4ο Πεδίο Είναι δύσκολο να περάσω στο Τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικών;

ανεμοδουρα

Νεοφερμένος

Η ανεμοδουρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
παιδια ηθελα να ρωτησω αν δωσεις πανελληνιες κ περασεις σε τει λογιστικης,αν θελεις να εχεις πτυχιο αει πως μπορεις να το αποκτησεις?θα πρεπει αναγκαστικα να τελειωσω τη σχολη μου κ να κανω μεταπτυχιακο ή μπορω με ειδικες εξετασεις να μεταφερθω σε αει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Powershifter

Νεοφερμένος

Ο Powershifter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Μπορεις να δωσεις κατατακτηριες αφου τελειωσεις το ΤΕΙ και να μπεις σε ΑΕΙ Λογιστικής,ή όποιο αλλο τμημα θέλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
για λογιστικη τα περισσοτερα δικαιωματα στην πραξη (γιατι στην θεωρια δν ξερω τι παιζει) εχουνε οι αποφοιτου του λοχρη και του οδε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Powershifter

Νεοφερμένος

Ο Powershifter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Δεν υπάρχουν περισσότερα και λιγότερα δικαιώματα,ούτε θεωρία και πράξη.
Οι απόφοιτοι ΛΟΧΡΗ αποκτούν πιο γρήγορα πρόσβαση σε μεγαλύτερες υπογραφές,και έχουν το αβαντάζ του "όνόματος" του ιδρύματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Δεν υπάρχουν περισσότερα και λιγότερα δικαιώματα,ούτε θεωρία και πράξη.
Οι απόφοιτοι ΛΟΧΡΗ αποκτούν πιο γρήγορα πρόσβαση σε μεγαλύτερες υπογραφές,και έχουν το αβαντάζ του "όνόματος" του ιδρύματος.

και για το οδε το ιδιο ισχυει αλλωστε μην ξεχνας οτι το λοχρη υπαρχει 12 χρονια σαν τμημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
ποιες αλλες σχολες ΑΣΟΕΕ και ΠΑΠΕΙ μπορεις να βγαλεις αδεια να γινεις λογιστης Α ταξης? (Α ταξης δεν ειναι το καλυτερο?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
ποιες αλλες σχολες ΑΣΟΕΕ και ΠΑΠΕΙ μπορεις να βγαλεις αδεια να γινεις λογιστης Α ταξης? (Α ταξης δεν ειναι το καλυτερο?)

πρακτικα καλυτερες προοπτικες εχεις απο λοχρη, οδε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Ετσι ακριβως ειναι..πριν βγει το λοχρη ολοι οι λογιστες του ΟΠΑ προερχονταν απ το ΟΔΕ.Επισης μην ξεχνατε πως πολλες φορες στο παρελθον ανταλλαζουν καθηγητες λογιστικης τα 2 αυτα τμηματα.Ειτε ενας παει στο ΟΔΕ ειτε απ το ΟΔΕ στο λοχρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
δηλαδη λογιστης Α ταξης γινεσαι απο ΛΟΧΡΗ, ΟΔΕ, ΟΙΚΟΝΟΜΙΚ. ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ, ΔΕΤ

και ΟΧΙ απο Πληροφορικης, Μαρκετινγκ, Διεθνων Οικονομικων Σπουδων, Ναυτιλιακα

Απο Στατιστικη?

Ειναι πολυ κρισιμο αυτο για να κατασταλαξω ποιες σχολες θα δηλωσω..
γιατι τι να μου κανει αν τελειωσω ΑΣΟΕΕ αν δεν μπορω να γινω λογιστης μετα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
δηλαδη λογιστης Α ταξης γινεσαι απο ΛΟΧΡΗ, ΟΔΕ, ΟΙΚΟΝΟΜΙΚ. ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ, ΔΕΤ

και ΟΧΙ απο Πληροφορικης, Μαρκετινγκ, Διεθνων Οικονομικων Σπουδων, Ναυτιλιακα

Απο Στατιστικη?

