Φοιτητικά συγγράμματα Εύδοξος

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Για να υποβάλλουμε δήλωση συγγραμμάτων στον Εύδοξο χρειάζεται να καταχωρήσουμε μερικά στοιχεία, μεταξύ των οποίων και "Αριθμός Μαθημάτων για τα οποία έχετε ήδη παραλάβει συγγράμματα πριν τo σύστημα Εύδοξος". Εδώ βάζω ουσιαστικά τον αριθμό των υποχρεωτικών μαθημάτων που είχα μέχρι τώρα (έχω πάρει συγγράμματα για όλα) συν τον αριθμό των επιλεγόμενων που έχω περάσει; Αν για κάποια μαθήματα έχουμε πάρει σημειώσεις κι όχι συγγράμματα, αυτά δεν τα υπολογίζουμε; Ρωτάω επειδή για ένα επιλεγόμενο δεν είχαμε σύγγραμμα αλλά σημειώσεις, οπότε δεν ξέρω αν θα πρέπει να το βάλω κι αυτό.

Στο FAQ γράφει:"Πρόκειται για το συνολικό αριθμό μαθημάτων για τα οποία ο Φοιτητής έχει παραλάβει σύγγραμμα (το οποίο μπορεί να αποτελείται από ένα η περισσότερα βιβλία). Δε συμπεριλαμβάνονται δωρεάν πανεπιστημιακές σημειώσεις ή σημειώσεις εργαστηρίων.
Σε περίπτωση μετεγγραφών συμπεριλαμβάνεται και ο αριθμός συγγραμμάτων που παραλήφθησαν στο τμήμα προέλευσης."

Άρα τα μαθήματα που δίνουν σημειώσεις δεν υπολογίζονται;
Λογικά όχι, αφού είναι σημειώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
παιδια εγω σμρ αισιως εμαθα οτι μεσα στην εβδομαδα θα εχουμε τους κωδικους μας απο τη γραμματεια και θα μπορεσουμε να επιλεξουμε συγγραμματα πολυ συντομα!!!!!!!!!!!!!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Εγώ ήδη έκανα δήλωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yoooo!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
[...] Αν για κάποια μαθήματα έχουμε πάρει σημειώσεις κι όχι συγγράμματα, αυτά δεν τα υπολογίζουμε; Ρωτάω επειδή για ένα επιλεγόμενο δεν είχαμε σύγγραμμα αλλά σημειώσεις, οπότε δεν ξέρω αν θα πρέπει να το βάλω κι αυτό.

Στο FAQ γράφει:"Πρόκειται για το συνολικό αριθμό μαθημάτων για τα οποία ο Φοιτητής έχει παραλάβει σύγγραμμα (το οποίο μπορεί να αποτελείται από ένα η περισσότερα βιβλία). Δε συμπεριλαμβάνονται δωρεάν πανεπιστημιακές σημειώσεις ή σημειώσεις εργαστηρίων.
Σε περίπτωση μετεγγραφών συμπεριλαμβάνεται και ο αριθμός συγγραμμάτων που παραλήφθησαν στο τμήμα προέλευσης."

Άρα τα μαθήματα που δίνουν σημειώσεις δεν υπολογίζονται;

Το λες και μόνη σου, :P. Όχι, δεν συμπεριλαμβάνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εγώ ήδη έκανα δήλωση.
Πως σου φάνηκε το σύστημα;
Εύκολο;

Επίσης, οι γραμματείες θα μας ορίσουν ημερομηνίες; Εμείς ακόμα επιλεγόμενα προσπαθούμε να βρούμε. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Πως σου φάνηκε το σύστημα;Εύκολο;
Επίσης, οι γραμματείες θα μας ορίσουν ημερομηνίες; Εμείς ακόμα επιλεγόμενα προσπαθούμε να βρούμε. :/:

