[Εκτιμήσεις] Βασεις 10% 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Λοιπόν να ρωτήσω κάτι. Όσοι υποψήφιοι είναι με το 10%,τα μηχανογραφικά τους τα δίνουν τον Ιούλιο? Μαζί με τα υπόλοιπα παιδιά που έδιναν Πανελλήνιες ή ισχύει κάτι διαφορετικό?
Μήπως τα καταθέτουν νωρίτερα? Κι αν ναι,πότε ακριβώς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Λοιπόν να ρωτήσω κάτι. Όσοι υποψήφιοι είναι με το 10%,τα μηχανογραφικά τους τα δίνουν τον Ιούλιο? Μαζί με τα υπόλοιπα παιδιά που έδιναν Πανελλήνιες ή ισχύει κάτι διαφορετικό?
Μήπως τα καταθέτουν νωρίτερα? Κι αν ναι,πότε ακριβώς?
Ναι , ολοι μαζι καταθετουμε μηχανογραφικο 90% και 10%. Απλα φετος η Διαμαντοπουλου ειπε οτι τα μηχανογραφικα θα δηλωνονται πιο νωρις κατα τον Μαρτιο. Οποτε εμεις με το 10% λογικα θα δηλωνουμε τοτε. Μια καλη ερωτηση ειναι αν οι βασεις του 10% θα βγουν πιο νωρις ή θα πρεπει να περιμενουμε να βγουν και του 90% για να τις μαθουμε (κατι που ακουγεται τελειως χαζο βεβαια) . Αλλα ας περιμενουμε να επισημοποιησει η Διαμαντοπουλου το ποτε θα δηλωνονται τα μηχανογραφικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
Ναι αυτος ηταν ο λογος που οι βασεις του 10% ηταν τοσο υψηλες.

Παντως δεν υπαρχει λογος ανησυχιας , το 10% θα συνεχισει να υφισταται ανεξαρτητα αν δηλωσει καμια αλλαγη η Διαμαντοπουλου. Καθως αυτες οι αλλαγες θα ισχυουν για τους υποψιφιους που δινουν απο φετος και μετα πανελληνιες. Οποτε το μονο που αναμενουμε ειναι να μαθουμε καποιες σημαντικες λεπτομεριες οπως , ποτε θα δηλωσουμε το μηχανογραφικο και αν τα αποτελεσματα θα βγουν πιο νωρις απο το 90%.
αχ μακαριιιιιι να μην υπαρχει ενδεχομενο να το καταργησουν... ΜΑΚΑΡΙ.....:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
αχ μακαριιιιιι να μην υπαρχει ενδεχομενο να το καταργησουν... ΜΑΚΑΡΙ.....:(:(
Μα και να το καταργησουν , δεν πιανει εμας , μονο τους καινουργιους υποψηφιους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
Μα και να το καταργησουν , δεν πιανει εμας , μονο τους καινουργιους υποψηφιους :P
ναι? αυτο ειναι σιγουρο δηλαδη?? αντε να περασει ο καιρος να βγει η ανακοινωση για το ποτε θα τα καταθεσουμε, να ξερουμε τουλ:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

euler92

Νεοφερμένος

Ο euler92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Hi guys,κι εγώ με το 10% φέτος.:(Αλλά δε γνωρίζω καθόλου τα διαδικαστικά,και κυρίως θέλω να ρωτήσω εάν πρέπει να ''δηλώσουμε συμμετοχή'' στις εξετάσεις -οπως κάναμε όταν δώσαμε κανονικά πανελλήνιες-ή απλά πηγαίνουμε και καταθέτουμε μηχανογραφικό;Αξίζει μήπως να απευθυνθώ στη γραμματεία του παλιού μου σχολείου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Hi guys,κι εγώ με το 10% φέτος.:(Αλλά δε γνωρίζω καθόλου τα διαδικαστικά,και κυρίως θέλω να ρωτήσω εάν πρέπει να ''δηλώσουμε συμμετοχή'' στις εξετάσεις -οπως κάναμε όταν δώσαμε κανονικά πανελλήνιες-ή απλά πηγαίνουμε και καταθέτουμε μηχανογραφικό;Αξίζει μήπως να απευθυνθώ στη γραμματεία του παλιού μου σχολείου;

Aν θες να δηλωσεις στρατιωτικές/Αστυνομικές σχολές,σχολές Ακαδημιών Εμπορικού Ναυτικού,ΤΕΦΑΑ ή εκκλησιαστικες σχολες(νομιζω)πρεπει να πας στο σχολειο σου καπου στις αρχες Φεβρουαριου και να κανεις αιτηση αλλιως πας κατευθειαν τον Ιουλιο και καταθετεις το μηχανογραφικο!

