Κέντρο Αθήνας

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Έψαξα το ischool για παρόμοιο θέμα και καθώς δεν βρήκα κάτι αποφάσισα να ανοίξω το συγκεκριμένο. Επειδή δεν έχω πάει στην Αθήνα για αρκετό καιρό (1,5 χρόνο), θα ήθελα να ρωτήσω όσους είναι Αθηναίοι αν η κατάσταση στο κέντρο είναι τόσο τραγική όσο παρουσιάζεται. Υπάρχουν παντού ναρκομανείς, έμποροι ναρκωτικών, άστεγοι, πόρνες, παράνομοι μετανάστες, σήραγγες κτλ; Ποιος δρόμος (-περιοχή) είναι ο πιο επικίνδυνος; Κυκλοφορείτε στο κέντρο τη νύχτα είτε εσείς είτε οι γονείς σας; Από πότε άρχισε η παρακμή; Υπάρχει επαρκής αστυνόμευση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Στην Ομόνοια, τα πράγματα είναι όντως άθλια.
Προσωπικά, φοβάμαι να πατήσω εκεί μόνη μου. Έχει ναρκομανείς πολλούς, μέρα μεσημέρι, τους βλέπεις με τις σύριγγες δίπλα τους κι αυτοί να κοιμούνται στους δρόμους, με σημάδια στα χέρια τους, και οι αστυνομικοί περνάνε δίπλα τους και δεν κάνουν τίποτα. Θα μου πεις τι να τους κάνουν; :S
Και κλέφτες υπάρχουν πολλοί. Θυμάμαι το χειμώνα είχαν κλέψει μια γυναίκα μπροστά στα μάτια μου, της πήραν την τσάντα από την θέση του συνοδυγού ενώ βρισκόταν στο αμάξι. Πφφφ είχα φρικάρει λίγο.

Γενικά πάντως, δεν έχω προσωπικές εμπειρίες, πιο πολλά τα έχω ακούσει από τους γονείς μου, που λόγω δουλειάς περνάνε από κει, και από φίλους/γνωστούς.
Το βράδυ σαφώς είναι χειρότερα τα πράγματα, αλλά δε νομίζω να σε πειράζουν ή να σου κάνουν κάτι κακό.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Καταρχάς συγγνώμη που έγραψα το θέμα σε άλλη κατηγορία:redface:
Πάντως πέρυσι στη τριήμερη με το σχολείο είχαμε μείνει σε ξενοδοχείο στην πλατεία Καραισκάκη (το γνωστό μεταξουργείο) που θεωρείται μια από τις υποβαθμισμένες περιοχές. Εντάξει, δεν κυκλοφορούσαμε έξω και στις 3 ώρα το βράδυ, αλλά δεν θυμάμαι να έβλεπα ναρκομανείς και εμπόρους και άστεγους κτλ. Και πριν 3 χρόνια που είχα πάει με την οικογένεια μου στην Αθήνα, πάλι στο μεταξουργείο είχαμε μείνει και σε 4* ξενοδοχείο και πάλι δεν θυμάμαι να επικρατούσε τέτοια κατάσταση. Τα τελευταία 1-2 χρόνια άρχισε να βγαίνει η κατάσταση εκτός ελέγχου; Και απ ό,τι θυμάμαι, στο μεταξουργείο υπάρχει ακόμα και 5* ξενοδοχείο. Άρα κάποτε θα ήταν μια κανονική γειτονιά και όχι ghetto.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Στην Ομόνοια, τα πράγματα είναι όντως άθλια.
Προσωπικά, φοβάμαι να πατήσω εκεί μόνη μου. Έχει ναρκομανείς πολλούς, μέρα μεσημέρι, τους βλέπεις με τις σύριγγες δίπλα τους κι αυτοί να κοιμούνται στους δρόμους, με σημάδια στα χέρια τους, και οι αστυνομικοί περνάνε δίπλα τους και δεν κάνουν τίποτα. Θα μου πεις τι να τους κάνουν; :S
Και κλέφτες υπάρχουν πολλοί. Θυμάμαι το χειμώνα είχαν κλέψει μια γυναίκα μπροστά στα μάτια μου, της πήραν την τσάντα από την θέση του συνοδυγού ενώ βρισκόταν στο αμάξι. Πφφφ είχα φρικάρει λίγο.

