείς να τηλεφωνήσεις στον Εύδοξο και θα σου πούνε (θα γλιτώσεις ώρα αν τους πεις τον αντίστοιχο κωδικό κάθε βιβλίου που σε ενδιαφέρει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Ναι, πρέπει να έχεις κάποιες πιστωτικές μονάδες αλλιώς δεν μπορείς να δεις τη λίστα. Έτσι θυμάμαι είχε γίνει με 'μένα.

Αν ωστόσο ενδιαφέρεσαι να μάθεις πόσες πιστωτικές μονάδες "κοστίζουν" κάποια συγγράμματα που έχεις βάλει στο μάτι, τότε μπορείς να τηλεφωνήσεις στον Εύδοξο και θα σου πούνε (θα γλιτώσεις ώρα αν τους πεις τον αντίστοιχο κωδικό κάθε βιβλίου που σε ενδιαφέρει).

Οκ ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ιανουάριο σταματάνε οι δηλώσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Απο τον Ευδόξο τλκ απλα μου έστειλαν τις οδηγίες , πως να χρησιμοποιώ το Ευδόξος+ και δε μ είπαν πόσες πιστωτικές μονάδες θέλω για να πάρω βιβλιο , μήπως υπάρχει κανεις εδώ που εχει πιστωτικές μονάδες στον Ευδόξο να μ πει ποσο κανει η περιγραφική ανατομική του Παναγιώτη Αγίου με τον κωδικό 17483 , ευχαριστω

Ιανουάριο σταματάνε οι δηλώσεις;

Δεκέμβρη νομίζω , απλα μέχρι Ιανουάριο μπορείς να παίρνεις τα βιβλία που εχεις δηλώσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απο τον Ευδόξο τλκ απλα μου έστειλαν τις οδηγίες , πως να χρησιμοποιώ το Ευδόξος+ και δε μ είπαν πόσες πιστωτικές μονάδες θέλω για να πάρω βιβλιο , μήπως υπάρχει κανεις εδώ που εχει πιστωτικές μονάδες στον Ευδόξο να μ πει ποσο κανει η περιγραφική ανατομική του Παναγιώτη Αγίου με τον κωδικό 17483 , ευχαριστω



Δεκέμβρη νομίζω , απλα μέχρι Ιανουάριο μπορείς να παίρνεις τα βιβλία που εχεις δηλώσει

Πάρε τους τηλέφωνο, στο e-mail κι εμένα τις ίδιες χαζομάρες μου λέγανε. Στο τηλέφωνο θα σου πούνε σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Απο τον Ευδόξο τλκ απλα μου έστειλαν τις οδηγίες , πως να χρησιμοποιώ το Ευδόξος+ και δε μ είπαν πόσες πιστωτικές μονάδες θέλω για να πάρω βιβλιο , μήπως υπάρχει κανεις εδώ που εχει πιστωτικές μονάδες στον Ευδόξο να μ πει ποσο κανει η περιγραφική ανατομική του Παναγιώτη Αγίου με τον κωδικό 17483 , ευχαριστω

Βρες εναν συμφοιτητη σου που εχει ποντους και πες του να δει σε ποσες μοναδες αντιστοιχει. Γενικα υπολογιζε γυρω στην τιμη με το οποιο το αγοραζει ο ευδοξος απο τον εκδοτικο οικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgospap1

