Σχολή Ικάρων

giorgakisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Ποια είναι η γνώμη σας? Αν και μικρός μου αρέσει σαν ιδέα και έχω αρχίσει ήδη να ψάχνω σχολές που με ενδιαφέρουν μιας και σε λίγους μήνες επιλέγω κατευθυνση.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Businessman

Νεοφερμένος

Ο Businessman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Καρβάλη (Καβάλα). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Φίλε Γιώργο,σίγουρα μπαίνοντας στη σχολή θα είσαι "έγκλειστος" απ'την εκπαίδευση,πρέπει να έχεις τα κατάλληλα σωματικά και ψυχικά προσόντα!

Επίσης είναι ένα επάγγελμα στο οποίο βάζεις ως "προκαταβολή" τα νεανικά σου χρόνια!Είσαι υποχρεωμένος με την αποφοίτηση να υπηρετήσεις στην Πολεμική Αεροπορία για ένα σεβαστό χρονικό διάστημα (10-12 χρόνια νομίζω)...από αυτή την άποψη είναι επάγγελμα για "λίγους"...

Είναι σχολή σαν τις ΑΕΝ και τις Στρατιωτικές-Αστυνομικές,δηλαδή σίγουρη δουλειά-καλός μισθός (συγκριτικά πάντα) και το κεφάλι ήσυχο...

Αλλά αν θέλεις και μια προσωπική γνώμη,προτιμώ αυτή τη σχολή από το να βλέπω νέα παιδιά να γίνονται "μπάτσοι" και "φάνταροι" (χωρίς παρεξήγηση) απλώς για τη "σιγουριά"!Είναι μαγκιά να είσαι πιλότος (και κυρίως σε πολεμικά αεροσκάφη!)...και ακόμη και αν το βλέπεις σαν βόλεμα,η "Ικάρων" βγάζει τους πιο νεαρούς συνταξιούχους (αν και να ξέρεις απ'αυτά που ακούω τέτοιες παροχές θα κοπούν στο άμεσο μέλλον) και παίρνεις ανάλογα bonus όσο περισσότερο πετάς!
Και απορώ πως έχει βάση χαμηλότερη από αυτές των Στρατιωτικών σχολών!

Και μη μου πει κανείς για "επικινδυνότητα"...όσο πιθανό είναι να πεθάνει κάποιος στο σκάφος άλλο τόσο και περισσότερο είναι να πεθάνω εγώ που είμαι 3 ώρες την ημέρα στο αυτοκίνητο!:iagree:

Πάντως αν είσαι κάπως "καβατζωμένος" οικονομικά και σου αρέσει το διάβασμα,δεν θα σου τη συνιστούσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Φίλε μου οι στατιστικές που λένε ότι το αεροσκάφος είναι ασφαλέστερο από το αυτοκίνητο αναφέρονται στα επιβατικά αεροσκάφη ξέρεις. Τα μαχητικά έχουν πολύ μεγάλη διαφορά. Anyway αν γουστάρεις το αεροπλάνο έλα στην ΣΙ, αν θες να έρθεις για τα και καλά πολλά λεφτά και για να βγεις στη σύνταξη νέος άστο καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelvasil92

Νεοφερμένος

Ο angelvasil92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Περασα ικαρων ελεγκτων αεραμυνας και ειμαι απο θεσσαλονικη.

Περασε κανεις αλλος ικαρων; Ειτε ιπταμενος, ειτε μηχανικος, ειτε ελεγκτης αεραμυνας...

Αν ναι να μας πει και απο ποια περιοχη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
τη μοναξια φοβαμε......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190102

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και εγω περασα ικαρων ελεγκτες αεραμυνας φιλε... απο Ξανθη ειμαι . εχεις ιδεα ποτε μπαινουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλα*

Νεοφερμένος

Η Χαρουλα* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 59 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Η ΣΤΥΑ και η ΣΙΡ μπαίνουν 15/9
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190102

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
πηγη? . γιατι δεν βρισκω ανακοινωση στην ιστιοσελιδα της αεροποριας (www.haf.gr)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλα*

Νεοφερμένος

Η Χαρουλα* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 59 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Πήρα τηλέφωνο στην αεροπορία σήμερα το πρωί. Λογικά θα το βάλουν από Δευτέρα και στο ίντερνετ. Δεν ξέρω
όμως αν ειναι ίδια ημερομηνία και για την Ικάρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190102

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
α μαλιστα , ευχαριστω. Πηρα και εγω τηλεφωνο πριν λιγες μερες αλλα δεν μου ειπαν .. θα περιμενω να τα δω στο internet
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelvasil92

Νεοφερμένος

Ο angelvasil92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Ελα φιλε kostasmsc, σορρυ που αργησα να απαντησω, δεν εμπαινα.
Πηρα τηλ, μπαινουμε στις 13 σεπτεμβρη, ημερα δευτερα. 8 η ωρα το πρωι πρεπει να ειμαστε εκει. Εγω θα κατεβω απο κυριακη , θα μεινω το βραδυ σε ξενοδοχειο, και το πρωι θα παρουσιαστω.
Αντε ωραια φιλε να ξερουμε και κανεναν.
Στειλε μου σε pm το facebook σου αν εχεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190102

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ναι πηρα και εγω σημερα και μου το ειπαν. δες στο προφιλ σου το link. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran922

Νεοφερμένος

Ο petran922 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παιδια εχω περασει κ γω ικαρων,μηχανικος,οντως την Δευτερα στις 13 του μηνα μπαινουμε,ειχα παρει τηλεφωνο την παρασκευη κ ρωτησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190102

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
σε μια βδομαδα θα δουμε τι μας περιμενει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran922

Νεοφερμένος

Ο petran922 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Οντως φιλε...αλλα μν νομιζεις οτι τα πραματα θα ναι τραγικα οπως τα περιγραφουν διαφοροι,ισως τις πρωτες βδομαδες,μετα θα μαστε μια χαρα,κ θα το αγαπαμε αυτο που θα κανουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190102

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ναι ακουσα ο πρωτος μηνας μεχρι να ορκιστουμε ειναι δυσκολος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelvasil92

Νεοφερμένος

Ο angelvasil92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
petran992 δωσε φατσαμπουκ μεσω pm

Αντε να γνωριζομαστε παιδια... Καλα θα περασουμε μη μασατε... αν κανεις καλες παρεες, ολα περναν...
Ενα παιδι απο στρατιωτικη σχολη μου ειπε τη πρωτη βδομαδα θα θελουμε να φυγουμε ,αλλα αν αντεξουμε μετα ολα καλα... Για αυτο κανονιστε μην φυγετε με τη πρωτη δυσκολια(τα λεω σε σας για να τα ακουω και γω :P )

ΙΚΑΡΩΝ ΙΚΑΡΩΝ ΑΕΤΟΙ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mts_

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μαραθώνας (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
6 μέρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelvasil92

Νεοφερμένος

Ο angelvasil92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
mts και συ ΣΜΑ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mts_

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μαραθώνας (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Ναί ;) 3 μέρες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top