περισσοτερα https://www.minedu.gov.gr/publications/docs/egkyklios_2010_100120.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

euler92

Νεοφερμένος

Ο euler92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
στρατιωτικές/Αστυνομικές σχολές,σχολές Ακαδημιών Εμπορικού Ναυτικού,ΤΕΦΑΑ ή εκκλησιαστικες σχολες
:confused:Oύτε για πλάκα.:P
Άρα σκέω απλά μύτη στα μηχανογραφικά;:P
thanks
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VASILAKOS

Νεοφερμένος

Ο VASILAKOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά είμαι καινούργιος στο φόρουμ!!!!!θέλω να ξαναδώσω με το 10%!!!!τη σχολη που θέλω φέτος την περνώ σχεδόν 7000 μόρια!!!τι πιστεύετε υπάρχουν ελπίδες???:/::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

christaras9292

Νεοφερμένος

Ο christaras9292 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Οχι το 10% ισχυει για την τελευταια φορα που δινεις πανελληνιες. Δεν εχει να κανει με τη χρονια αποφοιτησης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VASILAKOS

Νεοφερμένος

Ο VASILAKOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
οχι το 2010 εδωσα πρωτη φορα πανελληνιες και τωρα ειμαι πρωτοετης.......για αυτο ρωτω!!! υπαρχει καποια ελπιδα????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evspko

Νεοφερμένος

Ο evspko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας,
Η αληθεια ειναι πως με εχει προβληματισει λιγο το θεμα του 10%.
Περυσι (πρωτη χρονια που εδωσα) ειχα βγαλει 8500 μορια και δεν περασα σε καποια σχολη με το 90%. Ετοιμαζομουν λοιπον να ξαναδωσω φετος.
Εψαξα τις βασεις του 2010 για το 10% και ειδα πως με τα μορια μου θα μπορουσα να ειχα περασει Αθηνα στην Κοινωνικη Θεολογια η ακομα και Φιλολογια στην Κρητη. Βεβαια ειδα πως η διαφορα απο το 2009 ηταν ΤΕΡΑΣΤΙΑ οποτε θελω να σας ρωτησω αν θα κυμανθουν οι βασεις στα επιπεδα του 2010. Αν δηλαδη δεν προβλεπεται και φετος μεγαλη αποκλιση, αυτη τη φορα ανοδικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
Γεια σας,
Η αληθεια ειναι πως με εχει προβληματισει λιγο το θεμα του 10%.
Περυσι (πρωτη χρονια που εδωσα) ειχα βγαλει 8500 μορια και δεν περασα σε καποια σχολη με το 90%. Ετοιμαζομουν λοιπον να ξαναδωσω φετος.
Εψαξα τις βασεις του 2010 για το 10% και ειδα πως με τα μορια μου θα μπορουσα να ειχα περασει Αθηνα στην Κοινωνικη Θεολογια η ακομα και Φιλολογια στην Κρητη. Βεβαια ειδα πως η διαφορα απο το 2009 ηταν ΤΕΡΑΣΤΙΑ οποτε θελω να σας ρωτησω αν θα κυμανθουν οι βασεις στα επιπεδα του 2010. Αν δηλαδη δεν προβλεπεται και φετος μεγαλη αποκλιση, αυτη τη φορα ανοδικη.
η διαφορα σε σχεση με το 2009 οφειλεται στο οτι καταργηθηκε η βαση του 10. σιγουρα απο δω κ περα θα υπαρχουν σχολες με κατω απο 10000 μορια, απλα να σου θυμησω οτι η βαση της καθε σχολης, ειτε αυτη ειναι με το 90 ειτε μετο 10%, διαμορφωνεται με βαση τα μορια που εχουν οι υποψηφιοι αλλα και τις θεσεις... πχ αν μια σχολη εχει 50 θεσεις και τη δηλωσουν απο 50 ατομα και κατω, τοτε μπαινουν ολοι ανεξαρτητα απο το ποσα μορια εχουν συγκεντρωσει, απο 1 μεχρι 20000 ή 24000 για τις σχολες με γλωσσα κτλ. ετσι η βαση διαμορφωνεται στα μορια που εχει ο τελευταιος. τωρα, αν τη δηλωσουν παραπανω ατομα, απο 51 μεχρι χιλιαδες, τοτε μπαινουν οι 50 με την υψηλοτερη βαθμολογια απο οσους την εχουν δηλωσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evspko

