Τα σπίτια μας

despoina05

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η despoina05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
εγω θεσσαλονικη 320Ε 43τμ χαμηλα στην ανω πολη(κοντα στον αγ. δημητριο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
εγω εκλεισα ενα.43 τμ κ μ φαινεται μικρο:(
Κιολας? Πως εισαι σιγουρη για την πολη? Αληθεια που περνας? 43 τ.μ. δεν ειναι μικρο-μικρο ,αν εχει καλη διαρρυθμιση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
1.φυσικό αέριο
2.γκαρσονιέρα 55 τμ
3.καλοριφέρ και air condition
4.Τέταρτος όροφος
5.Μένω μόνος
6.Ντουζιέρα
7.Ασανσέρ φυσικά
8.Μεγάλο μπαλκόνι
9.Ίντερνετ έβαλα εγώ
10.380 ενοίκιο μετά από παζάρι
11.Με μία τηλεόραση
Αυτά τα λίγα :P


Κουζίνα; :Ρ

1.φυσικό αέριο
2.γκαρσονιέρα 55 τμ
3.καλοριφέρ και air condition
4.Τέταρτος όροφος
5.Μένω μόνος
6.Ντουζιέρα
7.Ασανσέρ φυσικά
8.Μεγάλο μπαλκόνι
9.Ίντερνετ έβαλα εγώ
10.380 ενοίκιο μετά από παζάρι
11.Με μία τηλεόραση
Αυτά τα λίγα :P


Μ' αρέσει που λες ότι έχει και ντουζιέρα :Ρ Το περίεργο θα ήταν να μην είχε :Ρ <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Μ' αρέσει που λες ότι έχει και ντουζιέρα :Ρ Το περίεργο θα ήταν να μην είχε :Ρ <3
Μπορεί να είχε μπανιέρα πανέξυπνο :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.

Παναγιώτα/Φιλολ

Νεοφερμένος

Η Παναγιώτα/Φιλολ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ρε παιδιά, για πείτε μου την γνώμη σας γιατί ακούω κάτι τρελά πράγματα. Υπάρχει περίπτωση να μπορέσει ένας φοιτητής να ζήσει σε 22τμ " σπίτι" και να μην έχει πρόβλημα χώρου, ή να μην τον πιάνει κατάθλιψη μέσα σε τέσσερις τοίχους; Δεν είναι ότι έχω κακομάθει, ή ότι δεν καταλαβαίνω πως στην ανάγκη μένει κανείς και σ' αυτά, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αυτή τη νοοτροπία, την στιγμή μάλιστα που τα δυάρια ( ειδικά φέτος) έχουν φθάσει να κοστίζουν όσο οι γκαρσονιέρες και λιγότερο. Λένε ότι το 80% των φοιτητών στην Αθήνα ζει σε 22-25τμ και πραγματικά δεν το χωρά το μυαλό μου. Πρόκειται περί μαζοχισμού, δεν μπορεί... Εκτός κι αν κάνω εγώ λάθος και τα 22-25τμ φθάνουν και περισσεύουν.

Και κάτι άλλο: Αυτό το χάλι, στην περιοχή του Ζωγράφου, με τα υπερυψωμένα ισόγεια, ημιυπόγεια, υπόγεια, δεν παλεύεται. Υπάρχει περίπτωση να βρεις κάτι από αυτά και να ' ναι της προκοπής, ή μάταιος κόπος το ψάξιμο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asteroskoni

Νεοφερμένος

Η asteroskoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
εδω θα λεει ο καθενας τι εχει απο τα παρακατω στο δικο του φοιτητικο σπιτι :D
(προσθεστε κι εσεις οτι θελετε ;) )

1.πετρελαιο ή φυσικο αεριο?
2. γκαρσονιερα ή studio?
3. καλοριφερ, air condition, τζακι κτλ?
4. χαμηλος ή ψηλος οροφος?
5. συγκατοικηση ή μονος?
6. ντουζιερα ή μπανιερα?
7. μονο σκαλες ή και ασανσερ?
8. μικρο, μεγαλο ή καθολου μπαλκονι?
9. ιντερνετ or no ιντερνετ? :P
10. ενοικιο κατω απο 350 η πανω απο 350 Ε?
11. με τηλεοραση ή χωρις?


αυτα μου ηρθαν :P προσθεστε κι εσεις οτι θελετε :P
Just for fun..