Ναι εύκολο μου φάνηκε. Είχε βέβαια ένα πρόβλημα αλλά το έλυσε γρήγορα η ομάδα της τεχνικής υποστήριξης. Μου έκανε εντύπωση το ότι η τεχνική υποστήριξη λειτουργούσε, και μάλιστα πολύ καλά!
Εννοείς να ορίσει η κάθε γραμματεία ημερομηνία δήλωσης συγγραμμάτων; Νομίζω πως είναι κοινή για όλους, από σήμερα μέχρι τις 14/1.
Τι εννοείς προσπαθείτε να βρείτε επιλεγόμενα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Εννοείς να ορίσει η κάθε γραμματεία ημερομηνία δήλωσης συγγραμμάτων; Νομίζω πως είναι κοινή για όλους, από σήμερα μέχρι τις 14/1.

Δεν είμαι βέβαιος για την ύπαρξη κοινής ημερομηνίας δήλωσης μαθημάτων. Πιθανόν να διαφέρει η περίοδος δήλωσης συγγραμμάτων ανάμεσα στα ΤΕΙ και τα Πανεπιστήμια. Πιθανόν και όχι! :hmm:Πάντως στο δικό μου τμήμα ισχύει από τις 4/10 ως τις 28/02/11.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ναι εύκολο μου φάνηκε. Είχε βέβαια ένα πρόβλημα αλλά το έλυσε γρήγορα η ομάδα της τεχνικής υποστήριξης. Μου έκανε εντύπωση το ότι η τεχνική υποστήριξη λειτουργούσε, και μάλιστα πολύ καλά!
Εννοείς να ορίσει η κάθε γραμματεία ημερομηνία δήλωσης συγγραμμάτων; Νομίζω πως είναι κοινή για όλους, από σήμερα μέχρι τις 14/1.
Τι εννοείς προσπαθείτε να βρείτε επιλεγόμενα;
Εμείς είχαμε από πριν ηλεκτονικές δηλώσεις.
Οπότε η γραμματεία ζητούσε την δήλωση σε συγκεκριμένες μέρες, μας άφηναν να πάμε σε όλα τα επιλογής και είχαμε χρόνο να δούμε ποιο μας αρέσει. Επομένως ακόμα ψάχνουμε.
Αν δεν κάνω λάθος, το παιδαγωγικό Αλεξανδρούπολης έχει καθορισμένες μέρες.

Δηλαδή, θα έχουμε ειδοποίηση διαφορετικές μέρες; Αν κάνουμε δήλωση δυο συμφοιτητές την ίδια μέρα, θα ειδοποιηθούμε διαφορετικές ημερομηνίες; :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Δεν είμαι βέβαιος για την ύπαρξη κοινής ημερομηνίας δήλωσης μαθημάτων. Πιθανόν να διαφέρει η περίοδος δήλωσης συγγραμμάτων ανάμεσα στα ΤΕΙ και τα Πανεπιστήμια. Πιθανόν και όχι! :hmm:Πάντως στο δικό μου τμήμα ισχύει από τις 4/10 ως τις 28/02/11.

Αυτή την ημερομηνία την γράφει στο site του Εύδοξου. Από εκεί και πέρα, δεν ξέρω τι θα κάνει η κάθε σχολή.

Εμείς είχαμε από πριν ηλεκτονικές δηλώσεις.
Οπότε η γραμματεία ζητούσε την δήλωση σε συγκεκριμένες μέρες, μας άφηναν να πάμε σε όλα τα επιλογής και είχαμε χρόνο να δούμε ποιο μας αρέσει. Επομένως ακόμα ψάχνουμε.