Ειναι πολυ κρισιμο αυτο για να κατασταλαξω ποιες σχολες θα δηλωσω..
γιατι τι να μου κανει αν τελειωσω ΑΣΟΕΕ αν δεν μπορω να γινω λογιστης μετα?

απο δετ και οικονομικο πολυ δυσκολο...απο λοχρη και οδε γινεσαι ειναι τα μονα τμηματα που καλυπτουν επαρκως την λογιστικη.στο δετ κανουν 1 μαθημα λογιστικης και στο οικονομικο 2...σε οδε και λοχρη εχεις τουλαχιστον 4 και με την κατευθυνση φτανεις και τα 10...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
απο δετ και οικονομικο πολυ δυσκολο...απο λοχρη και οδε γινεσαι ειναι τα μονα τμηματα που καλυπτουν επαρκως την λογιστικη.στο δετ κανουν 1 μαθημα λογιστικης και στο οικονομικο 2...σε οδε και λοχρη εχεις τουλαχιστον 4 και με την κατευθυνση φτανεις και τα 10...

απλα στα αλλα μπορεις να κανεις μεταπτυχιακο και μετα παλι μπορει να γινεις, καταλαβα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
βεβαια μεταπτυχιακο για να γινεις λογιστης, δε λεει και πολυ...
πω πω μπερδεμα..

αρα πρεπει να ανεβασω το ΟΔΕ του ΠΑΠΕΙ πολυ πιο ψηλα στο μηχανογραφικο μου, αφου μου δινει δικαιωματα που δεν μου δινουν οι αλλες σχολες της ΑΣΟΕΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
βεβαια μεταπτυχιακο για να γινεις λογιστης, δε λεει και πολυ...
πω πω μπερδεμα..

αρα πρεπει να ανεβασω το ΟΔΕ του ΠΑΠΕΙ πολυ πιο ψηλα στο μηχανογραφικο μου, αφου μου δινει δικαιωματα που δεν μου δινουν οι αλλες σχολες της ΑΣΟΕΕ

κοιτα θεωρητικα ιδια δικαιωματα εχεις...λογιστης α ταξης δεν ανεβαινεις ετσι αλλα δουλευοντας σε λογιστικο γραφειο συμπληρωνοντας χρονια και εμπειρια...αν εχεις γνωστο πχ απο οποιαδηποτε τμημα σε παιρνει στο γραφειο του και γινεσαι κ α ταξης μετα απο καποια χρονια ...αν δεν εχεις ομως για να σε παρει καποιος σε γραφειο , θα πρεπει να ξερεις καλα λογιστικη,γνωσεις που μονο απο λοχρη και οδε νομιζω αποκτας...το παπει δεν θα σου το συνιστουσα...ειναι παρα πολυ θεωρητικο το οδε παπει και δεν κανουνε τοση λογιστικη οσο στην ασοεε....τσεκαρε το προγραμμα σπουδων να δεις ποσο θεωρητικο ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
ok... θειος-νονος-πατερας λογιστες Α ταξης οποτε ναι και αυτοι ετσι μου εχουν πει..
μαλιστα μου εχουν πει πως οσα ξερουν δεν τα μαθανε στο πανεπιστημιο (νονος-πατερας τελειωσαν βιομηχανικη ΠΑΠΕΙ (δεν ειχαν τοσα τμηματα τοτε))
αλλα πανω στη δουλεια τα μαθανε. ενδεικτικο του οτι ο θειος αν και δεν εχει τελειωσει τιποτα, (τον εμαθε ο πατερας μου-δουλευαν καμια 15αρια χρονια μαζι, ως βοηθος του), ειναι τωρα κανονικος λογιστης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
ok... θειος-νονος-πατερας λογιστες Α ταξης οποτε ναι και αυτοι ετσι μου εχουν πει..
μαλιστα μου εχουν πει πως οσα ξερουν δεν τα μαθανε στο πανεπιστημιο (νονος-πατερας τελειωσαν βιομηχανικη ΠΑΠΕΙ (δεν ειχαν τοσα τμηματα τοτε))
αλλα πανω στη δουλεια τα μαθανε. ενδεικτικο του οτι ο θειος αν και δεν εχει τελειωσει τιποτα, (τον εμαθε ο πατερας μου-δουλευαν καμια 15αρια χρονια μαζι, ως βοηθος του), ειναι τωρα κανονικος λογιστης!