Γενικά πάντως, δεν έχω προσωπικές εμπειρίες, πιο πολλά τα έχω ακούσει από τους γονείς μου, που λόγω δουλειάς περνάνε από κει, και από φίλους/γνωστούς.
Το βράδυ σαφώς είναι χειρότερα τα πράγματα, αλλά δε νομίζω να σε πειράζουν ή να σου κάνουν κάτι κακό.:/:

Η κατάσταση είναι ακριβώς έτσι. Στην Ομόνοια έχω πάψει να κυκλοφορώ μόνη.Βασικά έχω πάψει γενικά να πηγαίνω εκεί παρά μόνο όταν υπάρχει κάποιος πολύ συγκεκριμένος λόγος. Πραγματικά πρέπει να έχεις τα μάτια σου δεκατέσσερα. Θυμίζει αρκετά γκέτο κατ'εμέ. Επίσης Γκάζι, Μεταξουργείο... είναι ανάλογη η κατάσταση και εκεί. Και το ότι υπάρχουν πολυτελή ξενοδοχεία (που είναι σαν να έχουν πέσει από τον ουρανό γιατί δεν είναι από καμιά άποψη εναρμονισμένα με το χώρο και την κατάσταση) δεν αναβαθμίζει ούτε στο ελάχιστο τις περιοχές αυτές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Πάντως απαράδεχτο να έρχονται τώρα οι τουρίστες και να αντικρίζουν τέτοιες εικόνες σαν να είμαστε καμιά τριτοκοσμική χώρα.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Κοίτα να σου πω. Λογικό είναι να ακούς να γίνονται τα περισσότερα εγκλήματα στην Αττική μιας και φιλοξενεί τον μισό+ πληθυσμό της Ελλάδας (Έλληνες και αλλοδαπούς), αλλά μη νομίζεις ότι ο κίνδυνος είναι πολύ περισσότερος από ό,τι είναι στην επαρχία. Αν εξαιρέσεις την Ομόνοια, δηλαδή, που είναι πολύ περίεργα τα πράγματα, το υπόλοιπο κέντρο μια χαρά normal είναι...
Αλλά ακόμη και στην Ομόνοια μη νομίζεις ότι θα περάσει από εκεί και θα βγεις ή Κλεμμένος ή ναρκομανής ή δεν-ξέρω-και-εγώ-τι... Οι ναρκομανείς είναι άρρωστοι άνθρωποι που απλώς σου ζητούν χρήματα. Μερικές φορές απλώς για να φάνε, άλλες φορές για τη δόση τους, μερικοί σου το λένε και ξεκάθαρα. Αν έχεις τίποτα μαζί σου του δίνεις, αυτός όσο καταστράφηκε, καταστράφηκε. Η μόνη λύση πλέον για αυτόν είναι κάποιο κέντρο απεξάρτησης, δεν είναι σε θέση να τα κόψει μόνος του, αλλά και αυτά τα κέντρα είναι κλεισμένα μέχρι το 2020+... Ακόμη και να θέλει κάποιος να απεξαρτηθεί, δεν τον αφήνουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Τα τελευταία 1-2 χρόνια άρχισε να βγαίνει η κατάσταση εκτός ελέγχου; Και απ ό,τι θυμάμαι, στο μεταξουργείο υπάρχει ακόμα και 5* ξενοδοχείο. Άρα κάποτε θα ήταν μια κανονική γειτονιά και όχι ghetto.
Εχμ... Δε νομίζω. Συγκεκριμένα για Μεταξουργείο δε μπορώ να εκφέρω γνώμη καθώς δε γνωρίζω, αλλά όσον αφορά την Ομόνoια, πάντα έτσι ήταν. Δηλαδή από μικρή που πήγαινα με τους γονείς μου ήταν λίγο τρομαχτική η κατάσταση. Απλά είναι πολύ λογικό, όταν έρχεται για "διακοπές" και μένεις μόνο λίγες μέρες, να μην μπορείς να δεις όλο αυτό το πράγμα.

