Γιατί οι άνθρωποι ενδιαφέρονται μόνο για τον εξωτερικό κόσμο των άλλων;

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Θα ηθελα να θεσω ενα θεμα:Γιατι ολοι κοιτανε το στυλ και τισ λεπτομερειες ενος ανθρωπου εξωτερικα.Παω βολτα με τους φιλους μου και κοροιδευουν το οτιδηποτε.Βαρεθηκα.Ολος ο κοσμος:mad:Μονο αυτο ειναι? Αν εισαι χοντρος η λεπτος?Τι φορας?Τ γνωσεις εχεις απο μουσικη?ΕΛΕΟΣ:hmm::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Θα ηθελα να θεσω ενα θεμα:Γιατι ολοι κοιτανε το στυλ και τισ λεπτομερειες ενος ανθρωπου εξωτερικα.Παω βολτα με τους φιλους μου και κοροιδευουν το οτιδηποτε.Βαρεθηκα.Ολος ο κοσμος:mad:Μονο αυτο ειναι? Αν εισαι χοντρος η λεπτος?Τι φορας?Τ γνωσεις εχεις απο μουσικη?ΕΛΕΟΣ:hmm::mad:

Οι περισσότεροι ζούνε για ματαιόδοξα και φθηνά πράγματα. Κάποιοι ζούνε την ζωή με όλες τις απολαύσεις της. Φρόντισε να ανήκεις εκεί. Γράψτους όλους. Να είσαι ο Σπύρος και να μην αλλάξεις ποτέ την προσωπικότητά σου, τις απόψεις σου,...κτλ για κανέναν. Ο κάθε άνθρωπος είναι ξεχωριστός. Σε καμία περίπτωση δεν λέω να απομονωθείς κοινωνικά. Θα ακούς όλες τις απόψεις, σωστές/ λάθος, φιλοσοφημένες μπούρδες,...κτλ και εσύ θα κάνεις εκείνο που σε εκφράζει σαν άνθρωπο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Δικιο εχεις ρε καλα λες.Και αυτο θα κανω:) για να δουμε καμια αλλη γνωμηη?:hmm:Εμπειρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μέχρι εκεί φτάνει το μυαλό τους. Βασικά, λίγο πολύ όλοι μας σχολιάζουμε/σχολιάσαμε κάτι. Όταν όμως ο σχολιασμός έγκειται στα όρια τις κοροϊδίας συμφωνώ πως είναι βλακεία.

Για τη μουσική που λες, το έχω παρατηρήσει και εγώ. Δηλαδή, όταν δε μας αρέσει κάτι ή μας αρέσει και αντίστοιχα αρέσει ή δεν αρέσει σε κάποιον άλλον τον βλέπουμε ως εξωγίηνο και υποτιμητικά θεωρόντας ότι εμείς και η πράξη/συνήθειά μας είναι και η σωστή/καλύτερη/ανώτερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Και μαλιστα εγω εχω εναν φιλο που ολο με κοροιδευει και με βριζει για οτι κανω:(Αχχ:(Τι να κανω θεε μου> Ειχα και εναν αλλο φιλο αλλα τσακωθηκαμε απο μαλακια του:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Και μαλιστα εγω εχω εναν φιλο που ολο με κοροιδευει και με βριζει για οτι κανω:(Αχχ:(Τι να κανω θεε μου> Ειχα και εναν αλλο φιλο αλλα τσακωθηκαμε απο μαλακια του:redface:

Σε τι θέμα σε κοροϊδεύει και γιατί σε βρίζει; :hmm:
Τι ζωηρά παιδάκια αυτοί οι "φίλοι" σου...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smaragda:)