Νεοφερμένος

Ο evspko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Οποτε απο οτι καταλαβαινω πανω κατω οι βασεις θα παιξουν με τα περσυνα ορια αναλογα βεβαια με τις επιδωσεις και τον αριθμο των ενδαφερομενων.

Ευχαριστω για τον χρονο σου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
Οποτε απο οτι καταλαβαινω πανω κατω οι βασεις θα παιξουν με τα περσυνα ορια αναλογα βεβαια με τις επιδωσεις και τον αριθμο των ενδαφερομενων.

Ευχαριστω για τον χρονο σου ;)
κανενας δε σου εγγυαται οτι οι βασεις θα παιξουν με τα περσινα ορια. αυτο εξαρταται ΜΟΝΟ απο τα μορια οσων δηλωσουν μια σχολη... γιαυτο και ειναι χαζο να βγαινουν προβλεψεις βασεων πριν καταμετρηθουν τα μορια και οι σχολες των υποψηφιων... ειναι αβασιμες, κατι που επαληθευεται καθε χρονο...
Δεν κανει τιποτα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hyp0crisy

Νεοφερμένος

Ο hyp0crisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδια.
Θα σας ελεγα καλη τυχη αλλα ειμαι γκαντεμης οποτε το απογευγω.Εχω χασει τον υπνο μ απο τοτε π ειπα να δωσω με το 10% το 2011.Εχω μια απορια τι θα γινει με τις βασεις, θα ανεβουν? θα πεσουν?Εμενα με ενδιαφερουν κυριως χαμηλοβαθμα τει.Πχ Μαθηματικο Παν κρητης, εφαρμοσμενων μαθηματικων κρητης και πληροφορικη κρητης.(δν ειμαι απο κρητη)
1ον Ακουσα οτι χωρις την βαση του 10 και οι σχολες των ενστολων. ( https://kranosgr.blogspot.com/2011/02/10.html ):clapup:
2ον Θελουν να μειωσουν στο μισο τον αριθμο των εισακτεων.:/:
3oν Περσι μπηκαν μαθητες απο τα ετη 2008 , 2009 με το 10% , φετος θα μπουν απο το 2010 και μερικοι ξεχασμενοι σαν και εμενα.(αρα λογικα δν θα μπουν λιγοτεροι απ οτι περσι?):clapup:
4ον Οι σχολες που ειναι ψηλα ξερω οτι δν αλλαζουν και πολυ με τα χαμηλα τει ομως?:whistle:
5ον Βοηθειααααααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
9126 μορια στο πρωτο πεδιο και 9052 στο τρiτο πεδιο εγω λετε να περασω πουθενα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Πολύ δύσκολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
9126 μορια στο πρωτο πεδιο και 9052 στο τρiτο πεδιο εγω λετε να περασω πουθενα?
Ξέρω άτομα που κάνουν μηχανογραφικό με 4.000 μόρια πάντως. Αν αυτό σου δίνει κουράγιο. Και τις περσινές βάσεις να κοιτάξεις, θα δεις ότι μπήκαν άτομα με 3.000 μόρια. Οπότε θα κάνεις κανονικότατα το μηχανογραφικό σου και θα περιμένεις. Άλλωστε, αυτό είναι το 10%. Είτε έχεις 19.000 μόρια είτε 9.000, δεν μπορείς να "υπολογίσεις" το που θα κυμανθούν οι βάσεις, αφού αυτοί που κάνουν 10% είναι απόφοιτοι παλαιότερων ετών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
γιατι τοσο δύσκολο?

ναι το ξερω αμα ειχα δηλωσει περσι θα μπορουσα να ειχα περασει σε πολλες και αξιολογες σχολες..τωρα δεν ξερω τι θα γινει φετος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top