Αλλά ακόμη και στην Ομόνοια μη νομίζεις ότι θα περάσει από εκεί και θα βγεις ή Κλεμμένος ή ναρκομανής ή δεν-ξέρω-και-εγώ-τι...
Ακριβώς. Εγώ πολλές φορές, για να μη πω πάντα, τους λυπάμαι πραγματικά. Και είναι όντως κρίμα νέα παιδιά να καταντάνε έτσι.:/:
Και τέλος πάντων, αυτή είναι η κατάσταση στην Ομόνοια, αλλού είναι μια χαρά τα πράγματα, και ωραία μέρη έχει κτλ...:P

@qwerty111
Και κάτι άλλο που μου έκανε εντύπωση σ' αυτό που είπες. Οι άστεγοι, είναι άστεγοι για κάποιο λόγο, δεν μένουν στα παγκάκια επειδή έτσι τους αρέσει, και γι' αυτή τη κατάσταση μάλλον φταίει το κράτος. Αλλά ναι, τι να πρωτοκάνει κι αυτό;:P
Δουλειά δεν έχουν, λεφτά δεν έχουν, ούτε φαγητό δεν έχουν, και αντιμετωπίζουν κι από πάνω και τον ρατσισμό. Πραγματικά κρίμα.:/: (αυτό πρέπει να ήταν λίγο off-topic:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Δίκιο έχετε και συμφωνώ μαζί σας. Και οι ναρκομανείς άνθρωποι είναι που για κάποιο λόγο κατρακύλησαν στα ναρκωτικά και οι άστεγοι άνθρωποι είναι που για κάποιο λόγο δεν έχουν δουλειά και οι μετανάστες άνθρωποι είναι που αναζητούν μια καλύτερη ζωή στις δυτικές κοινωνίες. Και η πολιτεία έχει την πρώτη ευθύνη επειδή δημιουργεί πρόσφορο έδαφος για τους νέους να πάρουν ναρκωτικά (ανεργία, απαισιόδοξες προοπτικές κτλ), που δεν δίνει δουλειά στον άνεργο, που αφήνει να εισέρχονται μετανάστες χωρίς μέτρο με αποτέλεσμα να μην μπορεί να τους εντάξει (και αυτό που λέω δεν είναι ρατσιστικό). Επειδή επισκέπτηκα την Γερμανία το καλοκαίρι, μπορώ να πω ότι έχει πολλούς μετανάστες (το 20% στο Βερολίνο είναι μετανάστες ) αλλά είναι ενταγμένοι στο σύνολο, έχουν δουλειά, έχουν οικογένεια και δεν αναγκάζονται να μένουν στο δρόμο ή να κλέβουν. Και τώρα λίγα είναι που μπορεί να κάνει η ελληνική πολιτεία. Να τους πάει από το κέντρο, πού; Να τους κλείσει στη φυλακή σαν να είναι εγκληματίες; Αλλά άνθρωπος είναι και ο Αθηναίος που θέλει το κέντρο να είναι καθαρό. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Είναι άδικο να θεωρούμε πως για όλα φταίνε οι μετανάστες! Που το ξέρεις ότι οι ναρκωμανείς δεν είναι Αθηναίοι; Πουθενά! Απλά αναπαράγεις τις προκαταλήψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Δεν λέω ότι οι ναρκομανείς είναι μόνο μετανάστες. Διάβασε λίγο πιο προσεχτικά το μήνυμά μου. Απλώς αναφέρω ότι στην Γερμανία οι μετανάστες είναι ενταγμένοι στην κοινωνία που είναι και το σωστό ενώ εδώ συχνά δεν ισχύει κάτι τέτοιο με ό,τι αυτό συνεπάγεται:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mathph

Νεοφερμένος

Ο mathph αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αυτό το χάλι στο κέντρο της Αθήνας (ειδικά στην Ομόνοια) δεν παλεύεται με τίποτα. Φέτος η κατάσταση που επικρατεί είναι ότι χειρότερο έχω δει. Γι'αυτό προσοχή όσοι κυκλοφορείτε κέντρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Υπήρχε θέμα απ'ό,τι θυμάμαι αλλά κάπου θα χάθηκε (και) αυτό. Anyway.

