Laptop Vs Desktop

Laptop ή Desktop?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 196)
  • Laptop

    Ψήφοι: 95 48.5%
  • Desktop

    Ψήφοι: 70 35.7%
  • Kαι τα δύο

    Ψήφοι: 31 15.8%

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
το ι7 ειναι πεταμενα λεφτα, ειναι καλυτερο απο το ι5 μονο σε λιγους τομεις, που ακομα και οι γκαμερς δεν τους χρειαζονται. Πληρωνεις κανα 50ευρω παραπανω για σχεδον το ιδιο πραγμα. ΥΓ: το 6πυρηνο επεξαργαστη της αμντ πως τον βρισκετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Εγώ έχω laptop: Hp pavillion dv7 2030ev. Πολύ βολικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
το ι7 ειναι πεταμενα λεφτα, ειναι καλυτερο απο το ι5 μονο σε λιγους τομεις, που ακομα και οι γκαμερς δεν τους χρειαζονται. Πληρωνεις κανα 50ευρω παραπανω για σχεδον το ιδιο πραγμα. ΥΓ: το 6πυρηνο επεξαργαστη της αμντ πως τον βρισκετε?
perfect:DAλλα ο 7πυρηνος ειναι για real gamers πιστευω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
Εχω ενα desktop και δυο laptop, αλλα με βολευει περισσοτερο το λαπτοπ.
Πηρα με το Δες την ψηφιακα το 2ο laptop Fujitsu Siemens amilo
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
παιδια εγω εχω ενα desktop και ενα laptop το δεσκτοπ μου ειναι αυτο https://www.multirama.gr/products/product?pid=0508632&catid=010100 αλλα με τον ι7 960 και εχω και ενα macbook https://www.multirama.gr/products/product?pid=0465855&catid=010200 το δευτερο μου το εφερε ο αδελφος μου απο την αμερικη

Kαλά εσένα τα pc σου γαμούν και δέρνουν, τί να λέμε τώρα! Το θέμα όμως είναι να τα εκμεταλλεύεσαι και να μην πηγαίνει στράφι η δύναμή τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Aα θυμαμαι εναν φιλο μου που ειχε παρει laptop 2.000 ευρω και ουτε τον explorer δεν ηξερε να ανοιγει.Τραγικο?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μα πως σας παίρνουν 1η γυμνασίου παιδιά τόσο ακριβά pc (οικονομική κρίση σου λέει μετά ο άλλος)
Eγώ στην ζωή μου έχω αλλάξει 2 pc. Έναν tower που μου τον πήρανε όταν ήμουν 1η γυμνασίου (400mhz celeron και με κάρτα μια voodoo banshee


(τώρα το έχω σαν κατεβαστήρι αλλά ζει ακόμα :) ) και μετά πήρα το acer με το οποίο κλείνω διeτία. Βρίσκω ασύμφορο να παίρνει κάποιος υπολογιστή για παιχνίδια (οι αναβαθμίσεις είναι πανάκριβες και δεν αξίζουν σε 2 χρόνια τα προιόντα που αγοράζονται τώρα θα έχουν χάσει πάνω από την μισή τους αξία.

Γνώμη μου δεν χρειάζονται τόσο ισχυρά pcia αν θέλετε παιχνίδια παίρνετε μια παιχνιδομηχανή οι οποίες κρατάνε μεγάλο μέρος της αξίας του για πολύ καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros11

Νεοφερμένος

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Μα πως σας παίρνουν 1η γυμνασίου παιδιά τόσο ακριβά pc (οικονομική κρίση σου λέει μετά ο άλλος)
Eγώ στην ζωή μου έχω αλλάξει 2 pc. Έναν tower που μου τον πήρανε όταν ήμουν 1η γυμνασίου (400mhz celeron και με κάρτα μια voodoo banshee


(τώρα το έχω σαν κατεβαστήρι αλλά ζει ακόμα :) ) και μετά πήρα το acer με το οποίο κλείνω διeτία. Βρίσκω ασύμφορο να παίρνει κάποιος υπολογιστή για παιχνίδια (οι αναβαθμίσεις είναι πανάκριβες και δεν αξίζουν σε 2 χρόνια τα προιόντα που αγοράζονται τώρα θα έχουν χάσει πάνω από την μισή τους αξία.

