Ιστορικό vs αρχαιολογικό

TomWelling18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 249 μηνύματα.
Βρίσκομαι σε δίλημμα. Είμαι στο Ιστορικό και αρχαιολογικό, στο δεύετρο έτος, όπου πρέπει να επιλέξουμε ποια κατεύθυνση θα ακολουθήσουμε (την ιστορική ή την αρχαιολογική). Προσωπικά μου αρέσει η αρχαιολογία, όμως δεν ξέρω αν αυτό επηρέαζει την εργασία που θα βρω. Θα ήθελα να ασχοληθω στην εκπαιδευση και ακουω οτι απο το αρχαιολογικό ειναι δυσκολο να μπεις. Μπορει κάποιος να με βοηθήσει σχετικα με το ποια δικαιώματα έχει ο αρχαιολόγος και ποια ο ιστορικός και πού μπορεί ο καθ'ένας να εργαστεί; Ευχαριστώ εκ των προτέρω!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sanji05

Νεοφερμένος

Ο sanji05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εγω πέρασα σε αυτό το τμήμα στα Γιάννενα,φέτος!!Μάλλον πρέπει να αποφασίσεις τί σου αρέσει περισσότερο...Οπως και να το κάνουμε και στους δυο κλάδους υπάρχει ανεργία....Αλλα νομίζω πως υπάρχει μεγαλύτερη ανεργία στον τομέα της αρχαιολογίας...

Αν θέλεις πες μου τίποτα για τη σχολή!Πώς τα βλέπεις τα πράγματα?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

TomWelling18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 249 μηνύματα.
Κι εγώ στα Γιάννενα είμαι... Και τα δύο ενδιαφέροντα είναι, απλά η απορία μου είναι τι επαγγελματικές διεξόδους έχει το ένα και το άλλο και αν, αφού επιλέξεις αρχαιολογική κατεύθυνση, μπορείς να εργαστεις ως καθηγητης στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση. /
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sanji05

Νεοφερμένος

Ο sanji05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Α!!!Μια χαρά τότε...Αφού μπορείς ΚΑΙ ετσι να δουλέψεις ως φιλόλογος,μια χαρά...Σου αρέσει κιολας απο ο,τι κατάλαβα!..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TomWelling18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 249 μηνύματα.
Αν θέλεις πες μου τίποτα για τη σχολή!Πώς τα βλέπεις τα πράγματα?!
Είναι αρκετά δύσκολη σχολή, ειδικά τα πρώτα εξάμηνα, όπου έχουμε εισαγωγικά μαθήματα. Είναι μέχρι να μπεις στο κλίμα και να πάρεις το κολλάι. Οι καθηγητές είναι ιδιαίτερα στριφνοί και υπάρχουν πολλοί φοιτητές από άλλα εξάμηνα που χρωστούν μαθήματα του πρώτου έτους. Άποψή μου είναι ότι οι καθηγητές το κάνουν επίτηδες. Κόβουν αρκετά εύκολα, για να αποφοιτούν λιγότεροι στην ώρα τους, λόγω της ανεργίας που αναφέρεις (βεβαια αυτο ειναι προσωπικη αποψη).
Τώρα σχετικά με την οργανωση ειναι αρκετα καλή, αναλογικά με την Ελλάδα και γενικότερα το πανεπιστήμιο Ιωαννίνων είναι αρκετά καλό, συγκεντρωμένο κ.τ.λ. Και τα Γιάννενα πολύ όμορφη πόλη, φοιτητούπολη.
Τώρα από θέμα εργασίας, είναι αρκετά δύσκολο κι αυτό το ξέρουμε όλοι. Το μόνο που μένει είναι να ανοίξουν οι θέσεις στους φιλολόγους.
Τι άλλο: Τα αρχαιολογικά μαθήματα θέλουν συνεχή παρακολούθηση σε σχέση με τα ιστορικά. Τα ιστορικά διαβάζονται, σε αντιθεση με τα αρχαιολογικα που πρεπει και να τα εχεις παρακολουθησει. τωρα δεν ξερω τι αλλο να σου πω... Για ό,τι θες, ρώτησέ με.

Α!!!Μια χαρά τότε...Αφού μπορείς ΚΑΙ ετσι να δουλέψεις ως φιλόλογος,μια χαρά...Σου αρέσει κιολας απο ο,τι κατάλαβα!..