Έψαξα το ischool για παρόμοιο θέμα και καθώς δεν βρήκα κάτι αποφάσισα να ανοίξω το συγκεκριμένο. Επειδή δεν έχω πάει στην Αθήνα για αρκετό καιρό (1,5 χρόνο), θα ήθελα να ρωτήσω όσους είναι Αθηναίοι αν η κατάσταση στο κέντρο είναι τόσο τραγική όσο παρουσιάζεται.


Όχι, δεν είναι.

Υπάρχουν παντού ναρκομανείς, έμποροι ναρκωτικών, άστεγοι, πόρνες, παράνομοι μετανάστες, σήραγγες κτλ;

Wtf? Δεν γίναμε Baltimore ακόμα! Καλά, και να υπάρχουν όλες αυτές οι ομάδες ανθρώπων που περιγράφεις, που υπάρχουν αλλά όχι στα επίπεδα που πολλοί φαντάζονται και περιγράφουν, δεν υπάρχει κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα. Θέλω να πω, θα σου ζητήσουν κανένα ευρώ, θα προχωρήσεις και end of story. Εκτός αν ενοχλούν την αισθητική σου και δεν σε πειράζουν από άποψη καθαρά ασφάλειας.

Ποιος δρόμος (-περιοχή) είναι ο πιο επικίνδυνος;

Ομόνοια όπως είπαν, καλό είναι να την αποφεύγεις μόλις νυχτώσει. Την ημέρα δεν είναι τίποτα τραγικό. Απλά πιο καταθληπτική από πολλές περιοχές.

Κυκλοφορείτε στο κέντρο τη νύχτα είτε εσείς είτε οι γονείς σας;

Κέντρο δεν είναι μόνο η Ομόνοια ε. Είναι το Μοναστηράκι/Γκάζι/Ψυρρή/Ερμού/Πλάκα/Ακρόπολη/Θησείο/Κολωνάκι/Εξάρχεια κοκ. Κυκλοφορούμε την νύχτα, ναι. :P

Από πότε άρχισε η παρακμή;

Ποιος ήρθε; :P

Υπάρχει επαρκής αστυνόμευση;

Μπάτσοι στο κέντρο παντού. Άσχετο που μόνο ασφάλεια δεν σε κάνουν να νιώθεις. Αλλά πραγματικά υπάρχει πολύ μπατσικό στο κέντρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Δεν λέω ότι οι ναρκομανείς είναι μόνο μετανάστες. Διάβασε λίγο πιο προσεχτικά το μήνυμά μου. Απλώς αναφέρω ότι στην Γερμανία οι μετανάστες είναι ενταγμένοι στην κοινωνία που είναι και το σωστό ενώ εδώ συχνά δεν ισχύει κάτι τέτοιο με ό,τι αυτό συνεπάγεται:)
εξαρταται παντα για ποιους μεταναστες μιλαμε! υπαρχουν οι νομιμοι μεταναστες και οι λαθρομεταναστες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Τοσιτσα και Ομονοια by far τα χειροτερα μερη. Τα εξαρχεια ξεβρωμισαν φετος, αλλα ειδικα Τοσιτσα το βραδυ παιζουν και ξεκαθαρισματα λογαριασμων. epic σκηνες με το ολονυκτιο 11 να θελει να κανει σταση μπροστα στο μουσειο και απεξω να παιζουν ξυλο και να βγαινουν μαχαιρια. :P Μαμησε τα ειναι η κατασταση, αστυνομικοι υπαρχουν υπερμετρα πολλοι αλλα δεν κανουν τιποτα. Ειναι τραγικο να βλεπεις ποσος εξαθλιωμενος κοσμος τρυπιεται καθε μερα εκει, αναγουλιαζεις απο το ποσο χαμηλα πεφτει ο ανθρωπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathph

Νεοφερμένος

Ο mathph αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Και μια είδηση σχετικά με το θέμα μας...