1) Φυσικό αέριο
2) 2αρι (σαλονοκουζίνα, 2 μεγάλα δωμάτια, 1 μπάνιο) 85 τ.μ.
3) καλοριφερ, τζακι και air condition
4) 2oς οροφος (ψηλα)
5) με την αδερφουλα μου:)
6) μπανιερα (μαρμαρινη)
7) σκάλες και ασανσερ
8) 2 κανονικα μπαλκονια (ουτε μεγαλα ουτε μικρα)
9) ιντερνετ θα βαλω εγω
10) 450 Ευρω ( μαζι με τα κοινοχρηστα ) απο 510 Ευρω
11) Οχι θα βαλω εγω

+ η σταση για το πανεπιστημιο κατω απο το σπιτι. σε ησυχη γειτονια και αμεση προσβαση στην αγορα, και σε πολλα μαγαζια (φαρμακεια, supermarket κλπ )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ρε παιδιά, για πείτε μου την γνώμη σας γιατί ακούω κάτι τρελά πράγματα. Υπάρχει περίπτωση να μπορέσει ένας φοιτητής να ζήσει σε 22τμ " σπίτι" και να μην έχει πρόβλημα χώρου, ή να μην τον πιάνει κατάθλιψη μέσα σε τέσσερις τοίχους; Δεν είναι ότι έχω κακομάθει, ή ότι δεν καταλαβαίνω πως στην ανάγκη μένει κανείς και σ' αυτά, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αυτή τη νοοτροπία, την στιγμή μάλιστα που τα δυάρια ( ειδικά φέτος) έχουν φθάσει να κοστίζουν όσο οι γκαρσονιέρες και λιγότερο. Λένε ότι το 80% των φοιτητών στην Αθήνα ζει σε 22-25τμ και πραγματικά δεν το χωρά το μυαλό μου. Πρόκειται περί μαζοχισμού, δεν μπορεί... Εκτός κι αν κάνω εγώ λάθος και τα 22-25τμ φθάνουν και περισσεύουν.

Και κάτι άλλο: Αυτό το χάλι, στην περιοχή του Ζωγράφου, με τα υπερυψωμένα ισόγεια, ημιυπόγεια, υπόγεια, δεν παλεύεται. Υπάρχει περίπτωση να βρεις κάτι από αυτά και να ' ναι της προκοπής, ή μάταιος κόπος το ψάξιμο;

Ο αδερφός μου κάνει μάστερ στο Λονδίνο και δουλεύει, ψάχνει για σπίτι κοντά σε σταθμό ... 1200 λίρες το μήνα minimum για διαμερίσματα ως 17 τετραγωνικά ... έφριξε , τρώγλες, όμως έτσι έχουν συνηθήσει εκεί. Ευτυχώς που θα έχει συγκάτοικο και θα πάει δια του 2 το κόστος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Ο αδερφός μου κάνει μάστερ στο Λονδίνο και δουλεύει, ψάχνει για σπίτι κοντά σε σταθμό ... 1200 λίρες το μήνα minimum για διαμερίσματα ως 17 τετραγωνικά ... έφριξε , τρώγλες, όμως έτσι έχουν συνηθήσει εκεί. Ευτυχώς που θα έχει συγκάτοικο και θα πάει δια του 2 το κόστος.

στην Ολλανδία, διάρι με δωμάτια τρύπες, χώρους πολύ στενούς, κοινή αποθήκη, σε μέτριο προάστιο...έχει ενοίκιο περίπου στο διχίλιαρο το μήνα...
τα διάρια εκεί μοιάζουν για γκαρσονιέρες (τρομερή εντύπωση :P ότι στο μπάνιο συνήθως δεν έχουν παράθυρο αλλά μηχάνημα εξαερισμού)

τα μόνο θετικά είναι: η ύπαρξη μόνιμου ιδιωτικού πάρκινγκ για 2 επιβατικά αυτοκίνητα και ποδήλατο σε ειδική σχάρα με λουκέτο..:P και φυσικά μπάρα ασφαλείας για την νύχτα στην κεντρική είσοδο (που σηκώνεται με θυροτηλέφωνο μέσα από το σπίτι) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragonver

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragonver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Ο αδερφός μου κάνει μάστερ στο Λονδίνο και δουλεύει, ψάχνει για σπίτι κοντά σε σταθμό ... 1200 λίρες το μήνα minimum για διαμερίσματα ως 17 τετραγωνικά ... έφριξε , τρώγλες, όμως έτσι έχουν συνηθήσει εκεί. Ευτυχώς που θα έχει συγκάτοικο και θα πάει δια του 2 το κόστος.

