Γνωριμίες/Φιλίες στο Πανεπιστήμιο

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Οι πραγματικές φιλίες μπορεί να προκύψουν και στα τελευταία έτη των σπουδών. Δυστυχώς οι πραγματικοί φίλοι σπανίζουν. Άλλο πράγμα ο φίλος, ο "φίλος", ο γνωστός. Στον τομέα φιλία, είμαι πολύ επιφυλακτικός. Περιμένω τον χρόνο να αποδείξει την εξέλιξη. Όχι επειδή είπαμε ένα γεια ή ανταλλάξαμε μια σημείωση θα ανοίξουμε και τις καρδιές μας...:D

Μιλάς σωστά φίλε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
Και εγω ειχα την ιδια αγωνια πριν απο ενα χρονο
Οπως ειπαν και οι προηγουμενοι δεν υπαρχει περιπτωση να μη βρεις παρεα ακομα και απο τις πρωτες μερες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Μιλάς σωστά φίλε:)

Φίλε Κώστα, έχουμε δει πολλά. Την έχουμε ρουφίξει την σούπα ενώ ζεμάταγε...;) :lol: Δεν είναι όλος ο κόσμος αγγελικά πλασμένος. Έχω ένα κακό, να δίνω και να βοηθάω και πολλές φορές δεν βρίσκω ανταπόκριση. Άσχημο αυτό. Πλέον έχω πάψει να είμαι ο "καλός". :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Φίλε Κώστα, έχουμε δει πολλά. Την έχουμε ρουφίξει την σούπα ενώ ζεμάταγε...;) :lol: Δεν είναι όλος ο κόσμος αγγελικά πλασμένος. Έχω ένα κακό, να δίνω και να βοηθάω και πολλές φορές δεν βρίσκω ανταπόκριση. Άσχημο αυτό. Πλέον έχω πάψει να είμαι ο "καλός". :)

Α ρε μεγάλε πως σε νιώθω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Για να μην παρεξηγηθώ, σαν πρωτοετείς φοιτητές μην φαίρεστε πολύ κλειστά και καχύποπτα. Να είστε "ανοιχτοί", θετικοί και πρόσχαροι με τις νέες γνωριμίες σας. Με τον καιρό ξεχωρίζεις την φύρα από το καλό πράμα, δηλ., από εκείνους με τους οποίους ταιριάζεις και θα δεθείς εν καιρώ μαζί τους. Να ξέτετε ότι τις μεγαλύτερες φιλίες σας στην ζωή σας θα τις κάνετε στο Πανεπιστήμιο. Όσο δύσκολο είναι να τις δημιουργήσεις διότι θέλουν κόπο (άλλο φίλος και άλλο "φίλος") τόσο εύκολο είναι να εξανεμιστούν...

@ Γιώργο άσε τόσα χρόνια φοιτητής βλέπεις την μικρογραφία της κοινωνίας στο Πανεπιστήμιο όπως και στον στρατό υποθέτω. Εσύ το ξέρεις καλύτερα από μένα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Πώς πήγε η πρώτη μέρα; Κάνατε παρέες; :D

(Εγώ θα σας πω τέλος του μήνα λόγω μετεγγραφής... :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Παιδιά, όσοι ξεκινήσατε σήμερα πώς ήταν η πρώτη σας μέρα στο πανεπιστήμιο??
Πείτε εντυπώσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Ήταν ουάου.
Γνώρισα πολύ κόσμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Ήταν ουάου.
Γνώρισα πολύ κόσμο!
Για πες βρε Έλενα!!
Με τι ξεκινήσατε? Από καθηγητές υπάρχει τίποτα αξιόλογο? Εντυπώσεις γενικά για τη σχολή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
κι εγώ χαλαρά πράγματα...πέρα από τους πασπίτες (που τους έχω μάθει πια έναν-έναν :hmm: ) γνώρισα και καμιά 7-8 παιδιά ακόμα...από το μάθημα δεν κατάλαβα και πολλά πράγματα εκτός από αυτά που είχαμε και πέρσι (όπως και οι περισσότεροι αν όχι όλοι, άλλωστε)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Για πες βρε Έλενα!!
Με τι ξεκινήσατε? Από καθηγητές υπάρχει τίποτα αξιόλογο? Εντυπώσεις γενικά για τη σχολή...

Με γραμμική άλγεβρα ξεκινήσαμε!
Οι καθηγητές μέχρι τώρα οκ,αν εξαιρέσεις τους 2 φυσικούς που μάλλον δεν την παλεύουν καθόλου:P
Η σχολή από κτηριακή άποψη,ε,άστο καλύτερα:P
Αλλά σε κάθε περίπτωση την περίμενα χειρότερα οποτε ευχαριστημένη είμαι:D

κι εγώ χαλαρά πράγματα...πέρα από τους πασπίτες (που τους έχω μάθει πια έναν-έναν :hmm: ) γνώρισα και καμιά 7-8 παιδιά ακόμα...από το μάθημα δεν κατάλαβα και πολλά πράγματα εκτός από αυτά που είχαμε και πέρσι (όπως και οι περισσότεροι αν όχι όλοι, άλλωστε)...