Δεν χρειάζεται να κάνεις από σήμερα την δήλωση! Μάλλον πρέπει να ρωτήσεις την γραμματεία σας για να μάθεις μέχρι πότε θα είναι οι δηλώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Για τον Εύδοξο, δυο πράγματα:


  • Στην αρχή δηλώνουμε τον αριθμό των ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ στα οποία ΠΑΡΑΛΑΒΑΜΕ συγγράμματα με ISBN. Εάν κάποιος δεν παρέλαβε (στα ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ) σύγγραμμα με ISBN, ΔΕΝ θα το μετρήσει το μάθημα. Εάν σε κάποιο μάθημα παρέλαβε σημειώσεις και μόνο, ομοίως ΔΕΝ θα το μετρήσει.
  • Οι γραμματείες πλέον των σχολών δεν είναι οι μεσάζοντες μεταξύ φοιτητών - εκδοτών. Αυτή η δήλωση στον Εύδοξο είναι ουσιαστικά δήλωση στον Εκδότη. Μπορείτε να κάνετε την αίτησή σας και να την τροποποιήσετε όποτε θέλετε, μέχρι τέλη Ιανουαρίου 2011 (νομίζω). Φυσικά επιφυλλάσσομαι εάν η εκάστοτε γραμματεία πει ότι θέλει τις δηλώσεις μέχρι μια συγκεκριμένη ημερομηνία.
  • Ένα μάθημα "κλειδώνει" μόνο όταν πάτε να πάρετε το βιβλίο από τον Εκδότη. Μέχρι τότε μπορείτε να αλλάξετε την επιλογή σας.
  • Τα βιβλία μπορείτε να τα παραλάβετε οποτεδήποτε δείτε ότι ο εκδότης έχει stock - και φυσικά εφόσον έχετε κάνει την δήλωσή σας.

Παράδειγμα, για το πρώτο: φοιτητής 3ου εξαμήνου είχε δηλώσει 13 μαθήματα στο 1ο έτος. Από αυτά, στα 11 πήρε κανονικά βιβλίο/α από Εκδότη (με ISBN), στο 12ο δήλωσε βιβλίο αλλά ΔΕΝ πήγε να το πάρει, ενώ στο 13ο πήρε μόνο σημειώσεις (όχι βιβλίο με ISBN). Ο φοιτητής αυτός θα δηλώσει 11 μαθήματα.


Disclaimer: δεν φέρω "επίσημη" ευθύνη για τα παραπάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Για τον Εύδοξο, δυο πράγματα:


  • Στην αρχή δηλώνουμε τον αριθμό των ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ στα οποία ΠΑΡΑΛΑΒΑΜΕ συγγράμματα με ISBN. Εάν κάποιος δεν παρέλαβε (στα ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ) σύγγραμμα με ISBN, ΔΕΝ θα το μετρήσει το μάθημα. Εάν σε κάποιο μάθημα παρέλαβε σημειώσεις και μόνο, ομοίως ΔΕΝ θα το μετρήσει.
  • Οι γραμματείες πλέον των σχολών δεν είναι οι μεσάζοντες μεταξύ φοιτητών - εκδοτών. Αυτή η δήλωση στον Εύδοξο είναι ουσιαστικά δήλωση στον Εκδότη. Μπορείτε να κάνετε την αίτησή σας και να την τροποποιήσετε όποτε θέλετε, μέχρι τέλη Ιανουαρίου 2011 (νομίζω).
  • Ένα μάθημα "κλειδώνει" μόνο όταν πάτε να πάρετε το βιβλίο από τον Εκδότη. Μέχρι τότε μπορείτε να αλλάξετε την επιλογή σας.
  • Τα βιβλία μπορείτε να τα παραλάβετε οποτεδήποτε δείτε ότι ο εκδότης έχει stock - και φυσικά εφόσον έχετε κάνει την δήλωσή σας.
Tι εννοείς στο τελευταίο;
Δε θα έχει στανταρ ημερομηνίες;


Αγχώθηκα. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Tι εννοείς στο τελευταίο;
Δε θα έχει στανταρ ημερομηνίες;


Αγχώθηκα. :'(
Πολύ απλά ένα βιβλίο μπορείτε να το παραλάμβετε ΟΠΟΤΕΔΗΠΟΤΕ. Και την επόμενη μέρα αφού κάνετε δήλωση. Αρκεί βέβαια ο Εκδότης να έχει stock. Αν δεν έχει τι θα πας να πάρεις; :P