Γνώμη μου δεν χρειάζονται τόσο ισχυρά pcia αν θέλετε παιχνίδια παίρνετε μια παιχνιδομηχανή οι οποίες κρατάνε μεγάλο μέρος της αξίας του για πολύ καιρό.
Προσωπικά δεν παίζω πάρα πολύ στο PC (έτσι κι αλλιώς έχω και PS3). Παλιά έπαιζα λίγο Call of Duty 4 και τον προηγούμενο χειμώνα Call of Duty: Modern Warfare 2 (το 6ο της σειράς δηλαδή), αλλά αυτό τον καιρό δεν παίζω τίποτα. Περισσότερο internet. Έτσι η επιδόσεις του υπολογιστή μου δεν αξιοποιούνται πλήρως προς το παρόν. Απλά όταν ήταν να πάρω τον υπολογιστή που έχω τώρα, ο πατέρας μου, μου έβαλε όριο 1200? κι έτσι έφτιαξα ότι καλύτερο μπορούσα σε αυτά τα χρήματα.

Γενικά στην τεχνολογία θέλω να είμαι όσο μπροστά γίνεται γιατί είναι ένα από τα χόμπι μου... Έτσι κι αλλιώς δεν είμαι από αυτούς που θα ξοδεύω 100? το μήνα για ρούχα, 10? την ημέρα στις εξόδους ή να τρώω δέκα κάρτες την ημέρα για τηλέφωνα. Προτιμώ να τα ξοδεύω μαζεμένα και να παίρνω κάτι καλό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Προσωπικά δεν παίζω πάρα πολύ στο PC (έτσι κι αλλιώς έχω και PS3). Παλιά έπαιζα λίγο Call of Duty 4 και τον προηγούμενο χειμώνα Call of Duty: Modern Warfare 2 (το 6ο της σειράς δηλαδή), αλλά αυτό τον καιρό δεν παίζω τίποτα. Περισσότερο internet. Έτσι η επιδόσεις του υπολογιστή μου δεν αξιοποιούνται πλήρως προς το παρόν. Απλά όταν ήταν να πάρω τον υπολογιστή που έχω τώρα, ο πατέρας μου, μου έβαλε όριο 1200? κι έτσι έφτιαξα ότι καλύτερο μπορούσα σε αυτά τα χρήματα.

Γενικά στην τεχνολογία θέλω να είμαι όσο μπροστά γίνεται γιατί είναι ένα από τα χόμπι μου... Έτσι κι αλλιώς δεν είμαι από αυτούς που θα ξοδεύω 100? το μήνα για ρούχα, 10? την ημέρα στις εξόδους ή να τρώω δέκα κάρτες την ημέρα για τηλέφωνα. Προτιμώ να τα ξοδεύω μαζεμένα και να παίρνω κάτι καλό...

Από τη στιγμή που παραδέχεσαι ότι οι επιδόσεις του υπολογιστή σου δεν αξιοποιούνται πλήρως είναι σαν να παραδέχεσαι ότι η αγορά που έκανες δεν είναι σωστή, γιατί τόσο ισχυρό μηχάνημα σου είναι άχρηστο.

Μπορούσες να φτιάξεις με 700 ? έναν υπολογιστή που να καλύπτεις τις ανάγκες σου (και να παίζεις ότι παιχνίδι θέλεις χωρίς να έχεις full τα γραφικά) και τα υπόλοιπα να τα χρησιμοποιούσες για μελλοντικές αναβαθμίσεις. Έτσι για μια εξαετία θα είχες σύγχρονο μηχάνημα. Τώρα σε μια τριετία το σύστημα σου θα έχει χάσει τη μισή του αξία.....