Ξεχασα το ερωτηματικο... Αυτο ρωτω: Αν μ μπορεις να εργαστεις στην εκπαιδευση αμα παρεις την αρχαιολογικη κατευθυνση??:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

sanji05

Νεοφερμένος

Ο sanji05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Α!!υπέροχα.....Κοίτα εμένα ήταν η πρώτη μου επιλογή!Μου αρέσει πάρα πολύ η ιστορία και μου έχουν πει και αλλα παιδιά απο το Πανεπιστήμιο Αθηνών ,που σπουδάζουν στο αντίστοιχο τμήμα οτι είναι πολύ δύσκολο...Τωρα όσον αφορά το " να ανοίξουν οι θέσεις στους φιλολόγους." δεν το νομίζω...γενικά είμαι πολύ απαισιοδοξος έτσι όπως τα έχουν κάνει !! :/ Οπως και να έχει ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες !

Νομίζω πως απο το δημόσιο δεν είναι αναγνωρισμένο!Αλλα μπορείς να κάνεις ιδιαίτερα ...καλύτερα όμως να ρωτήσεις κάποιον που να ξέρει σίγουρα..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

TomWelling18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 249 μηνύματα.
ΟΚ... Κι εγώ απισιόδοξος είμαι, οπότε...
Καλή σταδιοδρομία να έχεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sanji05

Νεοφερμένος

Ο sanji05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ασ'ταα :/ :/ !!!Επίσης καλή σταδιοδρομία!!Και να διαλέξεις αυτό που σου αρέσει περισσότερο..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skountouflis

Νεοφερμένος

Ο κωνσταντινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Κι εγώ στα Γιάννενα είμαι... Και τα δύο ενδιαφέροντα είναι, απλά η απορία μου είναι τι επαγγελματικές διεξόδους έχει το ένα και το άλλο και αν, αφού επιλέξεις αρχαιολογική κατεύθυνση, μπορείς να εργαστεις ως καθηγητης στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση. /
Μπορεις να εργαστεις ως φιλολογος.

μια ερωτηση θα΄θελα να κανω...
τα μαθηματα της σχολης ποτε και πως τα δηλωνουμε?

και κατι ακομα, τα βιβλια ποτε τα παιρνουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

TomWelling18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 249 μηνύματα.
μια ερωτηση θα΄θελα να κανω...
τα μαθηματα της σχολης ποτε και πως τα δηλωνουμε?

και κατι ακομα, τα βιβλια ποτε τα παιρνουμε?
Στο Α' και Β' εξάμηνο έχουμε τα μαθήματα κορμού, τα οποία είναι υποχρεωτικά, εκτός από την ξένη γλώσσα, την οποία, από ότι θυμάμαι, την επιλέγεις όταν θα πας να γραφτείς (δηλαδή αυτές τις μέρες). Έπειτα για ό,τι θες να επιλέξεις, βιβλία ή μαθήματα, το κάνεις το κάνεις από το internet, μπαίνοντας στη σελίδα της σχολής. Θα τα μάθεις καλύτερα όταν πάρεις τον κωδικό σου.
Όσον αφορά για το πότε παίρνουμε τα βιβλία, αυτό είναι μια πονεμένη ιστορία. Συνήθως τ δίνουν τελευταίες μέρες και σε διάφορα βιβλιοπωλεία, όχι κάπου συγκεκριμένα. Θα τα δεις και μόλις έρθεις. Αν και άποψή μου είναι πρώτον να πηγαίνεις στα μαθήματα και να κρατάς δικές σου σημειώσεις και μετά τα βιβλία.

Ασ'ταα :/ :/ !!!Επίσης καλή σταδιοδρομία!!Και να διαλέξεις αυτό που σου αρέσει περισσότερο..!
Ευχαριστώ sanji05... Μη μασάς... Όλα θα πάνε καλά!!!;););)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ginaz28