Νεοφερμένος

Η smaragda:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
άστα φίλε μου είχα παρόμοια εμπειρία: καθόμασταν παρέα στο λιμάνι βραδάκι και ήταν μαζί μας 2 αγόρια, όποιος περνούσε από μπροστά μας τον σχολίαζαν για τα πάντα, απο τα ρούχα που φορούσε μέχρι τον τρόπο που περπατούσε, ακτινογραφία κανονική σας λέω τους έβγαζαν, μερικοί δεν έχουν τι να συζητήσουν και ασχολούνται με τους άλλους! πραγματικά έλεος(δεν μου αρέσει η φράση αλλά ταιριάζει με το θέμα):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Γενικα ρε παιδια..Δηλαδη χωρις λογο..Ειμαστε κολλητοι εδω και χρονια και πολο με δουλευει για πλακα:redface:αφηστε,ΔΡΑΜΑ!!

άστα φίλε μου είχα παρόμοια εμπειρία: καθόμασταν παρέα στο λιμάνι βραδάκι και ήταν μαζί μας 2 αγόρια, όποιος περνούσε από μπροστά μας τον σχολίαζαν για τα πάντα, απο τα ρούχα που φορούσε μέχρι τον τρόπο που περπατούσε, ακτινογραφία κανονική σας λέω τους έβγαζαν, μερικοί δεν έχουν τι να συζητήσουν και ασχολούνται με τους άλλους! πραγματικά έλεος(δεν μου αρέσει η φράση αλλά ταιριάζει με το θέμα):P
Χαμος οπως τα λες..:( ΤΡΑΓΙΚΟ:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

smaragda:)

Νεοφερμένος

Η smaragda:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Γενικα ρε παιδια..Δηλαδη χωρις λογο..Ειμαστε κολλητοι εδω και χρονια και πολο με δουλευει για πλακα:redface:αφηστε,ΔΡΑΜΑ!!
μπορει να είναι έτσι το στυλάκι του και να μην καταλαβαίνει ότι σε ενοχλεί. το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να του το πεις με σοβαρό αλλά ευγενικό τρόπο, κοροιδεύει μόνο εσένα ή γενικά και άλλους στην παρέα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Γενικα ρε παιδια..Δηλαδη χωρις λογο..Ειμαστε κολλητοι εδω και χρονια και πολο με δουλευει για πλακα:redface:αφηστε,ΔΡΑΜΑ!!

Ε μα δεν ειναι φιλοι αυτοι. Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να τους δηλωσεις ρητα οτι "ετσι ειμαι και σ' οποιον αρεσει" κι αν δεν καταλαβουν, κοβεις επαφη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Καταρχην μονο σε μενα το κανει..Κατα βαθος εμενα μ εμπειστευεται πιο πολυ αλλα δεν με αντιμετωπιζει σαν φιλο του..:/:Επισης εχω προσπαθησει πολλες φορες να ξεκαθαρησω αλλα τζιφος:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smaragda:)

Νεοφερμένος

Η smaragda:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
αφού δεν καταλαβαίνει από λογια, μπορεί να καταλάβει με πράξεις: ξεκίνα να τον κοροιδεύεις και συ να δει την γλύκα, ναι ξέρω ακραία μέθοδος αλλα δεν βρίσκω αλλη λύση και το να κόψεις δεν θα ωφελήσει ουσιαστικά γιατι θα βρει κανεναν αλλο ανεκτικο φιλαράκι σαν και εσένα και θα του κάνει τα ίδια:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Μήπως η όλη αυτή περίεργη συμπεριφορά των "φίλων" σου, είναι λόγω εφηβείας; Πολλά αγοράκια λόγω έκρηξης των εφηβικών ορμονών και των αλλαγών που υφίστανται σε αυτό το ηλικιακό φάσμα 12-16, θέλουν να "φαίνονται", να το παίζουν "μαγκάκια"...κτλ για αυτοπροβολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Μήπως η όλη αυτή περίεργη συμπεριφορά των "φίλων" σου, είναι λόγω εφηβείας; Πολλά αγοράκια λόγω έκρηξης των εφηβικών ορμονών και των αλλαγών που υφίστανται σε αυτό το ηλικιακό φάσμα 12-16, θέλουν να "φαίνονται", να το παίζουν "μαγκάκια"...κτλ για αυτοπροβολή.