Παραδέχομαι ότι είμαι λίγο υπερβολικός γιατί όταν ήμουνα στη ηλικία σου ένας υπολογιστή (όσο και να έκανε) σε 1 χρόνο ήταν άχρηστος.... Τώρα που η εξέλιξη στο χώρο των PC έχει φρενάρει κάπως ένα σύστημα διαρκεί πολύ περισσότερο καιρό από ότι παλιότερα. Ότι και να ναι θεωρώ σωστό να αγοράζει κάποιος ότι χρειάζεται ανεξαρτήτως ηλικία και στο χώρο της τεχνολογίας να αποφεύγει να αγοράζει εξαρτήματα που μόλις έχουν βγει στην αγορά και είναι βέβαιο ότι σε λίγους μήνες θα χάσουν μεγάλο μέρος της αξίας τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Έχετε laptop ή desktop? Και αν ναι τι μαρκα?μοντελο? και γενικα λεπτοομερειες:DΕγω εχω ενα laptop asus aspire 5741G με εκληκτικα γραφικα για laptop(3 πηρηνο) και wi-fi:D
Laptop έχω.
Μάρκα: Sony.
Mοντέλο: VAIO.
Παραπάνω λεπτομέρειες δεν ξέρω. Την δουλειά του,την κάνει. Είναι μικρό και γλυκούλι. Τhat's enough for me. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εγώ έχω ένα laptop toshiba, το οποίο κλείνει 4 χρόνια. Είναι εφοδιασμένο με Windows Vista. Το κουτί χάθηκε, οπότε δεν ξέρω τι μοντέλο είναι:P

Πέρυσι που μας δώσανε netbook, πήρα ένα acer aspire one 11,6"

Τέλος, υπάρχει στο σπίτι και ένας σταθερός με windows 98, που μου αρέσει να μπαίνω (κανείς άλλος δεν μπαίνει εκεί:lol:):P

Για τους υπόλοιπους, ρωτήστε τα αδέρφια μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
laptopακι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Είχε vista οταν το πήρα αλλά τώρα του έβαλα windows 7 (μεγάλη διαφορά ως προς την ταχύτητα)

και εγω τα vista εχω...για τα 7 πρεπει να φερω προγραμματιστη ε?:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
και εγω τα vista εχω...για τα 7 πρεπει να φερω προγραμματιστη ε?:/:
ναι, και για τα 8 λένε ότι θα απαιτείται απεσταλμένος της Nasa minimum. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
ναι, και για τα 8 λένε ότι θα απαιτείται απεσταλμένος της Nasa minimum. :redface:

https://events.gr.msn.com/Windows-7/article.aspx?cp-documentid=150370590

κουμ κοψε τις ειρωνιες για τις γνωσεις μου...σε αυτο τον τομεα ενοχλουμαι ενταξει?αμα δεν ηθελες ας μην απαντουσες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
mac:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ζηλευώ. :redface: Ποιο έχεις;

Ψήφισα laptop αν κι έχω και desktop. Το γλυκό μου είναι ένα SONY VAIO VGN-NS31M.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Έχω ένα Macbook 13άρι...
Έχω και ένα Vaio 8άρι αλλά τίποτα δεν συγκρίνεται με τα mac..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sirenia

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
έχω desktop αλλά είναι αρκετά παλιός και χρειάζεται συχνά φορματ:(
τώρα θα πάρω λάπτοπ, έχετε κάποιο να μου προτίνεται??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
έχω desktop αλλά είναι αρκετά παλιός και χρειάζεται συχνά φορματ:(
τώρα θα πάρω λάπτοπ, έχετε κάποιο να μου προτίνεται??

αναλογα τι θες και γιατι(ποιος ο σκοπος gaming pc) και ποσα τα χρηματα που θα δωσεις....:whistle:
εγω σκεφτομαι αυτο πχ αυτο τον καιρο
https://www.e-steki.gr/showthread.php?p=2748633#post2748633
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top