Νεοφερμένος

Η ginaz28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Σωκράτη μου, εγώ τελείωσα το ιστορικό - αρχαιολογικό της Αθήνας το 2005 με κατεύθυνση Αρχαιολογίας. Πάντα ήθελα να ασχοληθώ με τον κλάδο της εκπαίδευσης κι απλά διάλεξα τη συγκεκριμένη κατεύθυνση, επειδή την θεώρησα πιο ενδιαφέρουσα.Τώρα εργάζομαι σε φροντιστήρια, έχω ιδιαίτερα και έχω πάρει και την επάρκεια σε αγγλικά, γαλλικά, ισπανικά και ασχολούμαι και με αυτά. Όπως και να έχει, ιστορία - αρχαιολογία πάντα θα συνδέονται. Το ένα εξαρτάται από το άλλο. Και τα δύο τμήματα είναι απαιτητικά. Όσον αφορά τον δημόσιο τομέα εγώ μπόρεσα να συναγωνισθώ ισάξια στον γραπτό διαγωνισμό των εκπαιδευτικών, 2 φορές, καθώς το πτυχίο αναγράφει πάνω ''τμήμα ιστορίας - αρχαιολογία με κατεύθυνση αρχαιολογίας''.( Ασχέτως αν δεν πέρασα λόγω του ότι δεν προσπάθησα). Οπότε μην φοβάσαι, εκτός αν εξειδικεύσουν τελειώς τον κλάδο, πράγμα που δεν το βλέπω. Απλά, αν θέλεις να κάνεις ένα μεταπτυχιακό μετά στην ιστορία κι έχεις διαλέξει αρχαιολογία, μπορεί να αποτελέσει τροχοπέδι στο να σε επιλέξουν ανάμεσα σε άλλους φοιτητές του ιστορικού, απλά ενημερωτικά το λέω. Τουλάχιστον στο πανεπιστήμιο της Αθήνας το έχω δει κι αυτό. Αν όμως επιθυμείς να γίνεις αρχαιολόγος είναι δύσκολα τα πράγματα. Πρέπει να κάνεις ένα καλό μεταπτυχιακό, αλλά και πάλι παίρνουν λίγους και με συμβάσεις. Από τον τομέα Ιστορίας - Αρχαιολογίας να ξέρεις ότι μπορείς να δώσεις και εξετάσεις στο διπλωματικό σώμα και με ένα καλό μεταπτυχιακό μπορείς μέχρι και να αρθρογραφείς!Το θέμα είναι να ψάχνεσαι και να μην επαναπαύεσαι.Καλή επιτυχία και καλή σταδιαδρομία. Εύχομαι να πετύχεις αυτό που ονειρεύεσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sanji05

Νεοφερμένος

Ο sanji05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Πραγματικά χρήσιμες οι πληροφορίες που έδωσες ακόμα και για εμάς τους πρωτοετής!Να'σαι καλα! :D

Και συγχαρητηρια για τις σπουδές που έχετε κάνει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

TomWelling18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 249 μηνύματα.
Σωκράτη μου, εγώ τελείωσα το ιστορικό - αρχαιολογικό της Αθήνας το 2005 με κατεύθυνση Αρχαιολογίας. Πάντα ήθελα να ασχοληθώ με τον κλάδο της εκπαίδευσης κι απλά διάλεξα τη συγκεκριμένη κατεύθυνση, επειδή την θεώρησα πιο ενδιαφέρουσα.Τώρα εργάζομαι σε φροντιστήρια, έχω ιδιαίτερα και έχω πάρει και την επάρκεια σε αγγλικά, γαλλικά, ισπανικά και ασχολούμαι και με αυτά. Όπως και να έχει, ιστορία - αρχαιολογία πάντα θα συνδέονται. Το ένα εξαρτάται από το άλλο. Και τα δύο τμήματα είναι απαιτητικά. Όσον αφορά τον δημόσιο τομέα εγώ μπόρεσα να συναγωνισθώ ισάξια στον γραπτό διαγωνισμό των εκπαιδευτικών, 2 φορές, καθώς το πτυχίο αναγράφει πάνω ''τμήμα ιστορίας - αρχαιολογία με κατεύθυνση αρχαιολογίας''.( Ασχέτως αν δεν πέρασα λόγω του ότι δεν προσπάθησα). Οπότε μην φοβάσαι, εκτός αν εξειδικεύσουν τελειώς τον κλάδο, πράγμα που δεν το βλέπω. Απλά, αν θέλεις να κάνεις ένα μεταπτυχιακό μετά στην ιστορία κι έχεις διαλέξει αρχαιολογία, μπορεί να αποτελέσει τροχοπέδι στο να σε επιλέξουν ανάμεσα σε άλλους φοιτητές του ιστορικού, απλά ενημερωτικά το λέω. Τουλάχιστον στο πανεπιστήμιο της Αθήνας το έχω δει κι αυτό. Αν όμως επιθυμείς να γίνεις αρχαιολόγος είναι δύσκολα τα πράγματα. Πρέπει να κάνεις ένα καλό μεταπτυχιακό, αλλά και πάλι παίρνουν λίγους και με συμβάσεις. Από τον τομέα Ιστορίας - Αρχαιολογίας να ξέρεις ότι μπορείς να δώσεις και εξετάσεις στο διπλωματικό σώμα και με ένα καλό μεταπτυχιακό μπορείς μέχρι και να αρθρογραφείς!Το θέμα είναι να ψάχνεσαι και να μην επαναπαύεσαι.Καλή επιτυχία και καλή σταδιαδρομία. Εύχομαι να πετύχεις αυτό που ονειρεύεσαι!
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες σας είναι όντως πολύ χρήσιμες. :):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sanji05

