Πρωτοετείς στην Πάτρα

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Μπορεί να κολλήσουν σε μονοψήφιο αριθμό (συνήθως σε κάτι υποχρεωτικά που πέφτει μαχαίρι) και λόγω ιδιοτροπίας μαθήματος, αν πέσουν σε κλιμακτίριο καθηγητή να πληρώσουν τη νύφη και να είναι οι άτυχοι. Στις αξιολογήσεις έχουν γίνει πολλές αναφορές στην μη αντιστοιχία εξεταστέας ύλης, διδακτικών αποτελεσμάτων στο μάθημα, εξεταζόμενων θεμάτων και βαθμός δυσκολίας εξεταζόμενων θεμάτων. Από την άλλη γίνεται αναφορά στην ανεπαρκή προετοιμασία των μαθητών από το Λύκειο ώστε να λάβουν υψηλού επιπέδου γνώσεις. Αυτή είναι η ωμή αλήθεια αλλά άντε να πεις του Έλληνα ότι δεν κάνει για Πανεπιστήμιο. Λογικά, τώρα που θα ισχύει ο νόμος του Ν+2, πτυχίο θα παίρνουν ελάχιστοι. Φυσικά, μην περιμένει κανείς θεαματικά αποτελέσματα: να τελειώσουν όλοι όσοι μπήκαν το Πανεπιστήμιο. Ποτέ δεν θα συμβεί αυτό και πουθενά δεν συμβαίνει. Πάντα λίγοι άνθρωποι πραγματικά μπορούν να τελειώσουν το Πανεπιστήμιο απλά στην Ελλάδα λόγω ιδιαιτεροτήτων και περίεργων λογικών, υιοθετήθηκε η άποψη ότι μπορούν όλοι σε απροσδιόριστα χρόνια και με διάφορα μέσα.

Πάντως 1 στους 10 φοιτητές παίρνει στην ουσία πτυχίο. Μην σας ξεγελάει ο αριθμός των εγγεγραμμένων φοιτητών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mariloublublu

Νεοφερμένος

Η mariloublublu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
εγω κατα 99% περναω αρχιτεκτονικηηηηηηηηηηη :3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
3ερει κανεισ ποτε αρχιζουν τα μα8ηματα??:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
βρηκε κανεις απο τους πρωτοετεις σπιτι??:):)

οσοι 3ερετε η μενετε πατρα οδοσ κωνσταντινουπολεωσ βολευει για πανεπιστημιο κ για κεντρο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gewrgia24221242

Νεοφερμένος

Η gewrgia24221242 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
βρηκε κανεις απο τους πρωτοετεις σπιτι??:):)

οσοι 3ερετε η μενετε πατρα οδοσ κωνσταντινουπολεωσ βολευει για πανεπιστημιο κ για κεντρο??

νομιζω οτι ειναι πολυ καλα και βολευει γενικα.και ειναι γεματη φοιτητες απο οτι εχω ακουσει δηλαδη.εγω γιια σπιτι θα παω το σαββατο :clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
νομιζω οτι ειναι πολυ καλα και βολευει γενικα.και ειναι γεματη φοιτητες απο οτι εχω ακουσει δηλαδη.εγω γιια σπιτι θα παω το σαββατο :clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
εσυ σε ποιεσ περιοχεσ 8α κοιτα3εισ??:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gewrgia24221242

Νεοφερμένος

Η gewrgia24221242 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
εσυ σε ποιεσ περιοχεσ 8α κοιτα3εισ??:D
μια φιλη μου που σπουδαζε Πατρα μου εστειλε αυτο: Απο τις πιο ωραίες περιοχες ειναι η Αγία Σοφία και κεντρικα μετα δλδ πλατεια Γεωργίου. Απλα στην Αγία Σοφία εισαι πολυ κοντα στο κέντρο και έχει και οικονονικα ενοίκια και τα σπίτια ειναι ομορφα. Στο κεντρο είναι και πολυ παλια και είναι και ακριβά χωρίς να υπάρχει λογος. Τωρα αμα σ πουν τριών ναυαρχων είναι μακρια απο το κεντρο και απο το πανεπιστήμιο. Οπως επισης και τα ψηλα αλωνια. ισως σε βοηθσ. εγω θα κοιταξω απο αγια σοφια μεχρι πλατεια ολγας εκει γυρω δηλαδη.κωσταντινουπολεως κορινθου και τετοια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chili_pepper

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chili_pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
βρηκε κανεις απο τους πρωτοετεις σπιτι??:):)

οσοι 3ερετε η μενετε πατρα οδοσ κωνσταντινουπολεωσ βολευει για πανεπιστημιο κ για κεντρο??

