Σχετικά με το FCE/CPE-Cambridge

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
και γω, Χαιδω! μου φενεται σαν χθες που καναμε το ρημα to be και τωρα ειμαι proficiency!!! Πως περναν τα χρονια, ε???


ναιιιιι!!!σκεφτομαι οτι αυτο το καλοκαιρι θα το εχω ΟΛΟ δικο μου,ακθολου καλοκαιρινα μαθηματα!!!αυτο εχω να το νιωσω απο 2α δημοτικου!!!!3 μηνες καλοκαιρι!!!:!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ναι,ρανταρ να με φωναζεις :D:P

να ρωτησω κι εγω: ποια η διαφορa του moral με το morality?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
ναιιιιι!!!σκεφτομαι οτι αυτο το καλοκαιρι θα το εχω ΟΛΟ δικο μου,ακθολου καλοκαιρινα μαθηματα!!!αυτο εχω να το νιωσω απο 2α δημοτικου!!!!3 μηνες καλοκαιρι!!!:!:

Eλα βρε σιγα.
Ειναι πολυ τέλεια να κανεις το καλοκαίρι αγγλικα.Ψυχαγωγία μην σου πώ κιόλας!;):P
Τεσπα βγαινουμε οφ-τοπικ!

Εχει δωσει κανεις σας παιδιά προφορικά FCE κλπ?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαλύτερα να ρωτήσεις την Tutor σου...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Το moral σημαινει "το ηθικό", ουσιαστικό. =ηθικόν ακμαιότατον, που λέμε.

Το morality είναι η ηθική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Eγω εδωσα σημερα ecce (speaking).Για fce speaking θα δωσω 11 μαίου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lola_29

Νεοφερμένος

Η Aγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Εγώ η καημένη τι να πω που δίνω και τα δύο lower -το Michigan +Cambridge -και χωρίς να έχω περάσει τουλάχιστον τα δοκιμαστικά??Φταίει ίσως που άλλαξα απότομα φροντιστήριο??Δεν ξέρω...Ενώ παίρνω 17αρια και 18αριαστην έκθεση και τα πάω περίφημα στην γραμματική και κάπως καλά στο reading,στο voc. τα σκατώνω...Γιατί ρε γμτ???Δε θα αντέξω διπλή αποτυχία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
τι είναι το principal και τι το principle ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
principle=αρχή, όπως "ηθικές αρχές".

principal=πρωταρχικός, κύριος/ διευθυντής σχολείου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
principle=αρχή, όπως "ηθικές αρχές".

principal=πρωταρχικός, κύριος/ διευθυντής σχολείου.:)

:no1:

Το principal αξίζει να σημειωθεί ότι χρησιμοποιείται ως διευθυντής από τους Αμερικανούς. Οι Βρετανοί προτιμούν το headmaster (I think).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγώ η καημένη τι να πω που δίνω και τα δύο lower -το Michigan +Cambridge -και χωρίς να έχω περάσει τουλάχιστον τα δοκιμαστικά??Φταίει ίσως που άλλαξα απότομα φροντιστήριο??Δεν ξέρω...Ενώ παίρνω 17αρια και 18αριαστην έκθεση και τα πάω περίφημα στην γραμματική και κάπως καλά στο reading,στο voc. τα σκατώνω...Γιατί ρε γμτ???Δε θα αντέξω διπλή αποτυχία...

Θα το πω για πολλοστη φορα!
Δεν θέλει αγχος.
Και να μην περνάτε τα τεστ,απλά πρεπει να ειστε θετικοι και να ελπίζετε.
Γιατί χωρίς ελπίδα θα αποκλείστεί και η μοναδικη περιπτωση να περασετε το τεστ. Και γω τα τεστ στο φροντηστηριο στο ECCE δεν τα περνούσα.
Αλλα στο official το GVR το πέρασα που συνέχεια κοβομουν.
Και ξες που κοπηκα?Στο ακουστικο!Που δεν υπηρχε περιπτωση να μην το περάσω απο οσα εκανα στο φροντηστηριο μου!Ολα τα περνουσα.
Αλλα το αγχος τα ανετρεψε ολα!
Ακου και μενα που εχω βιωσει την αποτυχία και στο δύο πτυχία και ξέρω!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Principal χρησιμοποιείται και απο τους βρετανούς σαν διευθυντής πχ. καποιας επιχείρησης ενω με το headmaster οι βρετανοί συνήθως εννοούν διευθυντή σχολείου...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Καλό κουράγιο και επιτυχία παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannhs

Νεοφερμένος

Ο giannhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας παιδια.Ειμαι καινουριος στο Forum..
Καλη επιτυχια σε οσους δινουν.Αυριο δινω και εγω το FCE για δευτερη φορα.Κοπηκα τον Δεκεμβρη για 1 μοναδα 59/100:mad:.Τωρα ξαναδινω και ευελπιστω να το παρω.Τα ποσοσοστα μου ειναι καλητερα απο πριν,αν και φοβαμαι παλι λιγο τη εκθεση.Τελος θα ηθελα να ρωτησω να μου πει καποιος που ξερει,αν συμψηφιζονται τα parts γιατι εχω μπερδευτει και αν ναι πω γινετε αυτο.Thanks.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lola_29

Νεοφερμένος

Η Aγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Θα το πω για πολλοστη φορα!
Δεν θέλει αγχος.
Και να μην περνάτε τα τεστ,απλά πρεπει να ειστε θετικοι και να ελπίζετε.
Γιατί χωρίς ελπίδα θα αποκλείστεί και η μοναδικη περιπτωση να περασετε το τεστ. Και γω τα τεστ στο φροντηστηριο στο ECCE δεν τα περνούσα.
Αλλα στο official το GVR το πέρασα που συνέχεια κοβομουν.
Και ξες που κοπηκα?Στο ακουστικο!Που δεν υπηρχε περιπτωση να μην το περάσω απο οσα εκανα στο φροντηστηριο μου!Ολα τα περνουσα.
Αλλα το αγχος τα ανετρεψε ολα!
Ακου και μενα που εχω βιωσει την αποτυχία και στο δύο πτυχία και ξέρω!;)
Σε ευχαριστώ πραγματικά....Αν και μου το λένε όλοι....Μόλις τώρα,γύρισα από τα προφορικά του Cambridge...Βασικά,λογικά......,πρέπει να έχω περάσει.Στην αρχή είχα πολύυυυ άγχος,αλλά μετά ΟΚ.Μάλιστα,το ωραίο είναι πως μπήκα με μία συμμαθήτρια μου κ ήταν πιο άνετα...Παρόλ'αυτά τα πήγαμε τελείως χάλια στο part 3...Ξέρετε,με το διάλογο...Με κανά C. Όμως,τώρα ξεκούραση...όλες αυτές τις μέρες διάβαζα μανιωδώς,χωρίς καν να τρώω..Μακάρι να τα πάω καλά και αύριο...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΥΓΑΣ

Νεοφερμένος

Ο ΝΙΚΟΣ ΜΠ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Αυριο δινω και εγω fce reading-writing-use-listening.. Αν κοπεις σε ενα με πχ d και στα υπολοιπα παρεις κανενα b-c., περνας???? καλη μας επιτυχια.. Speaking την δευτερα..
edit:
και εγω ευτυχως που μπαινω speaking με τον κολλητο μου. Τι σας ρωτησαν??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Αυριο δινω και εγω fce reading-writing-use-listening.. Αν κοπεις σε ενα με πχ d και στα υπολοιπα παρεις κανενα b-c., περνας???? καλη μας επιτυχια.. Speaking την δευτερα..
Nαι ναι και βεβαια περνας. ;)
Συμψηφιζονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannhs

Νεοφερμένος

Ο giannhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Αυριο δινω και εγω fce reading-writing-use-listening.. Αν κοπεις σε ενα με πχ d και στα υπολοιπα παρεις κανενα b-c., περνας???? καλη μας επιτυχια.. Speaking την δευτερα..
edit:
και εγω ευτυχως που μπαινω speaking με τον κολλητο μου. Τι σας ρωτησαν??

ευκολο ειναι το speaking.Κλασικες ερωτήσεις.
Οπως: Απο που εισαι,που μενεις,τι σ αρεσει να κανεις στην πόλη σου κτλπ.τετοιου τυπου ερωτήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαλη επιτυχια στα παιδια που δίνουν αυριο και με την νίκη να τους ευχηθώ!
Και μετα το τελος της εξετασης περιμένουμε σχολιασμό των θεμάτων εδώ στο Φόρουμ!:)
-----------------------------------------
ευκολο ειναι το speaking.Κλασικες ερωτήσεις.
Οπως: Απο που εισαι,που μενεις,τι σ αρεσει να κανεις στην πόλη σου κτλπ.τετοιου τυπου ερωτήσεις.


Στο τελευταίο παρτ του προφορικου να προσέξεις γιατί ρωτάνε και κατι κουφα φορές-φορες....:P
Πχ. Θεωρείς οτι στο στρατό δημιουργούνται ισχυρές φιλίες και γιατι?
Αντε να την απαντήσεις...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΥΓΑΣ

Νεοφερμένος

Ο ΝΙΚΟΣ ΜΠ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
@teol20:
φιλε, εσυ σημερα τι δεινες?? γραπτα?? Αν ναι τι εκθεσεις επεσαν??
Παρακαλω, αν καποιος εχει δωσει γραπτα να απαντησει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top