Νεοφερμένος

Ο sanji05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Αλλη μία ερώτηση προς τον Σωκράτη..Ισχύει οτι η σχολή σου είναι πάααααααρα πολύ δύσκολη?Γιατι εμένα ολοι μου λένε οτι είναι πάρα πολύ δύσκολη και ειδικά στα Ιωάννινα και κυριολεκτικά έχω τρομοκρατηθεί.Φοβάμαι οτι δεν θα περνάω κανένα μάθημα!Εσύ πως τα βλέπεις..?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Υπάρχει κάποια σχολή Πανεπιστημίου όπου περνάς εύκολα μαθήματα και ειδικά αν κάνεις πασάλημα στο διάβασμα (όπως οι περισσότεροι φοιτητές που λένε ότι σπουδάζουν και λένε ότι διαβάζουν); Μην ξεχνάς ότι οι περισσότεροι δεν κάθονται να διαβάσουν με χαρτί και μολύβι...Τόσες καφετέριες, clubs και Μύκονες είναι όλο τον χρόνο υπεργεμάτες από φοιτητές. Είναι εκείνοι που "σκάνε" σε άκυρες εποχές του έτους να γράψουν και στριμώχνουν κανέναν καλόπιστο φοιτητή να τους εξασφαλίσει sos σημειώσεις για να περαστεί το μάθημα...χωρίς διάβασμα, με την αφοπλιστική ατάκα: «Ποιος έχει όρεξη για σπουδές και διάβασμα αδερφέ;». «Άσε να το περάσουμε να φύγουμε». Αυτοί αποτελούν ένα ποσοστό 90% των φοιτητών. Οι Πανεπιστημιακές σπουδές γι' αυτούς είναι καταναγκαστικά έργα στο Νταχάου. Οπότε αν έχεις πρόγραμμα, θα φτύσεις αίμα για να πάρεις πτυχίο. Αν είσαι της αραχτής, υπάρχει πιθανότητα να μην μπορέσεις να πάρεις και πτυχίο ποτέ. Οπότε όπου και να περάσεις στο Πανεπιστήμιο, δεν είναι εύκολα. Θα χρειαστεί να δώσεις και μάθημα 8 φορές μέχρι να το περάσεις με ένα ευλογημένο 5αράκι (για βαθμό καλό, δεν το συζητώ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sanji05

Νεοφερμένος

Ο sanji05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εγώ δεν είμαι απο αυτούς ,γιατί αγχώνομαι για τα πάντα...Επιπλέον η σχολή που πέρασα μου αρέσει πάρα πολύ καθώς ήταν απο τις πρώτες μου επιλογες...Αυτό που με αγχώνει είναι το ΠΩς θα διαβάζω ,γιατι απο όσο ξέρω τα βιλία αργούν πάρα πολυ...Οι καθηγητές θα δίνουν σημειώσεις?Αν,όχι με τις δικές μου θα μπορώ να περάω με ικανοποιητικό βαθμό τα μαθήματα?! ΑΥΤΟ ρώτησα και όχι αν χρειάζεται να διαβάζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Αυτό θα το μάθεις με τον καιρό και θα το ρυθμίσεις όπως σε βολεύει εσένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sanji05

Νεοφερμένος

Ο sanji05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
! Εχω απελπιστεί χωρις λόγο ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Να μπω κι εγω στη συζητηση σας...
Τα μαθηματα ποτε θα τα δηλωσουμε?Και βασικα τα δηλωνουμε εφοσον τα εχουμε παρακολουθησει εστω μια φορα? Δε ξερω τη διαδικασια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sanji05

Νεοφερμένος

Ο sanji05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ισως όταν γραφτείς... Alla δεν ξέρω γιατί και εγώ τώρα θα πάω ! καλύτερα να σου πει κάποιος παλιός..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top