[Εκτιμήσεις] Βασεις 10% 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
Εξαρτάται από το πόσοι θα δηλώσουν τις παραπάνω σχολές και τι βαθμολογία θα έχουν. Εσύ, πάντως, κάνε την προσπάθειά σου, παρέδωσε το μηχανογραφικό σου δελτίο και βλέπεις... Καλή επιτυχία! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitraaa

Νεοφερμένος

Η dimitraaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
μακάρι να μην ανέβουν οι βάσεις... πάντως κάνω θετικές σκέψεις..:) καλή επιτυχία σε όλους! :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φροσω1992

Νεοφερμένος

Η φροσω1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
γεια σας κι απο μενα ..αυτες οι βασεις μου εχουν γινει εφιαλτης ..εχω τρομερο ανχος ..μακαρι να μην ανεβουν!!!με 16.020 μορια εχω καμια ελπιδα να πιασω νηπιαγωγων ροδου που περυσι με το 10% ειχε 14.090?τι λετε?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
γεια σας κι απο μενα ..αυτες οι βασεις μου εχουν γινει εφιαλτης ..εχω τρομερο ανχος ..μακαρι να μην ανεβουν!!!με 16.020 μορια εχω καμια ελπιδα να πιασω νηπιαγωγων ροδου που περυσι με το 10% ειχε 14.090?τι λετε?:worry:
Πρώτα από όλα να πώ κάτι.
Αφορά γενικότερα όλους όσους ρωτάνε,αν έχουνε πιθανότητες με 10% κλπ κλπ.
Δυστυχώς ή ευτυχώς κανείς δεν έχει την δυνατότητα να γνωρίζει κάτι τέτοιο σίγουρα.
Κάποιες εκτιμήσεις μόνο κάνουμε,αλλά κανείς δεν ξέρει.
Έχει να κάνει με το πόσα άτομα θα δηλώσουν μια σχολή,με τις θέσεις που θα δωθούν για τα άτομα που δίνουν με το 10% κλπ.

Όπως αναφέρθηκε και πριν,με το να κάνει κάποιος μηχανογραφικό πάλι,δεν χάνει κάτι.
Αλλά.
Γενικότερα θα ήθελα να πώ πως είναι καλό οι αποφάσεις να παρθούν από όλους υπεύθυνα.
Και όχι επειδή κάποιοι δεν έχουν κάτι καλύτερο να κάνουν,λένε "ας δώσω με 10% για την τάδε σχολή και μετά ίσως πάω ".
Η σε στυλ "καλά και αν δεν πάω,δεν υπάρχει θέμα,θα έχω την θέση ξέρωγω." Όχι.
Σκέφτειτε πόσα άτομα μπορεί πραγματικά να έχουν ανάγκη από μια θέση σε ένα συγκεκριμένο τμήμα και δεν κάνουν μηχανογραφικό για την πλάκα τους.
Αυτά, γιατί ακούω κάτι τρελά πράγματα τελευταία από διάφορους και με πιάνουν τα διαόλια μου. :)

Καλή επιτυχία να έχετε όλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioankas

Νεοφερμένος

Ο ioankas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Πρώτα από όλα να πώ κάτι.
Αφορά γενικότερα όλους όσους ρωτάνε,αν έχουνε πιθανότητες με 10% κλπ κλπ.
Δυστυχώς ή ευτυχώς κανείς δεν έχει την δυνατότητα να γνωρίζει κάτι τέτοιο σίγουρα.
Κάποιες εκτιμήσεις μόνο κάνουμε,αλλά κανείς δεν ξέρει.
Έχει να κάνει με το πόσα άτομα θα δηλώσουν μια σχολή,με τις θέσεις που θα δωθούν για τα άτομα που δίνουν με το 10% κλπ.

Όπως αναφέρθηκε και πριν,με το να κάνει κάποιος μηχανογραφικό πάλι,δεν χάνει κάτι.
Αλλά.
Γενικότερα θα ήθελα να πω πως είναι καλό οι αποφάσεις να παρθούν από όλους υπεύθυνα.
Και όχι επειδή κάποιοι δεν έχουν κάτι καλύτερο να κάνουν,λένε "ας δώσω με 10% για την τάδε σχολή και μετά ίσως πάω ".
Η σε στυλ "καλά και αν δεν πάω,δεν υπάρχει θέμα,θα έχω την θέση ξέρωγω." Όχι.
Σκεφτείτε πόσα άτομα μπορεί πραγματικά να έχουν ανάγκη από μια θέση σε ένα συγκεκριμένο τμήμα και δεν κάνουν μηχανογραφικό για την πλάκα τους.
Αυτά, γιατί ακούω κάτι τρελά πράγματα τελευταία από διάφορους και με πιάνουν τα διαόλια μου. :)

Καλή επιτυχία να έχετε όλοι.