1200 λίρες στην πρώτη ζώνη. Φίλος μου σε μονοκατοικία στο Tooting Bec (νότιο Λονδίνο) δίνει 1200 λιρες μαζί με άλλα 3 άτομα σε μονοκατοικία. Μην ξεχνάμε όμως στο UK βασικός μισθός ανειδίκευτου 1200 λίρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
1200 λίρες στην πρώτη ζώνη. Φίλος μου σε μονοκατοικία στο Tooting Bec (νότιο Λονδίνο) δίνει 1200 λιρες μαζί με άλλα 3 άτομα σε μονοκατοικία. Μην ξεχνάμε όμως στο UK βασικός μισθός ανειδίκευτου 1200 λίρες.

Ναι αλλά η ζωή είναι πολύ πιο ακριβή απ'ότι εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ρανιααααα

Δραστήριο μέλος

Η ρανιααααα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 506 μηνύματα.
Ο αδερφός μου κάνει μάστερ στο Λονδίνο και δουλεύει, ψάχνει για σπίτι κοντά σε σταθμό ... 1200 λίρες το μήνα minimum για διαμερίσματα ως 17 τετραγωνικά ... έφριξε , τρώγλες, όμως έτσι έχουν συνηθήσει εκεί. Ευτυχώς που θα έχει συγκάτοικο και θα πάει δια του 2 το κόστος.

καλα στο λονδινο τα ενοικια δεν παιζονται αλλα εχουν πολυ καλους μισ8ους και ακομα καλυτερες αυξησεις!!!!
αλλα εχουν και το κουφο οτι τα περισσοτερα σπιτια νοικιαζονται ανα εβδομαδα και οχι μηνα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragonver

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragonver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Ναι αλλά η ζωή είναι πολύ πιο ακριβή απ'ότι εδώ.

Μην το λές. Τα νοίκια είναι μόνο πιο ακριβά. Στα άλλα είναι πάνω κάτω τα ίδια. Σε είδη Σουπερ Μαρκετ η αγορά είναι πιο ώριμη και πιο φθηνή. Σε μικρότερο βαθμό και στα είδη ένδυσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GEORGE HBK

Νεοφερμένος

Ο GEORGE HBK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
ειμαι 400 μορια πανω απτη σχολη μου πιστευεται πως απο τωρα θα πρεπει να ψανχω για σπιτι:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παναγιώτα/Φιλολ

Νεοφερμένος

Η Παναγιώτα/Φιλολ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ειμαι 400 μορια πανω απτη σχολη μου πιστευεται πως απο τωρα θα πρεπει να ψανχω για σπιτι:hmm:


Πότε προβλέπεται τελικά να βγουν οι βάσεις; Σε ποια πόλη περνάς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GEORGE HBK

Νεοφερμένος

Ο GEORGE HBK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Πότε προβλέπεται τελικά να βγουν οι βάσεις; Σε ποια πόλη περνάς;
στη θεσσαλονικη περναω και οι βασεις νομιζω μετα τις 20 βγαινουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate_gka

Νεοφερμένος

Η kate_gka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Οταν το βρω και το νοικιασω θα σας πω.Παιδια πως ειναι τα νοικια στην Κερκυρα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

breaking_dawn

Νεοφερμένος

Η breaking_dawn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
1.φυσικο αεριο
2. γκαρσονιερα
3. καλοριφερ και air condition
4. ψηλος οροφος - 5ο
5. μονη
6. μπανιερα
7. ασανσερ
8. κανονικο μπαλκονι
9. ιντερνετ μονη μου
10. ενοικιο 260
11. τηλεοραση δικια μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rina45

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
1.φυσικο αεριο
2. γκαρσονιερα
3. καλοριφερ και air condition
4. ψηλος οροφος - 5ο
5. μονη
6. μπανιερα
7. ασανσερ
8. κανονικο μπαλκονι
9. ιντερνετ μονη μου
10. ενοικιο 260
11. τηλεοραση δικια μου

Αθηνα ειναι αυτο??? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top