Laptop Vs Desktop

Laptop ή Desktop?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 196)
  • Laptop

    Ψήφοι: 95 48.5%
  • Desktop

    Ψήφοι: 70 35.7%
  • Kαι τα δύο

    Ψήφοι: 31 15.8%

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Πιστευω πως αν δεν ειναι αναγκη ενας φορητος υπολογιστης τοτε θα ειναι καλυτερα να δωσει καποιος τα ιδια λεφτα και να παρει ενα σταθερο...Δεν εχω laptop αλλα θεωρω πως ετσι θα ηταν καλυτερα να πραξει καποιος. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Πιστευω πως αν δεν ειναι αναγκη ενας φορητος υπολογιστης τοτε θα ειναι καλυτερα να δωσει καποιος τα ιδια λεφτα και να παρει ενα σταθερο...Δεν εχω laptop αλλα θεωρω πως ετσι θα ηταν καλυτερα να πραξει καποιος. . .

αναλογα τι το θελει ο καθενας δλδ την χρηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Πιστευω πως αν δεν ειναι αναγκη ενας φορητος υπολογιστης τοτε θα ειναι καλυτερα να δωσει καποιος τα ιδια λεφτα και να παρει ενα σταθερο...Δεν εχω laptop αλλα θεωρω πως ετσι θα ηταν καλυτερα να πραξει καποιος. . .

συμφωνώ απόλυτα...
εγώ έχω laptop αλλά το επέλεξα για λόγους ευχρηστίας, αλλιώς θα έπαιρνα σταθερό δαγκωτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
συμφωνώ απόλυτα...
εγώ έχω laptop αλλά το επέλεξα για λόγους ευχρηστίας, αλλιώς θα έπαιρνα σταθερό δαγκωτό...

πιστευω οτι 2 ειναι τα καλα του σταθερου σε σχεση με το laptop

1. αναβαθμιση
2.παιχνιδια

για καθε αλλο λογο παρτε laptop/netbook
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fenia:)

Νεοφερμένος

Η Fenia:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Εγώ προτιμώ laptop γιατί μπορώ και το παίρνω μαζί μου παντού, ενώ το άλλο είναι καθηλωμένο στο δωμάτιο μου μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
laptop ! macbook :D:D
Famousme, δεν επιτρέπονται τα greeklish ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
laptop ! macbook :D:D
Famousme, δεν επιτρέπονται τα greeklish ;)
ατσα και mac πολυ προχω σε βρισκω...
Εγώ προτιμώ laptop γιατί μπορώ και το παίρνω μαζί μου παντού, ενώ το άλλο είναι καθηλωμένο στο δωμάτιο μου μόνο.
ενας απο τους λογους που εννοω απο πανω(δλδ δεν ανηκει στα 2 αρνητικα των laptop που ανεφερα;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αν πάτε πάντως σε apple δεν αλλάζετε ξανά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
laptop σιγουρα...βολικο το παιρνεις μαζι σου οπου θες και εχει σχεδον ολα οσα εχει ο dasktop,kai αισθητικα μ΄ αρεσει περισσοτερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Αν πάτε πάντως σε apple δεν αλλάζετε ξανά...

Οι ιοί είναι ελάχιστοι, δεν κολλάει ΠΟΤΕ και τώρα με τα lion ακόμα και αν κλείσει από μπαταρία ανοίγει και μου έχει σώσει ό,τι έκανα ! Δεν έχω χάσει ποτέ αρχείο ή εργασία από breakdown, ενώ πάει φέτες ... μεταφέρω αρχεία 1gb σε 1-2 λεπτά ενώ τα windows θέλουν 40-50 λεπτά ! :P:P

δε κάνω διαφήμηση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Οι ιοί είναι ελάχιστοι, δεν κολλάει ΠΟΤΕ και τώρα με τα lion ακόμα και αν κλείσει από μπαταρία ανοίγει και μου έχει σώσει ό,τι έκανα ! Δεν έχω χάσει ποτέ αρχείο ή εργασία από breakdown, ενώ πάει φέτες ... μεταφέρω αρχεία 1gb σε 1-2 λεπτά ενώ τα windows θέλουν 40-50 λεπτά ! :P:P

δε κάνω διαφήμηση :P
για apple λες ε?? γιατι σκεφτομαι να αγορασω καινουργιο laptop συντομα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Θα προτιμουσα ενα φθηνο ντεσκτοπ και ενα iΡad 2 γιατι πολυ απλα κανει φανταστικα πράγματα σε ενα πολυ ευχρηστο UΙ,σε λιγοτερο απο 650 γραμ.και με 10αρη αυτονομια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Χώρια που συγχρονίζει iphone, ipad και ipod σε χρόνο dt!!!!!!!!