+1
Μεγάλο ρόλο το μηχανογραφικό παιδιά..
Μην βάζετε σχολές που δεν θα πάτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rania07/03/11

Νεοφερμένος

Η rania07/03/11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι, όσοι ξέρετε απαντήστε. Έδωσα πανελλήνιες το '10 κι έβγαλα 14073 στο 3ο πεδίο. Την σχολή που ήθελα, τα εφαρμοσμένα μαθηματικά Κρήτης την έχασα για λίγα μόρια. Η περσινή βάση με το 10% είναι 6000 και κάτι. Από όσο έχετε ακούσει εδώ θα δηλώσουν πολλοί αυτή τη σχολή; Πιστεύετε ότι μπορώ να την πιάσω φέτος με το 10%; Παρακαλώ απαντήστε γιατί έχω φάει κόλλημα κι έχω αγχωθεί σε σημείο που να μην κοιμάμαι καν εδώ και κάτι μέρες. Όσοι ξέρετε απαντήστε! Ευχαριστώ πολύ! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Η βάση 10% στη σχολή Εφαρμοσμένων Μαθηματικών Κρήτης από το 2006 μέχρι το 2009 κυμαίνεται από 16596 εώς 17799.
Πέρυσι καλύφθηκαν οι μισές προσφερόμενες θέσεις (7/15), γι' αυτό διαμορφώθηκε χαμηλή βάση.
Τα πάντα στις βάσεις του 10% είναι σχετικά κι έτσι όποιες φήμες και να υπάρχουν δεν ευσταθούν, γιατί παίζουν ρόλο πολλοί παράγοντες και ένας από αυτούς είναι ο αριθμός των υποψηφίων που θα δηλώσουν τη συγκεκριμένη σχολή. ;)


υγ. απαγορεύονται τα greeklish :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rania07/03/11

Νεοφερμένος

Η rania07/03/11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
δηλ πιστευεισ οτι θα ανεβει πολυ η ωαση απο τα εφαρμοσμενα????

δηλαδη μπορει να ανεωει τρελα????κ αν τν δηλωσουν ατομα μ χαμηλοτερη βαθμολογια απο μενα θα μπω εγω η οχι????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
δηλ πιστευεισ οτι θα ανεβει πολυ η ωαση απο τα εφαρμοσμενα????
Δεν γνωρίζω/δεν απαντώ. Όπως προανέφερα, κάθε πρόβλεψη για τις βάσεις 10% μπορεί να πέσει στο κενό. :)

δηλαδη μπορει να ανεωει τρελα????κ αν τν δηλωσουν ατομα μ χαμηλοτερη βαθμολογια απο μενα θα μπω εγω η οχι????
Λαμβάνοντας υπόψη ότι η σχολή δέχεται 10-15 υποψηφίους του 10% κάθε χρονιά, το μόνο που μπορώ να πω στα σίγουρα είναι ότι αν δηλώσετε τη σχολή λιγότερα από 10 άτομα (όπως και έγινε πέρυσι) θα περάσεις. Αν όχι, ρόλο θα παίξει η σχετική βαθμολογία που θα έχετε όσοι τη δηλώσατε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kolmogorov

Νεοφερμένος

Ο Kolmogorov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Είμαι απόφοιτος του '09 και δεν έχω κάνει καμία κίνηση για 10%.Πριν κάνω οτιδήποτε απλά γτ με ενδιαφέρει η σχολή ευελπίδων θα θέλα να μάθω αν μπορώ να κάνω 10% για στρατιωτική σχολή.Τα μόρια μου ήταν 18150.Απλά δεν ξέρω αν έπρεπε να κάνω κάτι νωρίτερα εφόσον πρόκειται για στρατ.σχολή.Αν έχασα το τραίνο,θα κάτσω στη σχολή μου....τι να κάνουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Είμαι απόφοιτος του '09 και δεν έχω κάνει καμία κίνηση για 10%.Πριν κάνω οτιδήποτε απλά γτ με ενδιαφέρει η σχολή ευελπίδων θα θέλα να μάθω αν μπορώ να κάνω 10% για στρατιωτική σχολή.Τα μόρια μου ήταν 18150.Απλά δεν ξέρω αν έπρεπε να κάνω κάτι νωρίτερα εφόσον πρόκειται για στρατ.σχολή.Αν έχασα το τραίνο,θα κάτσω στη σχολή μου....τι να κάνουμε :P

Έχασες το τραίνο, άρα κάθεσαι στα αυγά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kolmogorov

Νεοφερμένος

Ο Kolmogorov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Πωπω.....και βαριέμαι το μαθηματικό...
Γτ άργησα;Έπρεπε να δηλώσω ότι ενδιαφερόμουν για στρατιωτική σχολή νωρίτερα;Για τα αθλήματα ας πουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Πωπω.....και βαριέμαι το μαθηματικό...
Γτ άργησα;Έπρεπε να δηλώσω ότι ενδιαφερόμουν για στρατιωτική σχολή νωρίτερα;Για τα αθλήματα ας πουμε;
Nαι αρκετά νωρίτερα για την ακρίβεια,τον Φλεβάρη έπρεπε να δήλωνες.