? μάλλον για ξαναρώτα, γιατί κάτι (ξ)έχασες στη μετάφραση...

Και όλα τα πανεπιστημιακά τμήματα προσφέρουν τα ίδια επαγγελματικά δικαιώματα: https://www.oe-e.gr/oe/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=41&Itemid=33&lang=en

και εδώ στο τέλος τα μικρά γράμματα: https://www.oe-e.gr/oe/index.php?opt...category&layout=blog&id=79&Itemid=142&lang=en

και εδώ για περισσότερα: https://www.oe-e.gr/oe/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=40&Itemid=34&lang=en
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
ok ευχαριστω πολυ παιδια για τις πληροφοριες, εγραψα πανω απο 18, οποτε μου ξεκαθαρισαν λιγο τα πραγματα....
θα δηλωσω 1η ΛΟΧΡΗ ΑΣΟΕΕ, 2η ΟΔΕ ΑΣΟΕΕ, 3η χρηματ. παπει, και μετα δεν με πολυ ενδιαφερει...

ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
ok ευχαριστω πολυ παιδια για τις πληροφοριες, εγραψα πανω απο 18, οποτε μου ξεκαθαρισαν λιγο τα πραγματα....
θα δηλωσω 1η ΛΟΧΡΗ ΑΣΟΕΕ, 2η ΟΔΕ ΑΣΟΕΕ, 3η χρηματ. παπει, και μετα δεν με πολυ ενδιαφερει...

ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες

να σε καλα και καλη επιτυχια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
με τοσο μεσο ορο και λογο των φετινων θεματων εγω δεν θα δηλωνα καν αλλες σχολες :D ειναι σιγουρο οτι θα τις πιασεις.Καλη επιτυχια λοιπον,και να ξερεις στο κατω κατω ολοι ασσοιτες ειμαστε ειτε του λοχρη ειτε οδε ειτε δετ κτλ κτλ :D Το θεμα ειναι να προβαλλεται κυριως το πανεπιστημιο και το επιπεδο σπουδων του σε καθε πλευρα της οικονομικης επιστημης σε σχεση με αλλα και οχι τοσο καθε τμημα ξεχωριστα.


PS:H σχολη χρειαζεται ατομα σαν εσενα με τετοιες βαθμολογιες....(και ο νοών νοείτω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
ναι σωστά.
18130 επιασα για την ακριβεια για το 5ο πεδιο, και 17150 στα αλλα πεδια.

οσο για τα θεματα, σε πολλα γραψανε καλυτερα απο περυσι (φαινεται εδωσε οδηγια το υπουργειο για μαλακη βαθμολογηση) και επισης οπου κοιταω για το 5ο πεδιο, τα περισσοτερα λενε οτι θα ειναι σταθεροποιητικες οι βασεις, τα χαμηλοβαθμα τμηματα θα πεσουν πολυ, αλλα τα υψηλοβαθμα των αστικων κεντρων λεει θα κινηθουν λεει και ελαφρως ανοδικα.
Ελαφρως ανοδικά είναι άνετα 300 μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
και παλι μεσα εισαι.Απλα να ξερεις οτι θα σε ξενερωσουν καποια πραγματα αρκετα στην σχολη..ελπιζω να σε εχουν ενημερωσει..(υποδομες,καθηγητες,οργανωση...)

PS:εγω το 2006 π εδωσα ειχα στο 5 17955 και στα αλλα καπου στο 17+ δεν θυμαμαι ακριβως αλλα καπου εκει :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top