Special Olympics... εκτός ιστορικού κέντρου
Με non paper η οργανωτική επιτροπή των Special Olympics-Αθήνα 2011, προς μεγάλα ταξιδιωτικά γραφεία ζητάει να αποκλειστούν από τη φιλοξενία των επισκεπτών τα ξενοδοχεία που βρίσκονται στον άξονα Σύνταγμα-Ομόνοια-Πλατεία Καραϊσκάκη. Δηλαδή τα ξενοδοχεία του ιστορικού κέντρου. Ο λόγος; Τα όσα έκνομα συμβαίνουν στο κέντρο και αφορούν από κλοπές έξω από ξενοδοχεία, τοξικομανείς που έχουν στέκια μεγάλες πλατείες, αλλά και τις συγκεντρώσεις στο κέντρο της πρωτεύουσας. Οι αγώνες θα γίνουν τον Ιούνιο του 2011 στην Αθήνα.
https://www.capital.gr/News.asp?id=1043527
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,009 μηνύματα.
εξαρταται παντα για ποιους μεταναστες μιλαμε! υπαρχουν οι νομιμοι μεταναστες και οι λαθρομεταναστες
Δηλαδή? Δεν κατάλαβα. Οι "νόμιμοι μετανάστες" είναι πάντα νομοταγείς και οι "λαθρομετανάστες" εγκληματίες? Ή οι "λαθρομετανάστες" είναι λιγότερο άνθρωποι από τους "νόμιμους μετανάστες"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathph

Νεοφερμένος

Ο mathph αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
εξαρταται παντα για ποιους μεταναστες μιλαμε! υπαρχουν οι νομιμοι μεταναστες και οι λαθρομεταναστες:)

Στην Ελλάδα όλοι είναι λαθρομετανάστες και αργότερα ένα ποσοστό τους νομιμοποιήθηκε. Μην τα μπερδεύετε...
Σε κάθε περίπτωση είναι ο πιο αδύναμος κρίκος της αλυσίδας σε μια περίοδο οικονομικής κρίσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Δηλαδή? Δεν κατάλαβα. Οι "νόμιμοι μετανάστες" είναι πάντα νομοταγείς και οι "λαθρομετανάστες" εγκληματίες? Ή οι "λαθρομετανάστες" είναι λιγότερο άνθρωποι από τους "νόμιμους μετανάστες"?
καταρχας, δε μιλησα για το θεμα της εγκληματικοτητας! απλα σχολιασα αυτο που ειπε πο πανω καποιος, ότι στη γερμανια οι μεταναστες ειναι ενταγμενοι στη κοινωνια. και λεω οτι οι μεταναστες αυτοι ειναι προφανως νομιμοι, που σημαινει οτι εχουν χαρτια ,"ξερεις" ποιοι ειναι κια εχουν περασει απο τους απαραιτητους ιατρικους ελεγχους και ο,τι αυτο συνεπαγεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Τοσιτσα και Ομονοια by far τα χειροτερα μερη. Τα εξαρχεια ξεβρωμισαν φετος, αλλα ειδικα Τοσιτσα το βραδυ παιζουν και ξεκαθαρισματα λογαριασμων. epic σκηνες με το ολονυκτιο 11 να θελει να κανει σταση μπροστα στο μουσειο και απεξω να παιζουν ξυλο και να βγαινουν μαχαιρια. :P Μαμησε τα ειναι η κατασταση, αστυνομικοι υπαρχουν υπερμετρα πολλοι αλλα δεν κανουν τιποτα. Ειναι τραγικο να βλεπεις ποσος εξαθλιωμενος κοσμος τρυπιεται καθε μερα εκει, αναγουλιαζεις απο το ποσο χαμηλα πεφτει ο ανθρωπος.

Ακριβώς, Τοσίτσα και Ομόνοια.
Και λιγότερο Στουρνάρη αργά το βράδυ αν θυμάμαι καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Μπα η Στουρναρη αλλαξε θεαματικα απο τελη Ιουνιου. Ολο και καποιον θα δεις, αλλα τουλαχιστον διαλυθηκε το στεκι τους στην πλατεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top