α,εγώ έχω μάθει τους κνίτες...Τι πρήχτες θεε μου...:mad:

χαχαχαχαχα,πως σε νιώθω...Μέχρι εκεί που έλεγαν τα περσινά όλα οκ,αλλά μετά που άρχισαν να λένε τα δικά τους..Τα'χαμε ψιλοπαίξει..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meddle

Νεοφερμένος

Ο Meddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Απόλυτα αηδιαστικοί οι περισσότεροι των μεγαλύτερων ετών που ξαφνικά σε συμπάθησαν τόσο πολύ που σε καλούν για καφέ και για βόλτα για να πάρουν ψήφους ή οτιδήποτε άλλο από τις παρατάξεις τους. Πανούκλα σε όλους αυτούς.

Επίσης πανούκλα στους ultra geeks πρωτοετείς που προσπαθούν πάντα να διορθώσουν τον καθηγητή (σε φάση βαλ'το PhD στον πάτο σου) και όταν ρωτήσεις μια απορία αντιδρούν λες και μόλις πήραν το Νόμπελ.

Επειδή βρέθηκα σε δύο σχολές, στο ΔΠΘ τα πράγματα ήταν καλύτερα. Πολύ πιο ζεστό το κλίμα σε αντίθεση με το ΕΜΠ. Damn, αθηναίοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
το ενδεχομενο απλα,ατομα που δεν ειναι σε καποια παραταξη ,και που απλα θελουν να γνωρισουν κοσμο σου περασε καθολου απο το μυαλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Απόλυτα αηδιαστικοί οι περισσότεροι των μεγαλύτερων ετών που ξαφνικά σε συμπάθησαν τόσο πολύ που σε καλούν για καφέ και για βόλτα για να πάρουν ψήφους ή οτιδήποτε άλλο από τις παρατάξεις τους. Πανούκλα σε όλους αυτούς.

Ρε φίλος ξεκόλλα λιγάκι. :P :D Αυτό που λέει ο φίλος Αντώνης από πάνω, έχει δίκιο. Θέλουμε φιλίες, δεν είμαστε όλοι παραταξίες. Η προκατάληψη εμποδίζει την κοινωνικότητα και τις νέες γνωριμίες. Μου θυμίζεις κάτι φοιτήτριες που το παίζουν πολύ σιγανοπαπαδιές και έτσι και μετά λένε ότι δεν ξέρουν να φλερτάρουν οι άντρες, αφού οι ίδιες δεν δίνουν ένα βήμα γνωριμίας. Τυπικότητα οσιομοναχής...μπρρ :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Ειναι πολυ ωραια που καθε μερα γνωριζεις καινουρια ατομα και ερχεσαι σε επαφη με κοσμο απο διαφορα μερη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misu7

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ζούγκλααααααα... Έχω πάει σε σχολές μόνο με φίλους ως τώρα, αλλά σε λιγάκι θα αρχίσω να πηγαίνω για μαθήματα και εγώ, και ανυπομονώ να μελετήσω όλο το χάος! Χιχιιχιχ... Πολύς κόσμος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Να δω πώς θα προσαρμοστώ τώρα που θα πάω στο ΤΕΙ Χαλκίδας λόγω μετεγγραφής... :worry:
Αλλά από την άλλη, θα έχει φάση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Να δω πώς θα προσαρμοστώ τώρα που θα πάω στο ΤΕΙ Χαλκίδας λόγω μετεγγραφής... :worry:
Αλλά από την άλλη θα έχει φάση! :D

Iσα ίσα που σε αυτόν τον τομέα έχει πλεονέκτημα η Χαλκίδα.Οταν είσαι σε ενα πιο μικρό τμήμα,συνήθως στην επαρχία,ειναι πιο τακτοποιημένα τα πράγματα,γνωρίζεστε με τα παιδια απο όλα τα έτη και κανετε παρέα,σου μιλάνε και οι παλιοί για να μπεις στο κλιμα,γενικά είναι πιο δεμένο το τμήμα.Ασε που εκτος αστικών κέντρων δεν παιζει τόσο πολύ αυό το πράγμα με τις φοιτητικες παρατάξεις,γιατι δεν επενδύουν σε αυτά τα μέρη.Θα δεις πως θα προσαρμοστείς ευκολότερα απο ότι αλλοι στην Αθήνα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Δίκιο έχεις, μακάρι να πάνε όλα καλά, γιατί ένα άγχος το 'χω... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Μακάρι να πάνε όλα καλά, γιατί ένα άγχος το 'χω. :worry:

γιατί αγχώνεσαι;
όλοι οι άνθρωποι έχουμε ανάγκη τις γνωριμίες και τις φιλίες...

είμαστε κοινωνικοποιημένα όντα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top