Ε κι εσύ μην αφήσεις για Φλεβάρη τα βιβλία σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Πολύ απλά ένα βιβλίο μπορείτε να το παραλάμβετε ΟΠΟΤΕΔΗΠΟΤΕ. Και την επόμενη μέρα αφού κάνετε δήλωση. Αρκεί βέβαια ο Εκδότης να έχει stock. Αν δεν έχει τι θα πας να πάρεις; :P

Ε κι εσύ μην αφήσεις για Φλεβάρη τα βιβλία σου...
Και που θα ξέρω αν έχει stock; :redface:

Όχι δε θα τα αφήσω, μου λείπουν ακόμα δμ. Άλλωστε η σχολή μας Τετάρτη κλείνει, άρα πάμε λίγο πίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ktar

Νεοφερμένος

Ο ktar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Παιδιά κάτι βασικό θέλω να ρωτήσω εγώ:
Τα περισσότερα από τα μαθήματα μας μέχρι στιγμής ήταν όμοια στα 2 εξάμηνα, δηλαδή είχαμε για παράδειγμα Φαρμακολογία Ι στο χειμερινό και ΙΙ στο εαρινό και παίρναμε μόνο 1 σύγγραμα και για τα 2 που χρησιμοποιούσαμε και στα 2 εξάμηνα! οπότε, εγώ θα μέτρησω το μάθημα σαν 1, έτσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Και που θα ξέρω αν έχει stock; :redface:
Πρέπει να το γράφει στον Εύδοξο. :)

Παιδιά κάτι βασικό θέλω να ρωτήσω εγώ:
Τα περισσότερα από τα μαθήματα μας μέχρι στιγμής ήταν όμοια στα 2 εξάμηνα, δηλαδή είχαμε για παράδειγμα Φαρμακολογία Ι στο χειμερινό και ΙΙ στο εαρινό και παίρναμε μόνο 1 σύγγραμα και για τα 2 που χρησιμοποιούσαμε και στα 2 εξάμηνα! οπότε, εγώ θα μέτρησω το μάθημα σαν 1, έτσι?
Έτσι είναι. Εάν στην Φαρμακολογία Ι πήρες συγγράμματα και για την Ι και για την ΙΙ, και κατά συνέπεια δεν πήρες στην ΙΙ, μετράς την Φαρμακολογία Ι σαν ένα (1) μάθημα και δεν μετράς την Φαρμακολογία ΙΙ.

Αν θες να 'σαι σίγουρος, ρωτάς στο τμήμα υποστήριξης του Ευδόξου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ktar

Νεοφερμένος

Ο ktar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Έτσι είναι. Εάν στην Φαρμακολογία Ι πήρες συγγράμματα και για την Ι και για την ΙΙ, και κατά συνέπεια δεν πήρες στην ΙΙ, μετράς την Φαρμακολογία Ι σαν ένα (1) μάθημα και δεν μετράς την Φαρμακολογία ΙΙ.

Αν θες να 'σαι σίγουρος, ρωτάς στο τμήμα υποστήριξης του Ευδόξου. :)

Χίλια ευχαριστώ για την απάντηση ;)
Ρώτησα και περιμένω να μου απαντήσουν. Εύχομαι αύριο το πρωί να απαντήσουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Εγω προσπαθησα να κανω τη δηλωση μου σημερα, αλλα μου λεει πως το συστημα ειναι διαθεσιμο απο τις 11/10 και μετα... Οποτε, ισως καθε σχολη να εχει τις δικες της ημερομηνιες!!

