Κέντρο Αθήνας

thomasKAJSA

Νεοφερμένος

Ο Ναβουχωνοδοσορ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κως (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγω αυτο που θελω να ρωτισω ειναι η φοιτιτικη ζωη στην Αθηνα.Τα περισσοτερα παιδια που εχω ροτησει μου λενε την ιδια καραμελα ( εγκληματικοτητα,αποστασεις κτλ) δλδ μου λενε οτι ειναι αθλια,αλλα το περιεργο ειναι οτι τα παιδια αυτα δεν σπουδασαν στην αθηνα για να εχουν μια πληρη αποψη.Ειναι τα πραγματα τοσο τραγικα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Εγω αυτο που θελω να ρωτισω ειναι η φοιτιτικη ζωη στην Αθηνα.Τα περισσοτερα παιδια που εχω ροτησει μου λενε την ιδια καραμελα ( εγκληματικοτητα,αποστασεις κτλ) δλδ μου λενε οτι ειναι αθλια,αλλα το περιεργο ειναι οτι τα παιδια αυτα δεν σπουδασαν στην αθηνα για να εχουν μια πληρη αποψη.Ειναι τα πραγματα τοσο τραγικα ?
τι να σας πω βρε παιδια...προφανως ζω σε αλλη πολη:/: σιγουρα η αθηνα ειναι μεγαλη και χαωδης και σιγουρα η κατασταση δεν ειναι οπως σε ενα χωριο η κομωπολη. εχει τους κινδυνους που κρυβει καθε μεγαλη πολη. δεν ειμαι ειδικος για να σας πω για τα επιπεδα εγκληματικοτητας παντως σαν πολιτης προς το παρον δεν εχω εθει αντιμετωπη με καποιο δυσαρεστο περιστατικο. η αληθεια ειναι πως ολλες φορες φοβαμαι οταν ειμαι μονη μου κατι ομως που το παθαινω...παντου. οι αποστασεις φυσικο ειναι να ειναι μεγαλες...πολη ειναι! αν βεβαια υπηρχε καλυτερη συγκοινωνια τοτε δε θα υπηρχε προβλημα.
εμενα αυτη ειναι η αποψη μου και προφανως να σας φαινεται "επιεικης". παρ'όλα αυτα πιστευω πως καθε παιδι που μεγαλωνει σε μεγαλες πολεις συνηθιζει αυτη τη πολυκοσμια, το "χαος" και την ανωνυμια που σε αλλους που προερχονται απο μικροτερες κοινωνιες φαινεται βουνο, και ειναι φυσικο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top