Νεοφερμένος

Ο giorgospap1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδιά SOS. Μπήκα χθες για πρώτη φορά στο account μου στον Εύδοξο για αυτό το εξάμηνο για να κάνω τη δήλωση και είδα τα βιβλία να έχουν ήδη δηλωθεί αλλά και παραληφθεί:eek::eek:. Μάλιστα, τα 6 από τα 8 δεν ήταν καν μαθήματα από το εξάμηνό μου, αλλά από διαφορετικά εξάμηνα, ακόμα και από μαθήματα που έχω ήδη περάσει. Είμαι σίγουρος ότι δεν έχω δώσει τον κωδικό μου σε κανένα, δεν μπορώ να καταλάβω πως με hackarane. Τον κωδικό τον άλλαξα αμέσως στη γραμματεία της σχολής μου, αλλά το θέμα είναι πως το σύστημα του Εύδοξου δεν σε αφήνει να παραλάβεις και να κρατήσεις βιβλία για μαθήματα στα οποία δεν είσαι εγγεγραμμένος ή τα έχεις ήδη περάσει, γιατί στο τέλος του εξαμήνου γίνεται έλεγχος. Από ότι έψαξα, σε τέτοια περίπτωση σου μπλοκάρουν το account στον Εύδοξο μέχρι να επιστρέψεις τα βιβλία και αν δεν τα επιστρέψεις μέχρι κάποιο χρονικό διάστημα στέλνουν χαρτί στη σχολή και αντιμετωπίζεις νομικό πρόβλημα με αυστηρές κυρώσεις, καθώς όταν δηλώνεις βιβλία δηλώνεις υπεύθυνα ότι αποδέχεσαι τους όρους. Τώρα τι μπορώ να κάνω, δηλαδή, αφού δεν τα έχω τα βιβλία και δεν μπορώ να τα επιστρέψω και άντε να εξηγήσω τώρα ότι κάποιος με hackare, καθώς όταν πήρα τηλέφωνο στον Εύδοξο μου λένε ότι είναι δικιά σου ευθύνη η επιστροφή των βιβλίων. Καμιά ιδέα κανείς τι μπορώ να κάνω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπήκες σίγουρα στην πιο πρόσφατη δήλωση; Πχ μήπως κοιτάς την περσινή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πάρε τηλέφωνο και πες τους ότι ΔΕΝ τα πήρες εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Η αλήθεια ειναι οτι δε μπορείς να αποδείξεις οτι δε τα πήρες εσυ οποτε λογικά θα πρεπει να αγοράσεις τα βιβλία που δεν ειναι απο τα εξάμηνο σου και να τα πας στη βιβλιοθήκη της σχολής σ , αυτο πιστεύω οτι θα γίνει στο τέλος , αλλα προσπάθησε να πείσεις την γραμματεία οτι δεν τα εχεις παραλάβει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgospap1

Νεοφερμένος

Ο giorgospap1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Η σωστή δήλωση είναι. Το είπα και στη γραμματεία και στον Εύδοξο και μου είπαν ότι αν δεν επιστραφούν τα βιβλία δεν γίνεται τίποτα, ασχέτως αν τα πήρα εγώ... Να τα αγοράσω αποκλείεται, γιατί κάνουν περίπου 400 €. Το έχει πάθει ποτέ κανείς αυτό??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μίλα με τον Εύδοξο, είναι πολύ εξυπηρετικοί, και αν το κάνεις τώρα που είμαστε στην μέση των παραλαβών έχεις περισσότερες πιθανότητες να σε βοηθήσουν. Τα βιβλία τα παίρνεις από 1 βιβλιοπωλείο; Μήπως καταλάθος έκανε καμιά βλακεία ο υπάλληλος διανομής και σου τα χρέωσε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgospap1

Νεοφερμένος

Ο giorgospap1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι δεν την έκανα εγώ τη δήλωση, κάποιος άλλος μου την είχε κάνει και τα είχε παραλάβει, γιατί προχθές μπήκα για πρώτη φορά στον Εύδοξο αυτό το εξάμηνο. Τους ρώτησα και μου λένε ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι και ότι ο λογαριασμός θα μείνει μόνιμα μπλοκαρισμένος αν δεν επιστραφούν.... Δεν μπορώ να καταλάβω ποιος μπορεί να έμαθε και πως τον κωδικό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Τα βιβλία τα παίρνεις απο συγκεκριμένο βιβλιοπωλείο?Αν ναι ποιος πήγε και πήρε με άλλη ταυτότητα βιβλία που ήταν καταχωρημένα στα δικά σου προσωπικά στοιχεία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Τα βιβλία τα παίρνεις απο συγκεκριμένο βιβλιοπωλείο?Αν ναι ποιος πήγε και πήρε με άλλη ταυτότητα βιβλία που ήταν καταχωρημένα στα δικά σου προσωπικά στοιχεία?

βασικά τα βιβλία τα παίρνεις με το pin που σου δίνουν (από τον Ευδοξο) και τα 4 τελευταία στοιχεία ταυτότητας η πασο που αν δε κάνω λάθος στον Εύδοξο σου αναφέρουν τον αριθμό πάσο και συνήθως τα 4 τελευταία στοιχεία του πάσο είναι
0001 ή 0231 ξέρω εγώ ανάλογα με το επίθετο σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εμένα δεν μου ζήτησαν ΑΜ φέτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristarac

Νεοφερμένος

Ο xristarac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Να ρωτήσω...όσο πιο ακριβό είναι ένα σύγγραμμα, τόσο περισσότερες μονάδες ανταλλαγής παίρνεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top