Χαζη απορια: Εγω στο πρωτο ετος πηρα κανονικα 14 συγγραματα!! Ομως τωρα το προγραμμα σπουδων αλλαξε και πλεον οι φοιτητες θα παιρνουν 12 σε καθε ετος... Δεν πιστευω να γινει κανενα μπερδεμα και στα τελευταια εξαμηνα να μη μπορω να παρω βιβλια, ετσι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Χαζη απορια: Εγω στο πρωτο ετος πηρα κανονικα 14 συγγραματα!! Ομως τωρα το προγραμμα σπουδων αλλαξε και πλεον οι φοιτητες θα παιρνουν 12 σε καθε ετος... Δεν πιστευω να γινει κανενα μπερδεμα και στα τελευταια εξαμηνα να μη μπορω να παρω βιβλια, ετσι??
Στο τελευταίο εξάμηνο θα μπορείς να πάρεις βιβλία εάν μέχρι τότε ο αριθμός των ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ στα οποία έχεις παραλάβει σύγγραμμα δεν υπερβαίνει τον αριθμό των μαθημάτων που απαιτούνται για την λήψη πτυχίου. Νομίζω είναι απλό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Μόλις πήρα τα βιβλία! Πρωτοφανές φαινόμενο! Επιτέλους θα μπορώ να διαβάζω από την 1η (καλά, 2η) μέρα :clapup:

Η διαδικασία:
Πηγαίνεις στον εκδοτικό οίκο και πληκτρολογείς στο πληκτρολόγιο του υπολογιστή το pin σου. Εμφανίζει τα συγγράμματα που έχεις δηλώσει από αυτόν τον εκδοτικό οίκο. Ο εκδότης πατά "παράδοση" σε όσα συγγράμματα είναι διαθέσιμα και σου δίνει. Αν κάποιο δεν είναι διαθέσιμο, θα πρέπει να πας όταν θα είναι. Άπαξ και πατήσει ο εκδότης "παράδοση", δεν έχει γυρισμό, δηλαδή δεν μπορείς να αλλάξεις γνώμη για την επιλογή του συγγράμματος κλπ.

Δεν μου ζήτησαν βιβλιάριο/πάσο αλλά καλού κακού ας το έχετε μαζί σας!

Και που θα ξέρω αν έχει stock;

Το γράφει στον Εύδοξο, καθώς κάνεις την δήλωση σου γράφει σε κάποια σελίδα "διαθεσιμότητα". Αλλά και αφού ολοκληρώσεις την δήλωση, μπορείς να πας σε αυτή τη σελίδα και να δεις πόσα συγγράμματα έχει διαθέσιμα ο κάθε εκδοτικός οίκος.

Παιδιά κάτι βασικό θέλω να ρωτήσω εγώ:
Τα περισσότερα από τα μαθήματα μας μέχρι στιγμής ήταν όμοια στα 2 εξάμηνα, δηλαδή είχαμε για παράδειγμα Φαρμακολογία Ι στο χειμερινό και ΙΙ στο εαρινό και παίρναμε μόνο 1 σύγγραμα και για τα 2 που χρησιμοποιούσαμε και στα 2 εξάμηνα! οπότε, εγώ θα μέτρησω το μάθημα σαν 1, έτσι?

Όπως είπε και ο Γιώργος, μάλλον ισχύουν σαν 1. Αυτοί μετράνε συγγράμματα, όχι μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

effie90

Νεοφερμένος

Η effie90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
εγω σε αυτο το εξαμηνο θα δηλωσω (απο το εκπα, ηλεκτρονικα) 8 μαθηματα οταν ανοιξουν οι δηλωσεις, εκ των οποιων για τα 6 εχω παραλαβει συγγραμματα απο περυσι. Στον Ευδοξο μπορω να δηλωσω ενα συγγραμμα στο τρεχον εξαμηνο διχως να δηλωσω το αντιστοιχο μαθημα ή αυτα τα 2 πρεπει να ταυτιζονται; επισης κατι αλλο...εχω οριο δηλωσης 8 μαθηματα. Για τα συγγραμματα υπαρχει αντιστοιχο οριο; Δηλαδη μπορω εως 8;

ζητω συγγνωμη εκ των πρωτερων αν εχουν απαντηθει τα παραπανω, απλα δεν ειχα χρονο να διαβασω ολες τις σελιδες:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top