Και επίσης να ξέρεις ότι το 10% από του χρόνου καταργείται τελείως,οπότε αν δεν θέλεις την σχολή,ή θα πρέπει να ξαναδώσεις πανελλήνιες ή να περιμένεις να την τελειώσεις και μετά κατατακτήριες. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

spyros1991

Νεοφερμένος

Ο spyros1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας ειμαι αποφοιτος του '09 , ειχα δωσει εξετασεις αλλα δεν περασα πουθενα.Του χρονου ξανα εδωσα και περασα σε μια σχολη η οποια ειχε 5788 μορια.Εγω εχω βγαλει στο 4ο επιστημονικο πεδιο 5903 μορια.Θα ηθελα να μαθω την γνωμη σας, το ξανατονιζω την !γνωμη! σας ( γιατι εχω δει και τα προηγουμενα σχολια και ξερω τι θα απαντησετε ) ... αν εχω πιθανοτητα να περασω σε οποιαδηποτε σχολη των Σερρων με το 10%. Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Ped.

Νεοφερμένος

Ο Kostas Ped. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Για αξιωματικων αστυνομιας στο -25 απο την περυσινη βαση πως το βλεπετε??περιμενω προκυρηξη για τις θεσεις αν και ειπαν οτι μπορει να ανακοινωθουν λιγο πριν βγουν οι βασεις!Περσι πηραν 10 ατομα με το 10% και η βαση επεσε 36 μορια!Ειμαι πολυ οριακα!Εκλιπαρω οσους ειναι σε αλλη σχολη με παραπανω μορια μην κανουν μηχανογραφικο χωρις να ειναι σιγουροι!Ειναι ονειρο ζωης και φετος ειναι η τελευταια μου ευκαιρια καθως απο του χρονου καταργειται το 10%!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos_1992

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Για αξιωματικων αστυνομιας στο -25 απο την περυσινη βαση πως το βλεπετε??περιμενω προκυρηξη για τις θεσεις αν και ειπαν οτι μπορει να ανακοινωθουν λιγο πριν βγουν οι βασεις!Περσι πηραν 10 ατομα με το 10% και η βαση επεσε 36 μορια!Ειμαι πολυ οριακα!Εκλιπαρω οσους ειναι σε αλλη σχολη με παραπανω μορια μην κανουν μηχανογραφικο χωρις να ειναι σιγουροι!Ειναι ονειρο ζωης και φετος ειναι η τελευταια μου ευκαιρια καθως απο του χρονου καταργειται το 10%!!

Ονειρο ζωης αστυνομικος? Χαρη θα σου κανουν οσοι δηλωσουν χωρις να ειναι σιγουροι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φροσω1992

Νεοφερμένος

Η φροσω1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
καλησπερα σε ολους..εχει ακουσει κανεις τιποτα για τις φετινες βασεις?ξερω πως ποτε δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουροι αλλα μερικεσ φορες οι προβλεψεις πεφτουν μεσα ..επισης οι μεταγραφες τελος?δλδ δεν θα μπορεσω να παρω μεταγραφη του χρονου εκει που θελω??(ανηκω στην κατηγορια των τριτεκνων)..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitraaa

Νεοφερμένος

Η dimitraaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Μια ερώτηση βρε παιδιά.. Στο μηχανογραφικό για το 10% δηλώνουμε σχολές με μόρια που είναι κοντά σ'υτά που γράψαμε; ή δεν έχει σημασία και δηλώνουμε όσες θέλουμε;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Για να γίνει οποιαδήποτε πρόβλεψη πρέπει πρώτα να'χουμε δει τα θέματα απ'όλα τα μαθήματα:whistle:

Μπορείς βέβαια να μαντέψεις!Στη τελικά η θα ανέβουνε η θα πέσουν,50-50 είναι!:shtifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Μια ερώτηση βρε παιδιά.. Στο μηχανογραφικό για το 10% δηλώνουμε σχολές με μόρια που είναι κοντά σ'υτά που γράψαμε; ή δεν έχει σημασία και δηλώνουμε όσες θέλουμε;:worry:
Οι βάσεις του 10% είναι ότι πιο απρόβλεπτο μπορεί να υπάρξει.
Οπότε δηλώνεις τις σχολές που θες και ελπίζεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top