Δίνετε παραπάνω χρήματα αλλά δεν συγκρίνεται η ποιότητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Χώρια που συγχρονίζει iphone, ipad και ipod σε χρόνο dt!!!!!!!!

Δίνετε παραπάνω χρήματα αλλά δεν συγκρίνεται η ποιότητα...

Το macbook μου το πήραμε 790 ευρώ (είχε έκπτωση από 999 ευρώ) ! Το μόνο που άλλαξα είναι να βάλω έξτρα 2 gb ram , τίποτα άλλο και το έχω από το 2009. Του χω βάλει και μια θήκη για να μη γρατζουνιέται... ροζουλί :P Το τελευταίο έξοδο ήταν τα lion που ήταν 25 δολλάρια = 17 ευρώ


Τίποτα άλλο !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ειμαστε μηλο-φανς και σε οποιον αρεσουμε.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Το macbook μου το πήραμε 790 ευρώ (είχε έκπτωση από 999 ευρώ) ! Το μόνο που άλλαξα είναι να βάλω έξτρα 2 gb ram , τίποτα άλλο και το έχω από το 2009. Του χω βάλει και μια θήκη για να μη γρατζουνιέται... ροζουλί :P Το τελευταίο έξοδο ήταν τα lion που ήταν 25 δολλάρια = 17 ευρώ


Τίποτα άλλο !

Δεν βγαίνει πλέον αυτή η έκδοση, το άσπρο έχεις έτσι; Τώρα νομίζω το φθηνότερο είναι στα 1200 (τόσα έδωσα εγώ για το δικό μου το 2009) αλλά δεν έχει πάθει τίποτα απολύτως!Και έχει φτύσει αίμα στα χέρια μου, είναι ανοιχτό 15 ώρες κάθε μέρα με πολλαπλές εφαρμογές ανοιχτές και δεν κρασάρει ποτέ!

Πάντως, αν θέλετε συμβουλή, μαζέψτε χρήματα για το macbook air, το 11άρι. ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παντως αυτη τη στιγμη με 490 παιρνεις ενα iΡad 16gb που κανει παπαδες και σε κανει να ξεχασεις για αρκετο καιρο το πισι σου γιατικ κανει αυτο που κανει το 70% των χρηστων η/υ,και εχει πανω απο 100.000 εφαρμογες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Παντως αυτη τη στιγμη με 490 παιρνεις ενα iΡad 16gb που κανει παπαδες και σε κανει να ξεχασεις για αρκετο καιρο το πισι σου γιατικ κανει αυτο που κανει το 70% των χρηστων η/υ,και εχει πανω απο 100.000 εφαρμογες!

Εγώ έφερα το 2 από έξω, και είναι 100 ευρώ κάτω από εδώ. Αν έχετε κάποιον γνωστό, σκεφτείτε το!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.


Ίσως το καλύτερο spot που έγινε ποτέ
:D

To Ipad με jailbreak είναι απλά μοναδικό το πήρα από Αμερική μαζί με ένα....

To imac δεν έχει κανένα κακό ..
To κακό που έχει το Ipad είναι ότι δε μπαίνει στο τσατ του ischool :confused:
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Οι ιοί είναι ελάχιστοι, δεν κολλάει ΠΟΤΕ και τώρα με τα lion ακόμα και αν κλείσει από μπαταρία ανοίγει και μου έχει σώσει ό,τι έκανα ! Δεν έχω χάσει ποτέ αρχείο ή εργασία από breakdown, ενώ πάει φέτες ... μεταφέρω αρχεία 1gb σε 1-2 λεπτά ενώ τα windows θέλουν 40-50 λεπτά ! :P:P

δε κάνω διαφήμηση :P
σαν τα linux,ubuntu for life
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top