Ναι ειναι μια χαρα! Ο κεντρικος για να παρεις το λεωφορειο για το πανεπιστημιο ειναι 5 λεπτα αποσταση το πολυ και απο το κεντρο εισαι μια χαρα!:)

Εγω Πεμπτη πρωι θα 'μαι Πατρα για να ψαξω για σπιτι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gewrgia24221242

Νεοφερμένος

Η gewrgia24221242 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
πηγε μια φιλη μου στην πατρα σημερα για να βρει σπιτι αλλα δεν βρηκε τιποτα..βασικα οσα ειδε ηταν ακριβα.ανησυχωωωω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
ωραια ετσι να οργανωνομαστε σιγα σιγα:clapup::clapup:
ελπιζω να βρειτε κατι καλο κ οι 2 σασ:P

πηγε μια φιλη μου στην πατρα σημερα για να βρει σπιτι αλλα δεν βρηκε τιποτα..βασικα οσα ειδε ηταν ακριβα.ανησυχωωωω....

αν δεν κανω λα8οσ στο κεντο ειναι πιο φ8ηνα τα νοικια κ για περιοχεσ εμενα μ ειπαν να ψα3ω απο οδο ιωαννινων μεχρι νορμαν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

gewrgia24221242

Νεοφερμένος

Η gewrgia24221242 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
ωραια ετσι να οργανωνομαστε σιγα σιγα:clapup::clapup:
ελπιζω να βρειτε κατι καλο κ οι 2 σασ:P



αν δεν κανω λα8οσ στο κεντο ειναι πιο φ8ηνα τα νοικια κ για περιοχεσ εμενα μ ειπαν να ψα3ω απο οδο ιωαννινων μεχρι νορμαν:P

βασικα η φιλη μου κεντρο ψαχνει.βασικα απο πλ.αγιας σοφιας και γυρω μεχρι πλατεια ολγας. και εχει παει σε 12 σπιτια και τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
εχει πολυ ψα3ιμο μεχρι να βρεισ αυτο π να σ αρεσει:worry::worry:
ελπιζω στο τελοσ κατι να βρει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gewrgia24221242

Νεοφερμένος

Η gewrgia24221242 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
μακαρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chili_pepper

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chili_pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Eγω θελω σχετικα μεγαλο σπιτι (2 υπνοδωματια) και σε συγκεκριμενη περιοχη και φοβαμαι λιγο μηπως βρω κατι που δεν με ικανοποιει ή ειναι πολυ ακριβο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gewrgia24221242

Νεοφερμένος

Η gewrgia24221242 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Eγω θελω σχετικα μεγαλο σπιτι (2 υπνοδωματια) και σε συγκεκριμενη περιοχη και φοβαμαι λιγο μηπως βρω κατι που δεν με ικανοποιει ή ειναι πολυ ακριβο
σε ποια περιοχη θελεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
Eγω θελω σχετικα μεγαλο σπιτι (2 υπνοδωματια) και σε συγκεκριμενη περιοχη και φοβαμαι λιγο μηπως βρω κατι που δεν με ικανοποιει ή ειναι πολυ ακριβο
κ εγω με 2 το 83λω:) σε ποια ακριβωσ περιοχη 8εσ εσυ??
αν ψα3εισ ολο κ κατι 8α βρεισ που 8α σ ικανοποιει απλα 8ελει καλο ψα3ιμο
τωρα για ενοικιο πιστευω το 250-280 ειναι μια χαρα
ειδικα αμα ειναι κ επιπλωμενο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gewrgia24221242

Νεοφερμένος

Η gewrgia24221242 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
κ εγω με 2 το 83λω:) σε ποια ακριβωσ περιοχη 8εσ εσυ??
αν ψα3εισ ολο κ κατι 8α βρεισ που 8α σ ικανοποιει απλα 8ελει καλο ψα3ιμο
τωρα για ενοικιο πιστευω το 250-280 ειναι μια χαρα
ειδικα αμα ειναι κ επιπλωμενο:P

πιστευω οτι θα δυσκολευτεις να βρεις τριαρι με τοσα χρηματα που να ειναι κεντρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
πιστευω οτι θα δυσκολευτεις να βρεις τριαρι με τοσα χρηματα που να ειναι κεντρο.
:(:(δηλαδη ποσο πανε οι τιμεσ στο κενρο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gewrgia24221242

Νεοφερμένος

Η gewrgia24221242 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
δεν ξερω ακριβως γιατι εγω ψαχνω γκαρσονιερα.αλλα σκεψου οτι εδω οι γκαρσονιερες ενοικιαζονται γυρω στα 200 -250 φαντασου το τριαρι ποσα θα εχει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top