Οντως κι αυτο ειναι πολυ πιθανο, αλλα απο την αλλη γιατι να την πληρωσει το παιδι αν του αλλου οι ορμονες κανουν παρτυ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smaragda:)

Νεοφερμένος

Η smaragda:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
και πρέπει να το παίζουν μάγκες στους φίλους του μειώνοντας και ρίχνοντάς τους το ηθικό?, ας γραφτούν σε κανένα γυμναστήριο να σηκώνουν βάρη και να κάνουν διαδρομο, εκέι να δεις εκτόνωση;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Μπας και εισαι καλυτερος απο αυτον σε κατι αλλο (σχολειο π.χ.) και επειδη δεν μπορει ή δεν θελει να σε ανταγωνιστει σε αυτο σε "χτυπαει" με τις κοροϊδιες και τα λοιπα απλως για να νιωσει οτι σε περναει σε κατι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
και πρέπει να το παίζουν μάγκες στους φίλους του μειώνοντας και ρίχνοντάς τους το ηθικό?, ας γραφτούν σε κανένα γυμναστήριο να σηκώνουν βάρη και να κάνουν διαδρομο, εκέι να δεις εκτόνωση;)

χαχαχχαχαχ όντως. Σε κανένα καράτε ή τζούντο ή τάε κβο ντό. Εκεί να δεις πως ξεδίνεις με ξύλο...:P :laugh: Παιδιά και μένα με κορόϊδευε ένα παιδί (συμμαθητής μου) στο γυμνάσιο, αλλά κορόϊδευε και άλλους συμμαθητές μου. Ήταν πολύ είρωνας και όλο κόλλαγε παρατσούκλια ή παράφραζε τα επώνυμά μας και τα έλεγε σε ενοχλητικό βαθμό. Όταν του τι λέγαμε μας έβριζε. Καταντούσε αηδία...Πρόσφατα που τον ξαναείδα μετά από τόσα χρόνια, ήταν ένας πολύ σοβαρός νεαρός με χιούμορ. Θυμηθήκαμε τα παλιά και γελάγαμε..:laugh: :laugh: :redface: Το παραδέχτηκε ότι τότε ήταν παιδί και έκανε μαλακίες. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Είμαι υπέρ του κοροιδέματος και του σχολιασμού που γίνεται με χιούμορ και δν βλάπτει κανέναν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Ped.

Νεοφερμένος

Ο Kostas Ped. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Γενικα ρε παιδια..Δηλαδη χωρις λογο..Ειμαστε κολλητοι εδω και χρονια και πολο με δουλευει για πλακα:redface:αφηστε,ΔΡΑΜΑ!!
Φιλε παρομοιο περιστατικο ειχα και εγω με κολλητους μου!Μην σε παιρνει ομως απο κατω!Ζησε οπως θες εσυ και ασε τους αλλους να σχολιαζουν!Αν τα εχεις καλα με τον εαυτο σου θα πανε ολα καλα θα δεις!Στην πορεια θα υπαρξουν και αλλοι που θα ενδιαφερονται πραγματικα για σενα!Και να θυμασε παντα λιγους φιλους και καλους!;)Συγχαρητηρια και για το δημιουργο αυτου του τοπικ ειναι ενα ερωτημα που προβληματιζει πολυ κοσμο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
χαχαχχαχαχ όντως. Σε κανένα καράτε ή τζούντο ή τάε κβο ντό. Εκεί να δεις πως ξεδίνεις με ξύλο...

Κι ομως φιλε μου ισχυει το αντιθετο.Οποιος θελει να ειναι εκει μεσα πρεπει να ειναι υποδειγμα εξω...γιατι αν ενα ατόπημα του εξω μαθευτει στο μεσα...πρωτα την εβαψες στο μεσα και μετα σε διωχνουν στο εξω μια και καλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top